Сценарії‎ > ‎

День бібліотек

УКЛІННА БІБЛІОТЕКАРСЬКИХ ДІТЕЙ.

Милостивий культуродержавець, світ –

Миколо Івановичу наш!

Ми, вірнопіддані твої, прийшли до тебе шукати правди і захисту

Зрони слово золоте з Трону високого про нас – забутих, бідолашних бібліотекарських дітей. Мало ми бачимо в житті радощів. Не смакуємо "Марсами", "Снікерсами", морозивами та халвою. Не одягаємось в "Монтани", не взуваємось в "Саламандри".

Сповнені ратного духу, щодня стрімголов біжать наші матері до бібліотек, забувши про чад своїх. Батьки наші постійно ремонтують крани, стелі, стелажі, бо в нещасних бібліотеках завжди щось тече або падає. На ніч колискові нам не співають, казки не розповідають, а все книжки читають, готуючись до безкінечних ранків, вікторин, вечорів, щоб розважати чужих дітей, своїх не помічаючи.

Томупросимо тебе, о тонкий знавець і цінитель людських душ!

Звільни хоч трохи матерів наших від непосильного і неоплатного труда.

Щоб хоч у неділю та понеділок не бігли вони до своїх бібліотек перевіряти крани та замки.

О, великий послідовник славних мужів культури, о наше красне сонечко!

Допоможи нам повернути втрачений дитячий рай. Не виявляй гніву до зневірених душ їхніх та воскрешай надію на краще.

Упрошуй міністра, щоб його величність підвищив зарплату, зменшив навантаження, звільнив від непосильної писанини.

О, благаємо!

 

Бідолашні бібліотекарські діти.

 

 

СЦЕНАРІЙ ДНЯ БІБЛІОТЕК – 2005.

 

Великий зал святково прикрашений.

Гасне світло.

На сцені з'являється хореографічний коллектив. Динамічна композиція - танець.

Починають звучати фанфари у темряві.

Вихід ведучих

1.Пані та панове! Розпочинаємо вечір, присвячений Всеукраїнському дню бібліотек. Його ведуть Антон Барабуля та Інна Носюк.

2. Дивіться,шахти виснажуються, міста руйнуються, царства зникають з поверхні Землі,і людина ридає від безсилого гніву, знаючи, що тіло її не вічне. Та маленьке тіло думки, яке лежить перед нами у вигляді книги, існує тисячі років, і ніщо не може його зруйнувати.

Бібліотекарі. З книгою ми пов’язали своє життя, з нею ми працюємо і відпочиваємо, їй ми безмежно віддані.

1. Душ человеческих добрые лекари,

Чувств и поступков – библиотекари

Кто мы без Вас?

Заплутавшие в замети,

Люди без завтра и люди без памяти

 

Давно сказано: хороша робота два століття живе. Живеі більше, не рідко багато тисячоліть. Якщо не в матеріальному своєму вираженні, то в людський подяці, пам'яті. І за всіх часів, в усіх народів понад усе цінувалися вміння, професійна майстерність. Хороший бібліотекар має бути компетентним і в книжках, і в людях. Головне в тому, щоб Ваші читачі не покидали бібліотеку з почуттям розчарування чи невдоволенням.Тому що без цього немислима професія бібліотекаря, справжнього лицаря книги.

2.Ще вчора, здається, вписували дані про книгу на допотопні прямокутні картки.

Ще вчора професія «бібліотекар» означала: книжку прийняв, книжку видав.

Ще вчора одні люди вирішували за інших людей, що їм читати, а чого читати «не належить», і шори цензури, здавалося, не скинути ніколи.

Сьогодні мало не головний девіз бібліотечного справи «Усім доступ до всього!». Інакше кажучи, максимуму людей надати доступ до максимуму інформації, оскільки від ступеню поінформованості прямо залежить успішність (чи неуспішність) суспільства.

1. Це, так би мовити, загальні вектори бібліотечного справи.

І стосуються вони головним чином великих міст і великих книгосховищ.При цьому у малих бібліотеках живі ще паперові картотеки, а фондиущербні.

Але й у комфортних, і некомфортних умовах доля бібліотечної справи в руках тих, хто працює з книгою -Бібліотекарів.

 

2. Гарних спеціалістів у Кіровоградській міській централізованій бібліотечній системі багато. Визначити кращих дуже важко. Тому ми провели поіменне анкетування і сьогодні оголосимо переможців. Увага на екран.

1. У номінації „Кращий бібліотекар” номінантами є

Ельвіра Андріївна Малюк- завідуюча відділом обслуговування Центральної міської бібліотеки. Е.А. – незамінима людина на своєму місці, надійний помічник колегам, новатор і дизайнер у своєму маленькому царстві – Царстві книг. Гарна господиня, любить готувати і частувати. Абсолютно незвичайна жінка, така ж неординарна, як і її ім’я (відео)

2.ОленіАдамівніБільченко – завідуючій філією №19.любов до професіїпередалася, мабуть,з генами матері, яка працювала завідувачкою бібліотеки. Творча людина, приємна, чарівна жінка, автор багатьох оригінальних сценаріїв.(відео)

1. Наталя Миколаївна Верозуб – завідуюча бібліотекою – філією №2. Володіє талантом об’єднувати навколо себе людей, близьких духом. Знаходить для цього і час, і сили, і терпіння. Вона цікава співрозмовниця, орієнтується в проблемах і уподобаннях своїх читачів. Виховує двох дітей, але вибирає час, щоб читати книги. І тому може дати читачам кваліфіковані поради(відео)

2. Для оголошення переможця запрошуються начальник відділу культури Микола Барабуля та директор міської централізованої бібліотечної системи Світлана Тимків.

Оголошення переможця, нагородження статуетко, дипломом, букетом гарних квітів, поздоровленнями. Нагородження відбувається під урочисту музику. Переможець кажеслово – відповідь і відходить у зал.

1. Дипломи і квіти отримують також всіномінанти.

2. У номінації«Краща бібліотека» компетентне журі назвало

Бібліотеку – філію №16 (завідуюча Ольга Іванівна Захарова). Жителі мікрорайону Бєляєва завжди щиро і захоплено розповідають про бібліотекарів цієї філії, які завжди знайдуть потрібний матеріал, порадять цікаву книгу, вислухають і підтримають.(відео)

1. Центральну міську бібліотеку (завідуюча Ельвіра Андріївна Малюк).

Зранку тут пахне фарбою після недавнього ремонту і ...книгами. Безліччю різноманітних книг в яскравих, глянцевих палітурках ,які так і просяться до рук: „Прочитай мене!”. Читальний зал манить сучасними журналами, які приємно погортати на зручному диванчику .Тут тихо і спокійно.

А зовсім поряд, у сусідньому залі, вирує інше життя, бурхливе і динамічне. Комп’ютери, Інтернет –слова говорять самі за себе. Кожний бажаючий має можливість доторкнутись до незвіданого – поблукати в Інтернеті, написати електронного листа, попрацювати в Wordi.

Бібліотека утопає в квітах, їх безліч, і всі доглянуті та любовно випестувані руками жінок , які працюють в цій бібліотеці. Це дружний, згуртований колектив, який вміє не тільки добре працювати, а й цікаво відпочивати. (відео)

1. Бібліотеку – філію №2 (завідуюча Наталя Миколаївна Верозуб).Найбільше відвідувань, один з найкращих фондів –хіба це не привід для гордості колективу?(відео)

 

Номер

2.

Як зайняти підлітків, якщо бібліотекау мікрорайоні — одна на все про все, єдина установа культури?Відповідь на це питання знають мої колеги.

Клуб при бібліотеці - дійова форма організації читачів, залучення їх до багатств духовної культури. Клуби за інтересами об'єднують людей різного віку, професій. Особливо популярна ця форма проведення дозвілля у молоді.

 

Називаємо претендентів у номінації „Кращий клуб при бібліотеці”.

1. При філії№ 6 , а зараз при центральный бібліотеці діє літературний клуб "Паралелі та меридіани", яким керує бібліотекар Ірина Хоменко. Відкрита Інтернет – сторінка, яка постійно поповнюється. Виданокниги з творами учасників клубу. Пройшли зустрічі з поетами А.Корінь, А.Курганським, О.Полєвіною.

 

2. Бібліотека сімейного читання – філія №18, що знаходиться в 101 – му мікрорайоні,проводить багато загальносімейних заходів у рамках клубу "Злагода".Колектив бібліотеки намагається допомогти в організаціїсімейного інтелектуального дозвілля, надати допомогу молодим сім'ям, відродити традиції сімейного читання. (відео)

 

Оголошуємо переможця

 

 

У номінації ”Кращий масовий захід” пропонуємо вашій увазі фрагмент зустрічі з ветеранами, що відбувся у філії №16 напередодні святкування 60 – річчя перемоги. Учні гімназії №9 отримали унікальну можливість дізнатись більше про війну із перших уст.

На статус „Кращого масового заходу” претендує також день громадянської освіти, що пройшов у Центральній бібліотеці. Представники влади, громадських організацій, користувачі та працівники бібліотек мали можливість послухати лекції, подивитися спектакль, взяти участь в ділових іграх, насолодитися виступом самодіяльного композитора.

Ток – шоу „Чи легко бути дитиною?”, який організувалив бібліотеці – філії №18, надовго запам’ятається маленьким мешканцям 101 мікрорайону.

Для оголошення переможця слово надається М.І.Барабулі.

1.На сьогоднішньому святі присутньо багато гостей. Надаємо їм слово

Тости, танці

 

Конкурс „Кіровоградська книгиня"

 

1. Коли мало грошей — добре працюють мізки. Відсутність коштів стимулює винахідливість. Молоді бібліотекарідемонструють це все останніми роками.Як на запит читача знайти необхідну інформацію, якщо найбільш «свіжі» довідкові видання в фонді — 50-річної давності?

2. Як при низькій зарплаті «виглядати на всі сто», а не «сірою мишкою»?! Таке, на жаль, іноді традиційне уявлення про професіюбібліотекаря і його імідж. Але чому, власне?! Вони енергійні і підприємливі. Вони кинули виклик долі, обравши в наші дні цю благородну «негрошову» професію . Однак при цьому, погодьтеся, у них повинні ж бути підстави не тільки в професії, у житті розраховувати на себе, а не на багатих чоловіків.

1. Сьогодні ми проводимо професійний конкурс „Кіровоградська княгиня”, в якому беруть участь молоді бібліотекарі МЦБС.

2.І все-таки, без чоловіків нам сьогодні не обійтися. Адже лише чоловікздатний оцінити розум, красу і жіночу чарівність.

Наше сьогоднішнє журі складається цілком з чоловіків

1.Отже, цінителі, просимо вас зайняти свої місця за столиком журі:

2.Цінитель жіночого розуму –1.Цінитель жіночої чарівності –

2.Цінитель жіночої краси - …………………………………………….

1.Цінитель жіночого артистизму -……………………………………….

 

 

 

2. Запрошуємомолодих бібліотекарів, учасниць конкурсу „Кіровоградська книгиня”.

1.№1 – Вікторія Ульянова, завідуюча бібліотекою – філією №4

2. №2 – Ірина Резніченко, бібліотекар філії №18

1. №3 – Юлія Бузуляк, бібліотекар філії №13

2. №4 – Ірина Слісаренко, бібліотекар філії №1

1. №5 – Ірина Хоменко, бібліотекар відділу обслуговування ЦБ

2. №6 – Оксана Дибенко, завідуюча бібліотекою – філією №17

 

 

 

 

 

1. Для початкупознайомимося ближче з нашими конкурсантками.

Перший конкурс має назву „Візитна картка”. максимальна кількість балів – 6.

виступ

2. Браво, дівчата, журі поки виставляєперші оцінки, а ми переходимо до другого конкурсу.

1. Вибороти титул „Кіровоградська книгиня” непросто, ще важче його утримати. Для цього потрібна підтримка народу.А для підтримки потрібно розуміння. І нині ми перевіримо, наскільки наші конкурсантки можуть бути зрозумілими.

Другий конкурс має назву „Чи ж зрозуміє хто тебе?»

 

2. Участницям роздано тексти рекламних слоганів, всім широко відомих. Завдання учасниць – невербально передати сенс чи текст цих слоганів так, щоб вони були зрозумілі залу. Завдання залу – вгадати ці слогани.

1. Учасниці отримують

1 бал, якщо вгадано предмет реклами

2 бали, якщо вгадано назву предмету реклами

3 бали, якщо названо слоган

 

 

2. Ми з вами дізналися багато нового, але сюрпризи ще не закінчуються. Просимо журі оголосити оцінки за перші конкурси.

Журі підбиває підсумки.

1.Ви чудово управляли залом, алечасто цього замало. Треба вміти управляти однією людиною, всього однією!!

2.Дівчата, вам доводилося колись спокушати читачів? А що вам для цього треба? Поділіться досвідом? Зараз у вас є чудовий шанс продемонструвати це. Шановні колеги, конспектуйте! Конкурс «Мистецтво бібліотечного зваблювання”

1. Майстерність учасниць оцінюватиметься за 5-бальною системою.

У ході конкурсу учасник зобов'язаний:

·Продемонструвати високий ідейно-політичний рівень та професійні уміння

·Виявляти творчий пошук і кмітливість.

·Володіти законами професійної етики.

·Довести собі і глядачам, що спілкування бібліотекаря і читача дає не тільки моральне задоволення, а й естетичне.

·Поважати журі і суперника.

2. Учасник конкурсу не має права:

 • Експлуатувати чужі думки.
 • Шантажувати журі
 • Гострословити з будь-якого приводу і реготати донезмоги.
 • Витрачати сили через дрібниці.
 • Шкодити супернику і осуджувати пристрасть уболівальників.

Журі підбиває підсумки.

 

 

 1. Наступний конкурс має назву „Інтерв’ю для преси”. Тести, проведені з бібліотекарями, показали, що найголовнішим в своїй професії вони вважають уміння спілкуватися. Подивимося, як це вдасться нашим конкурсанткам.

Журі підбиває підсумки.

 

 

 1. Останнє випробовування для учасниць – «Парад літературних героїв”

Для того щоб заслужити повагу читачів, бібліотекарю потрібні великі знання. Читання бібліотекаря специфічне. Воно - елемент праці і тісно взаємозв'язане з з головних завдань бібліотечної професії - зробити книжку засобом виховання.

Умови конкурсу – вибрати конверт, в якому знаходиться цитата з твору, де є опис літературного персонажу. Підібрати відповідний костюм із запропонованих, одягнути в нього когось із глядачів і продемонструвати присутнім.

 

1. Поки конкурсантки готуються, ми проводимо

Гру

з вболівальниками

Питання глядачам:

 • Казка про викритті приймальною комісією будівельників - бракоробів ("Три порося".) Казка Про деякі труднощі, пов'язані з впровадженням передового методу доставки товарів додому. (Червона Шапочка".)
 • Казка Про характер вовків. ("Вовк і семеро козенят".)
 • КазкаПро важку роботу постачальника і необгрунтовані претензії замовника. ("Казка про рибака і рибку")
 • Казка Про обмежений прийом пайовиків у кооператив. ("Теремок").
 • Казка Про діяльності експериментальних господарств, де брак техніки компенсується кількістю робочих рук. ("Ріпка".)
 • Казка Про тяжкі наслідки поганогостану засобів пожежної безпеки. ("Кішкин дім".)
 • Казка Про принципово нові формі оплати найманої праці. ("Казка про попа і робітника його Балде".)

2. Пані та панове! Високоповажні синьйори і синьйорити!Владою і повноваженнями, даними мені, я оголошую, що за підсумками голосування суддів визначена

«Цариця Ерудиція” -

«Принцеса Чарівність” -

«Леді Досконалість” -

„Міс Компетентність” -

„Королева глядацьких симпатій” -

і головне звання — «Кіровоградська Книгиня» -

Учасниць нагороджують призами.

1. Дякуємо всім учасникам цього свята за хороший настрій, за можливість поспілкуватися, відійти від днів буденних, від постійних проблем і поринути у світ своєї професії, світ творчості.