Нанівські

НАНОВСЬКІ (Нановські з Тернової, Nanowcy, Nanowscy z Ternowy)  h. Сас - війтівсько-князівський рід, у XVІ–XVІI ст. землевласники із с. Нанова Перемишльського староства.
 У 1469 р. Яцько і Мелько викупили у Занка з Турки місцевість, звану Тернове поле та заснували с. Тернова. У 1533 р. їхні наступники втратили своє родове поселення, розселившись на королівщинах у Сяноцькій і Перемишльській землі. Нащадками Яцька і Мелька були Дверницькі, Полянські, Скороденські, Шандровські, Волошиновські та згадані Нанівські. Всі вони поряд з прізвищем вживали додатковий компонент, який вказував на їхнє первісне походження – «з Тернової» („z Ternowa”). Безпосередньо родоначальником Нанівських був Михайло. У 1532 р. він отримав королівський привілей на заснування Нанови та пожиттєве володіння князівством у ньому . 4 жовтня 1532 р. король Сигізмунд 
І дозволив Михайлу з Тернової, 
родоначальнику Нанівських, 
заснувати село Нанову (Просік) та 
надав йому князівство. Нанівські з 
Тернової утримували війтівство до 
середини XVIII ст. 
Stadnicki A. O wsiach tak zwanych 
ołoskich na północnym stoku Karpat 
/ A. Stadnicki. – Lwów, 1848. – S. 
38-39.

Джерела:
Смуток І. Перші документальні згадки про перемишльські роди гербу Сас (XIV-XVII ст.).– земянський рід,  у Перемишльській землі.

1. На блакитному полі срібна стріла вістрям вгору над золотим півмісяцем, що лежить рогами догори, на кінцях якого дві золоті шестипроменеві зірки (герб Сас).Джерела:
– засвідчення шляхетства вишенським сеймиком 1620 р. (Semkowicz W. Wywody szlachectwa w Polsce. – n. 230).
– Wyrostek L. Rόd Dragόw-Sasόw. – S. 68.

Олег Однороженко
Comments