Бібліотека-філія №12

       18 лютого 1968 року в підвальному приміщенні п’ятиповерхового будинку по Проспекту Правди, 59 була відкрита міська дитяча бібліотека  № 4, розташована в кімнаті площею 50 кв.м. і одночасно була місцем обробки літератури, книгосховищем, і в ній проводились масові заходи. Це дуже затрудняло обслуговування читачів різних вікових категорій, а також збереження книжкового фонду. На час відкриття бібліотеки книжковий фонд нараховував понад 11 тисяч примірників. Основні показники: читачі – 1200; книговидача – понад 37 тис.  книг.

           Перша завідуюча бібліотекою – Доценко Л.І.

           1969 рік. Бібліотека займає вже дві кімнати площею 85 кв.м. Відкриваються: абонемент 1-8 кл., читальний зал. Кількість читачів становить 2,5 тис; книговидача – понад 60 тис. екз.

           Бібліотеку очолила Лавренко Н.І., яка працювала на цій посаді  до 1977 року.

Відкриття бібліотеки в мікрорайоні „Черемушки”, де було тільки дві школи (ЗОШ №13; школа-інтернат № 1), стало великою радістю для учнів та їх батьків. В 1970 році в мікрорайоні з’являється ЗОШ № 9, яка згодом набуває статусу школи – гімназії, З кожним роком книжковий фонд бібліотеки поповнювався новими надходженнями. У  1989 році книжковий фонд бібліотеки вже становить близько 35 тис. екз. Бібліотека отримала „Библиотеку мировой литературы для детей”; „Библиотеку приключений”; книги „Библиотечная серия”, які і зараз користуються великим попитом. Але, починаючи з 1992 по 2006 р.р., надходження до бібліотеки значно зменшуються.

          1977 рік – централізація бібліотечної системи. Бібліотека №4 стає філією №12 МЦБС. Бібліотеку очолила Мануйлова Валентина Олександрівна, яка працює на цій посаді і зараз.

           Валентина Олександрівна – ветеран бібліотечної справи. Народилася в Кіровограді. Закінчила Київський державний інститут культури. З 1972 року працює в дитячій бібліотеці; спочатку завідуючою читальним залом, а потім завідуючою бібліотеки. Ніби недавно прийшла до бібліотеки, а вже за плечима багатолітній досвід, авторитет, повага серед читачів. Валентина Олександрівна вважає свою професію благородною, потрібною людям. За вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи, сумлінну працю вона неодноразово нагороджувалась почесними грамотами міського і обласного відділів культури.

          1995 рік – пам’ятний. Бібліотека отримала нове приміщення, в якому відкриті такі відділи: абонемент 1-4 кл.; абонемент 5-9 кл.; юнацький відділ; читальний зал; кімната казок. Саме з кімнати казок починається перше відвідування бібліотеки маленькими  читачами. І саме тут за допомогою бібліотекаря малюки виберуть свою першу книгу і отримають пораду, як поводитися з нею.

          Великою популярністю користувались обєднання читачів за інтересами. Це гурток „Юні друзі бібліотеки” (1972-1977р.р.); гурток „Умілі руки” (1978-1985р.р.). Діяльність школи „Юного юриста” (1986-1990р.р) була направлена на  виховання  відповідальних людей, гідних громадян своєї  держави, усвідомлення своїх прав, обов’язків, позитивного  ставлення до закону. До участі в клубі були залученні діти, які мали особистий інтерес  до права і зорієнтовані на вибір майбутньої професії в цій галузі. Цікавими для членів клубу були літературно-музична композиція „Скажи, хто твій друг”, урок  моралі і права „Підліток і закон”, бесіди „Ти живеш серед людей”,  „Твої права і обов’язки”.

          1998 – 2005 р.р. При бібліотеці на юнацькому відділі працював молодіжний клуб „Сталкер”. У тісному контакті співпрацював клуб з міським центром соціальних служб для молоді. Використовували різноманітні форми роботи. Так, членам клубу запам’ятались : конкурсна програма „Зустрілися двоє”; засідання круглого столу „Сучасна людина – яка вона?”; диспут „Щастя: реальність чи ілюзія”; конкурсний турнір „Інтелектуальний двобій”.

         2006 рік – відкриття клубу „Шляхетні панянки” для дівчаток. Всі заходи в рамках клубу були різноманітної тематики і форми: година інформації „Особиста безпека – це важливо”, конкурси: кулінарний, на кращу сервіровку, „Хто скоріш порахує гроші”. Разом з майбутнім психологом  дівчата взяли участь в психологічному тренінгу „Як себе перемогти” та засвоювали десять правил „Як надати собі впевненості”. Не менш цікавими були і такі заходи: „Роздуми про професію”; „Талант – це крапля здібності і море праці”, диспут „Для чого світу ти?”, естетична година „Ідеал жінки в історії моди”.

        Бібліотека – це світ творчості, де формується читач-творець, тому вся робота бібліотеки направлена на всебічний розвиток, інтелектуальне ставлення особистості.

        У цій бібліотеці своя, доступна лише справжнім професіоналам аура. Тут ентузіазм молодих і досвід ветеранів взаємозбагачують і доповнюють один одного.

        Головний бібліотекар юнацького відділу Салтан Катерина Василівна закінчила філологічний факультет Кіровоградського педінституту, і з 1989 року працює в дитячій бібліотеці. Активна, енергійна. Саме вона організувала роботу клубу „Сталкер”, а зараз клубу „Шляхетні панянки”. Цікаво проводить різноманітні масові заходи: тренінги, ділові конкурси та інтелектуально -  психологічні ігри, вона постійно в пошуку нових цікавих форм роботи.

       Бібліотекар читального залу Франчук Валентина Петрівна. З 1989 року працює в МЦБС. Ця жінка – приклад організованості і порядку. Вона може виконати найскладніший запит, дати мудру пораду.

       Бібліотекар  відділу обслуговування користувачів  1-5 кл. Пономаренко Алла Миколаївна народилась в Кіровограді, працювала завідуючою бібліотекою в місті Мончегорськ Мурманської області, а з 1995 року – в Кіровоградській МЦБС. Велику увагу приділяє не тільки читачам-дітям, але і їхнім батькам. Організовує для них консультації з питань керівництва читанням, виступає на батьківських зборах: „Домашня бібліотека та її роль у вихованні читацької культури. Постійно проводить огляди літератури з тематичної полички „Для вас, батьки”, проводить екскурсії, Дні дошкільника. Цікавими були такі заходи: „Посвята в читачі”, „Тато, мама, я – читацька сімя”. Розробила пам'ятку батькам „Яку книгу запропонувати дитині”.

       За останні роки бібліотека нагромадила чималий досвід в організації та оформленні  відкритого доступу, проведенні різноманітних масових заходів.

У творчих доробках нашого колективу є цікаві за змістом і нові за формою роботи масові заходи:

  - Правовий лабіринт „Як я знаю свої права”

  - Інтелектуальна гра „Розумники і розумниці”, „Хто хоче стати мільйонером”

  - Еколабіринт „Цілющі скарби рідного краю”

  - Ерудит-лото „Сторінками улюблених казок”

  - Посвята в читачі „Свято книги”

  - Економічна гра „Маленькі підприємці”

  - КВК - здоров’я, тощо.

      Традиційним в бібліотеці є святкування Тижня дитячої  та юнацької книги, у ході якого  проводяться літературні ранки, години спілкування, бесіди про нові видання, інтелектуальні ігри „Зоряний час за казками”, конкурси малюнків „Дитячий вернісаж”, День загадок „В країну загадок гру ми візьмемо, дружно і весело час проведемо”.

Щорічно ми відзначаємо Всеукраїнський день бібліотек. До цього свята ми готуємо такі заходи: усний журнал „Книга – твій друг”, подорож у минуле „Перші бібліотеки на Русі”, поле чудес „Бібліотека – книжчин дім”.

     Постійно у полі зору колективу бібліотеки робота з обдарованими дітьми. Бібліотека влаштовує  виставки робіт юних талантів: „Чарівні фарби юних художників”, „Час натхнення, творчості пора”. Наші талановиті читачі неодноразово брали участь в міських, обласних конкурсах юних талантів. Це поетеса Тетяна Марченко, художники  Юлія Котова, Олександр Кононенко. В 2008 році Даря Покусай стала лауреатом конкурсу „Легенди рідного краю”.

     Колектив бібліотеки із покоління в покоління дотримується золотого правила: „Своє професійне вміння  віддавати своїм читачам, працювати з ними і для них”. І вдячні читачі ніколи не забувають дорогу до рідної бібліотеки: приходячи до нас у дитячому віці, проводжають тут дитинство, зустрічають юність, а згодом обов'язково приводять до нас і своїх дітей.

 

 

 

Наша адреса: м. Кіровоград, вул. Академіка Корольова, 7

тел. 37 – 08 - 10