Бібліотека-філія №13

 

   Історія  бібліотеки  імені Зої  Космодем'янської

 

 На  вулиці  на  Чигиринській

 Будиночок  є  непростий,

 Він  зовні  нічим  не  примітний,

 І  дах  в  ньому  не  золотий.

 В  будинку  цім  бібліотека,

 Де  завжди  чекають  на  вас.

 Приходьте  сюди,  любі  друзі!

 Не  згаєте  ви  тут  свій  час!

 Написати  реферат

 Вам  тут  завжди  допоможуть,

 І  задачку  розв'язати,

 Й  помирити  вас  тут  зможуть. 

 

Робота філії №13

 

 

Напрямки  роботи  бібліотеки:-

 

Актуальність

 

Цілеспрямованість

 

Доступність

 

Естетичність

 

Основний  напрямок  роботи  філії:

 

Літературне  краєзнавство

  

Бібліотека імені Зої Космодем'янської була відкрита в 1951 році. Спочатку вона знаходилась в будинку імені Компанійця по вулиці Полтавській .Фонд бібліотеки був невеликий , але постійно поповнювався. Бібліотека отримувала багато періодичних  видань. Бібліотека називалась:»Бібліотека для дітей і юнацтва імені Зої  Космодем'янської».Так вона проіснувала до 1962 року.

    На основі наказу Міністерства культури СРСР № 138 від 06.04.1962 року бібліотека для дітей і юнацтва . з метою покращення роботи з дітьми молодшого й середнього віку, Наказом по Обласному Управлінню культури була реорганізована в бібліотеку для дітей .Цим же наказом було зобов'язано  обслуговувати дітей 1-8 кл., а літературу для дорослих передати в бібліотеку імені  Гагаріна .Бібліотека мала два відділи обслуговування читачів: абонемент і читальний зал,  працівників на посадах: завідуюча читальним залом, завідуюча абонементом і завідуюча бібліотекою Мунтян Людмила Романівна.

    Наказом № 12 від 10 лютого 1964 року  в зв'язку з відсутністю асигнувань читальний зал було закрито, а завідуючу читальним залом переведено на  інше місце роботи. Але бібліотекарі і в цих умовах докладали зусиль для задоволення потреб читачів, проводили активну роботу по покращенню фонду.

   У 70-х роках минулого століття Будинок Культури імені Компанійця перейшов у своє теперішнє приміщення, а бібліотеці імені Зої Космодем'янської було надано підвальне приміщення по вулиці Чигиринській, 2. Читального залу не було. Завідуючою була Осипенко Надія Тихонівна .Кількість читачів зростала, зростала і потреба в читальному  залі. З часом, для читального залу бібліотеці було надано приміщення в першому під'їзді, також  підвальне .В цих підвальних цокольних приміщеннях площею 132,72 кв.м бібліотека імені Зої Космодем'янської (філія № 13 Кіровоградської МЦБС) функціонує і зараз.

     Бібліотека виконує культурно-просвітницьку місію в мікрорайоні .Не одне покоління жителів мікрорайону Ковалівки було читачами нашої бібліотеки .Колись були вони  юні користувачі бібліотеки, а  зараз-спортсмени, викладачі ,працівники музеїв і дизайнери, бізнесмени і просто високоосвічені, розвинені інтелектуально громадяни України, закохані в книгу. Наші користувачі в минулому: спортсменка , член збірної України з гандболу Шуцька Олена, цікавий український дизайнер одягу Бондаренко Василь - він неодноразово одягав учасників "Шансу", видатна  дзюдоїстка  майстер спорту міжнародного класу Уромова Тетяна, прекрасний педагог. скрипаль Довга Аліна Володимирівна, викладачі технікумів і інститутів та інші Всі вони були активними користувачами бібліотеки. Багато  наших колишніх користувачів приводять своїх дітей до бібліотеки, заохочують їх до книги. Не переривається зв'язок поколінь з бібліотекою.

       З початку заснування бібліотеки, з 50-х років до 1969 року , завідуючою бібліотекою була Мунтян Людмила Романівна. Протягом часу з заснування до теперішнього часу, крім Мунтян Л.Р., посади  завідуючих займали: Доценко Любов Климентіївна, Дацька Тетяна Єлізарівна, Лебедєва Ольга Олексіївна, Осипенко Надія Тихонівна, Гавриліна Алла Михайлівна,  Кушнірук ( Тимків) Світлана Іванівна. Кожна з цих жінок була високоосвіченим професіоналом, віддавала свою любов і знання користувачам бібліотеки,  з любов'ю ставилась до своєї професії ,берегла і поповнювала книжковий фонд бібліотеки, сприяла її активному функціонуванню.

          Більше 20 бібліотекарів працювали в бібліотеці імені Зої Космодем'янської Всі вони віддані  своїй справі люди,  закохані в свою професію і книгу .Свій професіональний шлях   починала в нашій бібліотеці і теперішній директор Кіровоградської міської  бібліотечної  системи Тимків Світлана Іванівна.  Бібліотечну науку вона пройшла від азів бібліотечної справи до високоосвіченого, ерудованого керівника бібліотечної системи.

            З березня 1993 року до теперішнього часу, завідуючою бібліотекою працює Мартиненко Раїса Василівна.  За її плечима Олександрійське культосвітнє училище з відзнакою, Київський інститут культури і праця в бібліотеці більше тридцяти років. Любов  до  справи  свого  життя,  повага й  відданість  користувачам  бібліотеки,  вміння  працювати  з  колективом – одна  з  головних  рис  Мартиненко  Р.В. 

            Колектив бібліотеки неодноразово брав участь у конкурсах професійної майстерності, відзначався грамотами. У 2005 році бібліотекар

Бузуляк Юлія була кращою серед молодих   професіоналів  бібліотечної справи. Більше 20 років працює в бібліотеці Смоляк В. А., людина віддана своїй справі , прекрасний спеціаліст.

            Бібліотека імені Зої Космодем'янської відкрита для кожної дитини, надає  всім бажаючим вільний доступ до книги і інформації, служить для поповнення й набуття знань , духовного збагачення, корисного проведення часу.  Напрямки  роботи  актуальність, цілеспрямованість і  естетичність.

          Бібліотека -  центр спілкування користувачів з однолітками й керівниками дитячого читання. До послуг користувачів нашої бібліотеки універсальний книжковий фонд, що налічує 32 тисячі примірників. Це науково –популярна, довідкова,  довідково-бібліографічна, художня література, що задовольняє запити користувачів з 5-ти до 18 років. Бібліотека обслуговує більш, як 2000 користувачів за рік , відвідування-14000, книговидача більш як 36000 примірників. Бібліотека обслуговує користувачів у двох відділах: читальному залі і абонементі.

         В читальному залі обладнано куточок для найменшеньких користувачів з веселими плакатами казкових героїв, маленькими стільчиками, іграшками. В бібліотеці багато цікавих рослин, що створюють затишок і приємний мікроклімат. Цікаві пізнавальні виставки оформлені з естетичним смаком й доступні кожній категорії користувачів. Колектив  бібліотеки високоосвічений, з великим досвідом роботи з юним користувачем. Кожну дитину, що переступає поріг бібліотеки, зустрічають з любов'ю і відкритим серцем.                                          .           

   З  2002  року  в  бібліотеці  працює  клуб  «Ерудит».  Напрямок  роботи  клубу  -  розширення  й  поглиблення  обсягу  знань  дітей,  використання  реабілітаційних  і   благочинних  функцій  бібліотеки.  Члени  клубу  вивчають  флору,  фауну,  цікаві  природні  явища,  загадкові  події,  цікаві  питання  з  різних  галузей  знання.  Зустрічі  в  клубі  проходять  у  формі  дискусій.  КВК,  вікторин,  конкурсів,  турнірів,  диспутів,  доповідей.

  Працюючи  в  напрямку  літературного  краєзнавства , колективом  бібліотеки  висвітлюється  творчість  письменників  -  земляків   Валерія  Гончаренка,  Віктора  Близнеця,  Олени  Журливої   та  інших.

        

 

 

       Адреса нашої  бібліотеки:

 

ВУЛИЦЯ  ЧИГИРИНСЬКА, 2

   

Чекаємо  на  вас  з  9  до  17 години

 Вихідні   дні :  неділя,  понеділок.