آمار فروش املاک تهران در فروردین 95

مسکن تهران در فروردین به روایت نمودار

متوسط قیمت یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران در فروردین ماه سه میلیون و 900 هزار تومان بوده که نشان از افزایش 4.3 درصدی نسبت به فروردین ماه سال گذشته دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، در بین مناطق 22 گانه شهر تهران بیشترین میزان معاملات در منطقه 5 صورت گرفته است.

توزیع مناطق شهر تهران بر حسب سهم از معاملات انجام شده در فروردین ماه

آمار فروش املاک تهران در فروردین 95

 

در این ماه بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع واحد مسکونی معامله شده 8 میلیون و 490 هزر تومان مربوط به منطقه 1 و کمترین آن مربوط به منطقه 18 با دو میلیون و 60 هزار تومان بوده است.

آمار فروش املاک تهران در فروردین 95


 

به گزارش اقتصاد آنلاین، بررسی معاملات انجام شده نشان از آن دارد که بیشترین تعداد واحد های مسکونی معامله شده قیمتی بین 25تا 30 میلیون ریال داشته اند.

آمار فروش املاک تهران در فروردین 95


همچنین بالاترین سهم واحدهای مسکونی معامله شده  از نظر متراژ با 15.8 درصد مربوط به واحدهای 60 تا 70 متری بوده است.


آمار فروش املاک تهران در فروردین 95


بر اساس این گزارش بیشترین حجم معاملات انجام شده از نظر قیمت کل نیز بین 100 تا 130 و 130 تا 160 میلیون تومان بوده که هر یک سهم 10.6 درصدی را به خود اختصاص داده اند.


آمار فروش املاک تهران در فروردین 95

از نظر عمر بنا نیز عمده واحدهای معامله شده تا 5 سال از عمرشان گذشته بوده است.


آمار فروش املاک تهران در فروردین 95کلید واژه ها

 مسکن

اخبار مرتبط

شروع غیررکودی معاملات بهاری مسکن

آخرین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن شهر تهران طی یکماهه فروردین سال جاری از رشد 4/ 20 درصدی معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر می‌دهد.

 این گزارش بانک مرکزی دومین علامت رسمی ظرف 7 روز گذشته از «انتقال پیش رونق غیرتورمی معاملات مسکن» از زمستان 94 به بهار سال جاری است. پیش از این دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از رشد 19 درصدی معاملات مسکن در فروردین ماه سال جاری در مقایسه با فروردین ماه سال 94 خبر داده بود. به گزارش دنیای اقتصاد ، هرچند رشد نقطه‌ای حجم معاملات مسکن براساس فرآیند طبیعی در نخستین ماه سال (فروردین) نسبت به ماه پایانی سال قبل از آن با کاهش رو‌به‌رو بوده است و گزارش رسمی بانک مرکزی نیز نشان‌دهنده این روند است اما حجم معاملات آپارتمان‌های مسکونی در فروردین ماه سال جاری نسبت به فروردین ماه سال گذشته بیش از 20 درصد رشد را نشان می‌دهد و این در حالی است که تعداد معاملات در فروردین سال 94 نسبت به فروردین سال 93 حدود 20 درصد افت کرد؛ بنابراین رشد معاملات در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیانگر قرار گرفتن معاملات در مسیر رونق است.

گزارش بانک مرکزی همچنین متوسط قیمت هر مترمربع زیربنای مسکونی در فروردین ماه 95 را معادل 3 میلیون و 990 هزار تومان محاسبه کرده است که در مقایسه با اسفند سال گذشته معادل 1/ 7 درصد کاهش و نسبت به مدت مشابه سال قبل معادل 3/ 4 افزایش را نشان می‌دهد. آنچه در این گزارش قابل توجه است این است که ارقام ارائه شده در گزارش بانک مرکزی درخصوص تحولات قیمتی مسکن با ارقام ارائه شده از سوی دفتر اقتصاد مسکن بسیار نزدیک است. در آخرین آمار ارائه شده از سوی دفتر اقتصاد مسکن متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان مسکونی در فروردین ماه سال جاری معادل 4 میلیون و 100 هزار تومان عنوان شده بود که نسبت به ماه قبل معادل 5/ 7 درصد کاهش و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل معادل 4/ 4 درصد افزایش داشته است.  بانک مرکزی در جمع‌بندی گزارش خود به صراحت آورده است: «هر چند در فروردین ماه سال جاری حجم معاملات مطابق روال همه ساله و تحت تاثیر تعطیلات نوروز با کاهش محسوسی نسبت به اسفند ماه 1394 مواجه شد، با این حال رشد تعداد معاملات انجام شده در فروردین ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل، حکایت از تداوم رونق معاملاتی حاکم شده بر بازار مسکن از ابتدای زمستان سال 94 دارد.


اخبار مرتبط

  قیمت آپارتمان در تهران ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین  , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار  ,  قیمت آپارتمان در تهرانپارس  ,  قیمت آپارتمان در کیش ,   قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان  ,  قیمت آپارتمان  ,  جدول قیمت آپارتمان در تهران  ,  جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  جدول افزایش قیمت مسکن مهر  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول  ,  قيمت مسكن در تهران  ,  قيمت مسكن در سال 94  ,  قیمت آپارتمان در تجریش ,  قیمت آپارتمان در شمال تهران  ,  قیمت خانه در شمال تهران  ,  قیمت مسکن در شمال تهران  , قیمت مسکن در شمال شرق تهران  ,    

----------------------------------

#ملک , #خرید ملک , خرید مسکن #آپارتمان , #خرید آپارتمان , #خرید ملک در تهران ,
 #,ویلا  , #آپارتماناداری ,
 #apartment  , #آپارتمان , # فروش آپارتمان#خرید آپارتمان , # رامسر, #شمال , #شمال تهران ,    
#خیابان فرشته , # آپارتمان خیابان آقا بزرگی , # خرید آپارتمان در خیابان فرشته تهران ,
=============
اطلاعیه فروش آپارتمانهای سند اداری و مغازهای تجاری
 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی
واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر  کلیه شرکت ها
اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT
----------------------------------------------------------------------

قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان


.

.

رشد معاملات مسکن تا کجا پیش می رود؟

افزایش 6/3درصدی معاملات شهر تهران نسبت به مدت مشابه سال قبل می‌تواند نخستین قدم لرزان مسکن به سوی پیش‌رونق باشد که رییس اتحادیه املاک تهران آن را نشانه‌ای برای رقم خوردن فاز خروج از رکود در خردادماه می‌داند.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اعتماد ، حسام عقبایی خبر داد: در فروردین ماه ١٣٩٥ شاهد ثبت شش هزار و ٣٩٠ قرارداد خرید و فروش مسکن در شهر تهران بودیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل 6/3درصد رشد داشت؛ چرا که در فروردین ماه ١٣٩٤ تعداد قراردادهای خرید و فروش شهر تهران پنج هزار و ٩٨٩ مورد بود.
وی البته گفت که بازار معاملات کل کشور در فروردین چنگی به دل نزد و نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت. در فروردین ماه ١٣٩٥ در کل کشور ٣٤ هزار و ٩٢ قرارداد خرید و فروش امضا شد؛ حال آنکه در فروردین ش١٣٩٤ این رقم ٥٢ هزار و ٥٤٠ مورد بود که نشان از کاهش ٣٥ درصدی معاملات کشور در فروردین ٩٥ نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

کلید واژه ها

 رکود  معاملات مسکن

اخبار مرتبط


Comments