Бібліотека-філія №4

У 2008 році виповнюється 45 років від дня відкриття бібліотеки-філії № 4 ім. В.Маяковського. Цей вік поважний, але досить ще молодий. Все почалось в минулому столітті…

1963 року в будинку на Андріївській вулиці новостворена бібліотека, яка розташовувалась тоді у напівпідвальному приміщенні і займала лише дві маленькі кімнатки, прийняла перших відвідувачів.

На день відкриття книжковий фонд бібліотеки складав 2753 примірника, але вже за перший рік роботи збільшився майже вдвічі. Станом на 2008 рік книжковий фонд бібліотеки налічує майже 30 тисяч книжок і журналів всіх галузей знань.

Відтоді сплинуло багато часу. Змінювався колектив і змінювалася сама бібліотека. Першою її завідуючою була Ірина Олександрівна Раєва, яка пропрацювала понад 6 років.

У 1967 році в бібліотеці відкрився читальний зал, яким почала завідувати Ванда Данилівна Харченко. А з 1 грудня 1969 року вона очолила бібліотеку і віддала цій справі понад 24 роки.

У 1976 році бібліотеку було переведено у набагато більше приміщення по вул. 50 років Жовтня, 22. Бібліотека розмістилася на першому поверсі дев’ятиповерхового будинку і вже мала просторий абонемент, великий читальний зал та книгосховище. Почали роботу в бібліотеці і клуби за інтересами: «Любителі прекрасного», «Людина і закон», «Будинок дружби», а згодом «Юний правознавець».

1994 року бібліотеку очолила Інеса Валентинівна Касаткіна, а в 2003 – Лариса Іванівна Медведєва. Наступного, 2004 року, бібліотека знову змінила адресу – розмістилася в дитячому садку «Оленка» на вул. Яновського, 62-А, а очолила її тоді Вікторія Володимирівна Ульянова.

Нашу бібліотеку знають і люблять читачі. І це завдяки її працівникам Світлані Кудрі, Надії Шевчук, Наталі Місаєвій, які дуже багато робили і роблять для того, щоб вона була центром духовного спілкування, творчої інтелектуальної діяльності, дозвілля, а також  інформаційним центром. Також нам у цьому допомагають наші кращі і давні друзі, наші читачі: подружжя Домославських, Чернова Г.М., Бурдакова О.І., Блажко Р.Д., Журавель Г.Г. та багато інших.

Минулого року бібліотека вкотре перебралася. Тепер вона знаходиться на вулиці Яновського, 60, в приміщенні станції юних техніків. Співробітники зробили в кімнатах ремонт, обжилися, читачі звикли до нового місця розташування.

Бібліотека працює спільно з ЗОШ № 32 та станцією юних техніків. Велику допомогу надають вчителі ЗОШ № 32 Смоляк Л.М., Дем’янова Т.Г., Тереник М.О. та керівники гуртків станції юних техніків. З початку року в бібліотеці почав працювати клуб за інтересами на допомогу творчій молоді «Світ захоплень». Бібліотекарі разом з керівниками гуртків станції юних техніків запланували і тепер проводять різноманітні спільні заходи, які допомагають молоді у виборі їхнього захоплення.

Також бібліотекарі разом з читачами проводять презентації виставок, літературні вечори, бібліографічні огляди книжок і періодики, різноманітні конкурси та вікторини, Дні краєзнавства, інформації нової книги та бібліографії, різні уроки та багато інших заходів доводячи цим, що ми є культурним осередком мікрорайону Типографія, Олексіївка, заводу «Радій».

Недаремно нашу бібліотеку називають «вікном у світ духовності», адже книга творить людину і є джерелом всіх знань. До нас приходять не тільки за книгою чи періодикою, а й поспілкуватись, знайти нових друзів. Ми радо приймаємо всіх до свого кола. Тож, бібліотека-філія № 4 продовжує свої традиції та впроваджує нові: тісний зв'язок із суспільними організаціями, ЗМІ, реклама бібліотеки та її послуг, поглиблена індивідуальна робота та робота з молоддю.

 

 

Наша адреса: м. Кіровоград, вул. Яновського, 60

Телефон: 33-71-15