Бібліотека-філія №17

1 квітня 1972 року під №1 в інвентарній книзі сільської бібліотеки села Нового Кіровоградського району була записана перша книга. Бібліотека цього села почала обслуговувати читачів з книжковим фондом в кількості 1160 примірників. Читачами бібліотеки в переважній більшості ; були жителі села Нового, залізничної станції Лелеківка, працівники обласної психіатричної лікарні, залізниці, сільського господарства.

У цей час почалось будівництво Кіровоградського чавуноливарного заводу, ї село Нове, і його бібліотека почали своє друге життя.

З 13 грудня 1977 року з організацією Новенської селищної Ради сільська бібліотека була перетворена в селищну і переведена в підпорядкування Новенської селищної Ради міста Кіровограда. А з 3 лютого 1979 року бібліотека ввійшла до Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи за №17, але зосталась на матеріальному забезпеченні селищної Ради.

Спочатку бібліотека обслуговувала читачів у двох кімнатах загальною площею близько 15м в приміщенні барачного типу. В 1982 році їй було виділено приміщення на першому поверсі сімейного гуртожитку площею 90 м . На той час бібліотека мала добре матеріально-технічне обладнання. Книжковий фонд поповнювався регулярно і пропорційно з усіх галузей знань: Кількість читачів росла паралельно з ростом кількості жителів селища.

У 1998 році бібліотека отримала нове приміщення, в якому знаходиться і зараз. Тут затишно, це центр селища, і читачам зручно відвідувати бібліотеку.

Всю свою роботу бібліотека проводить спільно з громадськими організаціями селища, бібліотеками інших відомств, закладами освіти.

Активна масова робота по пропаганді книги (вечорів-зустрічей, вечорів-ювілеїв Т. Шевченка, В. Шукшина, В. Висоцького, М. Цветаєвої) стала основою для створення при бібліотеці в 1991 році читацького клубу "В пошуках прекрасного", який 2001 році перетворився в жіночій клуб "Лілея".

В 2006 році змінився склад бібліотечних працівників, які продовжили почату справу попередниками. Бібліотека набула нового естетичного вигляду. Багато зроблено по озелененню приміщення бібліотеки та її прилеглої території. В рамках міського та селищного місячника по благоустрою та озелененню селища Нового, біля приміщення бібліотеки було розбито дві клумби, висаджені квіти, які милують око наших читачів та мешканців с. Нового.

Протягом останніх років бібліотека комплектується новими виданнями як художньої, так і галузевої літератури, що дозволяє більше надавати інформаційної допомоги читачам бібліотеки різних категорій.

Бібліотека бере участь у загальноміських та загальноселещних заходах. Розповідають про свою роботу в ЗМІ. Працівники бібліотеки координують свою роботу з громадськими організаціями та закладами освіти с. Нового (Радою ветеранів ВВВ, Організацією ветеранів Афганістану та учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС, педагогами та вихованцями ЗОШ №10, початковою школою №37, ДШМ, ДЮЦ, дитячими установами №16 та №74).

В рамках цієї співпраці бібліотекарі беруть участь у вихованні почуття патріотизму, здорового способу життя, розвитку  духовності серед населення селища. Популяризують літературу з питань правового виховання, профілактики правопорушень. Надають інформаційну допомогу школярам і студентам в одержані знань а Євроатлантичному русі України (був створений інформаційний стенд "Україна – шлях до Європи"), в розширені знань з питань рідної історії, рідної мови, в вивчені історії рідного краю. Задовольняють інформаційні потреби творчо обдарованої молоді.

На зміну клубу "Лілея" у 2007 році був створений клуб "Сусіди", членами якого стали не лише жінки, а й чоловіки селища. Учасників клубу об'єднують спільні інтереси, теми для обговорення. Проводять спільні зустрічі з молодим поколінням селища. А девіз клубу: "Не купуй собі дім, а купуй сусіда" – відповідає назві клубу.
 
 

 

Наша адреса: м. Кіровоград, селище Нове, вул. Металургів, 25

Режим роботи: з 1100  до 1800

вихідні: неділя, понеділок