اقتصادی » اقتصاد مقاومتی :" موج گرانی قیمت مسکن در راه است : تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور


اقتصادی » اقتصاد مقاومتی :" موج گرانی قیمت مسکن در راه است : تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور

قیمت آپارتمان

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در حال حاضر قیمت یک قبر در تهران 200 میلیون تومان است بنابراین با تسهیلات 80 میلیون تومانی تنها می‌توان یک انباری در کلانشهرها خرید.
به گزارش مشرق،علیرضا خسروی با اشاره به اینکه دولت هیچ برنامه و یا سیاست صحیحی برای مسکن اجتماعی به کار نگرفته است، گفت: متأسفانه دولت برای مسکن اجتماعی زمین و یا تسهیلات مناسبی را در نظر نگرفته و همین موضوع باعث معلق ماندن این طرح شده است.

وی در ادامه افزود: در فاصله زمانی کوتاه مسکن با سونامی قیمت‌ها روبرو می‌شود و این در حالی است که بسیاری از مسئولان خبر از کاهش قیمت در این بازار داده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: حدود 11 میلیون و 700 هزار نفر در سن ازدواج هستند که پس از ازدواج این حجم تقاضا در بازار ایجاد می‌شود و این در حالی است که ما در تولید و عرضه مسکن با کاهش روبرو هستیم.

خسروی با اشاره به اینکه تسهیلات 80 میلیون تومانی مسکن هیچ نقشی در رونق و یا افزایش خرید مسکن در کشور ندارد، گفت: در حال حاضر قیمت یک قبر در تهران 200 میلیون تومان است بنابراین با تسهیلات 80 میلیون تومانی تنها می‌توان یک انباری در کلانشهرها خرید.

وی با اشاره به اینکه اجاره در حال حاضر با افزایش 10 تا 15 درصدی روبرو شده است، گفت: با اجرای مالیات بر خانه‌های خالی شاید بتوان بخشی از حباب‌های موجود در بازار اجاره‌بها را کاهش داد.

خسروی خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم تدابیر لازم برای بهبود این بازار به زودی به کار گرفته شود.

قیمت آپارتمانComments