Natjecanja 2009.

2009.01.10-11.

Samobor, Grand Prix Croatia

U Samoboru je 10. i 11. siječnja održan 18. po redu tradicionalni turnir Grand Prix Croatia u organizaciji KK Samobor Anindol. Na natjecanju je sudjelovalo 965 natjecatelja i natjecateljki iz 128 klubova i 19 reprezentacija iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Mađarske, Slovenije, Srbije, Austrije, Njemačke, Latvije , Grčke , Belgije, Italije, Slovačke, Francuske, Danske, Makedonije, Češke, Švedske i Turske.
Za KK Fortiter Kaštela su nastupile: Iva Šistov, Nikolina Britvić, Mirta Pensa, Marija Čavka i Petra Čavka.
Najuvjerljiviji nastup je imala Mirta Pensa koja je osvojila prvo mjesto pobijedivši svih pet protivnica prekidom borbe prije isteka vremena. Pobjedu je u Kaštela donijela i Marija Čavka, Petra Čavka je bila treća, Nikolina Britvić je poražena u borbi za treće mjesto, dok se najbolja kaštelanska natjecateljka Iva Šistov ovaj put vratila bez medalje.
Ostvareni rezultati:
1. mjesto Marija Čavka, učenice -32kg
1. mjesto Mirta Pensa, učenice +40kg
3. mjesto Petra Čavka, učenice -40kg

2009.01.31.

Split, Prvenstvo Dalmacije

Prvenstvo Dalmacije za sve uzraste u katama i borbama, pojedinačno i ekipno održano je u maloj dvorani SC Gripe u Splitu. Nastupilo je preko 400 natjecatelja i 48 ekipa iz 15 klubova.
Za KK Fortiter Kaštela nastupili su: Katarina Šistov, Tea Vučković, Tanja Vučković, Luka Smoljo, Marija Čavka, Petra Čavka, Nikolina Britvić, Mirta Pensa, Tereza Čavka Čarapić,Ivan Svilan, Iva Šistov, Paško Prgeša i Josip Bogić.
Ukupno je osvojeno 28 medalja, 12 zlatnih, 8 srebrnih i 8 brončanih
Najuspješnija natjecateljka na cijelom natjecanju je Iva Šistov, koja je u četiri različita uzrasta osvojila četiri zlatne medalje, čime je ponovila prošlogodičnji uspijeh.
Ekipa učenica(10 i 11 godina) se prošetala do prvog mjesta u sastavu Mirta Pensa, Nikolina Britvić i Marija Čavka; dok je ekipa mlađih kadetkinja(12 i 13 godina) osvojila treće mjesto u sastavu Mirta Pensa, Tereza Čavka Čarapić, Nikolina Britvić i Petra Čavka.
Zbog bolesti nije nastupila Damira Oremuš uz koju bi ostvareni rezultat bio još bolji.

2009.02.28.

Nedelišće, Prvenstvo Hrvatske za učenike/učenice(10-11 godina)

Na prvenstvu Hrvatske za učenike i učenice(djeca 10 i 11 godina) održanom u novootvorenom SGC Aton u Nedelišću nastupilo je 197 natjecatelja iz 51 kluba.
Za KK Fortiter Kaštela nastupile su Damira Oremuš, Petra Čavka, Nikolina Britvić i Mirta Pensa.
U izuzetno jakoj konkurenciji osvojene su dvije zlatne medalje po čemu smo u poretku klubova zauzeli treće mjesto.
Damira Oremuš je u kategoriji do 32 kg dobila četiri borbe i osvojila prvo mjesto pobijedivši u finalu prošlogodišnju pobjednicu.Veliki uspijeh s obzirom da Damira po starosti je još uvijek mlađa učenica.
Petra Čavka je u katekoriji do 40 kg poražena u eliminacijskim borbama sudačkim izglasavanjem nakon šta je meč završio neriješenim rezultatom.
Nikolina Britvić je u kategoriji do 40 kg došla do polufinala gdje su suci nakon šta je meč završio neriješeno pobjedu dali njenoj protivnici(kasnijoj pobjednici), u repesažnom meču za treće mjesto Nikolina je ponovo poražena sudačkim izjašnjavanjem nakon neriješenog rezultata, tako da je u poretku zauzela peto mjesto.
Mirta Pensa je u kategoriji preko 40 kg zauzela prvo mjesto pobjedama 2:0, 3:0, 8:0, 7:0 i u finalu nako žestoke borbe je završilo neriješeno, u produžetku je trijumfirala sa 7:0. Zaredavši pet sigurnih pobjeda i svojim spektakularnim nastupom pokazala je da je trenutno najbolja natjecateljka u ovom uzrastu.

1. mjesto Damira Oremuš, učenice do 32 kg
1. mjesto Mirta Pensa, učenice preko 40 kg
5. mjesto Nikolina Britvić, učenice do 40 kg

2009.06.07.

Vodice, Zlatni pojas Dalmacije

U Vodicama je po peti put održan međunarodni turnir "Zlatni pojas Dalmacije".
Nastupilo je 270 natjecatelja iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Za KK Fortiter Kaštela su nastupili: Luka Smoljo, Željko Vranješ, Damira Oremuš, Tamara Barišić, Marija Čavka, Petra Čavka, Mirta Pensa, Ivan Svilan, Tereza Čavka Čarapić, Josip Bogić i Iva Šistov. Ukupno je osvojeno 16 odličja, 7 zlatnih, 2 srebrna i 7 brončanih.

Po prvi put su nastupili Željko Vranješ i Tamara Barišić.