Бібліотека-філія № 1

Адреса: Кіровоград, вул. Миру, 19.
Великий шлях відділяє нашу бібліотеку від минулого до сьогодення. І якщо фонд бібліотеки починався з 900 книжок, то сьогодні у фонді майже 51 тисяча друкованої продукції.
Перша адреса, за якою прописалася міська бібліотека ім. М. Горького, була вулиця Севастопольська.
1950-ті роки. На чолі колективу стояла Марія Антонівна Вавінська. Під її керівництвом організовується Ленінська кімната, оформлюються книжкові виставки, стенди: "Ми справі Леніна і партії вірні", та ін. Майже всі заходи здійснювалися за участю передовиків виробництва, героїв перших п'ятирічок.
В архівних документах бібліотеки згадується про роботу пересувних бібліотек: в парку ім. Леніна на час літніх канікул, в міськвоєнкоматі, в гуртожитках, агітпунктах мікрорайону. Працівники бібліотеки були кураторами бібліотек при клубі залізничної станції Кірово, СШ №27, 29, 3, 25, профілакторію, профспілкової і пересувної бібліотеки при клубі ім. Крючкова, будуправління №10, птахокомбінату.
З 1957 року за вказівкою міськвиконкому міській бібліотеці ім. Горького доручено чергування з книжковою пересувкою по суботах та неділях на міському пляжі.
Жодна важлива політична подія не проходила поза увагою бібліотечних працівників. Немало сил, енергії, творчої наснаги віддавали вони бібліотечній справі. Цікаво, що заробітна плата завідуючої абонементом в 1962 році становила 54 крб. 63 коп., а бібліотекаря 50 крб.
З 1968 року в бібліотеці організовано систематичний та алфавітний каталоги.
З бібліотеки ім. Горького розпочинала свій трудовий шлях Ангеліна Григорівна Біліченко. В 1970 році Ангеліна Григорівна працювала на посаді завідуючої читального залу. Багато років трудилася у цьому закладі культури Марія Хомівна Гаврилюк.


Добрі традиції, започатковані ветеранами, продовжує нинішнє покоління бібліотекарів. Привітно, з посмішкою зустрічає дорослих читачів, людей з різними смаками і вподобаннями, Раїса Василівна Васильєва. Для тих, хто прийде вперше, проведе екскурсію, запропонує нові надходження.
Особлива увага приділяється юнацтву. Для них оформлені цікаві виставки. Не перший рік працює юнацький клуб "Контакт", учасники якого зустрічаються з цікавими людьми, дискутують, проводять вечори і просто спілкуються. А керує цією роботою Людмила Борисівна Золотаренко – головний бібліотекар філії.
Інколи в житті кожного із нас бувають хвилини невіри в те, чому присвятив своє життя, особливо, коли довго не отримуємо зарплати, немає коштів на періодику та нову літературу. Завідуюча Катерина Вікторівна Кононенко має неабиякий запас терпіння, щоб зберегти бібліотеку, колектив, щоб кожний працівник був огорнутий аурою приємності, добра і душевного тепла. Всім бібліотекарям, в тому числі Антоніні Максимівні Колісніченко, Ірині Снісаренко, на допомогу приходить той вогник, який палає в душі – ентузіазм.
Коли-небудь кращим бібліотекарям будуть поставлені пам'ятники. Скромним людям, інтелігентам, з маленькою зарплатою, з єдиною шляхетною мрією – дати вірні орієнтири читачу не тільки в світі літератури, але й у житті.
Не з розрахунку пов'язали свою долю з книгою працівники колективу філіалу №1. Тому, незважаючи на всі негаразди сьогодення, на проблеми, що нас оточують щодня, ми, бібліотекарі філії №1, працюємо, знаходимо нові форми роботи, продовжуємо виконувати свою просвітницьку місію, залишаємось центром інформаційної та духовної культури, змістовного проведення дозвілля.
 
 
 

Кіровоградська міська централізована бібліотечна система

Наша адреса: м. Кіровоград, пл. Дружби народів, 6

Телефон 8 (0522) 24 – 89 – 17

Електронна адреса: centlib@shtorm.com