Бібліотека-філія №5

Будинок, де знаходиться бібліотека, був побудований наприкінці Х1Х століття в 1890 році на одній із найстаріших околиць Єлисаветграда – Кущівці.

Тоді це був будинок священика. В одній із кімнат будинку проводились заняття церковноприходської школи. В цій школі навчалась бабуся однієї з наших співробітниць (Соколової В.В.). Поруч стояла Вознесенська церква, службові церковні будівлі, які не дожили до нашого часу.

Після того, як в 1930 році церква була зруйнована, в будинку священика бібліотекар Кондрашова Надія Григорівна відкрила дитячий клуб "Есперанто". До нього входило три гуртка: драматичний, музичний та гурток малювання.

Будинок був свідком подій Великої Вітчизняної війни. В цей час під його дахом тимчасово перебували німецькі офіцери. Наша читачка (тоді молодиця) Ксенія Нагорняк працювала на них прачкою.

В 1948 році почала бібліотека своє існування. В серцях багатьох читачів нашої бібліотеки живуть імена завідуючих: Л.М. Сергієвої, І.Ф.Теплицької (1958-1970р.р.), О.М.Тимченко (1970-1981р.р.р), В.А.Телюк (1970-1987р.р.), В.В.Логвинової (1990р.).

Серед читачів нашої бібліотеки є цілі династії. Такими потомственними читачами є Медведєви, Шляники, Якубенко, Бабіни, Мунтян.

До послуг 2250 читачів – універсальний фонд, що налічує біля 20000 видань. Це наукова, науково-популярна, художня література, періодичні видання.
 
         Для багатьох читачів бібліотеки улюбленими є засідання літературної вітальні «У колі друзів». Молодь, що відвідує вітальню, у затишній і невимушеній обстановці обговорює болючі питання сучасності, молодіжні проблеми, цікавиться біографіями видатних літературних діячів. Вже кілька років засідання вітальні проходять і для читачок-жінок (презентації новинок, бібліотечні уїк-енди, Дні здоров’я).
 
         Бібліотека розрослася своїми гарними традиціями, прекрасними читачами. Так, колишній читач нашої бібліотеки Микола Бутенко став талановитим пітерським поетом. Він з 2002 року дарує бібліотеці збірники своїх віршів з дарчими надписами: «Бібліотеці мого дитинства».
 
         Наша бібліотека підтримує тісний зв'язок з бібліотеками та колективами ЗОШ №№ 1 та 30. Для читачів -  учнів розроблено тематику бібліотечно-бібліографічних бесід, які допоможуть їм розібратись у морі книг. Створено куточок читача «Бібліотека інформує», де розміщені пам’ятки:  «Як вибрати книгу для читання», «Десять порад, як зацікавити дітей читанням», «Як написати реферат». А також запрошення на відвідування масових заходів; перелік періодичних видань передплачених бібліотекою.
 
         Традиційним стало святкування Тижня дитячої та юнацької книги, у ході якого проводяться читацькі конференції і книжкові виставки, літературні конкурси «Найуважніший читач», конкурси малюнків «Світ твоїми очима», посвята в читачі.
 
         Вже кілька років бібліотека збирає читачів на родинне свято до Дня сім’ї. На такому святі кожна сім’я демонструє свої вміння і здібності. Це вишиванки, малюнки, мереживо, аплікації з природного матеріалу. Проводяться конкурси, огляди літератури з книжкових виставок «Розкриваємо родинну скриньку», «Вічне диво, ім’я якому – книга».
 

Такі свята прилучають читачів до невичерпних джерел знань, стають осередком широкого і радісного спілкування, а наша бібліотека – справжнім храмом книги, в якому кожний читач відчуває себе бажаним гостем.   Ласкаво просимо до нашої бібліотеки!

Філія №5

 
 
Наша адреса: м. Кіровоград, вул. Водоп’янова, 60. Тел. 24-82-13.
 
Режим роботи: з 11-00 до 18-00
Вихідні: неділя, понеділок