Bursa Szkolna‎ > ‎

Aktualności bursowe

Zapowiedzi wydarzeń …
 • zapraszamy do udziału w konkursach:
  • recytatorskich
  • wokalnych, m.in. piosenki angielskiej
  • wiedzy o pszczołach
  • wiedzy o patronie Puław
Zgłoszenia chętnych do p. Anny Matej
 • konkurs fotograficzny Autoportret - zgłoszenia do 31 IX
 • kwalifikacja prac na wystawę "Nie szufladkuj talentu" - zgłoszenia prac  (rysunki, fotografie, wiersze, rękodzieło itd.) do 23 września (pn) do p. A.Matej
 • kwalifikacje do konkursów z okazji Dnia Papieskiego - informacje i zgłoszenia do p. A.Matej
 • zgłoszenia do wolontariatu - do p.G.Kapusty
 • stawki opłat w bursie oraz nowe konta bankowe -  w zakładce Opłaty i konta bankowe

Wydarzenia z tego miesiąca …

1 października 2019 (wt) - wycieczka do Kazimierza Dolnego
Grupa mieszkańców bursy, pod opieką pań wychowawczyń: Joanny Kulikowskiej, Gabrieli Kapusty, Luby Tsolki i Marzeny Mitury, wybrała się na popołudniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Postanowiliśmy uczcić rozpoczynający się sezon jesienny, wspólną wizytą w tym pięknym miasteczku. Jednym z atutów naszej placówki jest położenie w pobliżu atrakcyjnych turystycznie miejsc i staramy się doceniać ten fakt. Mieliśmy szczęście, że w dniu naszej wyprawy  panowała wyśmienita, słoneczna pogoda.
Wspólnie zwiedzaliśmy kazimierskie zabytki: Duży i Mały Rynek, ruiny zamku, kościół farny p.w. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja, jatki drewniane z XIX wieku oraz Zespół Klasztorny Zakonu Braci Mniejszych.
Uczestnicy wycieczki mieli szansę wzięcia udziału w konkursie fotograficznym, którego tematem były „Uroki jesieni”. Efekty ich fotograficznych poczynań będzie można oglądać w postaci wystawy poplenerowej, udostępnionej w holu bursy. [FOTO]

30 września 2019 (pn) - Dzień Chłopaka

Rada Mieszkańców Bursy na razie jest w niebycie, tzn. nie ma już tych osób, które działały w ubiegłym roku szkolnym. Dlatego dziewczęta zorganizowały się i zebrały "kasę" na symboliczne upominki dla naszych panów w bursie.
Wieczorem sympatyczne dziewczęta- dwie Kasie, Ksenia i Klaudia odwiedziły chłopców w pokojach. Złożyły życzenia w imieniu dziewcząt i żeńskiej części kadry pedagogicznej oraz wręczyły każdemu chrupiące wafelki i dla pokoju okolicznościowe kartki, specjalnie przygotowane na tę okoliczność. [FOTO]


24 września 2019 (cz) - pierwsza dyskoteka

Szymek i spółka zorganizowali dyskotekę w sali 01 w podziemiach. Początkowo pojawiły się różne przeszkody natury technicznej - zmiana sali, kompletowanie sprzętu i kabli itd. Okazało się, że wszystko udało się pokonać i dyskoteka stała się faktem. Wszyscy super bawili się. Tańce cieszyły się dużym powodzeniem. Dlatego wychowawcy zgodzili się nawet na niewielkie przedłużenie dyskoteki.13-15 września 2019 - wycieczka do Poznania
W dniach 13-15.09.2019 dla wychowanków bursy zorganizowana została wycieczka integracyjna do Poznania. Mieszkaliśmy w Bursie  nr 2 w Poznaniu. Jest to od niedawna nasza zaprzyjaźniona placówka. Młodzież z bursy nr 2 będziemy gościć z rewizytą w maju lub czerwcu 2020 r.
Pierwszego dnia młodzież zwiedziła Stare Miasto w Poznaniu - przeszliśmy spacerem od Uniwersytetu A.Mickiewicza na starówkę pod Ratusz.
Wieczorem odbyło się spotkanie młodzieży z naszej bursy, młodzieży z Bursy nr 2 w Poznaniu i młodzieży z Kreffeld z Niemiec, która przebywała na wymianie. Było wspólne grillowanie i dyskoteka.
Kolejny dzień upłynął nam na Szlaku Piastowskim w Lednicy i Gnieźnie. Młodzież zwiedzała Gród, w którym Mieszko I przyjął chrzest wraz ze swoją drużyną oraz Katedrę Gnieźnieńską. Katedra to najcenniejszy zabytek Gniezna, położona na historycznym Wzgórzu Lecha. Przypomina nam, że w roku 970 Mieszko I wybudował tu pierwszy kościół, 7 lat później pochowano w nim jego żonę Dąbrówkę. W roku 1000 spoczęło tu ciało męczennika św. Wojciecha i odbył się Zjazd Gnieźnieński.
Wieczorem młodzież „zwiedzała” Galerię Posnania.
Trzeci ostatni dzień wyjazdu to Ostrów Tumski i spacer do Starego Miasta, gdzie wysłuchaliśmy hejnału z Ratusza oraz oglądaliśmy Poznańskie Koziołki w pełnej odsłonie.
Już tęsknimy za kolejnym wyjazdem do tego pięknego miasta, pełnego historii Państwa Polskiego i jego zabytków. [FOTO]


Zajęcia cykliczne
 • zajęcia sekcji: plastycznej, kulinarnej, teatralnej, artystycznej, sportowej i in.
 • spotkania Bursowego Klubu Wolontariatu "DOBRO-CZYNNI"
 • zajęcia fitness 
 • sekcja naukowa, w tym zajęcia komputerowe, bezpłatna pomoc w nauce, zwłaszcza z matematyki
 • zajęcia sportowe w bursowej siłowni, na boiskach lub w sali gimnastycznej ZST, na basenie MOSiR
 • spotkania Bursowego Klubu Fotografów 
 • sekcja przyrodniczo-ekologiczna
Nasze sukcesy
Propozycje czytelnicze:W bibliotece jest sporo nowości. Zapraszamy!
Poprzedni rok szkolny >> [przejdź]


W poprzednich miesiącach i latach ...
Wydarzenia z życia mieszkańców w bursie szkolnej z poprzednich miesięcy i lat szkolnych 
są przenoszone do Archiwum bursy.


Zapraszamy również na ...
Prosimy o udostępnianie naszego Facebooka swoim znajomym oraz o wystawianie opinii.

FOTO-EXPRESS     czyli [fotograficzny rejestr wydarzeń w bursie]

Comments