Символіка

ВЕЛИКИЙ ГЕРБ КІРОВОГРАДА

 

На закругленому щиті, в золотому полі синій перевернутий  вилоподібний хрест відділяє червоне трикутне підніжжя; в центрі - чорний контур плану фортеці, в золотому полі якого червоний вензель Св. Єлисавети. Щит вписано в срібний картуш та  увінчано золотою міською короною. З двох боків щитотримачі - два срібних лелеки. Під щитом - золоті колоски та декоративна гілка, обвита синьою стрічкою з девізом "З миром і добром" золотими літерами.

 

 

ПРАПОР КІРОВОГРАДА
 
 

Прапор міста Кіровограда - квадратне полотнище; верхня і  нижня смуги жовтого кольору, від древка до центру прапора відходить малиновий трикутник з золотим вензелем Святої Єлисавети в центрі; між трикутником і смугами розміщено синій вилоподібний хрест, завширшки в 1/5 від ширини прапора.

 

 

Герб російського періоду
 

Герб російського періоду затверджений 6 квітня 1845р. У горішній половині перетятого щита в золотому полі Державний Російський герб; у долішній - в червоному полі земляне укріплення, всередині якого вензель Імператриці Єлисавети Петрівни; з боків його 1754 рік.

 

Герб радянського періоду
 

Затверджений 14.01.1969р. У лазуровому щиті - золоте колосся і золота половина шестірні на ньому. На шестірні - чорна назва міста українською мовою. У перетятій червоним і лазуровим главою - срібне коло з золотими серпом і молотом. У зеленій базі - золота старовинна гармата з трьома ядрами.