جزئیاتی از آپارتمان‌های فروش رفته در نوروز 95 - بررسی وضعیت بازار مسکن تا پایان فصل بهار - تحلیل اجاره مسکن -

جزئیات آپارتمان‌های فروش رفته در نوروز 95

بسیاری از کارشناسان بازار مسکن سال 95 را سال رونق نسبی بازار می‌دانند. بررسی اطلاعات سامانه اطلاعات بازار املاک ایران نشان می‌دهد که در 16 روز نخست سال جاری،126قرارداد خرید ملک در شهر تهران به ثبت رسیده است.

بزرگ‌ترین معامله انجام‌شده خرید زمینی با مساحت 621 متر مربع در محله کامرانیه است که به قیمت 9میلیارد تومان فروخته شده است. معامله میلیاردی دیگری که در این هفته به ثبت رسیده است مربوط به فروش آپارتمانی در شهرک قدس، خیابان درختی می‌شود. این آپارتمان متری 8 میلیون و 354 هزار تومان به فروش رفته است و در مجموع خریدار برای تملک آن یک میلیارد و 75 میلیون تومان پرداخت کرده است. به گزارش دنیای اقتصاد ، در مجمع 126 معامله انجام شده در 16 روز نخست فروردین سال،59 قرار داد زیر 200میلیون تومان تنظیم شده است. سهم آپارتمان‌هایی که قیمت کلی آنها بین 200میلیون تا 300 میلیون تومان بوده از فروش دو هفته اول فروردین 24 قرارداد است. همچنین در این بازه زمانی 25 آپارتمان که قیمت آنها بین 300 تا 500 میلیون تومان بوده به فروش رفته است. سهم آپارتمان‌هایی که بیش از 500 میلیون تومان و کمتر از یک‌میلیارد قیمت‌گذاری شده‌اند در فروش نخست سال 16 قرارداد بوده است. بررسی قیمت پیشنهادی و نرخ‌های قطعی آپارتمان‌های پایتخت در 16روز نخست سال 95 نشان می‌دهد نرخ‌های پیشنهادی با قیمت‌های فروخته شده نزدیک به هم است.


کلید واژه ها

 قیمت مسکن  بازار مسکن

اخبار مرتبط

بررسی وضعیت بازار مسکن تا پایان فصل بهار

در حالیکه برخی از فعالان بازار مسکن از رونق این بازار در سال 95 خبر می‌دهند، برخی کارشناسان بر این باورند که به دلیل رشد کند تولید ناخالص داخلی تا پایان فصل بهار این رونق مشاهده نشود.

بازار مسکن که از سال 92 وارد رکودی عمیق شد رفته رفته خود را آماده می‌کند تا وارد رونقی نسبی شده و پس از چند سال با توجه به سیاستگذاری‌های صورت گرفته جان دوباره‌ای به خود گیرد. از آنجا که سیاستگذاران اقداماتی همچون افزایش سقف تسهیلات مسکن، لیزینگ مسکن، کاهش نرخ سود بانکی و... را انجام دادند و در سال گذشته تغییری در این بازار مشاهده نشد، با این حال بسیاری از کارشناسان سال 95 را سال شکوفایی بازار مسکن اعلام کرده و پیش‌بینی آنها از بازار مسکن 95 مثبت است. اما سوال اینجاست که وضعیت این بازار تا پایان فصل بهار چگونه است؟

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، در همین زمینه یکی از مشاوران املاک و فعالان بازار مسکن پایتخت گفت: با گذشت حدود یک هفته از سال 95 می‌توان گفت که تا حدودی بازار رهن و اجاره خوبی را داشته‌ایم، اما هنوز هم بازار خرید و فروش ملک رونق نگرفته و در رکود به سر می‌برد و پیش‌بینی می شود که رونق بازار رهن و اجاره ادامه یابد، اما در بازار خرید و فروش تا پایان فصل بهار تغییری حاصل نشود.

او در ادامه بیان کرد: در حال حاضر اجاره‌بهای مسکن تغییری نکرده است اما تا دو ماه دیگر همانند هر سال حدود 10 تا 15 درصد افزایش اجاره‌بهای مسکن را خواهیم داشت.

در همین رابطه یکی دیگر از مشاوران املاک در شهر تهران اظهار کرد: با توجه به پیام نوروزی رئیس‌جمهور به وضعیت بازار مسکن در سال 95 امیدوار هستیم و از چند ماه دیگر این بازار رونق می‌گیرد. البته توجه فعالان بازار مسکن بیش از بازار رهن و اجاره به بازار خرید و فروش ملک است، چرا که به دلیل نیاز مردم به مسکن، بازار رهن و اجاره همیشه از وضعیت خوبی برخوردار است.

او در ادامه در رابطه با وضعیت بازار در فصل بهار گفت: این بازار به دلیل شروع ماه رمضان از خرداد، رونق چشم‌گیری پیدا نمی‌کند، زیرا در کشور ما با شروع ماه رمضان تمامی بازارها راکد می‌شود، ولی به نظر می‌رسد پس از عید فطر و شروع فصل جابجایی رونقی نسبی را در بازار مشاهده کنیم.

یکی دیگر از مشاوران املاک در رابطه با وضعیت بازار مسکن در سال 95 گفت: این بازار همانند سال‌های گذشته همچنان در رکود خواهد ماند و تغییری در آن صورت نخواهد گرفت، به ویژه از اکنون تا پایان فصل بهار هیچ تغییری را در این بازار مشاهده نخواهیم کرد.

او در رابطه با بازار رهن و اجاره مسکن نیز بیان کرد: اگر بخواهیم بازار رهن و اجاره را با سال‌های گذشته که بازار مسکن در رکود نبود مقایسه کنیم، می‌توانیم بگوییم که میزان معاملات رهن و اجاره نیز نسبت به آن سال‌ها بسیار کم شده است، اما به هر حال باز هم بسیار وضعیت بهتری نسبت به بازار خرید و فروش دارد.

او در ادامه گفت: اکثر اجاره‌نشینان در پایان سال حاضر هستند که میزان 10 تا 15 درصد به همان قرارداد قبلی اضافه کنند، چرا که می‌دانند در صورتی که بخواهند ملک بهتری را اجاره کنند، مجبورند که مبلغی به مراتب بالاتر از 10 تا 15 درصد بیشتر از قرارداد قبلی را هزینه کنند و مبلغی را نیز به عنوان کمیسیون پرداخت کنند، در نتیجه میزان معاملات رهن و اجاره هم به این ترتیب پایین‌ آمده است.

اگرچه بسیاری از کارشناسان در پیش‌بینی‌های خود در رابطه با رونق بازار مسکن تا پایان نیمه اول سال صحبت می‌کنند، اما بیشتر فعالان بازار مسکن عقیده دارند که با توجه به شروع ماه رمضان در خردادماه،  رونق بخش مسکن از اواخر تیرماه و با فرا رسیدن عید فطر شروع خواهد شد و تا پایان فصل بهار رونقی در بازار مسکن مشاهده نخواهیم کرد.

گروه

کلید واژه ها

اخبار مرتبط
بررسی بازار فروش و اجاره مسکن در سال 95

حسام عقبائی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک سرنوشت بازار مسکن سال ۹۵ را در بخش فروش و اجاره اینگونه پیش بینی می‌کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از همشهری، با توجه به شرایط اقتصاد مسکن و بازار آن در سال ۹۴و همچنین فضای اقتصاد کلان کشور، می‌توان سرنوشت بازار مسکن در سال ۹۵را در بخش فروش و اجاره تا حدود زیادی پیش‌بینی کرد:

1-در نیمه اول سال 95احتمالا فاز نخست خروج از رکود را شاهد خواهیم بود. پیش‌بینی می‌شود که با توجه به فضای اقتصاد کلان و آغازحرکت اقتصادی، در نیمه اول سال، بازار مسکن رکودی را که از سال 92در آن گرفتار شده ازسر بگذراند. با این حساب امید می‌رود که حجم معاملات مسکن در 6ماه نخست امسال نسبت به‌سال گذشته با افزایش مواجه شود تا بتوان از رونق نسبی در بازار سخن گفت.

2-بازگشت رونق به مفهوم واقعی اما احتمالا از نیمه دوم سال 95محقق خواهد شد. پیش‌بینی می‌کنیم که در نیمه دوم سال 95با توجه به ورود تسهیلات جدید مسکن به بازار و عملیاتی شدن برنامه‌های مربوط به افزایش قدرت خرید متقاضیان، رونق معاملات اتفاق بیفتد.

3-نکته مهم این است که بازگشت رونق به بازار مسکن به مفهوم گرانی یا سونامی قیمت نیست. آنچه در گفتمان اقتصادی ایران و در توده مردم شکل گرفته اینگونه است که رونق را مترادف با گرانی می‌دانند اما در مورد بخش مسکن، وضعیت گردش و حجم نقدینگی آنچنان نیست که بتوان از ایجاد موج گرانی سخن گفت.

4-پیش‌بینی می‌شود که با رونق معاملات مسکن در نیمه دوم سال، رونق گردش مالی در این بخش، افزایش تولید و بالارفتن تعداد صدور پروانه‌های ساختمانی رقم بخورد. طی سال‌های اخیر صدور پروانه‌های ساختمانی 50تا 60درصد کاهش یافته که این موضوع بخش تولید و عرضه مسکن را با چالش مواجه ساخته است.

5-بازار اجاره مسکن که معمولا از نیمه دوم فروردین‌ماه تا پایان شهریورماه با رونق مواجه است شرایطی دارد که مالکان باید به آن پایبند باشند. علائم و آمارهای موجود از قیمت مسکن نشان می‌دهد که در سال جدید هیچ نوع افزایشی در مبلغ اجاره‌بها رقم نخواهد خورد چراکه هیچ نوع شاخصی که تأیید‌کننده افزایش مبلغ اجاره مسکن باشد در اقتصاد کشور دیده نمی‌شود. از آنجا که قیمت مسکن تغییری را در سال 94تجربه نکرده است و آمارهای بانک مرکزی نیز این موضوع را اثبات می‌کند، هر نوع افزایش اجاره‌بها غیرمتعارف و غیرمنطقی است بنابراین توصیه ما به مالکان این است که با همان مبلغ گذشته به تمدید قرارداد مستأجرها بپردازند و انتظار افزایش اجاره را نداشته باشند.

6-سود بانکی یا نرخ تورم نمی‌تواند مبنای محاسبه اجاره بهای مسکن باشد چراکه تنها مرجع بازار اجاره، قیمت مسکن است. سال گذشته با وجود تأکید بر این نکته بازهم افزایش 10درصدی اجاره‌بها رقم خورد اما فرهنگ تثبیت نسبی قیمت به واسطه کاهش تورم در بازار مسکن در حال نهادینه شدن است و امید می‌رود که در سال 95بر این مبنا گام برداشته شود.کلید واژه ها

 مسکن  حسام عقبائی

اخبار مرتبط

ادامه شیب آرام افزایش اجاره بها

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه هنوز ظرفیت افزایش اجاره‌بها در بازار مسکن وجود دارد، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم خیز خروج از رکود در بازار مسکن بدون افزایش قیمت‌ها از تابستان برداشته شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا ، علی چگنی در گفت‌وگویی با اشاره به وضعیت صندوق‌های زمین و ساختمان در سال گذشته، اظهار داشت: یکی از ابزارهای رونق مسکن غیر‌از استفاده از تسهیلات بازار بانکی، تغذیه از بازار سرمایه است و در ماده 14 قانون ساماندهی هم آمده است که برای گسترش و توسعه بازارهای مالی دشر بخش مسکن علاوه بر بانک‌ها می‌توان از بازار سرمایه هم استفاده کرد، به این معنا که سرمایه‌های خرد را وارد بازار مسکن کرد.

وی افزود: صندوق‌های زمین و ساختمان نهادهای نوپا هستند و هنوز مردم با کارکرد این صندوق‌ها آشنایی ندارند و توسعه این صندوق‌ها نیاز به زمان دارد. چگنی ادامه داد: از سوی دیگر اقتصاد کشور و به دنبال آن بخش مسکن سه سال است که در رکود به سر می‌برد و یکی از دلایلی که صندوق‌های زمین و مسکن توسعه نیافت هم همین بحث رکود بود.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم در سال جاری صندوق‌های زمین و مسکن فعالیت جدی‌تری داشته باشند، گفت: پیش‌بینی ما این است که تعداد این صندوق‌ها هم افزایش یابد و پیش از این حدود 20 صندوق هم در صف اخذ مجوز برای تأسیس بودند و به‌طور حتم در سال جاری استفاده از این ابزار برای خانه‌دار شدن متقاضی بیشتری خواهد داشت.

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی فرصت مناسبی برای خرید خانه است، گفت: معتقدم اکنون زمان خوبی برای تبدیل به احسن ملک و اقدام برای خرید مسکن است. چگنی همچنین درباره وضعیت بازار مسکن در سال جاری گفت: پیش‌بینی می‌کنیم فضای اقتصادی حوزه مسکن در سال جاری بهتر از سال گذشته باشد اما به معنای رونق و افزایش قیمت‌ها نیست و همچنان نرخ تورم مسکن کمتر از نرخ تورم عمومی خواهد بود اما فعالیت و فضای کسب‌و‌کار در حوزه مسکن در سال جاری بهتر می‌شود اما تأکید می‌کنم، این به معنای افزایش قیمت مسکن نیست و خیز خروج از رکود از تابستان امسال برداشته می‌شود.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی درباره وضعیت اجاره‌بها و پیش‌بینی آن در سال جاری، اظهار داشت: اجاره‌بها در دو سال گذشته به دلیل افزایش عرضه، کمترین افزایش بها را داشت چراکه بسیاری‌ها نتوانستند در دوره رکود ملک خود را بفروشند و آن را به بازار اجاره منتقل کردند. وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم افزایش اجاره بها در سال جاری شدت زیادی نداشته باشد و افزایش بها، نزدیک به تورم یا حتی زیر نرخ تورم باشد، باوجود اینکه ظرفیت افزایش قیمت‌ها در بازار اجاره هنوز وجود دارد. 

چگنی با رد اینکه علت افزایش اجاره‌بها کاهش عرضه بوده است، تأکید کرد: به هیچ وجه در بازار اجاره کاهش عرضه نداشتیم و علت افزایش اجاره بها کاهش عرضه نیست. افزایش اجاره بها در دو سال اخیر قابل توجه نبوده و معتقدم عرضه واحدهای اجاره‌ای مسکونی افزایش هم یافته است، چراکه علاوه بر واحدهای مسکونی اجاره‌ای، واحدهایی هم که به فروش نرفتند در بازار اجاره عرضه شدند. مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن افزود: از سوی دیگر شاخص تراکم خانوار در واحد مسکونی کاهش یافته و این نشان می‌دهد که نسبت موجودی مسکن به خانوار افزایش داشته که مفهوم آن افزایش عرضه واحدهای اجاره‌ای و فروش است. 

پیش از این حامد مظاهریان، معاون وزیر راه و شهرسازی درباره بازار اجاره بها گفته بود که هنوز نرخ‌های اجاره‌بها کمتر از تورم است و خطری را ایجاد نمی‌کند و در یک فرآیند شاخص‌های مهم اقتصادی یکدیگر را دنبال می‌کنند و به هم می‌رسند. اگر مسکن در سال‌های ۹۰ و ۹۱ افزایش شدید قیمت پیدا می‌کند و در رکود باقی می‌ماند و دوباره تورم ادامه می‌یابد، در نقاطی این اقتصاد به هم می‌رسد. افزایش قیمت مسکن بسیار دنباله رو تورم است و اینها یکدیگر را پوشش می‌دهند ضمن آنکه در حال حاضر هم اجاره بها کمتر از نرم تورم است بنابراین برای مالکان از نظر اقتصادی هنوز صرفه ندارد.


کلید واژه ها

 مسکن  اجاره بها
===============================
  قیمت آپارتمان در تهران ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین  , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار  ,  قیمت آپارتمان در تهرانپارس  ,  قیمت آپارتمان در کیش ,   قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان  ,  قیمت آپارتمان  ,  جدول قیمت آپارتمان در تهران  ,  جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  جدول افزایش قیمت مسکن مهر  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول  ,  قيمت مسكن در تهران  ,  قيمت مسكن در سال 94  ,  قیمت آپارتمان در تجریش ,  قیمت آپارتمان در شمال تهران  ,  قیمت خانه در شمال تهران  ,  قیمت مسکن در شمال تهران  , قیمت مسکن در شمال شرق تهران  ,    

----------------------------------

#ملک , #خرید ملک , خرید مسکن #آپارتمان , #خرید آپارتمان , #خرید ملک در تهران ,
 #,ویلا  , #آپارتماناداری ,
 #apartment  , #آپارتمان , # فروش آپارتمان#خرید آپارتمان , # رامسر, #شمال , #شمال تهران ,    
#خیابان فرشته , # آپارتمان خیابان آقا بزرگی , # خرید آپارتمان در خیابان فرشته تهران ,
=============
اطلاعیه فروش آپارتمانهای سند اداری و مغازهای تجاری
 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی
واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر  کلیه شرکت ها
اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT
----------------------------------------------------------------------

قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان

 Comments