Dlaczego my? czyli trochę o nas

Nasza szkola- oczami naszych uczniow

Nasza szkola- film, promocyjny

Dlaczego my? 
Naszą szkołę wśród innych wyróżnia na pewno panująca tu atmosfera, określana jako rodzinna i przyjazna. Stawiamy wymagania, ale dajemy możliwość rozwijania swoich pasji. U nas indywidualne podejście nie jest tylko sloganem, co potwierdzają nasi absolwenci:
 Uczniowie nie są traktowani przedmiotowo lub jak ktoś gorszy, jak często bywa w innych szkołach. Nauczyciele patrzą na nas indywidualnie, zależy im na tym żeby nas nauczyć, a nie tylko przerobić materiał. […]”                                                                                              
absolwentka naszego Liceum
Trochę o nas ... czyli o wiewiórkach, tradycji,  elastyczności, innowacyjności 
"Szkoła w podkowę złożona tak o niej kiedyś powiedziała jedna z nauczycielek"

Szkoła w starej willi, kameralna, bez kantów, ostrych cięć i krawędzi. Chcemy by, jak podkowa, która jest symbolem szczęścia, nasza szkoła była początkiem dobrego i mądrego życia dla wielu młodych ludzi. Od blisko trzydziestu lat( Podkowiańskie Liceum nr 60 wcześniej pod szyldem STO, jest jedną z pierwszych szkół społecznych) uczymy myślenia, nie tylko otwierania książek. 
Dodatkowym atutem jest bliskość kolejki WKD ( 100 metrów)

Czego jeszcze możecie się u nas spodziewać?:
  • Doskonałych nauczycieli z pasją, poczuciem humoru, elastycznych i otwartych ponadto: 
  • Proponujemy wiele zajęć dodatkowych w zależności od indywidualnych potrzeb uczniów; koła historyczne, artystyczne, organizowanie wystaw uczniowskich, warsztaty dziennikarskie , zajęcia z architektury krajobrazu (prowadzone przez architektów), czy działalność szkolnego zespołu muzycznego
  • Prowadzimy rozległą działalność pozalekcyjną m.in. lekcje otwarte dla wszystkich szkół z historii najnowszej prowadzone we współpracy z pracownikami IPN, wolontariat ( Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Podkowińska Dycha, współpraca z Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich przy przedstawieniach teatralnych), spotkania z osobami z regionu.

  •  Współpracujemy z wieloma instytucjami kulturalnymi i pedagogicznymi: Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich, Ognisko Plastyczne w Grodzisku Mazowieckim, Instytut Pamięci Narodowej, Dom Spotkań z Historią, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Grodzisku Mazowieckim, Miejska Biblioteka Publiczna w Podkowie Leśnej. 

  • Uczestniczymy w wielu projektach edukacyjnych: edukacja filmowa- od wielu lat uczestniczymy w kształceniu filmowym organizowanym przez kino MURANÓW. Bierzemy udział w imprezach organizowanych przez działający w Podkowie Dom Kultury realizujemy innowacyjny międzywojewódzki projekt edukacyjny „Żelazny Most”, za co szkoła uzyskała certyfikat Dobrze Zaprojektowanej Szkoły, nasi uczniowie podejmują również, starania o pozyskiwanie środków na swoje pomysły z minigrantów miejskich. 

  • Nasi uczniowie wraz z nauczycielami organizują wiele akcji społecznych, wystaw tematycznych, biorą udział (jako współorganizatorzy) w Festiwalu Otwarte Ogrody (Wystawa Psów Kochanych) oraz Europejskich Dniach Dziedzictwa Narodowego w Podkowie Leśnej  ( Festiwal Gier Historycznych) ; 

  • Co roku na przełomie września i października organizujemy wycieczki integracyjne krajowe i zagraniczne, a w ciągu roku wycieczki przedmiotowe, wyjazdy do teatru i do muzeum, lekcje historii we współpracy z  różnymi instytucjami.  W ofercie,  mamy również wyjazd na obóz językowy do Hiszpanii  (zwykle maj/czerwiec).
  • Do szkoły zapraszamy ciekawych ludzi ostatnio odwiedzili nas przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich, czy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. 

  • Do dyspozycji niesamowity ogród przed szkołą, oraz odnowione szkolne boisko 

  • Nasi uczniowie sami projektują bluzy szkolne :)

Zostaliśmy również wyróżnieni w tegorocznej edycji Rankingu Szkół Perspektyw.
  Zachęcamy do nauki w naszej szkole. 
Dyrektor 
Podkowiańskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 60
Izabella Olędzka – Kaźmierczyk