Pomysłowe fotografie

Drzewa oddziałują na człowieka nie tylko poprzez własne piękno lub zawartość sporządzanych z kory czy liści fitoterapeutycznych naparów. Otaczające je silne pole energetyczne wpływa na duszę i na emocje. Pobudzają nas lub uspokajają, martwią lub cieszą, wywołują myśli i uczucia, łagodzą stresy. Dawno temu zauważyli to ludzie tworząc świątynie w lasach i gajach, stawiając ołtarze pod świętymi drzewami, odpoczywając w ich dobroczynnej bliskości. W cieniu gałęzi ustawiano stoły weselne, wierząc że roztaczać będą one opiekę nad nowożeńcami. Na drzewach zawieszano kołyski z niemowlętami, pozwalając by wiatr szumiąc w liściach i kołysząc gałęziami bujał dziecko do snu.

Drzewa to dom i schronienie dla wielu zwierząt, drzewa to fabryka tlenu dla nas, dlatego chcemy chronić las!

Zobacz jak znikają lasy w oczach!- koniecznie przeczytaj ten artykuł/kliknij


zdj. U nas nic się nie marnuje!. Regina z Agatą wykonują choinki ze starych gazet.
"Często, gdy mówimy o klimacie skupiamy się na energii i transporcie, ale tak naprawdę deforestacja wpływa bardziej na efekt cieplarniany niż transport" twierdzi Ana Paula Tavares, wiceprzewodnicząca Rainforest Alliance, międzynarodowej organizacji działającej na rzecz ochrony bioróżnorodności i promocji zrównoważonych praktyk biznesowych.( źródło www.ekonsument.pl)
 
 

 

 
 
 
 
 

 

FSC - znak odpowiedzialnej gospodarki leśnej 
CERTYFIKACJA czytaj więcej

Przemysłowa produkcja mięsa, jest odpowiedzialna za 18% emisji gazów cieplarnianych, a inne źródła głoszą, że chodzi nawet o 50%! Wycinanie lasów tropikalnych pod hodowlę, wytwarzanie paszy dla zwierząt, gazy uwalniane przez krowy, owce i kozy podczas trawienia, a do tego jeszcze przetwórstwo i transport... Przerażające są również dane dotyczące ogromnych ilości wody, które pochłania przemysł mięsny. Przykładowo do wyprodukowania zaledwie 150 gramów wołowiny potrzeba aż 2400 litrów wody! Każdy z nas chyba zdaje sobie sprawę z tego, że ziemskie zasoby wody pitnej kurczą się, a nie rozszerzają. Aż 70% terenów uprawnych zajmują rośliny przeznaczone na pokarm dla zwierząt hodowlanych. Jemy więcej mięsa, potrzeba więc kolejnych terenów – wycina się następne połacie lasów, organizuje większe transporty, produkuje więcej opakowań, zjada więcej mięsa naszpikowanego antybiotykami i hormonami wzrostu, „karmionego” genetycznie modyfikowaną soją i kukurydzą... zachęcamy do wprowadzania dnia bez mięsa!


Comments