Rozmaitości‎ > ‎

Muzykoterapia i psychoterapia

Poszukując odpowiedzi na nurtujące nas życiowe niepokoje czasami próbujemy dotrzeć do siebie i rozwiązywać wewnętrze konflikty stosując niekonwencjonalne metody. Na pewno w potocznym znaczeniu za jedną z nich uznawana jest muzykoterapia. Oczywiście stosowana w sposób specjalistyczny i profesjonalny stanowi ona odrębną dziedzinę terapii. Rzeczywiście metoda ta,  pozwala na uzyskanie pełniejszego wglądu w siebie, spojrzenie na swoją osobę z innej perspektywy. Dzięki muzykoterapii także możemy nauczyć relaksować się, zatrzymać się na chwilę, by uzyskać tak ważną dla nas równowagę wewnętrzną. Nie zawsze jednak wykorzystanie samych technik muzykoterapeutycznych pozwala na osiągniecie pełnego sukcesu terapeutycznego. Dlatego też  warto wtedy zwrócić się o profesjonalną pomoc do psychoterapeuty. Oczywiście istnieje możliwość prowadzenia sesji (przede wszystkim grupowych) przez dwóch terapeutów – psychoterapeuty oraz muzykoterapeuty.

 

Dlatego też jeśli chcesz zrozumieć siebie, gdy trudno Ci poradzić sobie z problemami, których doświadczasz a dotychczasowe sposoby zawodzą, warto skorzystać  z profesjonalnej psychoterapii w bezpiecznej relacji terapeutycznej.

  • Psychoterapia to droga do głębszej zmiany, kiedy dawne doświadczenia utrudniają Ci życie teraz lub gdy po raz kolejny wchodzisz w podobne sytuacje, bądź relacje powodujące cierpienie i nie rozumiesz czemu tak się dzieje.
  • Psychoterapia pomocna jest dla osób przeżywających m.in. smutek, przygnębienie, lęk, doświadczających kryzysu życiowego, utraty, cierpienia. Także dla osób pragnących być bardziej świadomymi siebie, swych potrzeb, uczuć jak również rozwijać swój potencjał.


Certyfikowany psychoterapeuta Gestalt mgr  Ewa Stasiewska

Absolwentka Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu - Wydziału Nauk Społecznych (1992), absolwentka 3 –letniej podyplomowej Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowie oraz 4–letniej Szkoły Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie. Wieloletni nauczyciel- terapeuta Zespołu Szkół Specjalnych nr 103 w Poznaniu. Koterapeuta grup wsparcia przy Poznańskim Ośrodku Zdrowia Psychicznego, trener asertywności. Autorka i współautorka warsztatów komunikacji interpersonalnej dla rodziców i nauczycieli. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt, certyfikat Polskiej Federacji Psychoterapii oraz Europejski Certyfikat Psychoterapeuty. Specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej osób dorosłych. Pracuje w nurcie Gestalt.

Kontakt: Tel: 695 085 329www.psycholog-poznan.info.pl

e.stasiewska@wp.pl