Междуннародные связи

Наш музей поповнився цікавими експонатами, які були вручені гостями з Франції та Америки. Журналіст Генрі Сакайда, з м. Лос-Анджелеса відвідавши наш музей, був захоплений великою кількістю матеріалів про героїчних захисників нашої Батьківщини. Він збирав матеріали про жінок Героїв Радянського Союзу для написання книги. З цією метою він відвідав Москву, Київ.

Цей американський журналіст, дізнавшись про аукціон, на якому виставляють на продаж нагороди Героїв Радянського Союзу, викуповує їх за свої заощадження, потім розшукує родичів власників цих золотих зірок і безоплатно повертає їх у сім'ї. Таким чином, у нашому музеї з'явився стенд «Вірні друзі з далекої Америки». На стенді фотографії Г. Сакайда і його друзів, який допомагали йому здійснити цю шляхетну місію. У вітрині - фотографії, копії документів Героїв Радянського Союзу чиї нагороди були повернуті на Батьківщину, а також книги про Героїв Радянського Союзу виданих Генрі Сакайда англійською мовою.

У жовтні 2006 року музей відвідала група французів, яких також зацікавила доля легендарної льотчиці Лілії Литвяк. Письменник Марк Лапорт з Парижа передав у дар музею книгу про Лілію «Роза Сталінграда» французькою мовою.

Comments