قیمت آپارتمان در حاشیه دریاچه چیتگر تهران

تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۰

تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۰قیمت آپارتمان در حاشیه دریاچه چیتگر

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
قیمت ها متفاوت است از متری یک میلیون و 800 هزار تومان تا 10میلیون تومان. مبنای قیمت گذاری در این منطقه نزدیکی و دوری به دریاچه چیتگر است

به گزارش دنیای اقتصاد، دریاچه ای که تاثیر قابل توجهی بر زمین ها و آپارتمان های یکدست نوساز منطقه 22 تهران در دو، سه سال اخیر گذاشته است. خانه هایی که منظر دریاچه- دید به دریاچه- داشته باشند متری یک تا دو میلیون تومان گران تر از خانه های مشابه خود هستند. بخشی از خرید و فروش ها در این منطقه به صورت امتیاز تعاونی- خانه های در حال ساخت توسط تعاونی های مسکن وابسته به نهادها- است و به جز مبلغی که خریدار برای آپارتمان های آماده تحویل می دهد 30 تا 50 میلیون تومان نیز به عنوان حق امتیاز به عضو تعاونی پرداخت می کنند.

برخی از مجتمع های این منطقه سند دارند و برخی نیز در انتظار سند هستند. اما همین آپارتمان های بی سند هم به گفته یکی از مشاوران املاک این منطقه خرید و فروش می شوند.

به گفته این فعال بازار املاک غرب تهران پروژه های ساختمانی در این منطقه بیشتر متعلق به نهادهای دولتی یا شبه دولتی است. او درباره تفاوت قیمت ها در این منطقه می گوید: برخی از مجتمع های این منطقه زمین های بسیار بزرگی دارند و نزدیک به 40 متر به هر واحد سرانه فضای سبز، بهداشتی و تجاری و تفریحی می رسد. او ادامه می دهد: قیمت پروژه ها در این منطقه متفاوت است. اینکه وابسته به کدام نهاد است هم بر نرخ ها تاثیر می گذارد. آپارتمان آماده تحویل متری 4 میلیون تومان هم در منطقه وجود دارد که با فاصله اندکی با آن یک پروژه ساختمانی آغاز شده که پیش فروش آن برای تحویل سال 95 متری 5میلیون و 500 هزار تومان است.

او ادامه می دهد: هر گرانی بی دلیل نیست آپارتمان هایی که دید دریاچه دارند از قیمت بالاتری نسبت به سایر آپارتمان ها در منطقه برخوردارند. او درباره بوی بد دریاچه و حشره که می گویند همسایه های دریاچه را ناراحت و نگران کرده است، می گوید: ما 40 قدم با این دریاچه فاصله داریم نه بوی بد می دهد و نه حشره ای در اطراف آن ما را اذیت می کند، اما ماجرای دید به دریاچه رفته رفته به یک سراب در بازار مسکن منطقه 22 دارد تبدیل می شود. در سراسر اطراف دریاچه، برج های چند ده طبقه در حال احداث، به زودی دید عمومی به آن را کور خواهند کرد.

یک فعال بازار مسکن در این منطقه قیمت های متفاوتی برای برج های این منطقه عنوان می کند و می گوید: برج های مشرف به این دریاچه به بیش از 10 میلیون تومان در هر متر مربع هم می رسد. او یادآوری می کند: دریاچه چیتگر به اندازه ای که ارزش املاک حاشیه و مشرف به دریاچه را تحت تاثیر قرار داده، بافت مسکونی داخل شهرک را تحت تاثیر خود از لحاظ قیمت قرار نداده است. به طور مثال یک واحد 110 متری در حال ساخت در طبقه سوم واقع در خیابان امیرکبیر (دورتر از دریاچه) 600 میلیون تومان و یک واحد 80 متری در میدان ساحل (نزدیک ترین نقطه به دریاچه) 700 میلیون تومان قیمت گذاری شده است. یک مشاور املاک در منطقه 22 تهران، درباره منظره دریاچه در برج های اطراف دریاچه می گوید: صادقانه می گویم تا چند سال آینده هیچ کدام از این برج ها دارای منظره دریاچه نخواهند بود مگر واحد هایی که بالای طبقه 13 باشند. وی اضافه می کند: آپارتمان هایی که دارای واحد زیر 100 متر هستند قیمت بالاتری نسبت به آپارتمان های با متراژ بالا دارند، چون بیشتر برج هایی که در حاشیه دریاچه ساخته شده اند متراژ بالای 120 متر دارند.به اعتقاد این فعال بازار مسکن منطقه 22 همچنان امکان رشد قیمت دارد زیرا منطقه، به نوعی توریستی محسوب می شود. او یک شایعه در خصوص افزایش جذابیت های منطقه به ما می گوید: یکی از جزایر سه گانه دریاچه به قیمت 180 میلیارد تومان به یک گروه ساختمانی فروخته شده تا در آن هتل سازی شود و ساخت این مجتمع های رفاهی نیز می تواند بر افزایش قیمت های منطقه تاثیر گذار باشد. 


 امیدواریم استحکام ، زیبائی و مهمتر از همه اعتبار فروشنده شرکت سرمایه گذاری توسعه ساختمان سپهر تهران متعلق به بانک صادرات)شما را ترغیب نماید تا در صورت نیاز به ملکی اداری یا واحدی تجاری دنبال سرمایه گذاری مطمئن هستید، یکی از خریداران این پاساژ باشید.

اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران 

 اطلاعیه فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در خیابان آزادی تهران تلفن 09361014411 بازار بورس صنایع دانش بنیان آزادی بورس تخصصی صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی  

=========================

رامسر :فروش آپارتمان 97 متری ساحلی در رامسر ، طبقه دوم ، دید ابدی دریا و جنگل

===========================================

فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران

===============================


قیمت آپارتمان در حاشیه دریاچه چیتگر


Comments