Дністрянські

ДНІСТРЯНСЬКІ h. Сас  (Дністрянські з Бачини, Dniеstrzańscy, Dniеstrzańscy z Baczyny) – земянський рід, у XVІ–XVІI ст. землевласники у Самборському старостві Перемишльськоі землі.
Родинний осідок – Дністрик Дубовий, королівське село Самбріського староства. Село заснували брати Гриць і Лукаш. Відповідний привілей на осадження поселення вони отримали у 1567 р. від Яна Стажеховського, самбірського старости . У 18 ст. Дністрянські писалися з Бачини. Ймовірно, Гриць і Лукаш належали до котроїсь із вітівсько-князівських родин із сусідніх сс. Вовчого, Яблінки Дубової або Прислопа, які також виводили себе з Бачини (див. Вовчанські).Джерела:
Смуток І. Перші документальні згадки про перемишльські роди гербу Сас (XIV-XVII ст.).1. На блакитному полі срібна стріла вістрям вгору над золотим півмісяцем, що лежить рогами догори, на кінцях якого дві золоті шестипроменеві зірки; над щитом шолом під шоломовою короною, в нашоломнику п’ять павичевих пер, які пронизує срібна стріла вістрям вправо, навколо щита блакитно-золотий намет (герб Сас).Джерела:
– Niesiecki K. Herbarz Polski. – Том ІІ. – S. 40.
– Boniecki A. Herbarz Polski. – Tom I. – S. 67.
– Źródła dziejowe. – Tom XVIII. – Część II. – S. 331.

Олег Однороженко
Comments