آداب آپارتمان نشيني و ارتباطات اجتماعی

آداب آپارتمان نشيني و ارتباطات اجتماعی


خرید ملک در تهران , خرید آپارتمان در تهران ( اپارتمان ) , apartment , #apartment

  قیمت آپارتمان در تهران ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین  , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار  ,  قیمت آپارتمان در تهرانپارس  ,  قیمت آپارتمان در کیش ,   قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان  ,  قیمت آپارتمان  ,  جدول قیمت آپارتمان در تهران  ,  جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  جدول افزایش قیمت مسکن مهر  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول  ,  قيمت مسكن در تهران  ,  قيمت مسكن در سال 94  ,  قیمت آپارتمان در تجریش ,  قیمت آپارتمان در شمال تهران  ,  قیمت خانه در شمال تهران  ,  قیمت مسکن در شمال تهران  , قیمت مسکن در شمال شرق تهران  ,    

----------------------------------

#ملک , #خرید ملک , خرید مسکن #آپارتمان , #خرید آپارتمان , #خرید ملک در تهران ,
 #,ویلا  , #آپارتماناداری ,
 #apartment  , #آپارتمان , # فروش آپارتمان#خرید آپارتمان , # رامسر, #شمال , #شمال تهران ,    
#خیابان فرشته , # آپارتمان خیابان آقا بزرگی , # خرید آپارتمان در خیابان فرشته تهران ,
=============
اطلاعیه فروش آپارتمانهای سند اداری و مغازهای تجاری
 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی
واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر  کلیه شرکت ها
اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT
----------------------------------------------------------------------

قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان

 

مشکلات چهار دیواری اختیاری : آیا هنوز چهار دیواری اختیاری است ؟ - فروردین 95

posted Apr 8, 2016, 10:56 PM by فروش آپارتمان تهران   [ updated Apr 8, 2016, 11:00 PM ]

چهار دیواری دیگر اختیاری نیست!

رشد جمعیت شهری و گذر زمان در دهه‌های گذشته عاملی بود تا تغییرات بنیادی و اساسی در نحوه و شکل زندگی مردم به وجود‌ آید. مدتی است که دیگر چهاردیواری اختیاری نیست و هر اقدامی در خانه ها مستلزم رعایت حقوق همسایگان است.

در دهه‌های اخیر به دلیل تغییر در سبک زندگی و کوچ انسان‌ها از خانه‌های حیاط‌دار به سمت آپارتمان‌ها دیگر از شدت و حدت ارتباطات اجتماعی در بین افراد کاسته شده است. در چند سال اخیر بیشتر شاهد برگزاری ‌میهمانی‌ها در رستوران‌ها هستیم که این امر می‌تواند به دلایل گوناگونی مربوط باشد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از آرمان ، رشد جمعیت روستایی و شهری و مهاجرت سریع مردم به سوی شهرهای بزرگ، ضرورت ایجاد مجتمع‌های مسکونی، افزایش ساختمان‌ها و در نتیجه آپارتمان‌نشینی را ایجاب کرده است. طبقه متوسط جامعه که قبلا در خانه‌های زمینی و سنتی و گاه ویلایی با حیاط کوچک یا بزرگ در کنار ایوان، باغچه، حوض، حیاط خلوت و اتاق‌های متعدد زندگی می‌کردند، اکنون نمی‌توانند به راحتی و بدون هیچ چالشی با زندگی در شکل جدید در آپارتمان‌های کوچک با همسایگان ناآشنا، محدودیت جا و مکان، پله‌های زیاد، وجود آسانسور و رعایت قوانین حاکم بر زندگی آپارتمان‌نشینی کنار بیایند و به همین دلیل پیدایش مشکلات و چالش‌های مستمر و آسیب‌های احتمالی می‌تواند از نتایج رو‌به‌رو شدن با این محیط جدید، کم شدن امکانات، ایجاد نگرانی و دلواپسی برای ادامه زندگی در شرایط جدید باشد.

 کاهش نسبی ارتباطات و وابستگی‌های اجتماعی، کم شدن حمایت و پشتیبانی اجتماعی از سوی آشنایان و همسایگان جدید، بی‌پناهی روانی، بالا رفتن هزینه‌های روزمره و عدم دسترسی به اقوام و فامیل در مواقع ضروری، اضطراب و استرس سازگاری با شرایط تازه، مسائل مالک و مستاجر، خرید یا اجاره آپارتمان، نوسان غیرقابل پیش‌بینی قیمت‌ها و دیگر مسائل می‌تواند بهداشت روانی افراد را به هم زده و در درازمدت امنیت روانی فرد را به مخاطره افکند و سلامت روانی و جسمی افراد را مختل کند.

دیوار‌هایی به نازکی پوست پیاز
سعید در آپارتمان ۷۰ متری در محله شهدا زندگی می‌کند. او که به تازگی این آپارتمان را خریداری کرده است، می‌گوید: آپارتمان‌ها غیراستاندارد و با دیوار‌های نازک ساخته شده است و می‌توان به راحتی صدای همسایه کناری را به وضوح شنید. به گفته او برای مثال همسایه طبقه اول به تازگی صاحب فرزند شده است. شب‌ها صدای نوزاد تا طبقه چهارم شنیده می‌شود و این موضوع آسایش را از همسایگان سلب کرده است. این مشکلات فقط به دلیل عدم رعایت اصولی در ساخت و سازها بروز کرده است. 

سعید درباره نحوه برگزاری ‌میهمانی در خانه خود می‌گوید: در دعوت ‌میهمان هیچ محدودیتی ندارم، اما به دلیل جای کم و فضای محدود مجبور هستیم تعداد افراد در ‌میهمانی‌ها را محدود کنیم و این امر برای صاحبخانه با هزینه‌های گران و چند باره همراه است. از سوی دیگر، به دلیل عدم دعوت برخی از بستگان به ‌میهمانی زمینه بروز کدورت در بین دیگر اعضای فامیل به وجود می‌آید. او می‌گوید: به دلیل شرایط کنونی ‌میهمانی‌ها هم محدود شده است و برای برگزاری ‌میهمانی‌ها اغلب افراد یا از این قضیه طفره می‌روند یا به عنوان توفیق اجباری در رستوران‌ها آن را برگزار می‌کنند.

‌میهمانی‌های از سر باز کنی
خارج شدن خانه‌ها از فضایی که وسعت آن امروزه برای نسل جدید کمتر در تخیل می‌گنجد و تبدیل شدن آنها به خانه‌هایی در ابعاد کوچک‌تر، به گونه‌ای که هر خانه روی خانه‌ای دیگر بنا شده، مدلی از زندگی را در خانه‌هایی به نام آپارتمان به وجود آورده است. سهیل به همراه مادرش در آپارتمان ۴۰ متری زندگی می‌کند. او با بیان اینکه فضای این آپارتمان نقلی برایش دلگیر است، به «آرمان» می‌گوید: برای مثال در دید و بازدید عید نوروز با هر رفت و آمد ‌میهمانان باید خانه نظافت می‌شد، چون خانه‌های کوچک به نسبت زود هم کثیف می‌شود.

 او درباره برگزاری ‌میهمانی در این خانه‌ها می‌گوید: برگزاری ‌میهمانی و دعوت فامیل‌ها در این آپارتمان نقلی امکان‌پذیر نیست و به نسبت در مناسبت‌های مختلف ‌میهمان‌ها را به رستوران یا سفره‌خانه دعوت می‌کنیم. این امر به ظاهر و از نظر برخی افراد شیک به نظر می‌رسد، اما در برگزاری ‌میهمانی در رستوران اصلا شور و حال صله رحم وجود ندارد. در این نوع برگزاری ‌میهمانی انگار فقط شکم ‌میهمان مورد احترام قرار گرفته است نه شخصیت او. این در حالی است که صله رحم یعنی گفت‌وگو و اطلاع از حال و روز یکدیگر.

همسایه، صدای موزیک را کم کن
ظهر جمعه است. یکی از واحد‌ها برای چندین بار در این ماه ‌میهمانی برگزار کرده است. صدای موزیک از سر کوچه به گوش می‌رسد. این امر با اعتراض همسایه واحد کناری روبه‌رو شده است. صاحبخانه می‌گوید: بعد از چندین سال پسرم از خارج از کشور به خانه آمده است و در این آپارتمان ۶۰ متری همه بستگان را نمی‌توانم با هم دعوت کنم و هر روز تعدادی از آنها را دعوت می‌کنم. این امر مورد اعتراض همسایگان است. او می‌گوید: با اینکه حق همسایه را همیشه رعایت می‌کنم و نمی‌گذارم کدورتی بین ما بروز کند، اما همسایه‌ها هم باید شرایط من را درک کنند. 

در ضمن فرهنگ، جزو لاینفک زندگی آپارتمان‌نشینی است و نادیده گرفتن این بخش مهم در زندگی آپارتمانی به وجود آورنده بخش بزرگی از مشکلات اجتماعی و معضلات روانی است. به گفته او رسیدن به یک فرهنگ واحد در هر مجموعه آپارتمانی در حالی است که هر خانواده ساکن در هر واحد مسکونی فرهنگ آپارتمانی خاص خودش را دارد و همسو و همراه کردن همه فرهنگ‌ها با یکدیگر در یک فرهنگ در عرصه عمل کاری غیرممکن به حساب می‌آید.

هر کس به فکر خویش است
یونس ۶۰ ساله از زندگی در آپارتمان کلافه شده است و معتقد است زندگی به این سبک آزادی افراد را از بین برده است و باعث تنزل صمیمت‌ها شده است. او به «آرمان» می‌گوید: برای مثال پرداخت آب بها جزو هزینه‌های مشترک در بین همسایگان محسوب می‌شود و به نسبت برگزاری ‌میهمانی و مصرف بیش از حد این امکانات مشکلات فراوانی را به دنبال دارد. او زندگی آپارتمان‌نشینی را همچون زندگی در مسافرخانه می‌داند و معتقد است: با اینکه در آپارتمان همه امکانات در این محدوده جمع شده است، اما همین امر برای شخصی مثل من که هفت فرزند دارم و آخر هفته‌ها اکثر آنها به همراه خانواده شان به منزل ما می‌آیند می‌تواند سر هر مساله‌ای از جمله جای پارک خودرو، سر و صدا و تردد بیش از حد دردسرساز باشد. به گفته او در گذشته در نشست‌های شبانه افراد به دور هم جمع می‌شدند و این ‌میهمانی‌ها نیز به‌طور دوره‌ای برگزار می‌شد، اما هم‌اکنون به دلیل عدم گنجایش خانه‌ها و تغییر سبک زندگی دیگر هر کسی به دنبال کار خود است.

تغییر امیال و آرزوها
یک جامعه‌شناس درباره تغییر سبک زندگی در ‌میهمانی‌ها به «آرمان» می‌گوید: امروزه شاهد تغییر سبک زندگی در ‌میهمانی‌ها هستیم. در اصل این عوامل تحت تاثیر «حکومت تکنیک‌ها» در جامعه‌شناسی قرار گرفته است. در این شرایط با دگرگونی تکنیک سبک زندگی در امیال، آرزوها، شیوه زندگی و... تغییر ایجاد می‌شود. امان‌ا... قرایی‌مقدم می‌افزاید: از ابتدای خلقت بشر متاثر از تئوری تغییر بوده است. بنابر این سبک زندگی بشر تحت تاثیر تکنولوژی است. این تکنولوژی، خوراک، پوشاک و دیگر نیازهای افراد را تحت تاثیر خود قرار داده است. آپارتمان‌نشینی یک شیوه زندگی صنعتی است و به این ترتیب نوع ارتباط‌های خانوادگی و فامیلی نیز تحت تاثیر شیوه‌ای از زندگی صنعتی قرار گرفته است. به گفته او هم‌اکنون به دلیل تغییر در شیوه زندگی با افزایش تعداد خانواده‌های هسته‌ای و خانواده‌های تک نفره روبه‌رو هستیم.

 این جامعه‌شناس تاکید می‌کند: سبک زندگی افراد در کره زمین تحت تاثیر تکنیک است و این سبک تعیین‌کننده زندگی است. او درباره تغییر سبک زندگی در برگزاری ‌میهمانی‌ها در رستوران‌ها به جای خانه می‌گوید: این نوع تغییر باعث تضعیف روابط می‌شود و به نسبت روابط معنوی به‌جای روابط صوری بروز می‌کند. در چنین شرایطی مصلحت‌گرایی در بین افراد افزایش می‌یابد و رفت و آمدها و به نوعی همبستگی اجتماعی نیز تنزل پیدا می‌کند. به گفته این جامعه‌شناس با تغییر در سبک خانه‌ها در فضای آپارتمان‌ها دیگر آزادی عمل از بین رفته است و افراد مجاز به اعمال برخی رفتارها نیستند، چون در غیر این صورت مورد نقد و تذکر همسایگان قرار خواهند گرفت. در جامعه کنونی دیگر چهاردیواری اختیاری نیست و دیوارها فرو ریخته است. در خانه‌های کنونی به ناچار باید ‌میهمانی‌ها را از خانه به رستوران منتقل کرد و همه این عوامل تحت تاثیر فناوری بوده است.

کلید واژه ها

 سبک زندگی  جمعیت شهری

اخبار مرتبط

اطلاعات عمومی ساختمان
  قیمت آپارتمان در تهران ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین  , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار  ,  قیمت آپارتمان در تهرانپارس  ,  قیمت آپارتمان در کیش ,   قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان  ,  قیمت آپارتمان  ,  جدول قیمت آپارتمان در تهران  ,  جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  جدول افزایش قیمت مسکن مهر  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول  ,  قيمت مسكن در تهران  ,  قيمت مسكن در سال 94  ,  قیمت آپارتمان در تجریش ,  قیمت آپارتمان در شمال تهران  ,  قیمت خانه در شمال تهران  ,  قیمت مسکن در شمال تهران  , قیمت مسکن در شمال شرق تهران  ,    

----------------------------------

#ملک , #خرید ملک , خرید مسکن #آپارتمان , #خرید آپارتمان , #خرید ملک در تهران ,
 #,ویلا  , #آپارتماناداری ,
 #apartment  , #آپارتمان , # فروش آپارتمان#خرید آپارتمان , # رامسر, #شمال , #شمال تهران ,    
#خیابان فرشته , # آپارتمان خیابان آقا بزرگی , # خرید آپارتمان در خیابان فرشته تهران ,
=============
اطلاعیه فروش آپارتمانهای سند اداری و مغازهای تجاری
 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی
واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر  کلیه شرکت ها
اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT
----------------------------------------------------------------------

قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان  قیمت آپارتمان

 

باید ها و نباید های آپارتمان نشینی و حقوق همسایگی

posted May 5, 2015, 2:01 AM by فروش آپارتمان تهران   [ updated Oct 31, 2015, 2:43 AM ]

باید ها و نباید های آپارتمان نشینی و حقوق همسایگی

مجموعه: فرهنگ زندگی
خرید ملک در تهران , خرید آپارتمان در تهران ( اپارتمان ) , apartment , #apartment
 

نزديك به سه دهه است كه آپارتمان نشيني با همه محاسن و معايبي كه دارد در كشور ما متداول گرديده است.

 ازدياد جمعيت، كمبود زمين براي احداث خانه‌هاي تك واحدي، امنيت بيشتر در مجتمع‌هاي مسكوني، توان مالي شهروندان و بسياري دلايل ديگر از عواملي به شمار مي‌روند كه بر توسعه آپارتمان نشيني تاثير مستقيم مي‌گذارند.

 سكونت در مجتمع‌هاي مسكوني و زندگي تنگاتنگ با ديگر شهروندان و بسياري دلايل ديگر از عواملي به شمار مي‌روند كه بر توسعه آپارتمان نشيني تاثير مستقيم مي‌گذارند.

سكونت در مجتمع‌هاي مسكوني و زندگي تنگاتنگ با ديگر شهروندان به هر يك از اين دلايل، ادبيات و فرهنگ خاصي مي‌طلبد كه عدم آشنايي و رعايت آنها موجب بروز كدورت‌ها و اختلاف‌هاي فراوان بين ساكنين مي‌گردد.

البته يكي از علت‌هاي بروز اين اختلاف‌ها، ناآشنايي برخي از ساكنين با حقوق و تكاليفشان است. لذا در اين مختصر تلاش مي‌گردد كه عمده ترين مقررات مربوط به آپارتمان نشيني توضيح داده شوند.

با اين اميد كه در سايه افزايش دانش حقوقي شهروندان، زمينه همزيستي مسالمت اميز هر چه بيشتر بين آنها فراهم گردد.

تعريف آپارتمان :

در قانون از آپارتمان تعريفي به عمل نيامده است ولي در اصطلاح مي‌توان گفت: آپارتمان عبارتست از يك واحد مستقل در ساختمان چند طبقه كه از آن براي سكونت يا جهت كسب و پيشه استفاده مي‌شود.


مالكيت در آپارتمان‌ها شامل دو قسمت است:

 

1. مالكيت اختصاصي


 2. مالكيت مشترك

 

قسمت اختصاصي : به بخشي از ملك گفته مي‌شود كه فقط صاحب آپارتمان حق استفاده از آن را دارد مثل بالكن.
قسمت مشترك : قسمت‌هايي از ساختمان است كه كليه مالكين حق استفاده از آن را دارند كه شامل اين مكان‌ها مي‌باشد: زمين زير بنا (خواه متصل به بنا باشد يا بنا به وسيله پايه روي آن قرار گرفته باشد). تاسيسات قسمت‌هاي مشترك از قبيل چاه آب، پمپ، منبع آب، مركز حرارت و تهويه،

رختشويخانه، تابلوهاي برق، كنترها، تلفن مركزي، انبار عمومي ساختمان، اتاق سرايدار در هر قسمت بنا كه واقع شده باشد، آسانسور، چاه‌هاي فاضلاب، لوله‌ها از هر قبيل مانند لوله‌هاي فاضلاب، برق و تلفن، گذرگاه‌هاي شوت زباله، اسكلت ساختمان، تاسيسات مربوط به راه پله وسايل تامين كننده روشنايي تلفن، زنگ اخبار، شيرهاي آتش نشاني، پشت بام و تاسيساتي كه در پشت بام براي استفاده عمومي احداث گرديده است، نماي خارجي ساختمان، محوطه ساختمان، باغ‌ها و پاركها كه جنبه استفاده عمومي دارند و در سند اختصاصي قيد نگرديده‌اند.

پله‌هاي ورود به پشت بام و پله‌هاي ايمني، درها و پنجره‌ها، راهروها و پاگردها كه در قسمت‌هاي غير اختصاصي باشند. ديوارهاي حد فاصل بين قسمت‌هاي اختصاصي چنانچه جزو اسكلت ساختمان نباشند، بين آن قسمت‌ها مشترك هستند.

 

 

 

اداره امور ساختمان :


در صورتي كه تعداد مالكين آپارتمانها از سه نفر بيشتر باشد مجمع عموميمالكين تشكيل مي‌شود و در اولين جلسه مدير يا هيئت مديره را انتخاب مي‌كند. مدير مي‌تواند از اعضاي ساختمان باشد يا از خارج انتخاب شود.

براي رسميت مجمع عمومي، حضور بيش از نصف مالكين آپارتمان‌ها ضروري است و در صورت عدم حصول اكثريت، درجلسه سوم با راي اكثريت حاضر در جلسه تصميمات به تصويب مي‌رسد و آراي اتخاذ شده توسط حاضرين در جلسه، توسط مدير به ساكنين غايب اطلاع داده مي‌شود.

اختيارات و وظايف مديران :


مدير آپارتمان مسوول حفظ و اداره ساختمان است و در واقع تصميم‌هاي مجمع عمومي را به اجرا در مي‌آورد. مدير براي مدت دو سال انتخاب مي‌شود. البته ممكن است مجمع براي سال‌هاي بعد هم او را انتخاب كند.

 

مجمع عمومي علاوه بر انتخاب هيئت مديره يك خزانه دار نيز انتخاب مي‌كند كه نسبت به تنظيم هزينه و درآمد و گزارش به مجمع اقدام نمايد.


هيئت مديره موظف است تمام ساختمان را در مقابل آتش سوزي بيمه كند و هزينه بيمه را بين شركا تقسيم نمايد. در صورت عدم بيمه و وقوع آتش سوزي هيئت مديره مسئول جبران خسارت‌ها است.

چنانچه تعداد واحدها بيش از 10 آپارتمان باشد انتخاب يك دربان براي مجموعه ضروري است.

 

هزينه آپارتمان‌ها :


مالكين آپارتمان‌ها موظفند هزينه‌هاي مشترك و مستمري را كه براي قسمت‌هاي مشترك ساختمان ضروري است مانند آب، برق، گازوييل، گاز و غيره پرداخت نمايند. هزينه‌هاي قابل پرداخت يا بستگي به مساحت ارتباطي ندارند مانند هزينه تاسيسات، سرايدار، دربان، دستمزد هيئت مديره و غيره.

پرداخت هزينه آپارتمان توسط مالك يا مستاجر آن، بستگي به قرار داد تنظيم شده بين آنها دارد. چنانچه مالك طبق قرار داد از پرداخت هزينه خودداري نمايد، مستاجر مي‌تواند آن را از اجاره بها كسر كند. چنانچه مستاجر از پرداخت هزينه خودداري نمايد، هيئت مديره حق دارد براي دريافت آن به مالك مراجعه كند.

هيئت مديره مي‌تواند براي تامين هزينه مبلغي را از صاحبان آپارتمان‌ها بعنوان تنخواه گردان اخذ نمايد.

مدير آپارتمان مسئول حفظ و اداره ساختمان است و در واقع تصميم‌هاي مجمع عمومي را به اجرا درمي‌آورد.

چنانچه سه نفر از كارشناسان رسمي دادگستري فرسودگي كامل بنا و بيم خطر جاني و مالي ناشي از آن را گواهي نمايند ساختمان قابل تجديد بنا خواهد بود.

  

وظايف دفاتر اسناد رسمي :


دفاتر اسناد رسمي موظفند هنگام تنظيم هر نوع سند انتقال، اجاره، رهن، صلحع هبه و ... گواهي تسويه حساب هزينه‌هاي مشترك را كه به تأييد هيئت مديره يا مدير ساختمان رسيده باشد، از مالك دريافت نمايند.

تعميرات آپارتمان‌ها:


چنانچه سه فر از كارشناس‌هاي رسمي دادگستري فرسودگي كامل بنا و بيم خطر جاني و مالي ناشي از آن را گواهي نمايند ساختمان قابل تجديد بنا خواهد بود.

چنانچه اقليتي از صاحبان واحدها نسبت به جديد بنا رضايت ندهند، مالكين موافق تجديد بنا مي‌بايست با اخذ مجوز از دادگاه خانه مناسبي براي آنها اجاره كنند تا به مكان جديد منتقل شوند.

 در صورتي كه مخالفين از انتقال به خانه اجاره‌اي خودداري كردند. هيئت مديره يا مدير به دادگستري يا مجتمع قضايي مراجعه مي‌كند و با اخذ دستور تخليه آن واحدها، نسبت به اين كار اقدام مي‌نمايد.

 

چند توصيه مهم :


ساكن قسمت‌هاي اختصاصي مجتمع‌ها موظفند در جهت رعايت حسن همجواري، بعضي بايدها و نبايدها را مورد توجه قرار دهند و به آنها عمل نمايند. هر چند اين موارد در قانون پيش بيني نشده است ولي رعايت آنها توسط

آپارتمان نشين‌ها موجب مي‌گردد كه از بروز اختلاف‌ها و تنش‌هاي گوناگون جلوگيري شود.

 

 

بنابراين براي آگاهي بيشتر شهرواندان موارد زير توصيه مي‌گردد:

 

1. ايجاد سر و صداي غير متعارف از ساعت يك تا چهار بعدازظهر و نه شب تا نه صبح روز بعد ممنوع مي‌باشد. صداي راديو، تلويزيون و ديگر وسايل پخش موسيقي نيز در ساعت فوق مي‌بايد فقط در داخل آپارتمان محل استقرار آنها قابل شنيدن باشد.


2. هرگونه كاري به خصوص كارهاي ساختماني كه ايجاد صداي ناهنجار مي‌نمايد، بايد با هماهنگي مديريت ساختمان فقط در ساعت 8و30 دقيقه تا 13و30 دقيقه و همچنين 15 و 30 دقيقه تا 18 و 30 دقيقه روزهاي غير تعطيل انجام پذيرد.

3. پاركت‌هاي چوبي و كف پوش‌هاي پلاستيكي را فقط مي‌توان پوليش نمود و نبايد آنها را با سنگ يا سراميك و ديگرش پوشش‌هايي كه صدا را تشديد مي‌نمايند، تعويض كرد.

4. در مواردي كه كف آپارتمان‌ سنگ،سراميك يا چوب باشد و راه رفتن و كشيدن اجسام بر روي آنها در طبقه پايين صداهاي ناهنجار ايجاد كند، توصيه مي‌شود حداقل 75 درصد كف با قالي يا موكت پوشانده شود.

5. كف سايي سنگ قسمت‌هاي اختصاصي بايد با اجازه كتبي مالك و مديريت ساختمان صورت گيرد و هنگامي انجام شود كه امكان بازديد ازطبقه زيرين وجود داشته باشد.

كليه مواد حاصله از كف سايي مي‌بايد به سرعت جمع شود و در محل مناسبي در خارج از ساختمان دفع گردد.

مديران ساختمان بايد توجه نمايند كه ريختن مواد اسيدي حاصل از كف سايي به داخل فاضلاب ساختمان موجب گرفتگي و فرسايش لوله‌هاي فاضلاب مي‌شود همچنين نفوذ اين مواد به سطح زيرين سنگ باعث خوردگي لوله‌هاي مستقر در كف و تركيدگي، بخصوص در محل اتصالات مي‌شود.

 

 بنابراين توصيه مي‌شود هنگام كف سايي و پس از اتمام آن سقف طبقه پايين بازرسي شود.


6. تا حد امكان مي‌بايد ساكنين محترم را از كف سايي منصرف نمود و تميز كاري با روش هاي ديگر را به آنها توصيه نمود. ضمن اينكه به آنها يادآوري شود كه در اين مورد جبران‌ زيان‌هاي احتمالي به طبقه زيرين بر عهده مالك طبقه بالاست.

 هر گونه تغيير در نما، سر در يا بالكن‌هاي اختصاصي ممنوع است مگر با توافق اكثريت مالكين.

 ساكنين هر واحد مسئول جبران خسارت وارد شده در اثر گرفتگي لوله‌هاي فاضلاب، سر رفتن آب وان يا سينك مي‌باشد.

7. هر گونه تغيير در نما، سر در يا بالكن‌هاي اختصاصي ممنوع است مگر با توافق اكثريت مالكين.

8. تعميرات و تغييرات داخلي و خارجي كه موجب صدمه به اسكلت ساختمان مي‌شود به هيچ وجه مجاز نمي‌باشد.

9. ساير تعميرات و تغييرات داخلي آپارتمان‌ها و بخش‌هاي اختصاصي مانند انبار مي‌بايد با اجازه كتبي مالك و تاييد مديريت ساختمان در حد معقول انجام شود.

10. ساكنين هر واحد مسئول جبران خسارت وارد شده در اثر گرفتگي لوله‌هاي فاضلاب، سر رفتن آب وان يا سينك مي‌باشد.

11. سايبان، نرده حفاظ، بند (براي آويزان نمودن لباس) كه از بيرون ساختمان قابل رويت باشند، كولر و وسايل ديگري نبايد در بالكن‌ها نصب يا آويزان گردند مگر با اجازه كتبي مديريت و بر حسب ضرورت.

12. نصب هر گونه آنتن قابل رويت بر روي نما يا در بالكن ساختمان بدون اجازه مديريت ساختمان قدغن مي‌باشد.

13. هيچ گونه وسايل شخصي نبايد بيرون از پنجره در پاگردهاي عمومي، پاسيو، جلوي درب ورودي آپارتمان، در محوطه و پاركينگ قرار داده شود. به خصوص ساكنين طبقه همكف كه معمولا فقط راه به پاسيو دارند.

14. از گذاشتن مواد آتش زا، ماشين لباسشويي و ديگر تجهيزات، قفس پرنده و هر گونه جسم خطرناك كه باعث ايجاد، سر و صدا است خودداري شود اگر چه اين بخش تنها از طريق آپارتمان همكف قابل دسترسي باشد. حفظ و نگهداري ان به عهده مالك قسمت‌هاي اختصاصي آن واحد ميباشد ولي استفاده از آن نبايد موجب سلب آسايش ديگران گردد.

15. چنانچه خرد كن زباله در سينك آشپزخانه تعبيه نشده است، از نصب آن در سينك خودداري گردد. از پرتاب آشغال به بيرون از آشپزخانه بايد پرهيز نمود. زباله مي‌بايست به طور صحيح در داخل شوت زباله قرار گيرد يا در ساعت جمع آوري زباله در محل مقرر بيرون از ساختمان گذاشته شود.

16. نگهداري سگ، كبوتر، قناري، خرگوش و بطور كلي حيوانات در قسمت‌هاي مشترك مانند پاسيو، هال، بالكن، تراس و محوطه ممنوع است اگر چه استفاده از آن مختص يك يا چند واحد باشد. مديران ساختمان نبايد در اين مورد چشم پوشي نمايند زيرا ممكن است علاوه بر نارضايتي ساير ساكنين، آن حيوان عامل بيروني نيز باشد.

17. هيچ گونه صداي ناهنجاري مثل صداي كشيدن صندلي بر روي كف‌هاي سنگي، صداي توپ بازي و دويدن بچه‌ها و صداهاي تحريك آميز نبايد در طول شبانه روز ايجاد گردد. صداي مته كاري و كوبيدن ميخ به ديوار جهت نصب وسايل تزييني مي‌بايد در ساعت مناسب روزهاي غير تعطيل انجام شود.

18. از مصرف آب خارج از حد معمول مي‌بايد خودداري شود. در غير اين صورت نصب كنتور بر روي ورودي آب آپارتمان توصيه مي‌شود

19 . استفاده همزمان از اتو، ماشين لباسشويي، جوجه سرخ كن برقي و ديگر وسايل الكتريكي با مصرف بالا موجب داغ شدن سيم‌ها گرديده خطر آتش سوزي را افزايش مي‌دهد. بنابراين استفاده اين وسايل به طور همزمان بايد خودداري گردد.

 مديران ساختمان مي‌بايد كنترل فيوزهاي داخلي آپارتمانها و وضعيت تابلوهاي برق داخل واحدها را حداقل يك بار در سال مورد بازديد قرار دهند. بارها مشاهده گرديده كه فيوزهاي داخلي دستكاري شده‌اند.

در نتيجه هنگام افزايش بار الكتريكي جريان برق قطع نمي‌شود و آتش سوزي، جان و مال كليه ساكنين را در معرض خطر قرار مي‌دهد.

20. مسدود نمودن راه ديگر ساكنان ممنوع است. همچنين نمي‌توان مانع استفاده از قسمت‌هاي مشترك توسط ساير ساكنين شد مگر آنكه رفت و آمد يا استفاده از آن قسمت مستلزم عبور از ملك اختصاصي باشد.


21. هيچ گونه وسايل شخصي نبايد بيرون از پنجره در پاگردهاي عمومي، پاسيو، جلوي درب ورودي آپارتمان، در محوطه پاركينگ قرار داده شود.

 

22. نگهداري سگ، كبوتر، قناري، خرگوش و بطور كلي حيوانات در قسمت‌هاي مشترك مانند پاسيو، هال، بالكن، تراس و محوطه ممنوع است.


23. مواد آتش زا نبايد در داخل آپارتمان نگهداري شوند بلكه با اجازه و اطلاع مديريت مي‌بايد در انبار قرار گيرند.

24. انبار آپارتمان مختص وسايل شخصي ساكنين است. استفاده تجاري و اجاره آن به ديگران ممنوع مي‌باشد مگر با اجازه ساكنين مجتمع و با اطلاع مديريت.

25. هر گونه دستكاري تجهيزات مشترك بدون اطلاع مديريت ساختمان ممنوع مي‌باشد.

26. در مجتمع‌هاي فاقد نگهبان باز و بسته كردن درب ورودي محوطه يا ساختمان توسط آيفون مي‌بايد به وسيله افراد بالغ، پس ازشناسايي انجام پذيرد. گاهي ديده مي‌شود بچه‌ها دكمه آيفون را حتي پس از ورود، دوباره فشار مي‌دهند و در نتيجه درب باز مي‌ماند.
27. بازي كردن بچه‌ها در قسمت‌هاي مشترك در صورت تاييد هيئت مديره فقط در ساعت‌هاي تعيين شده و در محل‌هاي مقرر مجاز مي‌باشد.

28. مسئول حركات و رفتار فرزندان اولياي آنها مي‌باشند و در قبال هر گونه عمل خلاف، آنها بايد جوابگو باشند.

29. مراسم آييني، جشن و سوگواري مي‌بايست با اجازه مديريت و پس از اطلاع به همسايه‌ها در سالن اجتماعات مجتمع برگزار شود. در صورت عدم وجود اين سالن، در داخل آپارتمان و با حداقل سر و صدا انجام گيرد. از نصب بلندگو و چادر خودداري گردد.بهتر است مراسم از ساعت 15 تا حداكثر 22 انجام پذيرد.

30. هر گونه پخت و پز در قسمت‌هاي مشترك ممنوع مي‌باشد و در داخل بخش‌هاي اختصاصي فقط در حد معقول مجاز است.

31. سرو صداي ميهماني در حد معمول (به طوري كه موجب آزاد ديگر ساكنين نشود) حداكثر تا ساعت 24 مجاز مي‌باشد. در ايام هفته حداكثر تا ساعت 23 و در شبهاي تعطيل و آخر هفته مراسم بدرقه و خداحافظي مي‌بايد در داخل آپارتمان - نه در راه پله يا هال عمومي - انجام شود. از ميهمان‌ها نيز درخواست گردد در حين عبور ازراه پله و محل‌هاي مشترك رعايت ارامش ديگران را نموده و از دويدن بچه‌ها و ايجاد سر و صدا ممانعت به عمل آورند.

32. استفاده از وسايل گازي و نفتي براي افراد جوان‌تر از 12 سال، مسن تر از 70 سال و معلولين جسمي و ذهني كه به صورت انفرادي زندگي مي‌كنند يا در اكثر ساعات شبانه روز تنها هستند، ممنوع مي‌باشد. تعبيه كپسول‌هاي اطفال حريق ضروري است. ضمن آنكه مي‌بايد نحوه استفاده از آنها به ساكنان آموزش داده شود.

33. بازي كردن بچه‌ها در قسمت‌هاي مشترك در صورت تاييد هيئت مديره فقط در ساعت‌هاي تعيين شده و در محل‌هاي مقرر مجاز مي‌باشد.
هر گونه پخت و پز در قسمت‌هاي مشترك ممنوع مي‌باشد و در داخل بخش‌هاي اختصاصي فقط در حد معقول مجاز است.

34. ساكنين مي‌بايد از كثيف كردن فضاي عمومي خودداري نموده و در حفظ تميزي آن كوشا باشند.

35. اتومبيل، موتور سيكلت يا دوچرخه ساكنين مي‌بايد فقط در محل‌هاي از پيش تعيين شده پارك گردند. ورود هر گونه وسيله نقليه مهمان، شستشو، تعمير و تعويض روغن وسايط نقليه در داخل مجتمع ممنوع است.

36. در مجتمع‌هاي فاقد نگهبان درهاي ورودي به مجتمع مي‌بايد پس از ورود يا خروج از ساعت 22 به بعد قفل گردند. كليد ورودي به مجتمع پاركينگ و تراس نبايد به غير از ساكنين مجتمع داده شود.

37. رعايت شئون اسلامي در بخش‌هاي مشترك الزامي است و حضور آقايان با پيژامه و زير پيراهن در خارج از بخش اختصاصي ممنوع مي‌باشد.

فروش ‏‏( پیش فروش )‏‏ آپارتمان در خیابان فرشته تهران

 • فروش آپارتمان 295 متری تیپ 3 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر   فروش ( پیش فروش )  آپارتمان 295 متری فوق مدرن در خیابان فرشته تهرانفروش آپارتمان 295 متری تیپ 3 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر خیابان فرشته تهران  جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها  و بازدید پروژه با شماره های  66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524   حوزه فروش   تماس حاصل فرمایید. امیدواریم استحکام ، زیبائی و مهمتر از همه اعتبار فروشنده ( شرکت سرمایه گذاری توسعه ساختمان سپهر تهران متعلق به بانک صادرات )شما را ترغیب نماید تا در صورت نیاز به ملکی در شمال شهر تهران برای سکونت در محیطی دلپذیر و زیبا و یا سرمایه گذاری مطمئن ، یکی از خریداران این برج های آرامش بخش باشید. طبقه اول تیپ 3 همه امکاناتی که در زیر این مطلب توضیح داده ...
  Posted Sep 28, 2015, 11:23 PM by فروش آپارتمان تهران
 • فروش آپارتمان 296 متری تیپ2 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر  فروش ( پیش فروش ) قیمت آپارتمان 296 متری فوق العاده  لوکس در خیابان فرشته تهران==============================فروش ( پیش فروش ) قیمت آپارتمان 296 متری  طبقه دوم تیپ 2خیابان فرشته تهران  جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها  و بازدید پروژه با شماره های  66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524   حوزه فروش   تماس حاصل فرمایید. نقشه پلن زمین و زیربنای کل پرژه برج فرشته به ترتیب واحد ها  نقشه پلن آپارتمان 296 متری تیپ 2 طبقه دوم برج فرشته       اطلاعات  اولیه  موقعیت جغرافیایی:تهران- خیابان فرشته- نبش خیابان آقا بزرگیمتراژ زمین:10000مترمربعمتراژ زیربنا کل پروژه :  53000 مترمربعکاربری:مسکونیتعداد طبقات : 16 طبقه  شامل  4 طبقه پارکینگ و امکانات رفاهی عمومی ( سالن ورزش ، استخر ، لابی و ....) و 12 طبقه مسکونی   معرفی مشخصات پروژه سپهر ...
  Posted Sep 4, 2015, 1:56 PM by فروش آپارتمان تهران
 • فروش آپارتمان 241 متری تیپ 1 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر  : فروش آپارتمان 241 متری  طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر   جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها  و بازدید پروژه با شماره های  66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524   حوزه فروش   تماس حاصل فرمایید.نقشه پلن آپارتمان 241 متری تیپ 1 طبقه دوم  اطلاعات  اولیه  پروژه فرشته پلاس خیابان فرشته موقعیت جغرافیایی:تهران- خیابان فرشته- نبش خیابان آقا بزرگیمتراژ زمین:10000مترمربعمتراژ زیربنا کل پروژه :  53000 مترمربعکاربری:مسکونیتعداد طبقات : 16 طبقه  شامل  4 طبقه پارکینگ و امکانات رفاهی عمومی ( سالن ورزش ، استخر ، لابی و ....) و 12 طبقه مسکونیمعرفی مشخصات پروژه سپهر فرشته (فرشته پالاس )  و موقعیت مکانی  پروژه سپهر فرشته (فرشته پالاس ) در زمینی به وسعت 10000 متر مربع در سه برج متصل بهم در حال ...
  Posted Oct 7, 2015, 8:57 AM by فروش آپارتمان تهران
Showing posts 1 - 3 of 3. View more »


فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در خیابان آزادی تهران

 • فروش مغازه 120 متری در پاساژ مجتمع سپهر آزادی ( کد فروش ملک 29 )  ========================================================   نقشه پلان واحد های تجاری طبقه هم کف پاساژ آزادیمناسب برای صنایع الکترونیک و مخابرات ،کامپیوتر و IT ،  پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی  و صنایع پیشرفته صنعتی و ...مساحت این مغازه 120 متر مربع بالکن این مغازه 0 متر ( فاقد بالکن ) کل مساحت مغازه شامل سطح ( کف ) و بالکن 120 متر مربع کل مساحت محاسبه شده در قیمت 120 متر مربع    جهت اطلاع از قیمت و بازدید پروژه با شماره های  66122692 – 66122692 - 66120538-09109808524     ===========================آدرس پروژه : تهران – خیابان آزادی – بین نواب واسکندری روبروی ایستگاه مترو توحید- پاساژ بازار بورس دانش بنیان آزادی   ============================
  Posted Oct 26, 2015, 11:36 PM by Neda audio book
 • فروش واحد 63 متری تجاری ( مغازه) طبقه همکف ساختمان سپهر آزادی ( کد فروش ملک 30 )  ========================================================   نقشه پلان واحد های تجاری طبقه هم کف پاساژ آزادیمناسب برای صنایع الکترونیک و مخابرات ،کامپیوتر و IT ،  پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی  و صنایع پیشرفته صنعتی و ...مساحت این مغازه 63 متربالکن این مغازه 36 متر کل مساحت مغازه شامل سطح ( کف ) و بالکن 99 متر مربع کل مساحت محاسبه شده در قیمت 81 متر مربع - بخاطر قرار گرفتن این مغازه در بر خیابان آزادی برای کلیه برند های معتبر و بانک ها مورد مناسبی می تواند باشد   جهت اطلاع از قیمت و بازدید پروژه با شماره های  66122692 – 66122692 - 66120538-09109808524    ===========================آدرس پروژه : تهران – خیابان آزادی – بین نواب واسکندری روبروی ایستگاه مترو توحید- پاساژ بازار بورس دانش بنیان آزادی   ============================
  Posted Oct 26, 2015, 11:23 PM by Neda audio book
Showing posts 1 - 2 of 2. View more »رامسر - فروش آپارتمان های ساحلی در رامسر 80 تا 180 متریقوانین آپارتمان نشینی و حقوق همسایگی "حقوقی که رعایت نمی شود!

posted May 5, 2015, 1:57 AM by فروش آپارتمان تهران


 

در زمان های نه چندان دور که آپارتمان سازی و آپارتمان نشینی رایج نبود و مفهومی نداشت در اکثر شهرها خانه های مسکونی دارای وسعت بسیار و حیاط و درخت و اتاق های متعدد بود. همراه با غروب آفتاب سکوت ملایمی در خانه ها حاکم می شد وصدای اذان موذن از گلدسته های مساجد دور و نزدیک در کنار این سکوت، روح را نوازش می داد. بعد هم شب بود و صدای جیرجیرک ها و سکوت و دیگر هیچ.اکنون بعد از گذشت چندین سال چهره اغلب شهرها کاملا به هم ریخته است. آپارتمان ها و برج های مسکونی در جای جای شهرها به خصوص شهرهای بزرگ و به ویژه تهران روییده اند و به جای خانه های باصفا، جنگل آهن و فولاد در لباس مجتمع های ساختمانی سراسر شهرهای بزرگ را پوشانده است. به هر حال زندگی شهری قواعد خاص خودش را دارد. بعضا می بینیم در اندک جایی ده ها واحد آپارتمانی 30 و 40 متری ساخته اند آن هم در طبقات متعدد. به راستی زندگی در چنین محیط هایی سخت است. سخت تر آن که بایستی حقوق ده ها و بلکه صدها نفر از همسایگان خود را رعایت کنی که متاسفانه آن گونه که آپارتمان ها رشد کرده اند فرهنگ آپارتمان نشینی هنوز برای خیلی از ساکنان آپارتمان ها معنی نشده است.

ساکنان آپارتمان ها اعم از مالک و مستاجر مکلفند برای ایجاد یک زندگی بهتر به حقوق سایر همسایگان احترام بگذارند. این یک تکلیف قانونی برای تمامی شهروندان است که با اصول و موازین اخلاقی کاملا مطابقت دارد

امروزه تا پاسی از شب در خیلی از آپارتمان ها انواع و اقسام صداهای ناهنجار و گوشخراش موزیک و تلویزیون و صدای فریاد گونه مکالمات شبانه همسایگان آفتی است آشنا که مانند خوره آرام آرام روح ساکنان آپارتمان ها را می خورد و تا می خواهی به همسایه اعتراض کنی که پدرجان اندکی آرام تر. اندکی آهسته تر. بانگ فریاد برمیآید که "چاردیواری اختیاری" است.راستی آیا حق داریم با سروصداهای ناهنجار اعصاب همسایگان را به هم بریزیم و بگوییم که چاردیواری و اختیاری؟ ساکنان آپارتمان ها اعم از مالک و مستاجر مکلفند برای ایجاد یک زندگی بهتر به حقوق سایر همسایگان احترام بگذارند. این یک تکلیف قانونی برای تمامی شهروندان است که با اصول و موازین اخلاقی کاملا مطابقت دارد.

رعایت اصول آپارتمان نشینی

طبق قانون و آئین نامه تملک آپارتمان ها رعایت این اصول برای ساکنین آپارتمان ضروری است:

1- رعایت اخلاق و رفتار اسلامی و حسنه از اهم امور ساختمان است مسائل رفتار ضد اخلاقی در بلوك ممنوع است برای مثال حضور آقایان با پیژامه یا زیرپیراهن در خارج از بخش اختصاصی ممنوع بوده و در صورت مشاهده و تذكر از طریق مدیر ساختمان در صورت عدم انتباه موضوع وفق قانون مجازات اسلامی قابل پیگیری است و كلیه ساكنین موظف به همراهی در طرح

آپارتمان
شكایت و اخراج متخلف هستند.

تبصره: چنانچه متخلف مستاجر باشد علاوه بر پیگیرد قانونی مستاجر, موجر بعنوان معاونت قابل پیگرد است.

2- رعایت صرفه جویی در مصرف آب, گاز و برق مشاع وظیفه كلیه ساكنین است . در صورتی كه مشاهده گردد واحدی عمدا یا سهوا رعایت صرفه را نمی نماید علاوه بر تخلف انضباطی مدیر ساختمان حق دارد او را مجبور نماید كه شمارشگر نصب و یا شارژ بیشتری پرداخت كند.

3- شستن فرش, لحاف و پتو در حد متعارف و عادلانه و بالسویه مجاز است مشروط بر اینكه این موضوع با هماهنگی مدیر ساختمان صورت گرفته است.

تبصره: هر سال یكبار میزان استفاده كلیه واحدها بررسی و عند الزوم چنانچه واحدی بیش از حد تعارف استفاده كرده مبلغی طی حواله مدیر می پردازد و چنانچه واحدی استفاده ننموده از پرداخت مبلغی بنا به حواله معاف می گردد.

4- از آنجا كه بلوك فاقد واحد سرایداری است و هزینه مضاعفی را بر همه ساكنان بوجود می آورد لذا تصریح می گردد كه این بلوك سرایدار نخواهد داشت.

5- مقررات این آیین نامه در مجمع عمومی قابل تصحیح و تغییر است و این مقررات قابل اجرا و ملاك قانونی در دعاوی است.

رعایت اخلاق و رفتار اسلامی و حسنه از اهم امور ساختمان است مسائل رفتار ضد اخلاقی در بلوك ممنوع است

6- چون حفظ و نگهداری و انجام امور ساختمان عملا به عهده مالكین ساكن است طبق نظر و تصویب هیئت مدیره, مالكین غیر ساكن مبلغی به عنوان اضافه شارژ و سالانه باید پرداخت نماید. پس از تصویب هیئت مدیره و عدم پرداخت طبق ماده 21 رفتار خواهد شد.

7- تكلیف پروژه های عمرانی ساختمان سقف هزینه ها و مبالغ قابل دریافت از هر یك از مالكین و مستاجرین را مجمع عمومی به صورت سالانه تصویب و به مدیر ابلاغ میكند.

8- هر گونه اعتراضی از طرف ساكنین باید به صورت كتبی به مدیر ارائه شود.

9- هر یك از ساكنین اعم از مالك یا مستاجر بایستی هزینه شارژ را به موقع به مدیر ساختمان یا نماینده او پرداخت كنند.

تبصره: در صورت استنكاف از پرداخت حداكثر به مدت سه ماه مدیر موظف به پیگرد قانونی خاطی است و مستنكف موظف است

قیمت آپارتمان
علاوه بر شارژ معوقه تمام هزینه ها را پرداخت كند.

10- تعمیرات و تغییرات داخلی و خارجی كه موجب صدمه به اسكلت ساختمان می شود به هیچ وجه مجاز نمی باشد

11-سایر تعمیرات و تغییرات داخلی آپارتمان ها و بخش های اختصاصی مانند انبار می باید با اجازه كتبی دیگر مالكین و تایید مدیریت ساختمان در حد معقول صورت پذیرد.

12- ساكنین هر واحد مسوول جبران خسارت وارد شده در اثر گرفتگی لوله های فاضلاب سررفتن آب وان یا سینك به واحد متضرر و ساختمان هستند.

13- نصب هر گونه آنتن سایبان نرده حفاظ بند كولر وغیره بر نما یا بالكن بدون اجازه كتبی از مدیر ساختمان ممنوع است.

14- بازی كردن بچه ها در قسمت های مشترك در صورت تایید هیئت مدیره فقط در ساعت های تعیین شده و در محل های مقرر مجاز می باشد.

15- مسوول حركات و رفتار فرزندان اولیای آنها بوده و در قبال هر گونه عمل خلاف آنها باید جوابگو باشند

16- نگهداری سگ – كبوتر –قناری – خرگوش و بطور كلی حیوانات در قسمت های مشترك ممنوع می باشد. مدیران ساختمان نباید در این مورد چشم پوشی نمایند زیرا ممكن است علاوه بر نارضایتی سایر سكنه آن حیوان عامل بیماری نیز باشد.

17- مدیران ساختمان می باید حداقل یك بار در سال فیوزهای تابلو برق را كنترل نماید تا در صورت افزایش بار جریان برق آتش سوی بوجود نیاید.

تبصره: هرگونه دستكاری در تجهیزات مشترك بدون اطلاع مدیریت ساختمان ممنوع است.

مسوول حركات و رفتار فرزندان اولیای آنها بوده و در قبال هر گونه عمل خلاف آنها باید جوابگو باشند

18- مواد آتش زا نباید در داخل آپارتمان نگهداری شود بلكه با اجازه و اطلاع مدیریت می باید در انبار قرار گیرد.

19- انبار آپارتمان ها مختص نگهداری وسایل شخصی ساكنین است. كسب درآمد و اجاره آن به دیگران ممنوع میباشد مگر با اجازه ساكنین مجتمع و با اطلاع مدیریت.

20- استفاده از وسایل گازی و نفتی برای افراد جوانتر از 12 سال و مسن تر از 70 سال و معلولین جسمی و ذهنی كه به صورت انفرادی زندگی می كنند یا در اكثر ساعات شبانه روز تنها هستند ممنوع است.

21- باز كردن در می باید توسط افراد بالغ پس از شناسایی انجام شود.

اینها حقوقی هستند که در میان همسایگان یک آپارتمان باید رعایت شوند در حالی که عدم توجه به این قانون در میان افراد بسیار به چشم می خورد.


فرهنگ شهرنشینی و سلامت روان

posted May 5, 2015, 1:30 AM by فروش آپارتمان تهران   [ updated Aug 25, 2015, 9:37 AM ]

خرید ملک در تهران , خرید آپارتمان در تهران ( اپارتمان ) , apartment , #apartment  https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ please click above link for help me to increase my google plus سایت فروش آپارتمان مسکونی اداری و تجاری #فروش  #قیمت #مغازه  #فرشته  #برج  #رامسر  #ویلا  #قیمت آپارتمان #شمال #تهران  #اداری  #تجاری  #مسکونی  #مغازه  #آپارتمان #ملک  #املاک  #خرید

بسمه تعالی

فرهنگ شهرنشینی و سلامت روان

مقدمه:

امروزه با تغيير تعريف كار، رفاه و امنيت، شهر به مكان مناسبي براي برآورده ساختن نيازهاي انسان امروز تبدیل شده است.روند روزافزون رشد جمعیت از یک سو و سیل مهاجرت از روستاها به شهرهای کوچک و از آنجا به کلانشهرها مشکلات متعددی را برای زندگی اجتماعی شهروندان در پی داشته است.در ایران در سالهای اخیر متاسفانه همسو با رشد شهرها و گسترش شهرنشینی ، فرهنگ و آداب شهرنشینی رشد مناسب نداشته و همه روزه شاهد بروز ناهنجاریهای اجتماعی، آلودگیهای زیست محیطی، صوتی و بصری، ترافیک و... هستیم که موجب بروز مشکلات روانی و وارد آمدن فشار و استرس بویژه در کلانشهرها بر شهروندان گردیده است.

امید به زندگی و ميانگين طول عمر يكي از فاكتورهاي مهم در نشان دادن سلامت انسانها در جامعه است.که متاسفانه با وجود رفاه نسبي شهر نشينان، سلامت روانی و به تبع آن سلامت جسمی و طول عمرآنها نسبت به مردمان روستانشين پايين تر است که دلايل مختلفي را دخیل بوده که از جمله آنها می توان به عدم وجود هواي سالم ، تحرك بسيار اندك مردمان شهرنشين، فشارهاي شديد عصبي و رواني به دليل نوع زندگي و كار در شهر، فرهنگ خاص زندگي شهري و دوری از روابط اجتماعی و سنتی گذشته، تغییر ذائقه در تغذيه و نوع مواد غذايي مصرفي و... اشاره نمود.

رشد افسارگسيخته شهرنشيني و حواشي آن سلامت روان بسياري از شهروندان را به طور مستمر تهديد مي‌کند. ازدحام جمعيت، بي‌کاري، فقر، اختلافات فرهنگي،احساس تنهايي، ترافیک ، ناهنجاریهای اجتماعی و... در کنار مشکل مسکن براي آنها که اجاره‌نشين هستند همگي عوامل مهم تشديد استرس‌هاي روحي در شهرها هستند. طبق آمارها شهرنشيني به افزايش محسوس بيماري‌هاي اعصاب و روان منجر شده و مقاومت به درمان‌هاي موجود در ساکنان مراکز کلانشهرها بيشتر مشاهده مي‌شود. مطالعات گسترده نشان داده است که کودکان در نواحي شهري با مشکلات روحي بيشتري در مقايسه با کودکان روستايي روبه‌رو هستند ـ تراکم جمعيت و اجبار به زندگي در آپارتمان‌ها موجب شده است تا نقش همسايه‌ها نيز به عنوان يک عامل دخيل در سلامت روان مورد توجه قرار گيرد. آلودگي‌هاي صوتي، نداشتن اطمينان متقابل و تفاوت‌هاي رفتاري و فرهنگي موجب از بين رفتن احساس امنيت و آرامش روحي بسياري از شهروندان مي‌شود که مهمترین تاثیرات شهرنشینی استرس یا فشار روانی می باشد.

استرس مهمترین تاثیر شهر نشینی بر سلامت روان

هر عملی که موجب برهم خوردن تعادل روانی انسان و تغییرات سریع احساسی عاطفی ، خلقی، رفتاری شود، استرس زاست. هم چنین عدم توانایی در برقراری ارتباط با دیگران، احساس خود کم بینی، ترس از اظهار وجود، از دست دادن اعتماد به نفس و نومیدی استرس زاست.شهرنشینی و پیشرفت تمدن امروز، دگرگونی روابط اجتماعی به خصوص زندگی در شهرهای بزرگ و وارد آمدن فشارهای جسمی و روانی ناشی از آپارتمان نشینی،ترافیک، آلودگی هوا، آلودگی صوتی، بصری و... بر روان و رفتار انسان، موجبات تشدید استرس را فراهم می کنند.

در حال حاضر عوامل مولد استرس در شهرها نسبت به گذشته بیشتر شده زیرا بعضی از مکانیسمهای سنتی که به مردم کمک می کرد تا با فشارهای روانی مقابله کنند به تدریج رو به نابودی می رود. امروزه مشکلات شغلی و اقتصادی، تغییرات سریعی را به وجود آورده و ارزشهای انسانی و اعتقادات امید بخش مخدوش گردیده و ضعف روابط انسانی و بی تفاوتی نسبت به یکدیگر حتی خویشاوندان نزدیک زمینه های استرس را فراهم آورده است.

رشد شهر نشینی، مشکلات ناشی از بی عدالتی و تبعیض در محیط کار و زندگی با رشد فزاینده اعمال خشونت آمیز در شهرها نیز باعث ایجاد ترس و فشارهای روانی شده که در نهایت بر سلامت و بهداشت روانی انسان لطمه می زند.

از عوامل مولد استرس علاوه بر موارد فوق می تواند مرگ عزیزان، ستیزه و جدایی در کانون خانواده ، ترس از بیکاری، نداشتن امکانات مناسب زیست اجتماعی در ایجاد استرس دخالت دارد. همچنین شهر نشینی و سکونت در محله های شلوغ و پرجمعیت ترافیک سنگین در راه خانه و محیط کار، همگی استرس زاست.

استرس موجب اختلالات جسمی چون ضربان قلب و اختلال در تنفس و گوارش و احساس دردهای استخوانی و جسمی می شود. متأسفانه اکثریت مردم حتی جوانان دچار استـرس هستند که اگــر شدت یابد آنها را بیمار و ناتوان می کند.استرس با سن، جنس، وضعیت تأهل، رضایت از شغل، وضعیت مسکن، تحصیلات، تعادل بین میزان در آمد و هزینه زندگی، روابط اجتماعی و ... در ارتباط است. افسردگی، ا ضطراب،وسواس، پرخاشگری و دردهای جسمی به دلیل استرس تشدید می شوند. استرس عامل عمده کاهش کمیت و کیفیت نیروی انسانی و انرژی در کار و زندگی می شود. به عبارت دیگر میزان درآمد بهره وری را کم می کند.

نشانه های استرس

داشتن فشارهای عصبی، فکری و عاطفی، بی جهت دلشوره داشتن، احساس درد در ناحیه قلب، گردن، سینه، کتف و دست یا پا، زود به گریه افتادن، احساس تنهایی و غمگینی کردن، احساس خستگی و کوفتگی در عضلات، بد خوابی دیر به خواب رفتن و کم خوابی. مشکل تصمیم گرفتن، کرخ شدن قسمتهایی از بدن و عضلات، نارضایتی از محیط کار و زندگی. در برخورد با همکاران و اعضاء خانواده زود عصبانی شدن، نگران آینده خود و اعضاء خانواده بودن، خود خوری کردن، بیقرار بودن، افسرده بودن، اضطراب داشتن و پرخاشگری، سوءظن داشتن و بدگمان بودن، نداشتن ثبات عاطفی خلقی و رفتاری مناسب، لرزش و پرش عضلانی داشتن، ضعف میل جنسی، پیری و مرگ زود رس همگی از نشانه های استرس هستند.

با توجه به تفاوتهای فردی بین مردم همه نشانه ها در یک نفر دیده نمی شود بلکه در هر فردی تعدادی از این نشانه ها مشهود است این نکته را نمی توان فراموش کرد که در جامعه شهری و صنعتی امروزی استرس بخشی از زندگی اکثریت مردم شده است که بر اثر تقابل انسان با محیط کار و زندگی پدید می آید و باید با متخصص استرس مشاوره کرد و گرنه می تواند عامل خطرناک برا ی سلامت جسمی و روانی انسان شود.

پیشگیری و کاهش استرس

هدف از آرام زیستن درمان تألمات احساسی و عاطفی است باید از شدت فشارهای روانی بکاهیم و آنها را از بین ببریم و گرنه زندگی پر استرس و بی معنی می گردد. صرفا با ایجاد و تقویت روابط انسانی در محیط کار و زندگی می توان به این امر دست یافت. در این ارتباط توجه به سه عنصر ( محیط، افکار و واکنش های جسمی-روانی) ضروری است.با تقویت ارتباط و تعاملات انسانی، رشد اقتصادی و امنیت شغلی، انتخاب شیوه های مناسب زندگی ، ارتقای فرهنگ شهرنشینی ، رعایت دقیق قوانین و... می توان بروز استرس های بی مورد را کاهش داد.

مطالعات نشان می دهد که بیماریهای قلبی و عروقی علاوه بر ارتباط با تحرک و فعالیت جسمی ارتباط مستقیم با فشارهای روانی دارد.امنیت شغلی و رضایت از موقعیت شغلی تاثیر زیادی بر سلامت جسم و روان فرد می گذارد.اگر شغل رضایت بخش و مورد علاقه فرد نباشد عامل عمده ای برای بروز استرس های عاطفی، افسردگی و اضطراب خواهد شد.

احساس رضایت و شادکامی در زندگی و کار از مهم ترین عواملی است که سلامت جسم و روان انسان را تحت تأثیر قرار می دهد. تحقیق نشان داده است بیماری شریانهای قلب که در کاهش طول عمر مؤثر است بر عکس در افرادی که زندگی شاد و آرامی دارند و از شغل خود راضی هستند و دارای ارتباط اجتماعی مطلوب خود هستند طول عمر بیشتری دارند.

بنابراین برای حفظ سلامت روان و رفتار و پیشگیری از استرس این توصیه ها پیشنهاد می شود:انسان بودن و انسانی فکر کردن و رفتار انسانی داشتن، تغذیه خوب و سالم، انجام ورزش بویژه شنا و ورزشهای آبی، پیاده روی، گسترش معاشرت با دوستان و خویشاوندانی که از بودن با آنها شادمان می شوید(بدون تشریفات زائد) استفاده صحیح از اوقات فراغت و تعطیلات در حدود امکانات، انتخاب شیوه صحیح زندگی و....عامل ایجاد و حفظ سلامت روان است و ضد استرس می باشد.در واقع همه موارد باید شامل اعمالی باشد که فرد دوست دارد و می خواهد آنها را انجام دهد.

بالکن در زندگی آپارتمان نشینی

posted May 5, 2015, 12:59 AM by فروش آپارتمان تهران

بالکن در زندگی آپارتمان نشینی

 

 

آپارتمان
 

در زندگی امروز از کمیت و کیفیت فضاهای خارجی خانه همچون بالکن

و حیاط و پاسیو هر روز بیش از پیش کاسته می‌شود. در روند رشد زندگی

شهرنشینی، شاهدیم که فضاهای زندگی هر روز بسته‌تر شده و از سبزی

آن پیوسته کم می‌شود. در چنین فضایی احیا و استفادهٔ درست از بالکن

بسیار مهم است؛ چرا که با توجه به زندگی آپارتمان نشینی امروز،

بالکن از تنها فضاهایی است که می‌توان در آن نفسی تازه کرد و

از آسمان و نور مستقیم بهره برد.

 

 

آپارتمان

بسیاری از ما، علیرغم علاقهٔ زیاد به طبیعت و زندگی سبزو سالم به خاطر

 محدودیت‌های کاری، اقتصادی، اجتماعی و... ناگزیر به زندگی کلانشهری

 تن در داده‌ایم وانگهی همیشه رؤیای زندگی در باغی سبز و پر گل را

 در سر می‌پروریم. با وجود اینکه چنین امکانی برای همه فراهم نیست،

 لیکن با طراحی درست و رسیدگی به بالکن که منجر به استفادهٔ درست

و مستمر از آن می‌شود، می‌توان این رؤیا را تا حدودی محقق کرد. حتی

 کوچک‌ترین بالکن‌ها پتانسیل تبدیل شدن به باغچه‌ای باصفا و زیبا را دارند.

شما می‌توانید با طراحی درست بالکن خود، انتخاب درست گل و گیاه،

 افزودن مبلمان درست، رنگ آمیزی مناسب، افزودن وسایل جانبی

مقتضی و... آن را متحول کنید و از آن در طراوت و خنکای دل‌انگیز

روزهای بهاری، گرمای دلچسب تابستان، خیال‌انگیزی پاییز و شکوه و

 رخوت زمستان ‌‌نهایت استفاده را ببرید.

 

آپارتمان

در ادامه، به ذکر نکاتی در خصوص طراحی و زنده کردن فضای بالکن می‌پردازیم:

اولین راه در راستای افزودن طراوت و سرزندگی به فضای بالکن هر

چند کوچک، کاشتن گیاه‌های پر حجم طبیعی است. این دست گیاهان

را می‌توان توسط چهارچوب‌های چوبی یا فلزی و یا با آسانی به وسیله

 نخ هدایت کرد و از آن‌ها سقف ساخت که در این صورت هم فضای

بالکن گرم‌تر و پر روح‌تر می‌شود و هم با استفاده از فضا در ابعاد و سطوح

 مختلف، در فضا صرفه‌جویی می‌شود.

 

 

 

 

ساختمان مسکونی

 می‌توان گل و گیاه را هم چنین بر روی دیوار‌ها به شکلی تعبیه کرد که

 قسمت کمتری از فضای مفید بالکن را اشغال کنند. منظور از فضای مفید

 بخشی است که می‌توان در آن رفت و آمد کرد و در آن مبلمان تعبیه کرد

 و نشست.

 

قیمت آپارتمان

 

استفاده از کوزه و سایر وسایل تزئینی که رنگ و بوی بومی دارند، می‌‌تواند

جایگزینی مناسب برای گلدان باشد در راستای ایجاد فضایی پر روح و صمیمی‌‌تر.

                                                    

 

قیمت آپارتمان

 

استفاده از نور‌پردازی مناسب می‌‌تواند فضایی ویژه به بالکن ببخشد

و همواره ما را به سوی‌ خود جلب کند.

 

آپارتمان

با قرار دادن مبلمان راحتی‌ متناسب با ابعاد بالکن می‌‌توان فضایی گرم

 و نرم برای استراحت و تجدید روحیه ایجاد کرد که افراد را به خود می‌‌خواند.

فضایی که در آن خستگی‌ یک روز شلوغ سپری شده در فضاهای بسته

 و اداری بدر شود.

 

آپارتمان

به طور کلی‌ با فضای بالکن می‌‌توان بسیار بازی کرد. استفاده از متریالِ

 متفاوت، گول و گیاه خاص، مبلمان مناسب و... ترفندهائی است برای

 ایجاد فضایی دلچسب و متفاوت که خستگی‌ و کسالت ناشی‌ از زندگی

‌ِ آپارتمان نشینی را کاهش داده و به فرد طراوت و روحیه می‌‌بخشد.

 


نظم در آپارتمان و احترام به همسایگان

posted May 5, 2015, 12:42 AM by فروش آپارتمان تهران

آپارتمان

آموزش زندگی آپارتمان نشینی و احترام به حقوق همسایه

posted May 5, 2015, 12:32 AM by فروش آپارتمان تهران

آپارتمان

تعریف حقوق شهروندی

posted May 5, 2015, 12:23 AM by فروش آپارتمان تهران   [ updated Oct 31, 2015, 2:55 AM ]

خرید ملک در تهران , خرید آپارتمان در تهران ( اپارتمان ) , apartment , #apartment  https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ please click above link for help me to increase my google plus سایت فروش آپارتمان مسکونی اداری و تجاری #فروش  #قیمت #مغازه  #فرشته  #برج  #رامسر  #ویلا  #قیمت آپارتمان #شمال #تهران  #اداری  #تجاری  #مسکونی  #مغازه  #آپارتمان #ملک  #املاک  #خرید

هر شهروند با توجه به جايگاه و پايگاه اجتماعي خويش درجامعه شهري

داراي حقوقي ميباشد.

براين اساس اجمالآ حقوق شهروندي به سه دسته زير تقسيم مي گردد:

 

الف) حقوق قانوني ومدني

 

ب) حقوق سياسي

 

ج) حقوق اجتماعي

 

 • حقوق قانوني ومدني شامل آزاديهاي فردي، آزادي بيان ، حق مالکيت ،
 •  
 •  حق بهره مندي از عدالت...
 • حقوق سياسي شامل حق شرکت در انتخابات ، حق مشارکت سياسي و ...
 • حقوق اجتماعي شامل حق بهره مندي از امنيت ، رفاه اجتماعي،
 •  
 •  خدمات مدني و ...

دربين سه حقوق فوق الذکرحقوق اجتماعي شهروندي داراي اهميت خاصي

 به خصوص براي جوامع مدرن وتوسعه يافته غربي مي باشد . بطور کلي رابطه

ميان شهروندان و نظامهاي اقتصادي، سياسي، حقوقي و فرهنگي جامعه دو

سويه مي باشد بطوريکه طرفين نسبت به هم داراي حقوق و وظايف متقابل

هستند . در اين بين مهمترين وظيفه مقامات محلي وحکومتهاي محلي

(مديريت شهري)که درراستاي تقويت وبهبوداجتماع محلي وحکومتهاي

 کارآمدومؤثر بايد انجام گيرد شهروندسازي است .شهروندسازي يعني

فراهم نمودن امکانات، تسهيلات و ساز و کارهاي لازم براي شهروندان

 تاآنهاازحقوق شهروندي خويش بهره مندشوندوضمنآ بتوانندبه نحوي مناسب

 وظايف وتکاليف شهرونديشان را در قبال جامعه محلي و شهري که درآن

زندگي ميکنند انجام دهند . لذا بايد گفت وظيقه حکومتهاي محلي

فراهم سازي زمينه لازم براي برخورداري شهروندان ازحقوق شهروندي خويش

(حقوق مدني، حقوق اجتماعي و حقوق سياسي) مي باشد .

از ديدگاه سياست شهري مطالبات وتقاضاهاي نامحدودشهروندان

ار رژيمهاي شهري(مديريت شهري) عمدتا معطوف به چند مقوله

اساسي زير است :

 

1) استفاده از منابع شهري و امکانات و خدماتي که نياز مبرم زندگي

شهري مي باشد .

2) تأثير گذاري بيشتر بر سازو کار تصميم گيريهاي شهري .

3) فراهم شدن ساز وکارها و ترتيبات نهادي براي تحقق بيشتر مشارکت

شهروندي در زندگي شهري .

4) تثبيت قانونمندانه حقوق و وظايف متقابل شهروندان و مديريتهاي شهري .

 

با عنايت به مطالب فوق و نيز با لحاظ اين نکته که شناخت اکثر قريب به

اتفاق شهروندان از مديريت شهري به شهرداري و احيانآشوراي شهر

محدود مي گردد لازم ميباشد که مختصري از آنچه که در قانون شهرداريها

از آن بعنوان وظايف شهرداري نام برده شده است ذکر گردد .

بديهي است آنچه که بعنوان وظيفه شهرداري شمرده ميشود

در حقيقت به نوعي ناظر بر حقوق شهروندي مي باشد.براساس

مادۀ 55 فصل ششم قانون شهرداريها مصوب 11/4/1334شهرداريهاداراي

وظايف چندي ميباشندکه درذيل به عمده ترين وظايف شهرداريها که

 باحقوق شهروندي رابطه مستقيم و ملموس تري دارند اشاره مي گردد : 

 

ماده 55 قانون شهرداريها :وظايف شهرداري:

 

1 - ايجاد خيابانها، کوچه ها، ميادين، باغهاي عمومي، مجاري آب و توسعه

معابر در حدود قوانين موضوعه .

2- تنظيف، نگهداري و تسطيح معابر، انهار عمومي، مجاري آبهاوفاضلابها

و تنقيه قنوات مربوط به شهروتأمين آب و روشنائي به وسائل ممکنه .

 

تبصره يک : سد معابر عمومي واشغال پياده روها واستفاده غير

مجاز از آنها، ميدانها، پارکهاوباغهاي عمومي براي کسب يا سکني

وياهر عنوان ديگري ممنوع است وشهرداري مکلف است از آن جلوگيري

 و در رفع موانع موجود و آزاد نمودن معابر و اماکن مذکور بوسيله مأمورين

خود رأسآ اقدام کند .

تبصره چهار : شهرداري مکلف است محلهاي مخصوصي براي تخليه

زباله ونخاله و فضولات ساختماني ومواد رسوبي فاضلابها و نظاير آنها

تعيين و ضمن انتشار آگهي به اطلاع عموم برساند .

محلهاي تخليه زباله بايدخارج از محدوده شهر تعيين شود.رانندگان

 وسائل نقليه حامل زباله مکلفند آنها رافقط در محلهاي تعيين شده ازطرف

 شهرداري خالي نمايند .

3- مراقبت درامور بهداشت ساکنين شهر وتشريک مساعي بامؤسسات

 وزارت بهداري براي جلوگيري ازامراض مسري .

4- جلوگيري از گدائي و واداشتن گدايان به کار وتوسعه آموزش عمومي و غيره .

5- اجراي تبصره يک ماده 8 قانون تعليمات اجباري و تأسيس مؤسسات

فرهنگي وبهداشتي وتعاوني مانند بنگاه حمايت مادران، نوانخانه،

 پرورشگاه، درمانگاه، بيمارستان، شيرخوارگاه، تيمارستان، کتابخانه،

کلاسهاي مبارزه با بيسوادي، کودکستان، باغ کودکان و امثال آن در حدود

  اعتبارات مصوب و همچنين کمک به اين قبيل مؤسسات و مساعدت

 مالي به انجمن تربيت بدني و پيشاهنگي و کمک به انجمن هاي خانه 

 و مدرسه و اردوي کار .

شهرداري دراين قبيل موارد و نيزدرموردموزه ها وخانه هاي فرهنگي

و زندان با تصويب انجمن شهر از اراضي و ابنيه متعلق به خود با حفظ مالکيت

به رايگان و يا با شرايط معين به منظور ساختمان و استفاده به اختيار

 مؤسسات مربوط خواهد گذاشت .

6- حفظ واداره کردن دارائي منقول و غير منقول شهرداري واقامه دعوي

 براشخاص ودفاع ازدعاوي اشخاص عليه شهرداري .

7- ايجاد غسالخانه و گورستان و تهيه وسائل حمل اموات و مراقبت در انتظام

امور آنها .

8- اتخاذ تدابير مؤثر و اقدام لازم براي حفظ شهر از خطر سيل و حريق و

همچنين رفع خطراز بناها و ديوارها ي شکسته وخطرناک واقع در معابر

عمومي وکوچه ها واماکن عمومي ودالانهاي عمومي و خصوصي و پر کردن

 و پوشاندن چاهها و چاله هاي واقع درمعابر وجلوگيري ازگذاشتن هرنوع اشياء

دربالکنها وايوانهاي مشرف و مجاور با معابر عمومي و دودکشهاي ساختمانها

که باعث زحمت و خسارت ساکنين شرها باشد .

9- جلوگيري از شيوع امراض ساريه انساني و حيواني و اعلام اينگونه

 بيماريها به وزارت بهداري و دامپزشکي و شهرداريهای مجاور هنگام

بروز آنها و دور نگه داشتن بيماران مبتلا به امراض ساريه و معالجه و

دفع حيواناتي که مبتلا به امراض ساريه بوده و يا در شهر بلاصاحب و مضر هستند .

10- پيشنهاد اصلاح نقشه شهر درصورت لزوم و تعيين قيمت عادلانه اراضي

 و ابنيه متعلق به اشخاص که مورد احتياج شهر باشد برطبق قانون توسعه

 معابر و تأمين محل پرداخت آن وايجاد و توسعه معابر، خيابانها، ميدانها

و باغهاي عمومي وتهيه اراضي مورد احتياج براي لوله کشي و فاضلاب

 اعم از داخل يا خارج شهر وهمچنين تهيه اراضي لازم براي ساختمان

مخزن و نصب دستگاه تصفيه و آبگيري و متعلقات آنها بر طبق قانون توسعه معابر .

11- تهيه و تعيين ميدانهاي عمومي براي خريد و فروش ارزان و توقف وسائط

نقليه وغيره .

12- جلوگيري از ايجاد و تأمين کليه اماکني که به نحوي از انحاء موجب

 بروز مزاحمت براي ساکنين يا مخالف اصول بهداشت در شهرهاست

شهرداري مکلف است از تأسيس کارخانه ها ، کارگاهها ، گاراژهاي

 عمومي و تعميرگاهها و دکانها و همچنين مراکزي که مواد محترقه ميسازند

 و اصطبل چارپايان ، مراکز دامداري و بطور کلي تمام مشاغل و کسبهايي

 که ايجاد مزاحمت و سر و صدا کنند يا توليد دود و عفونت و يا تجمع حشرات

 و جانوران نمايند جلوگيري کند و در تخريب کوره هاي آجر، گچ، آهکپزي

و خزينه گرمابه هاي عمومي که مخالف بهداشت است اقدام نمايد

و با نظارت و مراقبت در وضع دودکشهاي اماکن و کارخانه هاو وسائط

نقليه که کار کردن آنها دود ايجاد ميکند از آلوده شدن هواي شهر جلوگيري

 نمايد و هرگاه تأسيسات مذکور قبل از تصويب قانون بوجود آمده باشد آنها

را تعطيل کند و اگر لازم شود آنها را به خارج از شهر انتقال دهد.

13- احداث بناها و ساختمانهاي مورد نياز محل از قبيل رختشويخانه ، مستراح ،

 حمام عمومي ، کشتارگاه، ميادين و باغ کودکان و ورزشگاه مطابق اصول

صحي و فني و اتخاذ تدابير لازم براي ساختمان خانه هاي ارزان قيمت

براي اشخاص بي بضاعت ساکن شهر.

14- تشريک مساعي با فرهنگ در حفظ ابنيه و آثار باستاني شهر و

ساختمانهاي عمومي و مساجدو غيره .

15- اهتمام در مراعات شرايط بهداشت در کارخانه ها و مراقبت در پاکيزگي

گرمابه ها و نگاهداري اطفال بي بضاعت و سر راهي .

16- ساختن خيابانها و آسفالت کردن سواره روها و پياده روهاي معابر

 و کوچه هاي عمومي و انهار و جويهاي طرفين از سنگ آسفالت و امثال آن

به هزينه شهرداري محل .

17- وضع مقررات خاص براي نامگذاري معابر و نصب لوحه نام آنهاوشماره

گذاري اماکن و نصب تابلوي الصاق اعلانات و برداشتن و محو کردن آگهي ها

ازمحلهاي غيرمجاز و هر گونه اقداماتي که در حفظ و نظارت و زيبائي شهر

 مؤثر باشند .


فروش ‏‏( پیش فروش )‏‏ آپارتمان در خیابان فرشته تهران

 • فروش آپارتمان 295 متری تیپ 3 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر   فروش ( پیش فروش )  آپارتمان 295 متری فوق مدرن در خیابان فرشته تهرانفروش آپارتمان 295 متری تیپ 3 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر خیابان فرشته تهران  جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها  و بازدید پروژه با شماره های  66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524   حوزه فروش   تماس حاصل فرمایید. امیدواریم استحکام ، زیبائی و مهمتر از همه اعتبار فروشنده ( شرکت سرمایه گذاری توسعه ساختمان سپهر تهران متعلق به بانک صادرات )شما را ترغیب نماید تا در صورت نیاز به ملکی در شمال شهر تهران برای سکونت در محیطی دلپذیر و زیبا و یا سرمایه گذاری مطمئن ، یکی از خریداران این برج های آرامش بخش باشید. طبقه اول تیپ 3 همه امکاناتی که در زیر این مطلب توضیح داده ...
  Posted Sep 28, 2015, 11:23 PM by فروش آپارتمان تهران
 • فروش آپارتمان 296 متری تیپ2 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر  فروش ( پیش فروش ) قیمت آپارتمان 296 متری فوق العاده  لوکس در خیابان فرشته تهران==============================فروش ( پیش فروش ) قیمت آپارتمان 296 متری  طبقه دوم تیپ 2خیابان فرشته تهران  جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها  و بازدید پروژه با شماره های  66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524   حوزه فروش   تماس حاصل فرمایید. نقشه پلن زمین و زیربنای کل پرژه برج فرشته به ترتیب واحد ها  نقشه پلن آپارتمان 296 متری تیپ 2 طبقه دوم برج فرشته       اطلاعات  اولیه  موقعیت جغرافیایی:تهران- خیابان فرشته- نبش خیابان آقا بزرگیمتراژ زمین:10000مترمربعمتراژ زیربنا کل پروژه :  53000 مترمربعکاربری:مسکونیتعداد طبقات : 16 طبقه  شامل  4 طبقه پارکینگ و امکانات رفاهی عمومی ( سالن ورزش ، استخر ، لابی و ....) و 12 طبقه مسکونی   معرفی مشخصات پروژه سپهر ...
  Posted Sep 4, 2015, 1:56 PM by فروش آپارتمان تهران
 • فروش آپارتمان 241 متری تیپ 1 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر  : فروش آپارتمان 241 متری  طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر   جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها  و بازدید پروژه با شماره های  66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524   حوزه فروش   تماس حاصل فرمایید.نقشه پلن آپارتمان 241 متری تیپ 1 طبقه دوم  اطلاعات  اولیه  پروژه فرشته پلاس خیابان فرشته موقعیت جغرافیایی:تهران- خیابان فرشته- نبش خیابان آقا بزرگیمتراژ زمین:10000مترمربعمتراژ زیربنا کل پروژه :  53000 مترمربعکاربری:مسکونیتعداد طبقات : 16 طبقه  شامل  4 طبقه پارکینگ و امکانات رفاهی عمومی ( سالن ورزش ، استخر ، لابی و ....) و 12 طبقه مسکونیمعرفی مشخصات پروژه سپهر فرشته (فرشته پالاس )  و موقعیت مکانی  پروژه سپهر فرشته (فرشته پالاس ) در زمینی به وسعت 10000 متر مربع در سه برج متصل بهم در حال ...
  Posted Oct 7, 2015, 8:57 AM by فروش آپارتمان تهران
Showing posts 1 - 3 of 3. View more »


فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در خیابان آزادی تهران

 • فروش مغازه 120 متری در پاساژ مجتمع سپهر آزادی ( کد فروش ملک 29 )  ========================================================   نقشه پلان واحد های تجاری طبقه هم کف پاساژ آزادیمناسب برای صنایع الکترونیک و مخابرات ،کامپیوتر و IT ،  پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی  و صنایع پیشرفته صنعتی و ...مساحت این مغازه 120 متر مربع بالکن این مغازه 0 متر ( فاقد بالکن ) کل مساحت مغازه شامل سطح ( کف ) و بالکن 120 متر مربع کل مساحت محاسبه شده در قیمت 120 متر مربع    جهت اطلاع از قیمت و بازدید پروژه با شماره های  66122692 – 66122692 - 66120538-09109808524     ===========================آدرس پروژه : تهران – خیابان آزادی – بین نواب واسکندری روبروی ایستگاه مترو توحید- پاساژ بازار بورس دانش بنیان آزادی   ============================
  Posted Oct 26, 2015, 11:36 PM by Neda audio book
 • فروش واحد 63 متری تجاری ( مغازه) طبقه همکف ساختمان سپهر آزادی ( کد فروش ملک 30 )  ========================================================   نقشه پلان واحد های تجاری طبقه هم کف پاساژ آزادیمناسب برای صنایع الکترونیک و مخابرات ،کامپیوتر و IT ،  پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی  و صنایع پیشرفته صنعتی و ...مساحت این مغازه 63 متربالکن این مغازه 36 متر کل مساحت مغازه شامل سطح ( کف ) و بالکن 99 متر مربع کل مساحت محاسبه شده در قیمت 81 متر مربع - بخاطر قرار گرفتن این مغازه در بر خیابان آزادی برای کلیه برند های معتبر و بانک ها مورد مناسبی می تواند باشد   جهت اطلاع از قیمت و بازدید پروژه با شماره های  66122692 – 66122692 - 66120538-09109808524    ===========================آدرس پروژه : تهران – خیابان آزادی – بین نواب واسکندری روبروی ایستگاه مترو توحید- پاساژ بازار بورس دانش بنیان آزادی   ============================
  Posted Oct 26, 2015, 11:23 PM by Neda audio book
Showing posts 1 - 2 of 2. View more »رامسر - فروش آپارتمان های ساحلی در رامسر 80 تا 180 متری


تعریف وظایف شهروندی

posted May 5, 2015, 12:17 AM by فروش آپارتمان تهران


 

وظايف شهروندي :

درقبال وظايف مصرح درقانون براي مديريت شهري که

دربرگيرنده حقوق شهروندي نيزميباشد،متقابلآشهروندان در ارتباط با

شهر و مديريت شهري داراي وظايف و تکاليفي هستند که عمل به ا

ين وظايف و تکاليف در ارتباط دو سويه با حقوق آنها از مديريت شهري

  باعث ارتقاء فضيلت جامعه شهري ، تأمين سعادت و ايمني شهري مي گردد .

 

بطور کلي وظايف شهروندان را ميتوان در چند مورد زير خلاصه نمود :

 

1- آشنائي با حق و حقوق خويش در جامعه شهري .

 

2- آشنائي باوظايف و تکاليف مديريت شهري و توانائيها و محدوديتهاي

مديريت شهري درادارۀ شهر و هماهنگ ساختن سطح توقعات خويش

 با اين وظايف و امکانات .

 

3- پس از آشنائي با دو مقوله فوق هر شهروند بايد براي احقاق حق

خويش و بالطبع بهبود وضعيت جامعه شهري خود اقدام نموده و

 مديريت شهري را وادار به انجام وظيفه و اعاده حق شهروندي خويش نمايد .

 

4- سعي وتلاش براي مشارکت در اداره شهر .

 

5- افزايش حس تعلق خاطر خود به محله و شهر محل سکونت خويش .

 

6- تشويق و ترغيب همشهريان خود به مشارکت در امور شهر .

 

با لحاظ وظايف کلي فوق الذکر ، وظايف شهروندان در قبال محله

  و شهر محل سکونت خويش را ميتوان بصورت جزئي تر بيان نمود.

 عمده اين وظايف که بشرح ذيل بدانها اشاره گرديده است ،

 وظايفي هستند که از مواد مصرح در قانون شهرداريها

(فصل مربوط به وظايف شهرداري) مستفاد گرديده است :

 • تلاش در حفظ نظافت و سلامت معابر و مجاري آبهاي سطح شهر .
 • پرهيز از اشغال پياده روها و معابر و ايجاد سد معبر .
 • خودداري از تخليه نخاله ساختماني و زباله ها در اماکن غير مجاز .
 • تشريک مساعي با مديريت شهري در حفظ و ارتقاء سطح
 •  
 • بهداشت عمومي جامعه .
 • مشارکت در جلوگيري از رواج پديده مذموم تکدي گري در سطح شهر .
 • مشارکت و همکاري با مديريت شهري در ايجاد و گسترش مراکز
 •  
 •  فرهنگي و ارتقاء سطح فرهنگ عمومي جامعه .
 • تلاش براي رفع خطر از بناها و ديوارهاي خصوصي شکسته و
 •  
 •  خطرناک واقع در معابر و اماکن عمومي .
 • پرهيز از گذاشتن هر نوع اشياء در بالکن و ايئانهاي مشرف و مجاور
 • به معابر عمومي .
 • خودداري از نصب دودکشهاي ساختمانها که به نوعي باعث
 •  
 • زحمت و خسارت ساکنين شهر مي گردد .
 • پرهيز ازايجاد و تأسيس کليه اماکني که به نحوي ازانحاء موجب بروز
 •  
 • مزاحمت براي ساکنين و يا مخالف اصول بهداشت عمومي شهر مي باشد .
 • همکاري با مديريت شهري درنگهداري و مراقبت و ياري رساني به
 •  
 • اطفال بي بضاعت و سر راهي .
 • خودداري از نصب تابلوهاي آگهيها در محلهاي غيرمجاز و بطور کلي
 •  
 •  پرهيز از هر گونه اقدامي که باعث کاهش نظافت و زيبائي شهر
 •  
 •  و نيز آسيب رساني به منظر شهري میگردد.
 •  
 •  
 • عدم توقع از مديريت شهري براي خدمات رساني دراماکن خارج از
 •  
 •  محدوده مصوب و قانوني شهر و جلوگيري از ايجاد چنين توقعي بين
 •  
 • ساکنين اين گونه محلات و ساير همشهريان .
 •  
 • کوشش در عمل و رعايت مقررات مصوبي که به منظور انتظام بخشي
 •  
 •  به زندگي شهري وضع شده است و جلوگيري از قانون شکني
 •  
 •  
 •  همشهريان و آگاهي بخشي به آنان براي رعايت مقررات شهري .
 •  

آداب رفتار با همسایه .....

posted May 5, 2015, 12:08 AM by فروش آپارتمان تهران   [ updated Oct 31, 2015, 5:59 AM ]

آداب رفتار با همسايه :

1- با ادب و احترام با آنان رفتار كنيم.

2- بدون اجازه روي بام خانه يا حياط منزلشان نرويم.

3- بدون اجازه روي بام خانه‌ي آنان نرفته و حتي نگاه نكنيم.

4- بدون اجازه از هيچ وسيله ايشان استفاده نكنيم.

5- اگر كمكي خواستند در حد توان به آنان كمك كنيم.

6- آشغال و وسايل اضافي و غير بهداشتي خود را در خانه همسايه نريزيم.

7- در وقت مصيبت يا بيماري به خانه آنها برويم و به آنها آرامش بدهيم و دعاي

 

خير بنمائيم.

8- آب‌پر پشت بام‌ها را با لوله مناسب به پايين مي‌آوريم تا در وقت بارندگي براي

 

آنها مزاحمت ايجاد نكند.

9- بدون اجازه ماشين خود را جلو در خانه آنها پارك نكنيم.

10- عيب همسايه را نزد ديگران بازگو نكنيم (غيبت نكنيم وتهمت نزنيم)

 
فروش ‏‏( پیش فروش )‏‏ آپارتمان در خیابان فرشته تهران

 • فروش آپارتمان 295 متری تیپ 3 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر   فروش ( پیش فروش )  آپارتمان 295 متری فوق مدرن در خیابان فرشته تهرانفروش آپارتمان 295 متری تیپ 3 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر خیابان فرشته تهران  جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها  و بازدید پروژه با شماره های  66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524   حوزه فروش   تماس حاصل فرمایید. امیدواریم استحکام ، زیبائی و مهمتر از همه اعتبار فروشنده ( شرکت سرمایه گذاری توسعه ساختمان سپهر تهران متعلق به بانک صادرات )شما را ترغیب نماید تا در صورت نیاز به ملکی در شمال شهر تهران برای سکونت در محیطی دلپذیر و زیبا و یا سرمایه گذاری مطمئن ، یکی از خریداران این برج های آرامش بخش باشید. طبقه اول تیپ 3 همه امکاناتی که در زیر این مطلب توضیح داده ...
  Posted Sep 28, 2015, 11:23 PM by فروش آپارتمان تهران
 • فروش آپارتمان 296 متری تیپ2 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر  فروش ( پیش فروش ) قیمت آپارتمان 296 متری فوق العاده  لوکس در خیابان فرشته تهران==============================فروش ( پیش فروش ) قیمت آپارتمان 296 متری  طبقه دوم تیپ 2خیابان فرشته تهران  جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها  و بازدید پروژه با شماره های  66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524   حوزه فروش   تماس حاصل فرمایید. نقشه پلن زمین و زیربنای کل پرژه برج فرشته به ترتیب واحد ها  نقشه پلن آپارتمان 296 متری تیپ 2 طبقه دوم برج فرشته       اطلاعات  اولیه  موقعیت جغرافیایی:تهران- خیابان فرشته- نبش خیابان آقا بزرگیمتراژ زمین:10000مترمربعمتراژ زیربنا کل پروژه :  53000 مترمربعکاربری:مسکونیتعداد طبقات : 16 طبقه  شامل  4 طبقه پارکینگ و امکانات رفاهی عمومی ( سالن ورزش ، استخر ، لابی و ....) و 12 طبقه مسکونی   معرفی مشخصات پروژه سپهر ...
  Posted Sep 4, 2015, 1:56 PM by فروش آپارتمان تهران
 • فروش آپارتمان 241 متری تیپ 1 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر  : فروش آپارتمان 241 متری  طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر   جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها  و بازدید پروژه با شماره های  66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524   حوزه فروش   تماس حاصل فرمایید.نقشه پلن آپارتمان 241 متری تیپ 1 طبقه دوم  اطلاعات  اولیه  پروژه فرشته پلاس خیابان فرشته موقعیت جغرافیایی:تهران- خیابان فرشته- نبش خیابان آقا بزرگیمتراژ زمین:10000مترمربعمتراژ زیربنا کل پروژه :  53000 مترمربعکاربری:مسکونیتعداد طبقات : 16 طبقه  شامل  4 طبقه پارکینگ و امکانات رفاهی عمومی ( سالن ورزش ، استخر ، لابی و ....) و 12 طبقه مسکونیمعرفی مشخصات پروژه سپهر فرشته (فرشته پالاس )  و موقعیت مکانی  پروژه سپهر فرشته (فرشته پالاس ) در زمینی به وسعت 10000 متر مربع در سه برج متصل بهم در حال ...
  Posted Oct 7, 2015, 8:57 AM by فروش آپارتمان تهران
Showing posts 1 - 3 of 3. View more »


فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در خیابان آزادی تهران

 • فروش مغازه 120 متری در پاساژ مجتمع سپهر آزادی ( کد فروش ملک 29 )  ========================================================   نقشه پلان واحد های تجاری طبقه هم کف پاساژ آزادیمناسب برای صنایع الکترونیک و مخابرات ،کامپیوتر و IT ،  پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی  و صنایع پیشرفته صنعتی و ...مساحت این مغازه 120 متر مربع بالکن این مغازه 0 متر ( فاقد بالکن ) کل مساحت مغازه شامل سطح ( کف ) و بالکن 120 متر مربع کل مساحت محاسبه شده در قیمت 120 متر مربع    جهت اطلاع از قیمت و بازدید پروژه با شماره های  66122692 – 66122692 - 66120538-09109808524     ===========================آدرس پروژه : تهران – خیابان آزادی – بین نواب واسکندری روبروی ایستگاه مترو توحید- پاساژ بازار بورس دانش بنیان آزادی   ============================
  Posted Oct 26, 2015, 11:36 PM by Neda audio book
 • فروش واحد 63 متری تجاری ( مغازه) طبقه همکف ساختمان سپهر آزادی ( کد فروش ملک 30 )  ========================================================   نقشه پلان واحد های تجاری طبقه هم کف پاساژ آزادیمناسب برای صنایع الکترونیک و مخابرات ،کامپیوتر و IT ،  پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی  و صنایع پیشرفته صنعتی و ...مساحت این مغازه 63 متربالکن این مغازه 36 متر کل مساحت مغازه شامل سطح ( کف ) و بالکن 99 متر مربع کل مساحت محاسبه شده در قیمت 81 متر مربع - بخاطر قرار گرفتن این مغازه در بر خیابان آزادی برای کلیه برند های معتبر و بانک ها مورد مناسبی می تواند باشد   جهت اطلاع از قیمت و بازدید پروژه با شماره های  66122692 – 66122692 - 66120538-09109808524    ===========================آدرس پروژه : تهران – خیابان آزادی – بین نواب واسکندری روبروی ایستگاه مترو توحید- پاساژ بازار بورس دانش بنیان آزادی   ============================
  Posted Oct 26, 2015, 11:23 PM by Neda audio book
Showing posts 1 - 2 of 2. View more »رامسر - فروش آپارتمان های ساحلی در رامسر 80 تا 180 متری


1-10 of 12