Бібліотека-філія № 2

Кіровоградська міська
бібліотека-філія №2
ім. І. К. Карпенка-Карого
(Тобілевича)


Бібліотека заснована в 1952 році і носить ім’я І. К. Карпенка – Карого (Тобілевича). До 1983 року бібліотека знаходилась в будинку, де жив з 1871 по 1883 р. визначний письменник-драматург, корифей українського професійного театру Іван Карпович Тобілевич (Карпенко-Карий) .Після реконструкції меморіального будинку на його базі створено
Літературний музей. У 1983 році бібліотеці було надано нове приміщення по вулиці Попова.

До послуг 3-х тисяч читачів – універсальний фонд, що налічує близько 26 тисяч екземплярів книг та періодичних видань українською та російською мовами. Це наукова, науково-популярна, художня література.

Структура бібліотеки: абонемент, читальний зал, юнацька кафедра.
Саме наша бібліотека прагне стати скарбницею інформації в 102 мікрорайоні, основні завдання якої - це забезпечення інформаційних та освітніх потреб учнівської, студентської молоді і педагогів.

Фонд читального залу постійно поповнюється економічною літературою, літературою з соціології, статистики, історії, юридичних наук, педагогіки, психології, філософії, мовознавства, екології.

Фонд абонементу має широкий вибір творів сучасної художньої літератури, таких як П. Коельо, Х. Муракамі, Ден Браун, Б. Акунін, В. Пєлєвін, Л. Улицька, А. Перес-Реверте та багатьох інших.


З 2001 року в бібліотеці працює клуб “Друзів бібліотеки”(керівник клубу завідуюча бібліотеки Верозуб Н.М.). Клуб гармонійно об’єднав багатьох читачів, котрі мають досить різноманітні інтереси, уподобання і смаки.

Кожна зустріч членів клубу – чи то літературний марафон, вечір відпочинку, презентація книг, зустріч з астрологом, фітотерапевтом, акторами театру, цілителем, чи щось інше – запам’ятовуються надовго. В цьому велику роль відіграє підбір цікавого матеріалу.

Так на одному з засідань клуб “Друзів бібліотеки” об’єднав усіх бажаючих ознайомитися з езотеричною літературою на конкретному прикладі.


Бібліотечні працівники презентували книгу нашої землячки, цілительки Любові Дрозд “Душа сумує за небесами”, надруковану в 2006 році в Санкт-Петербурзі видавництвом “Крилов”. Книга і тема зустрічі викликали неабиякий інтерес у членів клубу.
В 2007 році бібліотека філія №2 ім. Тобілевича святкує своє 55-річчя від дня заснування.

Бібліотека розташована, на жаль, у невеликому приміщенні, проте затишна, дуже озеленена. Квіти всюди: і на шафах, і на полицях, на підвіконні й на столах. На абонементі оформлені стенди: «Інформаційне перехрестя» та «Вершинки бібліотеки ім. Тобілевича».

Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагає тематичне розташування книг на стелажах: «Детектив очима жінки»; «Любителям крутого детективу»; «Шанувальникам фантастики»; «Книги вжанрі фентезі»; «Російський романс»; «Прихильникам любовного роману».За минулі роки бібліотека ім. Тобілевича досягла багато чого. Бібліотека

обслуговує 3 000 користувачів. Наразівона має книжковий фонд близько 27 000 екз.,

книговидача складає більше 63 000 екз. за рік. В 2006 році пройшла комп 'ютерізація

бібліотеки. На сьогоднішній день бібліотека має 2 комп'ютери, іншу техніку, яка нині

допомагає в роботі.

Основними напрямами роботи бібліотеки є:

-Забезпечння найсприятливіших умов для популяризації та впровадження в

життя української мови;

-Реклама бібліотеки та її послуг для студентської молоді, повноцінне забезпечення освіти.

За допомогою різних форм і методів роботи забезпечувати молоді усі можливі умови для одержання повного обсягу інформації, стати першоосновою для духовного і культурного

розвитку. Виховувати культуру читання та інформаційних потреб;формуватив молоді

вмінь і навичок бібліотечного користувача;

Залучати до активного читання краєзнавчої, правової та ін. літератури , до творчих акцій в бібліотеці;

Бібліотека разом з активом читачів проводить збір матеріалу для підготовки публікації «Бібліотеці ім. Тобілевича 55».Організована одноіменна книжкова виставка.Знімається DVDфільм, присвячений 55- річчю від дня заснування бібліотеки. В жовтні планується проведення ювілейного вечора «Нашій бібліотеці 55».

В першу чергу бібліотеку прикрашають читачі. Лідерами читання в читальному залі є учні та студенти. Варто їм піти на канікули, як ряди користувачів читальним залом помітно рідшають. Проведене бібліотекою опитування виявило, що у 70 відсодків молодого покоління переважає попит на художню літературу за навчальною програмою. Серед галузевої лідирують природничі науки, економіка, історія, право. Бібліотека проводить комплектування літератури у цифровому форматіі забезпечує доступ до цифрових матеріалів у читальному залі. Зате лідери читання абонементу- дорослі читачі, їх найбільше цікавить детективналітература, фантастика, любовні романи , мемуарна література такласична зарубіжна література .Обговоренню багатьох проблем сьогодення, цікавих тем літератури, просто спілкуванню присвячені засідання клубу «Друзів бібліотеки».Але й для інших категорій як постійних читачів, так і жителів мікрорайону, бібліотека пропонує безліч цікавих заходів, присвячених якимось подіям, святам, визначним датам тощо. В бібілотеціна протязі багатьох років працює юнацький клуб “Юніор”. В 2006 році пройшли такі засідання клубу:

Літературно-музична зустріч “О музико, у душу увійди…”( 23 березня). Музика… це слово відоме кожному ще змалку. Але що являє собою музика і в чому її сила прозвучалона зустрічі. Виконувались твори Шуберта, Моцарта, Бетховена, народні твори,романси. Члени клубу ознайомилися з історією створення гітари, електрогітари. Зустріч закінчилася музичною вікториною.

24 травня прйшов літературний ярмарок “Мода –читати, а не читати модне”(засідання клубу “Юніор”). Розмови про модну літературу і модних письменників сьогодні, мабуть стають …модою. Із списками двох юних леді, що були опубліковані в “Новій газеті”, як списки авторів для модного позакласного читання, що адресувалось тинейжерам, з приголомшливими мотивуваннямибули ознайомлені присутні. На бібліотечний ярмарок літературних творів були представлені письменники: Борис Акунін, Джоан Роулінг,Джон Фаулз, Х.Л. Борхес, Тетяна Толстая, Е. Берджес, М. Кундера, Харукі Муракамі, Людмила Улицька, П. Зюскінд, Пауло Коельо та ін. Закінчився ярмарок літературним бліц-конкурсом переможці якого “купили”безкоштовне читання книг, які їм сподобалися.

В серпні пройшло засідання клубу “Юніор” під назвою:

“Се любов моя плаче так гірко”( присвячене 150-річчю від дня народження І. Я. Франка). Любов великих людей-завжди легенда. Про головну героїню Франкового “Зів’ялого листя” Ольгу Рошкевич, про поєднання свого життя з Ольгою Хоружинськоювже не з любові, а з глибокої поваги до неї , про жінок у долі Франка йшлося на цій літературній зустрічі.

“Тричі мені являлася любов,- зізнається поет,- тричі в руці від раю ключ держала”. Ольга Рошкевич, Юзефа Дзвонковська, Целіна Зигмунтовська принесли поетовому серцю щастяі горе, радість і муку. Бо той, хто раз у житті пізнав силу кохання, знає, як міцно переплетені в ньому ці почуття.

Арт-мозаїка “По картинних галереях світу”- ознайомила членів клубу “Юніор” з картинами присвяченими музам і художникам, що їх написали . Це Мадам Рекам’єЖак Луї Давида в Луврі (Париж), Незнайомка Івана Крамського в Державній Трет’яковській галереї (Москва), Форнаріна( Маргарита Луті) в образі Сикстинської Мадонни РафаелявДрезденській картинній галереї і т. д.

14 лютого 2007 р. пройшло засідання клубу «Юніор»:

Конкурсна програма «Перехрестя кохання»,присвячена найромантичнішому святу року Дню Святого Валентина.

Бібліотекарі підготували матеріал про історію винекнення свята, та конкурсну програму,що включала конкурси психологічні, етичні, та по правилам етикету. Була запропонована література, яка допоможе молодим людям .

13 березня в рамках клубу «Юніор» пройшов поетичний вечір «Кобзарем його ми звемо». Вечір пройшов під девізом: «В день народження Тараса загляни в його Кобзар». На цьому вечері говорили про життя Шевченка, читали улюблені вірші з Кобзаря, знайомилися з літературою,що є в бібліотеці і в кінці вечора провели конкурс знавців творчості Т.Шевченка.

Хочеться сказати спасибі активу бібліотеки, до якого входять Шаманський В. П. , Лєбєдєва Т. А.,за участь і допомогу бібліотекарямта згадати добрим словом наших користувачів , які на протязі багатьох років є читачами нашої бібліотеки: Лаврову Катерину Єгорівну, Матанцеву Валентину Іванівну, Гетьманця Віталія Антоновича, Варецьку Емілію Василівну та багатьох інших.

Серед соціальних послуг, що їх надає бібліотека,- доставка книг інвалідам та людям похилого віку додому. У нелегкий час розшарування суспільства бібліотекарі

намагаються зберегти вільний доступ кожного до джерела інформації.


Наша адреса: м. Кіровоград,
вул. Попова,7, корп.1.
Телефон: 55-89-14