Бібліотека-філія №8

У 1968 році, на місці, де раніше були маленькі приватні хатинки, розпочалося будівництво 9-ти поверхового гуртожитку для шахтарів гірничо - збагачувального комбінату Інгульського рудоуправління, яке закінчилося наприкінці 1971 року. У цьому приміщенні було заплановано розташування бібліотеки.

На початку 1972 року гуртожиток прийняв перших жильців, а перед новим 1973 роком була відкрита міська бібліотека № 11, що стало подією для всього мікрорайону. На святі були присутні завідуючий відділом культури, школярі СШ № 16, місцеві жителі.

Першою завідуючою бібліотеки № 11 стала Олена Кирилівна Шугаєва, яка пропрацювала на цій посаді до 1977 року.

У 1977 році бібліотеки міста об’єднали в єдину централізовану систему, і бібліотека № 11 стала філією № 8 МЦБС. Довгий час (з 1983 р. по 2001 р.) бібліотеку-філію очолювала Л.О.Чернявська (Бондаренко).

Основним завданням бібліотеки  було формування активної життєвої позиції підростаючого покоління, проводили зустріч з ветеранами, військово-патріотичні години та ін.

На сьогоднішній день колектив філії № 8 складається з висококваліфікованих працівників: завідуючої Юрченко Галини Миколаївни, бібліотекарів – Кізілової Валентини Михайлівни та Бондаренко Людмили Олексіївни.

Працівники філії надають допомогу у виборі потрібної книги та інформації майже 2300 користувачам бібліотеки.

Книжковий фонд бібліотеки налічує близько 25000 примірників книг різної тематики, газет і журналів.

За останні роки книжковий фонд значно комплектований книгами, які придбані за позабюджетні кошти.

Філія має такі підрозділи: абонемент та читальний зал, два книгосховища.

З метою ініціювання запитів користувачів та враховуючи інтереси основних груп, на абонементі оформлені тематичні книжкові полиці.

Бібліотекар проводить бесіди - рекомендації, інформації, надає консультації користувачам, проводить анкетування та міні - інтерв’ю.                  

У читальному залі філії № 8 користувачі всіх категорій мають можливість користуватися книгами з усіх галузей знань та періодичними виданнями, які надходять у бібліотеку. Тут регулярно працівники бібліотеки оформляють книжкові виставки, тематичні куточки та полиці, присвячені історичним подіям, актуальним темам політичного та економічного життя.

Філія № 8 постійно проводить цікаві та різноманітні масові заходи: дні інформації, вікторини, родинні свята, вечори відпочинку, інформгодини та ін. Колектив філії тісно співпрацює  з ДЮК «Гірник». Допомагає  організовувати позаурочну виховну роботу з дітьми та підлітками нашого мікрорайону, сприяє розвитку їх здібностей та талантів, організовує змістовне дозвілля та відпочинок.            

Багато масових заходів ми проводимо спільно з ДЮК «Гірник».

При бібліотеці протягом дев'яти років постійно діє жіночий клуб за інтересами «Клуб цікавих зустрічей». Девіз якого «Щастя життя шукаймо у спілкуванні».

Мета та задачі діяльності клубу: інтелектуально спілкуючись, духовно збагатити жінку, розширити її кругозір. Масові заходи, які проводяться в клубі, сприяють створенню оазису добра, радості пізнання, де всім цікаво та затишно.
 

 

Робота філії №8

 

Наша адреса: м. Кіровоград, мікрорайон Шкільний  вул. Куроп"ятникова, № 25

тел. 23-23-18