Робота ІРЦ

Інформаційно – ресурсний центр при Кіровоградській МЦБС працює з травня 2003 року. Бібліотека через інформаційний центр на додаток до друкованих видань надає доступ читачам до електронних інформаційних ресурсів і допомагає орієнтуватися в них.

 

Перший етап в роботі ІРЦ – інформаційне забезпечення споживачів в області права, відбір, систематизація, зберігання та надання в користування літератури громадсько-правової тематики. Інформаційно-ресурсний центр забезпечує своїх користувачів доступною та безкоштовною інформацією шляхом популяризації книжкового фонду та використання новітніх технологій, гарантує доступність інформаційних ресурсів всім категоріям читачів, пріоритетне обслуговування представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, лідерів громадських організацій.

                         1.JPG

                            

 

В бібліотеці діє комп'ютерна правова система "Законодавство України", що дає змогу оперативно вивчати і використовувати правову інформацію.

 

З вересня 2005 року ІРЦ працює за проектом „ Мережа громадянської освіти: зміцнюємо демократичні зміни”

 

Обласна жіноча інформаційна служба на період дії проекту надавала інформаційні матеріали та базу даних законодавства України, витратні матеріали, а також оплачувала Інтернет – зв’язок.

Було розроблено положення „Положення про інформаційно – ресурсний центр”, посадові інструкції для працівників.

Оформлено книжкову виставку „Участь громадян у процесі управління”, „Український вибір -2006”.

Оновлено стенд „Бібліотека і влада”.

Щомісяця складалися інформаційні списки нових надходжень документів влади. Була оновлена карта – схема взаємодії бібліотек з громадськими організаціями міста.

2.jpg

Складено перспективний план роботи з громадськими організаціями міста.

Зібрано матеріал за темами „Сексуальне рабство, або торгівля людьми на початку 21 віку”,

 

 „Лідерство”, „Третій сектор”. Розроблено інформаційні листівки з названих тем.

Особливо багато цікавого матеріалу зібрано за темою „Толерантність – важлива риса демократичного суспільства”. Підготовлено лекцію та рольові ігри, з якими керівник ІРЦ виїжджала в Знамянку та Новоукраїн

 

ку на Дні громадянської освіти.

Ми взяли також участь у конкурсі серед інформаційно – ресурсних центрів області на кращу публікацію в пресі. На розгляд журі було подано статтю керівника ІРЦ Лариси Лук’янець „Чи модно бути громадянином?”, опубліковану 23 червня 2005 року в газеті „Молодіжне перехрестя”.

Незважаючи на всі труднощі, робота Інформаційно – ресурсного центру при Кіровоградській МЦБС мала велике значення для інформаційного забезпечення різних верств населення, для більш успішної взаємодії з місцевою владою. Нами були запроваджені нові взаємовідносини з громадськими організаціями.
 
 
 
 
 

Наша адреса: м. Кіровоград, пл. Дружби народів, 6

Телефон 8 (0522) 24 – 89 – 17

Електронна адреса: centlib@shtorm.com