Bursa Szkolna‎ > ‎

Aktualności bursowe

rok szkolny 2017/2018
 
Zapraszamy do bursy w dniu 3 września 2017
   -  kwaterowanie młodzieży od godz. 18:00
 
rok szkolny 2016/2017

FOTO-EXPRESS 2016/2017 

  
  
Światowy Dzień Książki w bursie w Puławach      


  SEMESTR II  

MAJ 2017

10 maja (śr) - zakończenie "randki w ciemno z książką"
To był już kolejny konkurs dla miłośników drukowanej książki. Konkurs nawiązywał do obchodów Światowego Dnia Książki. Była to zachęta do czytania książek losowo wybranych, bez możliwości obejrzenia graficznej postaci okładki. Tym razem upominki promujące czytanie otrzymały: Karolina Pytlak i Maryna Mieniailnova.  

11 maja (cz) - zajęcia "dekoracyjne butelki"
W ramach zajęć plastyczno-dekoracyjnych była możliwość tworzenia dekoracji na zgromadzonych butelkach. W etapie końcowym zajęcia musiały być realizowane na placu przed bursą. Powstały prawdziwe arcydzieła, które mogliśmy podziwiać na holu głównym bursy. Zajęcia odbywały się pod kierunkiem p. Ani Jarugi i p. M.Kalinowskiej. 

26 maja (pt) - V Spotkanie samorządów szkolnych i internatów
Spotkanie odbywało się w świetlicy bursy. 
Tematem przewodnim był wolontariat. 
Udział w spotkaniu wzięli członkowie oraz opiekunowie samorządów z dziewięciu placówek oświatowych Powiatu Puławskiego tj. Zespołu Szkół Nr 1 w Puławach, Zespołu Szkół Nr 3 w Puławach, Zespołu Szkół Technicznych w Puławach, IV Liceum Ogólnokształcącego w Puławach, Centrum Kształcenia Zawodowego w Puławach, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Puławach, Bursy w Puławach, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Puławach i Zespołu Szkół Nr 2 w Nałęczowie. Nie zabrakło również kierownik Wydziału Edukacji - Małgorzaty Noskowskiej, która jest pomysłodawczynią cyklicznych zgrupowań młodzieży oraz pedagogów. Po przemówieniach gospodarzy oraz kierownik Małgorzaty Noskowskiej, przedstawiciele Rady Mieszkańców Bursy RCKU, wyświetlili krótką prezentację multimedialną o swojej placówce i działaniach w niej podejmowanych. Pochwalili się także samodzielnie zmontowanym filmikiem o „Wartościach inaczej”, za który otrzymali wyróżnienie w konkursie organizowanym przez bursę z Lublina. Był on doskonałym wstępem do  tematyki warsztatów. Głównym celem spotkania było zapoznanie młodych samorządowców z charakterystyką wolontariatu, korzyściami, jakie mogą z niego płynąć, a także zachęcenie do aktywnego udziału w różnego rodzaju przedsięwzięciach. Po częściach oficjalnej, integracyjnej oraz teoretycznej,  nastąpiła część praktyczna. Ćwiczenia przeprowadzone przez panie z Centrum Wolontariatu PROJEKTOR w Lublinie (w ramach programu „Projektor-wolontariat studencki”) miały za zadanie przedstawienie, w jaki sposób dzięki działalności w wolontariacie można rozwinąć swoje kompetencje oraz jak zdobyte umiejętności wykorzystać w praktyce. W trakcie spotkania, uczestnicy mogli degustować pyszne słodkości, przygotowane specjalnie na tę okazję przez członków sekcji kulinarnej naszej bursy.

31 maja (śr)- koncert charytatywny
Mieszkanki naszej bursy wraz z p. Magdaleną Wróbel włączyły się do akcji charytatywnej. 14 dziewcząt było na koncercie "Przyjaciele dla Floriana - koncert z licytacją", który odbywał się w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika". Dochód z tego wydarzenia przeznaczony został na leczenie małego Floriana z Pożoga. Wstępem na koncert był datek do puszki. Koncert uświetniły dzieci ze Starego Pożoga. Gwiazdą tego wieczoru był Dariusz Tokarzewski z grupy VOX.

CZERWIEC 2017
7 czerwca 2017 - wyjazd do Lublina na trampoliny
Tego dnia po południu 40 wychowanek bursy z p. Gabrysią Kapustą i p. Marzenką Miturą wyjechało do Lublina na "manię skakania trampoliny & park linowy". Była okazja do skakania. Można było zapomnieć o istnieniu siły przyciągania Ziemi. Luz i swoboda...


13 czerwca - uroczyste zakończenie roku szkolnego w bursie
W świetlicy bursy
 odbyło się uroczyste spotkanie mieszkańców bursy z dyrekcją i kadrą pedagogiczną.  W spotkaniu uczestniczył również pan dyrektor Wiesław Smyrgała, który podziękował młodzieży za poparcie, życzył udanych wakacji. 
Wielu mieszkańców otrzymało pamiątkowe dyplomy i upominki za wykazanie się aktywnością w kończącym się roku szkolnym. A dla pana dyrektora Rada Mieszkańców Bursy wręczyła tort. [FOTO]

23 czerwca - koniec roku szkolnego
Część mieszkańców zdecydowała się na wyprowadzkę z bursy od razu po wystawieniu ocen. Pozostali rozliczali się obiegówkami w ostatni dzień roku szkolnego.
Nareszcie WAKACJE!!!
Życzymy bezpiecznego i radosnego wypoczynku.

[wydarzenia z poprzednich miesięcy >> czytaj ]
Zapowiedzi wydarzeń ...
  • wyjazd do Lublina na "manię skakania trampoliny & park linowy" - środa 7 czerwca
  • konkurs czystości - zakończony, wyniki wkrótce 
    (najczyściejsze pokoje w I semestrze: 14, 24, 43, 93)
  • uroczyste zakończenie roku szkolnego - apel
Zmiana adresu bursy

Od 1 września 2016 - zmiana adresu bursy na:
ul. Norwida 8 A (zamiast Wojska Polskiego 7).
Nowy adres należy wpisywać na drukach meldunkowych czy na przekazach pocztowych.

Nasze sukcesy
sukces naszej koleżanki - II miejsce dla Angeliki Stanczykiewicz w VIII Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej w Puławach (16.10.2016) 
III miejsce dla naszego zespołu w III Przeglądzie Muzycznym Burs i Internatów Województwa Lubelskiego
 
ogłoszenie wyników konkursu o AIDS i HIV
Konkurs Wiedzy o św. Bracie Albercie Chmielowskim - edycja grudzień 2016  (ogłoszenie wyników i przekazanie nagród w styczniu 2017)  
  
[ więcej w  FOTO-MIX ]

Nasza twórczość 
    więcej >>  [ foto ]