ghymate maskan - تعداد معاملات مسکن در بهمن‌ماه 94، بدون کمترین افزایش قیمت ، رو به رشد است - 5 اسفند 94

ghymate maskan

رونق نرم مسکن با قیمت پارسال

معاملات مسکن در بهمن‌ماه، بدون کمترین افزایش قیمت، به خزش زمستانی ادامه داد و باعث ثبت رکورد جدید فروش آپارتمان در تهران شد.

بازار معاملات مسکن در میانه فصل زمستان با پیشروی در مسیر پیش‌رونق، برای چهارمین ماه متوالی، افزایش حجم پیدا کرد. گزارش از اطلاعات جدید دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن حاکی است: حجم خرید آپارتمان در تهران طی بهمن ماه، به بالاترین سطح در مقایسه با ماه‌های گذشته از سال جاری رسید و این خزش معاملاتی منجر به ثبت رکورد فروش 15 هزار و 965 واحد مسکونی در مناطق 22گانه پایتخت شد. رشد تدریجی و در عین حال پیوسته معاملات خرید مسکن، مطابق پیش‌بینی‌های کارشناسی، با «قیمت ثابت» در جریان است که این موضوع خود بیانگر «رفتار غیرهیجانی تقاضا» و همچنین «تحریک‌پذیر نبودن قیمت مسکن از فضای موجود»، است. دمای بازار مسکن تهران به لحاظ حجم معاملات خرید آپارتمان، در بهمن ماه 7درصد نسبت به دی ماه سال جاری افزایش پیدا کرد. این در حالی است که حجم خرید مسکن در دی ماه 10 درصد نسبت به آخرین ماه پاییز، رشد کرده بود و در آبان و آذر نیز رشد ماهانه معاملات به ترتیب معادل 11 درصد و 5/ 0 درصد ثبت شد.طی دست کم 4 ماه گذشته که خرید و فروش آپارتمان از رکود خارج شده است، روند نوسانات قیمت مسکن با «تغییرات صفر یا نزدیک به صفر» همراه بوده به این معنا که متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران نه تنها از ابتدای پاییز که از اوایل سال 94 تا کنون در بازه 4 میلیون تا 4 میلیون و 100 هزار تومان ثابت مانده است. به گزارش دنیای اقتصاد ، در حال حاضر، خریداران زمستانی، آپارتمان‌های آماده فروش شهر تهران را به قیمت بهمن 93 – نرخ‌های یکسال گذشته- معامله می‌کنند که این خود نشانه‌ای از رشد غیرتورمی معاملات مسکن در آستانه رونق سال95 است. پیش‌تر، با اوج‌گیری 30درصدی معاملات مسکن در دی ماه، شایعاتی در بازار پخش شد مبنی بر اینکه تقاضای سفته‌بازانه ناشی از افزایش سقف وام اوراق مسکن باعث افزایش حجم خرید آپارتمان شده و به تبع، قیمت مسکن در کوتاه‌مدت تحریک خواهد شد اما هم‌اکنون عملکرد بازار در ماه دوم زمستان از یکسو مصرفی‌بودن معاملات را تایید می‌کند و از سوی دیگر نشان می‌دهد، رشد حجمی بازار خرید مسکن به شکل فعلی، به تحریک سطح قیمت مسکن منجر نخواهد شد. براساس این گزارش، ریزنوسانات ماهانه قیمت متری مسکن –تغییرات کمتر از 5 درصد که عملا به تغییرات آنچنانی قیمت کل منجر نمی‌شود- در بهمن امسال نرخ مثبت 6/ 2 درصد را به ثبت رساند. در دی ماه، این شاخص 4/ 1 درصد منفی شد.

در حال حاضر رقم دقیق قیمت مسکن در تهران مترمربعی 4 میلیون و 126 هزار تومان است که در مقایسه با سال گذشته همین موقع، هیچ تغییر ریز یا درشتی نکرده است. بهمن پارسال نیز متوسط قیمت مسکن در پایتخت، درست به متری 4 میلیون و 126 هزار تومان رسید. کارشناسان اقتصاد مسکن معتقدند: بازار معاملات ملک در سال آینده، تغییر فاز جدی پیدا می‌کند. اما زمان این تغییر متناسب با شرایط اقتصاد کلان و مولفه‌های موثر بر رفتار سرمایه‌گذاران و مصرف‌کنندگان بازار مسکن، چندان قابل تشخیص نیست و پیش‌بینی آن به تحلیل‌های برون بازاری نیاز دارد.

 اخبار مرتبط

  قیمت آپارتمان در تهران ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین  , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار  ,  قیمت آپارتمان در تهرانپارس  ,  قیمت آپارتمان در کیش ,   قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان  ,  قیمت آپارتمان  ,  جدول قیمت آپارتمان در تهران  ,  جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  جدول افزایش قیمت مسکن مهر  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول  ,  قيمت مسكن در تهران  ,  قيمت مسكن در سال 94  ,  قیمت آپارتمان در تجریش ,  قیمت آپارتمان در شمال تهران  ,  قیمت خانه در شمال تهران  ,  قیمت مسکن در شمال تهران  , قیمت مسکن در شمال شرق تهران  ,    

----------------------------------

#ملک , #خرید ملک , خرید مسکن #آپارتمان , #خرید آپارتمان , #خرید ملک در تهران ,
 #,ویلا  , #آپارتماناداری ,
 #apartment  , #آپارتمان , # فروش آپارتمان#خرید آپارتمان , # رامسر, #شمال , #شمال تهران ,    
#خیابان فرشته , # آپارتمان خیابان آقا بزرگی , # خرید آپارتمان در خیابان فرشته تهران ,
=============
اطلاعیه فروش آپارتمانهای سند اداری و مغازهای تجاری
 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی
واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر  کلیه شرکت ها
اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT
----------------------------------------------------------------------
Comments