Historia‎ > ‎Dokumenty‎ > ‎Nasze świetlice‎ > ‎

Familia II - Karwiny


Familia II, to takie trochę magiczne miejsce, w którym obok tych zwykłych codziennych rzeczy, dzieją się rzeczy niesamowite. 

Ukryte, pośród labiryntu szkolnych korytarzy... jednak wystarczy wypowiedzieć zaklęcie, żeby  je odnaleźć i móc uczestniczyć  w tym fajnym, bezpiecznym, kolorowym świecie, gdzie troski i zmartwienia znikają chociaż na chwilę.

Są tu takie dobre wróżki i czarodziej, którzy stoją na straży szczęścia i dbają o to, żeby każdy, kto przybywa,  miał swój kawałek fajnego, kolorowego życia.  Jeśli dzieje się coś złego, pomagają znaleźć rozwiązanie, żeby było trochę łatwiej.  A kiedy bardzo jest licho, słuchają i nie muszą mówić już nic.  Czasem uczą, czasem się bawią, czasem zabiorą do kina albo na szaloną wyprawę pełną przygód i wyzwań.

 Ale zawsze są i to jest najważniejsze.

Familia II istnieje na Karwinach od 2005 roku. Skupia wokół siebie młodzież i dzieciaki, które szukają dla siebie alternatywy, które nie godzą się na pewne rzeczy, na trudności spotykające je w życiu.

Od tego  jesteśmy dla nich, działamy, pomagamy, pokazujemy, że jest możliwość, że jest wyjście, że po prostu można inaczej.

Zajęcia prowadzimy od poniedziałku do piątku od 14 do 18, w różnych grupach wiekowych.

Pracujemy metodą warsztatów, zajęć psychoedukacyjnych, zajęć sportowych -na basenie, biblio- i bajko- terapią.  Pomagamy w przezwyciężaniu trudności szkolnych-  dzięki naszym wspaniałym wolontariuszom, którzy z godnym podziwu zapałem i energią regularnie przychodzą walczyć z niewiedzą.

Wychodzimy z założenia, że ważna jest cała rodzina, dlatego jesteśmy otwarci na współpracę z rodzicami, którzy cenią sobie to, że mają możliwość przyjść i pogadać o tym co uwiera.

 

 


Comments