Бібліотека-філія №10

У 1961 році була відкрита Завадівська сільська бібліотека, яка на той час належала до районного відділу культури. Очолювала її Олена Кирилівна Шугаєва. Постійної будівлі виділено не було, тому приміщення орендували у приватних осіб, зокрема по вулиці Дубініна, 50 років Радянської Армії.

25 жовтня 1967 року Завадівка перейшла до міста Кіровограда і бібліотека почала належати до міського відділу культури. В цьому ж році виділили приміщення для бібліотеки, де вона знаходиться і зараз.

У 1977 році утворилася централізована бібліотечна система, і бібліотека стала філією № 10.

З 1981 по 2007 роки бібліотеку очолювала Велика Алла Єгорівна. З самого раннього дитинства вона відвідувала рідну бібліотеку. Читала із захопленням книги, мріяла стати бібліотекарем. І мрія здійснилася… Закінчила Київський інститут культури. Все своє життя віддала бібліотечній роботі. З 2007 року бібліотеку очолює Анісімова Наталія Дмитрівна. Має вищу освіту. Працює в бібліотеці з 2006 року.

За час існування бібліотеки в ній працювали Шугаєва О.К., Ситник Л.О., Головко В.О., Хрипко К.Д., Усатенко Н.А., Залевська Л.С., Анісімова Н.Д.

Наша бібліотека є єдиним культурним закладом в мікрорайоні. Читачі з задоволенням відвідують бібліотеку, тут їм бібліотекарі допоможуть вибрати літературу, яка їх цікавить, ознайомлять з новинками літератури, нададуть інформацію.

Але приміщення нашої бібліотеки не відповідає вимогам. В одній кімнаті знаходиться книжковий фонд, абонемент і читальний зал, що дуже затрудняє обслуговування користувачів, а також збереження книжкового фонду.

На час відкриття бібліотеки її фонд налічував 5174 примірника. З кожним роком книжковий фонд поповнюється. В достатній кількості бібліотека отримувала періодику. Але починаючи з 1992-2007 років надходження до бібліотеки зменшувалися. На сьогоднішній день фонд бібліотеки нараховує 11142 примірника.

До послуг читачів кращі зразки світової літератури, книги з різних галузей знань: економіки і права, екології, історії України, мистецтва, краєзнавства. Повний підбір енциклопедій, довідників, словників.

Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки складається з  різних каталогів та картотек які допомагають читачам швидко підібрати літературу за темами для виконання учбових, виробничих занять. Разом із ЗОШ № 12 проводимо різноманітну за змістом роботу по популяризації книги: літературні подорожі, вікторини, хвилинки поезії. З учнями школи провели цікаві літературно-музичні композиції: «На порозі царства книги», «У світі казки чарівної», «О, слово рідне, мудре і правдиве», годину поезії «Я маю в серці те, що не вмирає».

З 2001 року в бібліотеці працює клуб «Друзі бібліотеки». Клуб об’єднав багатьох читачів, котрі мають досить різноманітні інтереси, уподобання і смаки. Членам клубу, читачам запам’ятався захід до Дня людей похилого віку «Я до ніг прихилив би вам небо», зустріч з ветеранами «Спасибі за життя, солдати Перемоги».

Для інформації читачів про роботу бібліотеки оформлені стенди: «Є така бібліотека-філія № 10», «Бібліотека інформує».

Основна мета працівників бібліотеки – підтримувати і розвивати в читачах інтерес до книги, яка втілює в собі знання, увесь історичний досвід нашої країни.

 

 

Наша адреса: вул. 50 років Радянської Армії, 14.

Тел. 36-44-79.