قیمت‌های جدید ( 94) و قدیم ( 93)مسکن در جنوب تهران (+جدول فیمت آپارتمان ) و هچنین مقایسه قیمت آپارتمان در ایران و سایر کشورها

قیمت‌های جدید ( 94) و قدیم ( 93)مسکن در جنوب تهران (+جدول)


قیمت آپارتمان

قیمت‌های جدید و قدیم مسکن در جنوب تهران (+جدول)  

یکی دیگر از مشاوران املاک در مسعودیه نیز گفت، که قیمت‌ها کمی ارزان‌تر از سال پیش شده است، اما قیمتی که او بیان کرد خیلی ارزان‌تر از قیمت‌هایی است که یکی دیگر از همکارانش در سال گذشته گفته بود.

 

به گزارش نورنيوز؛ به گفته مشاوران املاک از میان 11 محله جنوبی پایتخت که در این گزارش آمده ارزان‌ترین محله‌ها، مسعودیه و یافت‌آباد است که قیمت آپارتمان نوساز در این دو محل از دو میلیون و 200 هزار تومان شروع می‌شود.

 به گفته یکی از کارشناسان مسکن در محله مشیریه قیمت‌ها در مقایسه با سال گذشته تغییری نکرده است و قیمت هر متر خانه نوساز بین 2.5 تا 3.2 میلیون تومان قیمت دارد.

یکی دیگر از مشاوران املاک در مسعودیه نیز گفت، که قیمت‌ها کمی ارزان‌تر از سال پیش شده است، اما قیمتی که او بیان کرد خیلی ارزان‌تر از قیمت‌هایی است که یکی دیگر از همکارانش در سال گذشته گفته بود.

به گفته این مشاور املاک قیمت هر متر خانه نوساز در مسعودیه بین 2.2 تا 2.7 میلیون تومان است، این در حالی است که یکی دیگر از مشاوران املاکی در سال گذشته هر متر خانه نوساز در همان محله را بین 2.5 تا 3.4 میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده بود و او در پاسخ به این سوال که چرا قیمت‌های سال پیش خیلی بیشتر بوده است؟ پاسخ داد: شاید دلیل این تفاوت قیمت، وجود خانه‌هایی است که در آن زمان برای فروش گذاشته شده‌ بودند.

چند کارشناس املاک در محله‌های خانی‌آباد، نازی‌آباد و یاخچی‌آباد نیز نظرات خود را در خصوص قیمت‌های سال جدید بیان کردند و نظر تمامی آنها این بود که قیمت‌ها در مقایسه با سال گذشته تغییر نکرده است.

به گفته یک مشاور املاک در نازی‌آباد قیمت‌ها تغییری نکرده، تنها بازار بهتر شده و میزان خرید و فروش مردم افزایش یافته است.

همچنین مشاور املاکی در محله یاخچی‌آباد گفت: قیمت‌ها تغییر نکرده، اما میزان تخفیف فروشندگان پایین آمده و این به نظر می‌رسد که قیمت‌ها افزایش پیدا کرده است، در سال 93 به دلیل کمبود خریدار، فروشندگان ملک‌های خود را با تخفیف بیشتری می‌فروختند، اما امسال به دلیل آنکه مشتریان بیشتر شده‌اند، فروشندگان تخفیف کمتری می‌دهند.

به گفته برخی دیگر از مشاوران املاک در محله‌هایی همچون خزانه و یافت‌آباد قیمت ملک نسبت به سال گذشته کمی ارزان‌تر شده است. 

قیمت آپارتمان نوساز محله‌های جنوبی تهران در سال 93 و 94 به شرح زیر است:
 

محله

محدوده قیمت هر متر خانه نوساز در سال 93(میلیون تومان)

محدوده قیمت هر متر خانه نوساز در سال 94(میلیون تومان)

مشیریه

2.8 تا 3.4

2.5 تا 3.4

مسعودیه

2.6 تا 3.5

2.2 تا 2.6

خانی ‌آباد نو

3 تا 3.4

2.9 تا 3.5

نازی‌آباد

3 تا 3.8

3.2 تا 4.2

یاخچی‌آباد

2.6 تا 2.8

2.6 تا 2.9

خزانه

2.4 تا 3

2.3 تا 3

وحدت اسلامی

2.8 تا 4.5

3 تا 4.5

مولوی

2 تا 3

2.2 تا 3

جوادیه

2.5 تا 2.7

2.4 تا 2.6

یافت‌آباد

2.1 تا2.6

2.2 تا 2.5

منیریه

4.5 تا 6.5

4.4 تا 6.5

 
منبع: دنیای اقتصاد

=========================

 مقایسه نرخ مسكن كشورهاي مختلف با ایران :۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۱  


تهران نه تنها در بين كل شهرهاي ايران كه در مقايسه با كشورهاي داراي سوابق بحران مسكن، رتبه اول گراني ملك‌مسكوني را در اختيار دارد به طوري كه در حال حاضر ميانگين قيمت آپارتمان در پايتخت ايران ازميانگين قيمت آپارتمان در آمريكا، گرانتر است؛ اين در حالي است كه قيمت املاك آمريكا به مراتب بيشتر از ساير كشورها برآورد مي‌شود.

سايت «الف» با بررسي قيمت مسكن در پنج كشوري كه طي سال‌هاي اخير تحولات بازار مسكن آنها در صدر اخبار بين‌المللي بوده، به تاثير رفتار خريداران مسكن بر قيمت‌‌ها پرداخته و نوشته است: «در بسياري از كشورهاي اروپايي و آسيايي، قيمت مسكن، براساس سال ساخت تعيين مي‌شود و متقاضيان در صورت كمترين نوسان مثبت، خريد مسكن را متوقف مي‌كنند و به همين دليل، بهاي مسكن در بيشتر نقاط جهان رشد منفي را تجربه مي‌كند.» 

در اين گزارش، ميانگين قيمت مسكن در آمريكا، آلمان، فرانسه، اسپانيا و عربستان مورد بررسي قرار گرفته كه مقايسه اين قيمت‌ها با وضعيت ملك در ايران نشان مي‌دهد: سطح قيمت مسكن در ايران از همه اين پنج كشور با فاصله زيادي، بالاتر است.

در گزارش سايت «الف» آمده است: در شهر سن‌فرانسيسكو گران‌ترين شهر آمريكا، قيمت هر فوت‌مربع بهترين مسكن مبله‌شده با تمامي‌لوازم و تجهيزات، ۴۲۰ دلار و ۹۹ سنت است كه اين رقم براي يك مترمربع – هر 9 فوت مربع، حدود يك متر مربع است- برابر با 3780 دلار است. اين قيمت چنانچه با قيمت دلار مرجع در ايران محاسبه شود، مترمربعي 4 ميليون و 800 هزار تومان خواهد بود. البته بررسي‌ها نشان مي‌دهد ميانگين هر متر مربع ملك مسكوني در آمريكا حدود يك‌هزار دلار است.

با توجه به آخرين آمار رسمي‌مربوط به ميانگين قيمت مسكن در تهران، قيمت هر مترمربع واحدمسكوني در اين كلانشهر حدود 2 ميليون تومان است كه در مقايسه با قيمت ملك مسكوني در آمريكا، 35 درصد بيشتر است.

متن كامل گزارش «الف» درباره قيمت مسكن در كشورها به اين شرح است:

قيمت هر متر مربع مسكن كه ضروري‌ترين كالاي هر سبد خانوار مي‌باشد، در كشورمان به طور عجيب و غريب و با برخي دلال بازي و سفته بازي هاي بيهوده، نرخي بي نظير در جهان مي‌باشد. به همين بهانه قصد داريم به بررسي ميانگين قيمت هر متر مربع مسكن در برخي شهرها و كشورهاي جهان بپردازيم. به گزارش باشگاه خبرنگاران، ابتدا به ترتيب ميانگين قيمت هر متر مربع مسكن را در ۹ شهر آمريكا مورد بررسي قرار مي‌دهيم:

در ايالت اندين پليس آمريكا، ميانگين قيمت هر فوت مربع مسكن نوساز مبله شده با تمامي‌لوازم و تجهيزات، ۲۰۷ دلار و ۲۶ سنت برابر با 2ميليون‌و 400هزار تومان به ازاي هر متر مربع است. در ايالت ديترويت آمريكا، ميانگين قيمت هر فوت مربع مسكن نوساز مبله شده با تمامي‌لوازم و تجهيزات برابر با ۱۸۸ دلار و ۹۷ سنت است كه مي‌شود 2ميليون تومان به ازاي هر متر مربع. در ايالت فورت وين آمريكا، ميانگين قيمت هر فوت مربع مسكن نوساز مبله و نوساز، برابر با ۲۰۱ دلار و ۱۶ سنت است كه مي‌شود 2ميليون و300هزار تومان به ازاي هر متر مربع. در شهر تولدو آمريكا نيز ميانگين قيمت هر فوت مربع مسكن ۲۰۴ دلار و ۲۱ سنت است كه مي‌شود 2ميليون و 355هزار تومان به ازاي هر متر مربع. 

در شهر نيوجرسي، ميانگين هر فوت مربع مسكن نوساز و مبله شده با تمامي‌لوازم و تجهيزات، ۲۹۹ دلار برابر با 3 ميليون و 450 هزار تومان به ازاي هر متر مربع. 

در شهر واشنگتن نيز، ميانگين قيمت هر فوت مربع مسكن نوساز و مبله شده، ۳۸۱ دلار برابر با 3430 دلار در هر متر مربع است كه مي‌شود 4ميليون و 399 هزار تومان به ازاي هر متر مربع. 
اما در شهر سن فرانسيسكو گران‌ترين شهر آمريكا، قيمت هر فوت مربع بهترين مسكن مبله و با تمامي‌لوازم و تجهيزات، ۴۲۰ دلار و ۹۹ سنت برابر با 3780 دلار است كه مي‌شود 4 ميليون و 800هزار تومان به ازاي هر متر مربع. 

اما ميانگين هر فوت مربع قيمت مسكن در كشور آلمان بنابر تازه ترين ليست ارائه شده، ۹۸ دلار آمريكا برابر 882 دلار در هر متر مربع است كه مي‌شود يك ميليون و 131هزار تومان به ازاي هر متر مربع. 

نكته جالب اينكه ميانگين قيمت مسكن در هر فوت مربع شهر مادريد پايتخت اسپانيا با كاهش ۲۹ درصدي روبه‌رو بوده و به تنها ۲۶ دلار رسيده كه مي‌شود 234 دلار در هر متر مربع برابر با تنها 300هزار تومان به ازاي هر متر مربع.

اكنون به قيمت مسكن در شهرهاي مختلف عربستان سعودي مي‌پردازيم: در شهر جده، ميانگين قيمت بهترين مسكن مبله، نوساز و با تمامي ‌لوازم و تجهيزات، هر متر مربع ۶۵۳ دلار برابر با ۸۰۵ هزار و ۷۰ تومان.

در شهر رياض نيز ميانگين قيمت هر متر مربع مسكن مبله، نوساز، نزديك به مركز شهر ۷۶۲ دلار برابر با ۹۳۴ هزار و ۲۱۲ تومان است. همچنين قيمت يك آپارتمان ۱۵۰ متري نوساز آماده فروش در مركز پاريس با تمامي‌امكانات و تجهيزات مبله شده، برابر با ۶۰ هزار دلار يعني حدود ۷۴ ميليون تومان است و نكته قابل‌توجه اينكه در كشور فرانسه، قيمت مسكن سال‌ها است كه هيچ تغييري را تجربه نكرده است. 
منبع: دنیای اقتصاد

تاریخ انتشار:

۱۲ شهريور ۱۳۹۱  : مقایسه قیمت مسکن در ایران و جهان 


قیمت مسکن در تهران با دهلی نو، استانبول ترکیه، مونیخ آلمان، مادرید اسپانیا، کالیفرنیا آمریکا و مارسی فرانسه بررسی شد.
 
به گزارش مهر ، مقایسه هزینه زندگی در کشورهای مختلف تحت نظر شرکت مدیریت هزینه در لندن به نام "اکسپاتیستان" حاکی از آن است که قیمت مسکن در تهران و سایر شهرهای کشور در مقایسه با شهرهایی چون مادرید، رم، فرانکفورت، سانفرانسیسکو، استانبول، بسیار بالاتر از آنها است. در زیر به نمونه هایی از قیمت خانه در کشورهای دیگر اشاره می کنیم: 
 
1-قیمت هر متر آپارتمان نوساز، مبله، در شهر مادرید اسپانیا در بهترین منطقه این شهر، 422 یورو است و این براساس تحلیل سایت هزینه زندگی در شهرهای مختلف، قیمت مسکن درمنطقه شمالی تهران 1347 یورو است. 
 
2- میانگین قیمت مسکن در تهران، پایتخت ایران 231 درصد گران تر از شهر دهلی نو پایتخت هند است؛ چرا که میانگین قیمت هر متر مسکن نوساز، مبله در بهترین منطقه هند تنها 17.9 هزار روپیه است. 
 
3- میانگین قیمت مسکن در تهران از شهر بندری و زیبای ناپل، 39 درصد گران‌تر بوده و میانگین قیمت مسکن در شهر ناپل در منطقه مناسب مبله و نوساز و تجهیزات تلویزیونی، هر متر مربع 457 یورو است. 
 
4- قیمت مسکن در شهر استانبول پایتخت اقتصادی ترکیه به طرز فاجعه باری از تهران کمتر بوده؛ چرا که بهترین خانه مبله نوساز با تجهیزات تلویزیونی و با شاخص های ضد زلزله، 1000 لیر ترکیه یعنی حدود 1 میلیون و 200 هزار تومان با تمامی تجهیزات است. 
 
5- در شهر آنکارا پایتخت ترکیه، قیمت مسکن 153 درصد از میانگین قیمت مسکن در تهران کمتر است. 
 
6- میانگین قیمت مسکن در مناطق لوکس شهر مونیخ، 26 درصد ارزان تر از شهر تهران است،  چرا که قیمت مسکن 967 یورو در هر متر مربع است. 
 
7- قیمت مسکن در کالیفرنیا در مقایسه با تهران، 60 درصد ارزان تر است. 
 
8- میانگین قیمت مسکن در شهر بندری مارسی فرانسه، از  تهران ارزان تر بوده و هر متر خانه مبله، نوساز و با تجهیزات تلویزیونی 371 یورو در هر متر مربع است. 
 
حال، این بحث مطرح می شود در شرایط فعلی با توجه به وجود یک میلیون و 600 هزار خانه خالی براساس آمارهای رسمی و بعضا آمارهای بیشتر از این توسط منابع دیگر، که بیشترین حجم در استان تهران و البرز را دارد، هرچه زودتر باید مالیات بر محتکران خانه های خالی یعنی هر متر 4000 تومان، برای هر ماه که برای هر 100 متری 400 هزار تومان در هر ماه محاسبه می شود، باید هرچه زودتر اجرا شود تا قیمتها از حالت توهمی هرچه سریعتر به حالت واقعی تبدیل شود. 
 
در همین زمینه، غلامرضا مصباحی مقدم رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم و رئیس فعلی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: به زودی طرح مالیات بر خانه های خالی در مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی تصویب می شود. 
 
مصباحی مقدم افزود: مسئله این است که در کل کشور بیش از 800 هزار خانه خالی و 328 هزار مسکن در تهران در حال حاضر مورد شناسایی جدید قرار گرفته اند و اگر سرمایه خالی راکد باقی بماند، سرمایه به گونه ای بلا استفاده می شود و این در حالی است که نیازمندان واقعی مسکن محروم شده و قیمت ها مانند زمان کنونی توهمی میشوند. 
 
وی اظهار داشت: زمانی که مالیات بر محتکران خانه های خالی وضع شود، دیگر آنها چاره ای جز عرضه آن به صورت فروش و یا اجاره ندارند و در این صورت نمی توانند با اقتصاد مملکت بازی کنند و به سوداگری خود ادامه دهند؛ چرا که مستضعفان و محرومان زیادی از این بساز و نفروش‌ها آسیب دیده اند. 
 
مصباحی مقدم خاطرنشان کرد: دیگر دوره اینکه انبوه سازان به فکر سوداگری و افزایش قیمت باشند، گذشته و در حال حاضر افت قیمت توهمی و نجومی که مایه خودخواهی های این انبوه سازان بوده، شروع شده است و همچنین ساخت مسکن مهر توسط دولت به زودی توسعه پیدا می کند و دولت می تواند در امر قیمت گذاری مسکن موفق باشد وباید قبول کرد بیش از حد مورد نیاز در کشور هم دارای واحد های مسکونی هستیم. 
 
در همین زمینه ایرج ندیمی نماینده کمسیون عمران مجلس، افزود:همانطور که قیمت مرغ از اوج توهمی خود به زیر آمد، به زودی دولت حباب مسکن را خواهد شکست و افت قیمتها شروع خواهد داشت. 
 
وی با بیان اینکه برای کاهش هزینه های تمام شده مسکن باید از تکنولوژی های روز بهره ببریم، افزود: الگوی اقتصاد معیشتی مردم عوض شده کسی به فکر خرید خانه نیست درنتیجه عرضه بیشتر از تقاضا است. =اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران = 

 امیدواریم استحکام ، زیبائی و مهمتر از همه اعتبار فروشنده شرکت سرمایه گذاری توسعه ساختمان سپهر تهران متعلق به بانک صادرات)شما را ترغیب نماید تا در صورت نیاز به ملکی اداری یا واحدی تجاری دنبال سرمایه گذاری مطمئن هستید، یکی از خریداران این پاساژ باشید.

اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران 

 اطلاعیه فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در خیابان آزادی تهران تلفن 09361014411 بازار بورس صنایع دانش بنیان آزادی بورس تخصصی صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی  

=

=========================

رامسر :فروش آپارتمان 97 متری ساحلی در رامسر ، طبقه دوم ، دید ابدی دریا و جنگل ( برای دیدن اطلاعات کامل روی لینک زیر کلیک کنیذ )

===========================================

 قیمت‌های جدید ( 94) و قدیم ( 93)مسکن در جنوب تهران (+جدول)


Comments