Бібліотечний скрепбукінг

Кіровоградська міська централізована бібліотечна система

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Узагальнююча довідка з досвіду роботи бібліотек – філій

 Кіровоградської МЦБС

за матеріалами рекламної акції

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зміст

1.      Рекламна акція "Бібліотечний серпантин".

2.      Що таке скрепбукінг? (Виступ завідуючої відділом ІМР Кіровоградської МЦБС Л. Залевської на відкритті рекламної акції  "Бібліотечний серпантин").

3.      Види скрепбукінгів, виготовлені філіями Кіровоградської МЦБС.

4.      Робимо  скрепбук (практичні поради).

5.      Веб – список  використаних  матеріалів.

 

 

 

 

  

 

Рекламна акція "Бібліотечний серпантин".

Рекламна акція "Бібліотечний серпантин" проведена  в центральній міській бібліотеці  до Всеукраїнського дня бібліотек.

На цей захід запрошено представників влади, завідуючих бібліотеками середніх спеціальних навчальних закладів, директорів районних бібліотечних систем, користувачів.

Була оформлена територія біля центральної міської бібліотеки: створені арт – дерева, зроблені розтяжки з кольорових кульок, прапорців, вимпелів, на яких написані вислови про бібліотеку, читання тощо.

 

 

У вікнах  книгозбірні вміщена реклама за темами:

·       "Центральна бібліотека запрошує"

·       "Світ вічної краси" (книги про шедеври архітектури, природи, мистецтва)

·       "Учися! Дізнавайся! Дивуйся!" (учбова та довідкова література)

·       "Рецепти жіночого  щастя" (література для жінок)

·       "Академія домашнього читання" ( книги по кулінарії, садівництву, квітникарству,  народній медицині)

·       "Книги твого дитинства"

·       "Цей таємничий детектив".

Астролог (технічний працівник бібліотеки – філії №17) рекомендував для кар'єрного зросту та вирішення особистих потреб завітати до бібліотеки, а народна цілителька ( завідуюча бібліотекою – філією №13 Р. Мартиненко) давала прості і мудрі поради щодо проведення дозвілля.

Муніципальний духовий оркестр привертав увагу перехожих, а працівники бібліотек – філій роздавали свою рекламну продукцію: флаєри, візитки, буклети, запрошення.

Родзинкою свята стала презентація виставки скрепбукінгів про роботу бібліотеки.

  

    

 

 

Кожна філія МЦБС підготувала свій альбом, оригінальний не тільки за змістом, а й за тематикою.

  

 

 

Переможці конкурсу отримали нагороди, а представники влади вручили грамоти кращим бібліотечним колективам.

 

 

 

 

 

 

Що таке скрепбукінг?

 

Добрий день, вельмишановні гості! Дякуємо, що прийняли наше запрошення, і прийшли на рекламну акцію "Бібліотечний серпантин", присвячену Всеукраїнському дню бібліотек. До цього заходу ми підготували рекламу у вікнах, арт – дерева, запросили музикантів муніципального духового оркестру, танцювальні колективи.

 

Шановні колеги! Хочу подякувати Вам за ваші зусилля у створенні сьогоднішнього свята.

У нашому залі присутні представники

·                   Кіровської районної ради,

·                   Ленінської районної ради,

·                   відділу  культури  міськвиконкому,

·                   обласного управління культури,

·                   депутати міської ради,

·                   директори районних бібліотечних систем,

·                   завідуючі бібліотеками технікумів.

 

Пропонуємо вашій увазі виставку скрепбукінгів про бібліотеку.
Один східний мудрець якось сказав: «Кожний день вашого життя — це сторінка історії». І він був абсолютно правий! Щоб яскраві епізоди нашого життя, незабутні враження не канули в Лету, треба їх якимось чином зафіксувати. Для цього зовсім не обов'язково пити жменями пігулки для поліпшення пам'яті, примовляючи: «Зупинися, мить, ти чудова!». Досить дізнатися про таке оригінальне хобі, як скрепбукінг, і спробувати створити унікальний фотоальбом.

Скрепбукінг у довільному перекладі означає декорований альбом.

 

Як виникло це незвичайне хобі?

 

У XIV-XVI ст.. європейські бібліотеки повні допитливих студентів, що переписують з книг улюблені  вірші і вислови знаменитих філософів, письменників і учених. Також серед «забудькуватої» молоді  поширені спеціальні блокноти, в які заносилися медичні рецепти, складні молитви, адреси знайомих і інша корисна інформація, що часто вилітає з голови. Згодом туди стали вклеювати газетні замітки і ілюстрації. 

На початку XVIII ст..  серед романтично настроєних дівчат виникає мода на виготовлення подарункових альбомів. Разом з поздоровленнями і побажаннями альбоми заповнювалися локонами волосся, мереживами, ліричними віршами, композиціями із засушених квітів, яскравих пір'їнок і стрічок ніжних кольорів.

Багато людей у той час вели щоденники в альбомах, зроблених своїми руками. Листи паперу зшивалися міцними нитками, а обкладинка часто робилася з непотрібного шматка шпалер, наклеєного на картон. Тоді ж з'явилися альбоми з витонченими застібками і замками. 

 У XIX в. палким  шанувальником  скрепбукінга був знаменитий письменник і журналіст Марк Твен, автор «Пригод Тома Сойера». Шість днів на тиждень він працював над майбутніми літературними шедеврами, а кожну неділю присвячував своєму хобі. Готові альбоми він продавав через велику мережу універмагів Montgomery Ward і заробив на цій справі близько 50 тисяч доларів — більше, ніж йому принесли всі романи, оповідання і нариси! 

Винахід фотографії вніс багато нового в скрепбукінг. Тепер будь-яка забезпечена людина могла замовити постановочну зйомку у професійного фотографа і через деякий час вклеїти в альбом фотографії своїх рідних і друзів. 

У останні 5–10 років популярність цього хобі росте дуже активно. Виготовлення і прикраса альбомів в Америці перевершила по популярності гольф: поклонники гольфу є в кожній четвертій сім'ї, а скрепбукінгом захоплюються аж в кожній третій!

Це не просто декорування ради декорування, спроба передати атмосферу того або іншого дня нашого життя. 

Ніколи не можна наперед дізнатися, що через багато років викликатиме у тебе ностальгію або лукаву усмішку. Тролейбусні квитки десятирічної давності, морські черепашки, дитячі карлючки, монети, листівки, театральні програмки, візитні картки, дипломи і грамоти, видані за гарні оцінки в школі, — будь-яка дрібниця має значення. 

У нас це хобі теж набуває популярності. Хоча ще в минулому столітті відомі були  аналоги скрепбукінг.

По-перше, «дембельській» альбом. Молоді люди, повертаючись з армії, з гордістю демонструють родичам і друзям свої творіння — перетягнуті в солдатське сукно альбоми з автоматами і червоно-золотими зірками на обкладинці, з вклеєними календариками, де дні акуратно закреслені хрестиками, із цікавими карикатурами на «дідів», з побажаннями і адресами товаришів, з колажами з фотографій. Окрема сторінка часто буває присвячена «тій, яка чекала».

По-друге, дівочі щоденники, анкети і «пісенники». Дівчатка-підлітки заповнюють зошити в клітку ворожіннями, текстами пісень кумирів і короткими віршами на тему любові і дружби.

Любителі скрепбукінга упевнені: у житті людини просто не буває нецікавих або не заслуговуючих  на увагу подій. 

Коли нам в Інтернеті на очі потрапила стаття про скрепбукінг, ми зацікавилися і вирішили зробити у цьому стилі буклет. А потім прийшла ідея навчити бібліотекарів працювати у  техніці скрепбукінгу, і в лютому 2008 року пройшов практикум, фрагменти з якого ви бачите на афіші.

Проте учні виявились набагато талановитішими за своїх учителів. І сьогодні читальний зал прикрашають вітрильники і замки, казкові квіти і гламурні альбоми, веселки і лялькові театри.           

Як бачите, рекламна продукція різноманітна не тільки за формою, але і за тематикою. Наші альбоми розповідають про кращих читачів, про масові форми роботи, про заповідні стежки Кіровоградщини, про пам'ятні дні в житті бібліотеки.

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Матеріал узагальнила

Комп'ютерний набір

Наша адреса : площа Дружби народів, 6,

 електронна адреса

 

 

 

 

Comments