Galeria‎ > ‎

Dzień młodzieży

W sobotę, 31 marca w Sanktuarium św. Józefa w Siedlcach miało miejsce Diecezjalne Spotkanie Młodych, w którym wzięło udział ponad 800 osób z różnych zakątków diecezji siedleckiej. Myślą przewodnią spotkania były słowa Ewangelii: „Błogosławieni czystego serca…”.

Pierwszą część Diecezjalnego Spotkania Młodych poprowadzili młodzi ludzie z Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji – „Odrobina Nadziei”. Rozpoczęło się ono od zawiązania wspólnoty, ciepłych i radosnych śpiewów oraz od uświadomienia sobie faktu, iż ten dzień będziemy przeżywać we wspólnocie Żywego Kościoła, który także stanowią młodzi ludzie. Następnie ks. Mateusz Czubak poinformował zebranych, że powstała w diecezji siedleckiej komisja koordynująca działania ewangelizacyjne oraz zachęcił młodych do aktywnego uczestniczenia w wydarzeniach organizowanych na terenie diecezji.

Pierwsza część spotkania młodych zakończyła się wspólną agapą, na której był gorący bigos, pieczywo oraz pączki.

Po agapie nastąpiła celebracja Eucharystii, której w zastępstwie Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego przewodniczył wikariusz generalny naszej diecezji ks. Prałat Piotr Sawczuk. Mszę koncelebrowało ponad 30 kapłanów a homilię wygłosił ks. Wojciech Hackiewicz. Na koniec celebracji Mszy Świętej ks. Wojciech w imieniu zebranych podziękował ks. Prałatowi reprezentującemu Pasterza Diecezji Siedleckiej oraz wszystkim zaangażowanym w organizację i poprowadzenie Diecezjalnego Spotkania Młodych. Tym podziękowaniom towarzyszyła moc oklasków od ludzi młodych, jako dowód wdzięczności za organizację tego spotkania.

Koncert „Śpiewnik Papieski” niezwykle spodobał się zgromadzonej młodzieży.
Po koncercie młodzież wraz z kapłanami udała się w drogę powrotną do swoich domów. Dziękujemy księżom i młodzieży za tak liczną obecność i czekamy na kolejne spotkanie w czerwcu podczas Jerycha Młodych, zachęcamy także do odwiedzenia galerii i składania świadectw z dzisiejszego dnia na stronach: 

www.odrobinanadziei.pl oraz www.jerychomlodych.pl