تکنیک های کاربردی و اثر گزار در طراحی و چیدمان یک آپارتمان

posted Sep 17, 2015, 3:24 AM by فروش آپارتمان تهران   [ updated Sep 17, 2015, 4:15 AM ]

Contents

 1. 1 تکنیک های  کاربردی و اثر گزار در طراحی و چیدمان  یک آپارتمان
 2. 2 10 وسیله ای که هر اتاق نشیمن باید داشته باشد .
 3. 3 نشاط بخشیدن به کابینتهای قدیمی در آشپزخانه شما .
 4. 4 ۱۰ سبک معماری و چیدمان ژاپنی در طراحی داخلی منزل شما .
 5. 5 10 سبک ژاپنی در طراحی داخلی :
 6. 6 5) راهرو به سبک ژاپنی
 7. 7 6) اثاثیه به سبک ژاپنی
 8. 8 مطالبی آموزنده و مهم در مورد طراحی اتاق خواب کودک شما .
 9. 9 ده درس در طراحی داخلی که هر کسی باید بداند
 10. 10 2) برای مبلمان هزینه کنید
 11. 11 چگونه آشپزخانه تان را سازماندهی کنید
 12. 12 چگونه آشپزخانه تان را سازماندهی کنید ؟
 13. 13 چگونه در یک آپارتمان کوچک بیشترین فضا را ایجاد کنیم ؟
 14. 14 چگونه در یک آپارتمان کوچک بیشترین فضا را ایجاد کنیم
 15. 15 چرا دکوراسیون به سبک ایتالیایی محبوبیت زیادی در دنیا دارد ؟
 16. 16 چرا دکوراسیون به سبک ایتالیایی محبوبیت زیادی دارد ؟
 17. 17 معماری مدرن: چرا مردم معماری مدرن را دوست دارند
 18. 18 چرا مردم معماری مدرن را دوست دارند
 19. 19 ده سبک مدرن و فوق العاده در طراحی کابینت های آشپزخانه .

تکنیک های  کاربردی و اثر گزار در طراحی و چیدمان  یک آپارتمان


ارسال شده توسط  method 
1616

10 وسیله ای که هر اتاق نشیمن باید داشته باشد .

اگر قرار بود اتاق نشیمن خود را کاملا از اول طرح ریزی یا طراحی کنید، 10 چیز اول در لیستتان چه بود؟ داشتن برخی از آیتم ها ضروری است و هر اتاق نشیمنی باید شامل آنها باشد، مهم نیست که سبک و طراحی چه باشد. برای ما این 10 آیتم عبارتند از:
1. گیاهان

9

یک گیاه طبیعی سبز و پر طراوت چیزی است که هر اتاق نشیمنی باید دربر داشته باشد. گیاهان تطبیق پذیر هستند و در هر نوع دکور و سبکی عالی به نظر می رسند. تنها باید گیاه مناسب برای خود را انتخاب کنید و خواهید دید که چقدر در زیبا تر کردن دکوراسیون داخلی شما موثر خواهد بود.
2. یک فرش راحت

2

 

یک فرش با بافت نرم، که زیر پاهایتان گرم و نرم احساس شود باعث می شود هر اتاق خوابی آماده پذیرایی به نظر برسد و احساس شود و شما قطعا آن را می خواهید. مهمانان شما نیز آن را تحسین می کنند، حتی اگر همه آنها این را نگویند.با یک فرش شیک می توانید نوید یک دکوراسیون لوکس را به خود بدهید.
3. یک چیز شخصی

5

برای اینکه یک اتاق نشیمن خودمانی به نظر برسد و احساس شود، باید شامل چیزی شخصی برای مثال، مانند تعدادی عکس خانوادگی باشد. بدون این جزئیات کوچک اتاق سرد و کمتر آماده¬ی پذیرای احساس می شود.
4. یک میز پیشدستی
حتی اگر میز پیشدستی عنصر فرعی در اتاق نشیمن شما باشد و خصوصیات مهم دیگر اولویت داشته باشند، این نیز جزئی است که تمام قطعات دیگر را گرد هم جمع می کند و باعث می شود اتاق کامل به نظر برسد.
5. دراپه های پررنگ

1

دراپه ها/پرده ها به اتاق شخصیت می دهند و روشی فوق العاده برای ارائه¬ی رنگ و طرح های پررنگ درون این فضا هستند. یک ظاهر چشم نواز برای پرده های اتاق نشیمن خود انتخاب کنید. اگر آنها صاف و هموار باشند به سادگی درون زمینه محو می شوند.
6. شمع ها

6

حتی اگر در حال برنامه ریزی یک بعد از ظهر رمانتیک نیستید هنوز می توانید از شمع ها استفاده کنید تا باعث شوید اتاق نشیمنتان گرم و راحت، آماده پذیرایی و صمیمی احساس شود. شما می توانید شمع ها را روی تاقچه، میز پیشدستی یا روی میز عسلی به نمایش بگذارید.وجود شمع در فضایدکوراسیون اتاق خواب نیز می تواند حالتی رمانتیک و زیبا را خلق نماید.
7. یک سینی

7

یک چیز کوچک مانند یک سینی می تواند به عنوان یک افزودنی مفید و فوق العاده به اتاق نشیمن پدیدار شود. شما می توانید آن را روی میز پیشدستی نگهدارید و همه متعلقاتتان را در آن جمع کنید مثل کنترل تلویزیون، مجله مورد علاقه تان و غیره.
8. یک تلویزیون

8

هر کسی تلویزیون را در اتاق نشیمن مفید نمی داند. حتی اگر از تماشای تلویزیون لذت نمی برید، مهمانان شما ممکن است لذت ببرند. به علاوه، این روزها بیشتر تلویزیون ها دستگاههای هوشمند هستند و شما می توانید از انها برای چیزهای دیگری به جز تماشای کانال های تلویزیونی معمولی استفاده کنید.
9. بالش های راحت

10

همیشه در اتاق نشیمن خود بالش داشته باشید. حتی اگر مبل یا کاناپه شما همانند آن خیلی راحت باشد، برخی از مهمانان ممکن است به تعدادی پشتی اضافه احساس نیاز کنند یا ممکن است از داشتن تعدادی بالش اضافه تنها برای احتیاط در آنجا لذت ببرند.
10. پتوهای کوچک گرم و راحت

3

وقتی در مبل خودتان استراحت می کنید تا یک فیلم تماشا کنید خیلی عالی است که پتوهای کوچکی در اطراف داشته باشید. یک روانداز در اطراف اتاق نشیمن خود برای چنین مواقعی داشته باشد.

نشاط بخشیدن به کابینتهای قدیمی در آشپزخانه شما .

ارسال شده توسط  method 
ferem akshaye sait

نشاط بخشیدن به کابینت های قدیمی .

 
کابینت یکی از گرانترین اجزای خانه¬ی شماست. چه برای آشپزخانه باشید و چه برای حمام خود به دنبال کابینت باشید، نشاط بخشیدن به کابینت های قدیمی باعث صرفه جویی در پول شده و در بهبود ظاهر خانه موثر است. وقتی کابینت ها آپدیت می شوند ارزش خانه¬ی شما بیشتر شده و برای خریداران آینده¬ی خانه خود جذابیت ایجاد می کنند. حتی اگر قصد اسباب کشی ندارید، وقتی کابینت های تازه و به روز داشته باشید دوست دارید وقت زیادی را در آشپزخانه یا حمام بگذرانید. در اینجا 10 روش برای نشاط بخشیدن به کابینت های قدیمی و در عین حال آپدیت کردن خانه وجود دارد.دقت نمایید وجود کابینت های شیک علاوه بر اینکه می تواند دکوراسیون آشپزخانه شما را شیک نماید در نمای کلی دکوراسیون داخلی شما نیز تاثیر گذار خواهد بود.

1) کابینت ها را رنگ کنید: درباره¬ی رنگ کردن کابینت های قدیمی با یک لایه رنگ جدید نیمه براق یا خیلی براق فکر کنید. مطمئن شوید که کابینت ها سمباده زده شوند و رنگ قدیمی آنها پاک شود. برای آنکه بیشترین نتیجه را بگیرید از فروشگاه¬های بهسازی خانه یا یک کابینت ساز درمورد کابینت خاص خود مشورت بگیرید.

1


2) فلزآلات درب کابینت¬ها را تعویض کنید/اضافه کنید: بدون تغییر ظاهر فیزیکی درب کابینتها، دستگیره ها و دسته¬ی کشوها می توانند به کابینت شما ظاهر جدیدی ببخشند و تاثیر گذار باشند. فلزات مدرن را انتخاب کنید مثل کروم خراش خورده، نیکل، مس یا فولاد ضدرنگ. می توان سبک های مختلف داشت؛ از دسته¬ کشوهای نازک مینی مالیست گرفته تا دستگیره¬های پیچیده تر و کشیده و انحنادار.

3) به تاج کابینت ها قرنیز اضافه کنید: اگر کابینت های آشپزخانه شما شرایط خوبی دارند، فقط نیاز به یک ظاهرشیک تر دارند، از عناصر چوبی مثل قرنیز و کنگره برای تاج کابینتها استفاده کنید. اضافه کردن عناصر چوبی به کابینت، ارتفاع آشپزخانه¬ی شما بلند تر نشان داده و به آن عظمت می بخشند. برای تناسب رنگ قسمت های چوبی جدید با کابینت های فعلی، تمام اجزا را با هم رنگ کنید.

2


4) دربهای شیشه ای اضافه کنید: برای اینکه به کابینت ها جذابیت سبک کانتری (روستایی) ببخشید، دربهای معمولی را با دربهای شیشه ای تعویض کنید. اگر تصمیم دارید شیشه اضافه کنید، در این کابینت ها ظروف دکوری یا وسایل نمایشی قرار دهید. زیر سقف کابینت¬ها چراغ تعبیه کنید تا در هنگام غروب، تصویر جذابی ایجاد شود.وجود کابینت های شیک می تواند دکوراسیون منزل شما را مدرن تر و زیباتر از قبل نشان دهد.
5) کابینت ها را روکاری کنید: کابینت هایی که از مد افتاده هستند اما استحکام ساختاری خوبی دارند برای روکاری کردن مناسب هستند. روکاری کردن شامل تغییر رونمای دربها و کشوهای قدیمی و تعویض آنها با یک رونماهای جدید می باشد. برای تغییر رنگ، می توانید از خود برچسب های طرح چوب برای کابینت های فعلی استفاده کنید که باعث می شود کابینت های شما دست اول به نظر برسند.
6) دربها را کلا حذف کنید: قفسه ها و کابینت های نیمه باز برای افرادی مناسب هستند که دوست دارند ظروف خود را در معرض نمایش بگذارند. استفاده از بوفه های باز برای پرنشاط کردن آشپزخانه و دیوارها، باعث ایجاد ظاهری تزئینی می شود. درون کابینت ها را رنگ کنید تا پس زمینه ای زیبا به ظروف بدهید.
7)نورپردازی های داخل کابینت/بالای کابینت آشپزخانه را روشن می کنند: آپدیت کردن کابینت های قدیمی به معنی بهبود عملکرد آن ها نیز هست. با نورپردازی داخل و بالای کابینت ها به آنها روح تازه ببخشید. نورپردازی می تواند باعث زیبایی پیرامون شود، نورپردازی زیر کابینت ها به صورت دو منظوره عمل می کند هم به زیبایی می افزاید و هم فضای کاری را روشن می کند.
8)به کابینت های خود امکانات بیشتری اضافه کنید: به کابینت هایی که هنوز ظاهر خوبی دارند، امکانات بیشتری اضافه کنید، مثل قفسه بشقاب ها، نوشیدنی ها، و تاقچه های روباز، به این صورت نمای آنها را آپدیت می کنید. برای ایده های بیشتر به فروشگاهای تولید کابینت مراجعه کنید یا به اینترنت سر بزنید تا الگوها و ایده های جالبی بگیرید.

4

9) برای وسایل برقی خود پنل هایی از جنس کابینت اضافه کنید: وقتی زیبایی کابینت های شما بهبود پیدا کرد، برای وسایل برقی پنل هایی متناسب با کابینت ها در نظر بگیرید. این برای افرادی که نمای کابینت های خود را با دربها و دسته کشوها ارتقا داده اند پیشنهاد خوبی است. یخچال، ماشین ظرفشویی، و فرها دارای تنوع زیاد و پنل های قابل تغییر هستند و می توانند ظاهری منسجم ایجاد کنند.
10)توسعه کابینت به اتاق های مجاور: اگر فضای ذخیره سازی کمی دارید، افزایش کابینت های جدید در اتاق ناهار خوری یا اتاق نشیمن مجاور آن می تواند مشکل شما را حل کند. از یک کابینت ساز برای ارزیابی فضا و بودجه خود استفاده کنید. هزینه اضافه کردن 3-4 کابینت جدید بسیار کمتر از تعویض کل کابینت های قدیمی است. هر خانواده نیازهای مشخصی دارد و کابینت های آشپزخانه می توانند فضای تفکیک شده ای ایجاد کند.

کابینت های شما نماد سلیقه شما هستند و مسئول کیفیت و طول عمر برای خانه¬ی شما می باشند. کابینت های قدیمی و صرفه جویی در پول, نباید برای شما تبدیل به معضلی شوند که نمی توانید از عهده آن برآیید. این 10 قدم را دنبال کنید و ببینید که چگونه می توانید کابینت های خود را دوباره تازه کنید. شروع کنید… کابینت ها منتظر شما هستند!

نه تنها در منزل بلکه اگر در محیط کاری خود خواستید مثلا دکوراسیون اداری زیباتری داشته باشید سعی کنید در بخش آبدارخانه از کابینت های شیکی استفاده کنید.

5

۱۰ سبک معماری و چیدمان ژاپنی در طراحی داخلی منزل شما .

ارسال شده توسط  method 
ferem akshaye sait 1

10 سبک ژاپنی در طراحی داخلی :

سبک ژاپنی در طراحی داخلی : هزاران سال غرق در سنت روی زیبایی طراحی داخلی و معماری داخلی ژاپنی تاثیر گذاشته است، و حاصل آن یک طراحی پر از آرامش و بسیار فرهنگی است. سبک ژاپنی یک فضای زندگی تمیز و مرتب و بدون به هم ریختگی و شلوغی را فراهم می کند که به شدت وابسته به تعادل، نظم، سنت های قدیمی و عشق به زیبایی طبیعی است.
وقتی مراسم چای سنتی و سبک زندگی ژاپن را به خوبی شناخته شود، این فرهنگ بلافاصله عزیز می شود و ارزش تکرار کردن در زندگی های روزمره ما پیدا می کند. اگر به هر دلیل دیگری به این فرهنگ علاقمند شده اید، بیایید از سبک ژاپنی برای وارد کردن کمی از برازندگی روش ذن، به شیوه های زندگی خود، تقلید کنیم. آیا غیر از این است که ما می توانیم کمی صلح و توازن وارد خانه هایمان کنیم؟ از آنجایی که طراحی داخلی به سبک ژاپنی، احساس داشتن یک دکوراسیون داخلی آرامش بخش را کامل می کند، اجازه دهید نگاهی به 10 روش برای افزودن این سبک تسلی بخش به خانه بیندازیم.
1) عناصر طبیعی در دکوراسیون داخلی سبک ژاپنی
فرهنگ ژاپنی غرق در عشق و احترام به طبیعت است. بهترین روش برای حفظ یک ارتباط قوی با دنیای طبیعت، وارد کردن طبیعت به داخل خانه هاست.
افزودن گیاهان سنتی ژاپنی، مانند بونسای و بامبو، احساس فرهنگ ژاپنی را به خانه القا می کند. همچنین، می توانید هر نوع گل و گیاهی را به خانه اضافه کرده و باز هم به سبکی مشابه دست پیدا کنید. افزودن گیاهانی مانند نخل یا ارکیده را در خانه خود فراموش نکنید. در یک خانه ژاپنی داشتن آرایش های رنگی گل دار متداول نیست، بنابراین هر گیاهی که انتخاب می کنید، آن را ساده، طبیعی و سبز نگهدارید.
خانه¬های ژاپنی همچنین از طریق پنجره های بزرگ و گسترده که نمایی از طبیعت را از هر زاویه فراهم می کنند، طبیعت را به داخل می آورند. مانند این اتاق خواب، که در زیر دیده می شود، دربهای شیشه ای کشویی بزرگ نمایی طبیعی و آرامش بخش در داخل ایجاد می کنند. خانه خود را امروز به روی شگفتی های طبیعت باز کنید.

1

2) وان های حمام پر از آب در طراحی داخلی ژاپنی اهمیت دارد
آرامش صدای حباب های آب گوشهای مراقبه گر شما را پر خواهد کرد و تاثیر آرام کننده ای خواهد داشت. درست مانند گیاهان، عناصر آب در خانه های ژاپنی ضروری هستند. اوفورو، که در زبان ژاپنی به معنی حمام است، یک سنت آرام است که ارزش اضافه شدن در خانه¬ی شما را دارد. وان های پر از آب ژاپنی کوچک هستند، وان های کوچکی که معمولا نوعی صندلی برای نشستن دارند. این وان ها جزء علایق شرقی ها هستند و بسیاری از خانه دارانی که از ارزش سلامتی آنها آگاهند، به دنبال آنها هستند.

4

3) درب ها یا دیواره های کشویی به سبک ژاپنی
یک دیواره ژاپنی اصیل به شوجی نامیده می شود، و یک عنصر طراحی ضروری در خانه های ژاپنی است.
به خاطر هزینه زیاد خانه سازی، خانه های ژاپنی کوچک ساخته می شوندو بسیاری از شهروندان در آپارتمان های اجاره ای زندگی می کنند، بنابراین صرفه جویی در هر اینچ مربع از فضا کاری ضروری است. برعکس دربها، این شوجی ها که به عقب و جلو به صورت کشویی حرکت می کنند، نسبت به درهای چرخنده باعث صرفه جویی درفضا می شوند.
یک دیواره ژاپنی اصیل همواره از کاغذ نیمه شفاف مرغوب که درون یک فریم چوبی نگهداری می شود ساخته می شود. البته، ورژن های مدرن این دیواره ها که به صورت آنلاین نیز یافت می شوند، معمولا از پنل های شیشه ای درون فریم های مشبک چوبی ساخته شده اند.این طرح نمایی بسیار زیبا و فوق العاده به فضای دکوراسیون منزل شما می بخشد.

13

4) عناصر چوب و بامبو (چوب خیزران) در طراحی دکوراسیون ژاپنی
یکی از بهترین راه های ایجاد توازن و هماهنگی با طبیعت افزودن عناصر چوبی به خانه است. فرهنگ ژاپنی به استفاده از عناصر چوبی در سرتاسر خانه ها معروف است. دیوارها، دربها، فریم های مشبک دیواره ها و چارچوب ها همگی از چوب طبیعی ساخته شده اند. متداول ترین چوبها، نمونه های غربی از چوبهای افرا، سرو، شوکران و کاج سرخ هستند. بامبو نیز یک چوب معروف است که برای اهداف تزئینات استفاده می شود، که در تصویر زیر مشاهده می شود.
ضروری است که بافت چوب همه جا در خانه های ژاپنی دیده شود. با افزودن کفپوش از جنس بامبو یا دیواره های چوبی، تلاش کنید که این عناصر چوبی را وارد خانه خود کنید. شما تاثیر آرامش بخشی که عناصر چوبی با سطوح هموار به خانه تان اضافه خواهند کرد را دوست خواهید داشت.از طرح های چوبی مخصوصا در دکوراسیون آشپزخانه می توان استفاده کرد و فضایی دل انگیز را ایجاد نمود.

6

5) راهرو به سبک ژاپنی

راهروی ژاپنی جنکان نام دارد. این ناحیه ای است که به مهمانان خوشامد می گوید و همچنین مکانی است که کفشها در آنجا از پا درآورده می شوند و با دمپایی های خانگی جایگزین می شوند.
همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، راهرو یک طاقچه یا کابینت دارد که گتاباکو نامیده می شود و برای قرار دادن کفش ها استفاده می شود (نکته ای که وجود دارد این است که کفش ها معمولا به سمت بیرون قرار داده می شوند، برعکس تصویر زیر). همان طور که دیده می شود، راهرو دارای طراحی ساده با عناصر چوبی و نورطبیعی زیاد است.

7

6) اثاثیه به سبک ژاپنی

در عین حال که خانه های اصیل ژاپنی، اتاق های پر از وسایل را برای اهداف خاص مثلا اتاق نشیمن یا اتاق تلویزیون از هم تفکیک نمی کنند، ما همچنان می توانیم از سادگی سبک ژاپنی برای خانه های تفکیک شده خود الهام بگیریم.
بسیاری از اثاثیه¬ی ژاپنی ارتفاع کمی دارند و نزدیک به زمین هستند، وقتی زمان مراسم چای فرا می رسد، تشک های زمینی همواره از اثاثیه سبقت می گیرند. الگو برداری از این زیبایی طراحی به سادگی با به کارگیری اسباب دارای ارتفاع کم در خانه هایمان حاصل می شود، مانند میزهای مجاور تخت و تخت خوابی که در زیر به تصویر کشیده شده است.
می توانیم با قرار دادن تشک های زمینی در اطراف یک میز تخته ای کوتاه، بسیار اصیل تر باشیم- استفاده از آن به عنوان وسیله ای برای صرف ناهار و شام، می تواند نشانه حسن نیت باشد، و حتی شاید کمی رمانتیک تر به نظر برسد. چه شما بخواهید بیشتر سبک شرقی را وارد غرب کنید، و چه بخواهید بسیار اصیل باشید، اثاثیه به سبک ژاپنی می تواند به سادگی در طراحی خانه شما به کار گرفته شود.

11

7) قواعد طراحی ژاپنی مینی مالیست
همان طور که قبلا گفته شد، طراحی ژاپنی مرتب و مینی مالیست است. در این خانه ها شلوغی وجود ندارد. همان طور که در بالا بررسی کردیم، برخی اوقات در یک خانه اصیل ژاپنی اثاثیه زیادی وجود ندارد.
چگونه می توانید به این زیبایی طراحی برسید و در عین حال خانه ای پر از اثاثیه و تسهیلات مدرن داشته باشید؟ نکته کلیدی این است که طراحی تان را ساده و منظم نگهدارید. بیشتر طرفداران طراحی های مدرن، الهام گرفتن از این سبک را بسیار راحت می دانند.
اثاثیه باید مدرن، دارای سطوح هموار و صاف و ساخته شده از چوب طبیعی باشند. نورپردازی باید زاویه دار و مدرن باشد (همان گونه که در آشپزخانه زیر دیده می شود). همچنین نورپردازی می تواند مشابه سبک نورگیرهای ژاپنی اصیل باشد. در هر حال، امیدواریم که طراحی های مدرن برای زندگی از این سبک ساده و شفاف الگو بگیرند. همه چیز باید منظور و جایی داشته باشد، هیچ چیز بدون نظم و بدون عملکرد نیست. مطالعه روی هنر فنگ شویی نیز می تواند در طراحی دکوراسیون مینیمالیست به شما کمک کند.

2

 

8) فضاهای باز و نور طبیعی نکته کلیدی در طراحی ژاپنی هستند
همان طور که دربالا ذکر شد، فضای باز و قواعد طراحی مینی مالیست بر طراحی ژاپنی حاکم هستند. بنابراین اجازه دهید به یک روش دیگر برای رسیدن به این زیبایی طراحی نگاهی بیندازیم- یعنی نور طبیعی. نور طبیعی به وفور این خانه ها را پر می کند، و نمایی آرام و رنگ های طبیعت را با خود به همراه می آورد. بهترین راه برای روشن کردن خانه چه می تواند باشد؟ پنجره های بزرگ و وسیع و شکاف های سقفی مانند پنجره های سقفی، روش مناسبی برای افزودن این طراحی درخشان به خانه می باشد.
پرده های ضخیم نیز اصلا نباید استفاده شوند. آنها نور طبیعی را مسدود می کنند. سعی کنید پنجره های خود را خالی از هر مانعی نگهدارید، اما اگر ممکن نبود، از سایه بان های ساده حصیری، یا پرده های لطیف استفاده کنید. نور طبیعی روشی پر نشاط برای روشن کرده خانه شماست.

3

9)رنگ های محبوب در طراحی ژاپنی
خانه های ژاپنی در عین حفظ زیبایی طبیعی دنیای بیرون، شامل رنگ های ساده از طبیعت هستند. اکثر رنگ ها از قهوه ای عناصر چوبی، و سبز گیاهان گرفته شده است. کف پوش ها نیز یا کاشی های سنگی خاکستری یا چوب هستند، و بیشتر دیوارها با صفحاتی که از کاغذ تیره پوشانده شده اند، جایگزین می شوند.
این طراحی منتهی به یک رنگ آمیزی ساده می شود که بسیار طبیعی است. چگونه می توانیم از این طرح الگو بگیریم؟ سعی کنید عناصر چوبی طبیعی را در طاقچه های چوبی، پنل های دیواری و کفپوش ها، به کار بگیرید، یا تن خاکستری رنگ را از طریق کفپوش های سنگی یا حتی اثاثیه خود اضافه کنید (به تصویر زیر نگاه کنید).
همچنین، فراموش نکنید که از طریق گیاهان خانگی طبیعی رنگ سبز را نیز اضافه کنید. در زمان انتخاب رنگ، سادگی بسیار پر اهمیت است. به بیرون پنجره ها نگاه کنید تا ببینید چه عناصر رنگی طبیعی را می توانید امروز در خانه خود به کار بگیرید.

12

10) یک فضای مراقبه ذِن ایجاد کنید.
سعی کنید با ایجاد یک فضای آرامش واقعی در خانه که به منظور مراقبه، نوشیدن چای یا انجام یوگا در نظر گرفته شده، عمیقا غرق در فرهنگ آرامش بخش ژاپنی شوید.
به اتاقی که در تصویر زیر دیده می شود دقت کنید. این یک نقطه شگفت انگیز در فرهنگ ژاپنی است و یک مکان عالی برای نوشیدن چای ژاپنی فراهم می کند. یک جای ساکت در خانه برای دراز کشیدن روی تشک زمینی به منظور مراقبه یا فقط برای نشستن و ریلکسیشن پیدا کنید. فراموش نکنید که از آب نما استفاده کنید، بنابه این صورت صدای چکه های آب هر گونه صداهای ناهنجار و حواس پرتی را دور می کند.
خانه را سبز یا قهوه ای روشن رنگ کنید، گیاهان سبز زنده به خانه اضافه کنید، موسیقی های آرام و ویولون در خانه پخش کنید، شما خلوتگاه ژاپنی خود را برای ذِن در اختیار دارید.

5

 

 

مطالبی آموزنده و مهم در مورد طراحی اتاق خواب کودک شما .

ارسال شده توسط  method 
3

اتاق خواب کودک : چگونه می توان اتاق خوابی طراحی کرد که همراه با کودک شما رشد کند؟

2

1

بچه¬ها به تغییر سلایق شخصی لحظه به لحظه معروف هستند. و البته این بخشی از جذابیت رشد است. با این حال، وقتی زمان تزئین و دکوراسیون اتاق خواب آنها فرا می رسد، تغییر مداوم دکوراسیون برای اینکه سلیقه¬ی متغیر آنها منعکس شود، کار خسته کننده ای خواهد بود، البته که هزینه بر هم هست. نکات زیر را به کار ببرید تا اتاق خوابی را طراحی کنید که با فرزند شما رشد کند و در عین حال هویت آنها را ابراز کند.

روی اسبابی سرمایه گذاری کنید که در همه¬ی زمانها قابل استفاده باشند
وقتی شما بچه¬ی کوچک دارید، به راحتی می توانید با اسباب بازی های پرستاری زیبا آنها را در خانه نگه دارید. جذابیت این وسایل نسبت به طول عمر آنها اهمیت بیشتری پیدا می کند. ولی وقتی فرزند شما چند سال بزرگتر می شود، و در سنین نوجوانی است، شما باید مجددا به فروشگاهها سر بزنید. در عوض، به دنبال وسایلی باشید که می توانید آنها را برای چند سال آینده در خانه خود داشته باشید. برای مثال، به جای خریدن یک جالباسی بچه گانه، جالباسی را انتخاب کنید که برای لباس های بزرگسالی آنها نیز مناسب باشد. اگر فضای کافی دارید، روی یک تخت دو نفره دو طبقه سرمایه گذاری کنید که برای مهمانان وسایل خواب بیشتری داشته باشید.در ضمن تخت دو نفره می تواند نمایی زیبا به فضای دکوراسیون داخلی اتاق شما ببخشد.
4

2

 

وسایل چند منظوره را انتخاب کنید
وسایل دو منظوره، مخصوصا وقتی در حال تغییر یک اتاق از فضایی که مطابق با یک نوزاد در نظر گرفته شده به فضایی که آماده¬ی کودک باشد، ایده آل هستند. به ایده یک میز متغیر دوکاره و خرید میز تحریر یا قفسه هایی که اندازه آن با طبقه های متغیر قابل تنظیم است فکر کنید. به این روش شما می توانید وقتی نیاز داشتید از یک میز متغیر دوکاره استفاده کنید، کودک شما نیز یک فضای آماده برای انجام دادن تکالیف مدرسه اش دارد. همین طور، وقتی میخواهید یک تخت خواب بخرید، تختی را انتخاب کنید که زیر آن فضایی برای قرار دادن وسایل داشته باشد. کمدها به اتاق کمک می کنند که تمیز و مرتب به نظر برسندو در عین حال به شما این امکان را می دهند که منبع بی پایان اسباب بازی ها را در آنجا قرار دهید.

3

سعی کنید عناصر طراحی گران قیمت را بی تاثیر انتخاب کنید
درهر پروژه طراحی، بخش های متنوعی وجود دارد که شما می خواهید برای مدت طولانی محبوب باقی بمانند-کف پوشها، مبل، و رنگ های نقاشی. به جای اینکه از این چیزها برای ایجاد حس تاثیرگذاری استفاده کنید-مثل نقاشی کردن دیوار اتاق بچه به رنگ صورتی یا آبی- گزینه ای را انتخاب کنید که قدرت ماندگاری داشته باشد. رنگهای گرم و جذاب ، مبلمان کلاسیک، و کف پوش های عمومی و فراگیر را انتخاب کنید.
وقتی خنثی بودن یا بی تاثیر بودن مدنظر باشد، قیمت فاکتور خوبی برای دنبال کردن است. اگر اقلامی که خریداری می کنید هزینه بالایی دارند، بررسی کنید که در یک مدت کوتاه از مد نمی افتند. برای وسایلی که بعد از قدیمی شدن، قصد تعویض آنها را ندارید طبق مد عمل نکنید.
با لوازم، شخصیت ایجاد کنید
اتاق کودک شما نباید عاری از شخصیت باشد. این فضای کودکان است و آنها باید برای استفاده از آن به منظور بروز هویت خود مشتاق باشند. این بخش از شخصیت کودک را با لوازمی که به راحتی میتوان مطابق میل آنها تغییر داد، به اتاق اضافه کنید. این یعنی لوازمی مانند قالیچه، بالش ها، و قاب عکس هایی که تعویض آنها به صورت تقریبا مرتب امکان پذیر باشد. به علاوه، در عین حال که درهم ریختگی باید به کمترین میزان ممکن نگه داشته شود، اجازه دادن به کودک برای انتخاب تعدادی وسایل تزئینی در اتاقش راه ساده و کم هزینه ای است تا کودک احساس کند که در فرایند طراحی مشارکت کرده است.
به کودک خود کمک کنید در مسائل مختلف مشارکت کند
اتاق کودک جایی است که بیشترین زمان را در آن می گذراند، بنابراین ضروری است که در آن فضا احساس خوشایندی داشته باشد. مؤلفی به نام سوسانا سالک در کتابش به نام اتاقی برای کودکان فضاهای مدرن برای خواب و بازی، روی اهمیت مصالحه کردن با کودک تاکید می کند. او پیشنهاد می کند که به کودک خود یادآوری کنید که در عین حال که اتاقش فضایی برای خود او است، او بخشی از کل خانه است. نگران نباشید و درباره مسائلی که برای بحث و بررسی آزاد هستید و مسائلی که غیر قابل مذاکره هستند، شفاف عمل کنید. اما به خاطر داشته باشید که هر چه کودک شما درباره فضای متعلق به خودش احساس بهتری داشته باشد، در دراز مدت از آن بیشتر مراقبت خواهد کرد.
نتیجه¬ی نهایی
درمورد کودکان هیچ چیز دائمی نیست. آنها غذاها، رنگها، و شیوه های مورد علاقه خود را به سادگی مثل برق و باد تغییر می دهند. چرا باید طراحی اتاق آنها یک استثنا باشد. خود را برای درخواست تغییرات از جانب کودک خود آماده کنید و در برخورد با آنها منطقی عمل کنید. در هر حال، با دنبال کردن این نکات برای طراحی اتاق کودک به طوری که مطابق با سن او رشد کند، می توانید برای خودتان زمان، پول و انرژی صرفه جویی کنید. اما، در بهترین حالت، می توانید به شخصیت یکتای کودک در زمان انجام کارها احترام بگذارید، که این مسئله خوشایندی است.

ده درس در طراحی داخلی که هر کسی باید بداند

ارسال شده توسط  method 
4

10 درس در طراحی داخلی که هر کسی باید بداند

این نکات را به عنوان 10 نکته کوچک در طراحی دکوراسیون داخلی در نظر بگیرید. چرا که همه¬ی ما نمی توانیم در یک طراحی بدیع با جزئیات آن تبهر داشته باشیم-ما می توانیم خانه¬های خودمان را به روش خودمان تزئین کنیم. می توان به طراحی داخلی به شکل یک فرمول با مراحل خاص نگاه کرد؛ سنگ بناهایی که به شما کمک می کند تا طراحی داخلی خودتان را خلق کنید.
از طرف دیگر، برای دکوراسیون می توان هنر به خرج داد؛ این استعدادی است که تابع فرمول یا قاعده¬ی خاصی نیست. با اینکه ممکن است استعداد هنری نداشته باشید، می توانید شروع به یادگیری نحوه پیشبرد این استعداد کنید.

1)طرح ریزی کاربردی
طراحی داخلی باید با یک طرح ریزی کاربری برای یک اتاق شروع شود. برای شروع، پیشنهاد می کنیم به جستجوی توصیه های بی شمار و رایگان ابزارهای آنلاین برای طرح بندی و طراحی خانه بپردازید. در این برنامه های طراحی می توانید اندازه های اتاق و اندازه مبلمان خود را وارد کنید و سپس با طرح بندی های مختلفی که وجود دارد بازی کنید تا ببینید بهترین آن کدام است.
ما بسیاری از روشهای نادرست اتاق را از راه های سخت یاد می گیریم، بنابراین چرا ابتدا به صورت مجازی خانه خود را طراحی نکنیم؟ و از کار پر زحمت جابه جایی اسباب سنگین در خانه و ناموفقیت های مکرر برای رسیدن به یک طرح ریزی مناسب اجتناب نکنیم؟ برای طراحی دکوراسیون خانه  عجله نکنیم و سعی کنیم بهترین و حرفه ای ترین طرح را انتخاب نماییم.
کاربردی بودن خانه به شدت وابسته به سبک زندگی تک تک افراد است. اگر خانواده ای کم جمعیت دارید، ممکن است بخواهید روی وسایل و دکورهای گران قیمت هزینه کنید، در حالیکه خانواده های پرجمعیت ممکن است یک طراحی دلباز و گشوده و بدون اشیاء تزئینی زیاد را ترجیح دهند. نیاز تمام افراد خانه را بررسی کنید و سپس نرم افزار طراحی مناسب را که در رسیدن به طرح ایده آل به شما کمک می کند را انتخاب کنید.

7

2) برای مبلمان هزینه کنید

اکثر طراحان به شما می گویند اگر قصد دارید برای یک شیء هزینه کنید، مبل راحتی گزینه خوبی است. انتخاب نشیمنگاه درست برای اتاق بسیار دشوار است. چه رنگی را انتخاب می کنید؟ چه پارچه ای؟ چه اندازه ای؟ چقدر باید هزینه کنید؟ یک مبل با کیفیت کدام مبل است؟ برخی از مقالات نیویورک تایمز توصیه های خردمندانه ای در انتخاب یک مبل با کیفیت به شما می دهند.انتخاب مبلمان مناسب تاثیر زیادی در شکل ظاهری دکوراسیون منزل شما خواهد داشت.
بازدید کردن از فروشگاه های کالاهای طراحی نیز به شما در جستجوی اولیه¬ی سبک های مختلفی که مناسب نیازها و سلایق شما باشد کمک خواهند کرد. اما قبل از اقدام به خرید حتما آن را اندازه بزنید! خیلی ناگوار است که به وسیله ای علاقمند شوید بعد متوجه شوید که اندازه¬ی آن برای فضای شما خیلی بزرگ است.
ما پیشنهاد می کنیم انتخاب های خود را به تعداد کمی گزینه نهایی محدود کنید و سپس بر اساس بالاترین کیفیت انتخاب کنید.خرید یک مبلمان با کیفیت یک سرمایه گذاری مادام العمر خواهد بود، پس بهترین چیزی که استطاعت آن را دارید خریداری کنید و پارچه ای را انتخاب کنید که از آن خسته نخواهید شد… چه کسی دوست دارد با یک کاناپه گل دار یا یک رنگ از مد افتاده که موقع خرید رنگ پرطرفداری بوده، زندگی کند؟

11

3)اشیاء تزئینی
اضافه کردن اشیایی که هیچ استفاده¬ی خاصی ندارند به خانه بی معنی به نظر می رسد. چرا باید چیزی را خریداری کنم که نمی توانم استفاده کنیم؟ جواب ساده است، چون بیانگر یک سبک است، پس به دکوراسیون شما افزوده می شود.
ممکن است در حال حاضر در زیبایی شناختی تبهر نداشته باشد، اما از طریق آزمون و خطا، می توانید چیدمان مناسب اشیای تزئینی را به طوری که برای خانه مناسب باشد بیاموزید. بسیاری از طراحان داخلی می گویند اگر چیزی را خیلی دوست دارید، آن را خریداری کنید، شما جایی برای آن و راهی برای عملی کردن آن خواهید یافت. این جمله ممکن است برای افرادی که مهارت و دانش طراحی دارند موثر واقع شود اما برای افراد کمرو و تازه وارد در طراحی صادق نیست.
اگر نمی دانید چه کاری باید انجام دهید، پیشنهاد می کنیم در مجلات و فروشگاهها جستجو کنید تا ببینید چه چیزی دوست دارید. به روشی که فروشگاهها اشیای تزئینی خود را می چینند توجه کنید؛ توجه کنید که بیشتر چیزها با تدبیر و هدف در مجموعه هایی قرار گرفته اند و به صورت جداگانه در اتاق پراکنده نشده اند. مهم این است که چیزی را خریداری کنید که دوست دارید؛ چیزی که شخصیت شما را بروز دهد.

5

4) گیاه اضافه کنید.
معمولا در مورد اضافه کردن گیاهان بعدا برنامه ریزی می شود. این یک اشتباه طراحی است. ممکن است فکر کنید اتاق کاملی دارید، که بدون نقص طراحی شده، اما آیا از گیاهان و عناصر طبیعی استفاده کرده اید؟
گرمی و روح طراحی که در لحظه¬ی اضافه کردن یک نخل بلند به اتاق بخشیده می شود فوق العاده است. اتاق سریعا با طراوت تر و متناسب تر به نظر می رسد.
هافینگتون پست، پیشنهادات بسیاری برای گلکاری خانه ارائه می دهد که اتاق شما را روشن تر و هوای آن را تمیز تر می کند. حتی اگر در فکر می کنید در پروش گیاهان استعداد ندارید، باز هم می توانید گیاهان خانگی که مراقبت آسان دارند را در طراحی داخلی خود به کار بگیرید. شما سطح جدید طراحی داخلی که به کمک گیاهان برای اتاق شما حاصل می شود را تحسین خواهید کرد.گیاه می تواند  برای فضای دکوراسیون اتاق خواب شما نیز بسیار مناسب باشد و روحی تازه به انجا بدمد.

6

5) اضافه کردن لایه ها
لایه بندی یک اتاق برای راحتی و گرمی بصری اهمیت زیادی دارد. به اتاق تصویر زیر نگاه کنید. یک فرش پرزدار به عنوان لایه ای برروی کفپوش اصلی اتاق ها قرار گرفته است؛ بالش ها به صورت لایه ای روی تخت و روی مبل ها چیده شده اند؛ پرده ها لایه ای مقابل پنجره هستند؛ یک لایه روکش کناره های مبل را پوشانده است.
تمام این عناصر یک لایه¬ی مطلوب در اتاق تشکیل می دهند که رسیدن به زیبایی در دکوراسیون را امکان پذیر می کنند. وقتی به اضافه کردن لایه هایی که دوست دارید فکر می کنید، به انتخاب پارچه های متنوع هم فکر کنید، به بالش های مخملی، پرده های حریر، روکش های از جنس پارچه موهر، و فرش های مخملی خواب دار.
تمام این پارچه های متفاوت تاثیر افراطی تری به لایه بندی می بخشند. با لایه بندی اتاقتان از همین امروز از یک حالت خسته کننده به زیبایی برسید.

10

6) از رنگ سیاه استفاده کنید
این نکته کوچک معروف تاثیر گذار است! مهم نیست سبک طراحی شما چه باشد، روستایی یا مینی مالیست، هر طراح داخلی باید تعدادی نقاط سیاه رنگ استفاده کند.
چرا؟ سیاه عمق، ماهیت و کانون توجهی به اتاق می بخشد که هیچ رنگ دیگری نمی تواند. خیلی ساده می توان از قاب عکس های چوبی مشکی، یا چاپ های گرافیکی مشکی روی پرده ها یا نوار مشکی برای تودوزی بالش ها استفاده کرد. مهم نیست این رنگ تیره را در کجا استفاده می کنید، فقط در جایی از آن بهره بگیرید.
برخی معتقدند این تاثیر با سایر رنگ های تیره نیز حاصل می شود، اما ما پیشنهاد می کنیم این کار را با رنگ تیره انجام دهید و تاثیر آن را ببینید.رنگ سیاه می تواند برای شما یک دکوراسیون لوکس را به ارمغان بیاورد.

2

7) مجموعه¬های هنری درست کنید
همان طور که در بالا اشاره شد، اشیای تزئینی می توانند فضا را از حالت بی روح به حالتی برجسته تبدیل کنند. نه تنها باید از اشیای تزئینی استفاده کنید، بلکه باید آنها را در مجموعه های هنری مناسبی قرار دهید.
در طراحی دکوراسیون خانه، یک مجموعه هنری گروهی از اشیا یا وسایل است. می توانید با گروهی از هنرها روی دیوار، یا گروهی از اشیاء روی میز یک مجموعه هنری خلق کنید یا با گروهی از مبلمان نزدیک پنجره یک نشیمنگاه برای مکالمه داشته باشید. با این چیدمان، شما ناحیه ای برای چشم ایجاد می کنید که برای لحظه ای متوقف و آرام شده و مکث کند.
سعی کنید اشیای مورد علاقه خود را روی یک میز پیشخوان بچینید، یا یک بخش تزئینی برای شمعدان ها روی میز ناهار خوری داشته باشید. هر چیزی که یک مجموعه منسجم را تشکیل دهد تاثیر گذار است. اگر در این زمینه ماهر نیستید، به آرامی شروع کنید و مجموعه های خود را به سه عنصری که در رنگ، یا زمینه یا جنس مشترک هستند محدود کنید.

3

8) خانه را به روش خودتان خلق کنید
خانه جایی است که شما از آن لذت می برید و شخصیت خود را بروز می دهید. هیچ چیز بدتر از خانه ای نیست که با علایق، سفرها، احساسات، و سرگرمی های صاحبان آن هم راستا نباشد.
اگر به رنگ ها علاقه دارید، راهی برای به کار گیری رنگ در بالش ها و کاغذ دیواری ها پیدا کنید. اگر به کل دنیا سفر کرده اید، عکس هایی که گرفته اید یا وسایلی که جمع کرده اید را به نمایش بگذارید. اگر زرافه دوست دارید، ار چاپ های زرافه روی فرش یا چهارپایه ها استفاده کنید. طراحی داخلی خود را طوری بسازید که با هویت شما صحبت کند. اینجا جایی است که خلاقیت دارید و شاهکارهای شخصی خودتان را خلق می کنید.

12

9) به دنبال خطوط کلاسیک باشید
چه دانشجوی ساده ای باشید که می خواهد اولین آپارتمانش را با اسباب و اثاثیه تجهیز کند، چه در حال به روز کردن خانه¬ی رویاهایتان هستید، بهتر است که خطوط اسباب بزرگترتان (گرانتر) کلاسیک باشد.
خطوط کلاسیک به یک دلیل کلاسیک هستند، آنها هیچ گاه از مد نمی افتند. چرا باید 5000 دلار برای مبلی که خطوط زاویه دار برجسته دارد و 5 سال دیگر از مد می افتد هزینه کنیم؟ می توانید برای وسایل ارزان تر طبق مد پیش بروید، اما وسایل اصلی خود را ساده، مرتب و کلاسیک نگه دارید.
به اتاق ناهارخوری در شکل زیر نگاه کنید. صندلی های مشکی کلاسیک هستند و با هر دکوری ست می شوند؛ به خاطر پارچه پلنگی که به راحتی قابل تعویض هم هست، همواره مد روز باقی می مانند، در عین حال شکل صندلی ها هرگز قدیمی نمی شوند و جزء سرمایه گذاری های عالی هستند.

8

10) عکس گرفته و سپس ویرایش کنید
این می تواند یکی از مهم ترین مراحل باشد. از همه مهم تر، یک تصویر به اندازه¬ی هزار کلمه ارزش دارد. عقب بایستید و یک عکس از اتاق خود بگیرید، این به شما این امکان را می دهد که از یک زاویه جدید به آن بنگرید. همچنین، یک عکس باعث می شود شما برای اولین بار خانه را به چشم یک ناظر مشاهده کنید.
به این صورت کاملا مشخص می شود که یک قاب عکس نیاز به جا به جایی دارد، چرا که در ارتفاع بالایی نصب شده است، یا اینکه اشیای کوچک زیادی اتاق را شلوغ کرده اند، یا بالش ها جای مناسبی ندارند. گرفتن چندین عکس از اتاق از زوایای مختلف بهترین روش برای ویرایش یک اتاق از اسباب و شلوغی هایی است که واقعا نامناسب هستند.

1

چگونه آشپزخانه تان را سازماندهی کنید

ارسال شده توسط  method 
5

چگونه آشپزخانه تان را سازماندهی کنید ؟

آشپزخانه مکانی است که مستعد شلوغی و به هم ریختگی است، و وقتی در حال آشپزی و پذیرایی از مهمانان هستید، همه چیز به آشپزخانه ختم می شود! در اینجا بهترین ایده ها برای سازماندهی یک آشپزخانه به روشی ساده وجود دارد.
کابینت های شیشه ای
کابینت هایی که نمای شیشه ای دارند شما و خانواده تان هستند انگیزه¬ی منظم بودن می دهند. هر وسیله یا ظرفی که در جای نادرستی قرار داده می شود، قابل دید است. سعی کنید هر روز وسایل شام را مرتب در بالای میز کاری بچینید، و همین طور شلوغی و به هم ریختگی قابلمه و ماهیتابه ها را در پشت درهای بسته پنهان کنید.با همین کار های کوچک می توانید به دکوراسیون آشپزخانه خودتان نمایی زیبا ببخشید.

1 (9)

یک جزیره¬ی آشپزخانه دومنظوره
انتخاب وسایل باید بر اساس عملکرد و سودمندی آنها صورت بگیرد. صندلی های چرم مصنوعی کرمی رنگ و درخشش پیشخوان های سنگی زرد روشن باعث می شود آشپزخانه به اندازه اتاق ناهار خوری مهمان نواز به چشم بیاید. اگر هم جزیره¬ی آشپزخانه و هم میز آشپزخانه می خواهید، این می تواند یک راهکار عالی برای فضاهای کوچک باشد.

1 (15)

کشوهای نگهداری ظروف
کشوهای نگهداری ظروف با میله¬های چوبی متحرک ظروف با ابعاد مختلف را در خود جای می دهند.

1 (13)

طاقچه چهارگوش
یک طاقچه تمیز، مستطیلی، و دیواری یک جایگزین هوشمندانه برای کابینتها است، همچنین کشوهای زیاد در میز صبحانه فضای نگهداری زیادی را برای پنهان کردن وسایل بزرگ که در قفسه ها جانمی گیرند ایجاد می کنند.

1 (10)

میله های نگهدارنده¬ی قائم
از یک میله نگهدارنده¬ی ساده، به صورت ابتکاری به عنوان لنگری برای آویزان کردن وسایل استفاده کنید.- سطوح دایره ای شکل قابل تنظیم، برای فراهم کردن دسترسی به ادویه ها و چاشنی ها قابلیت چرخیدن را دارند. ظروف نقره را در لیوان های زیبا جای دهید آیا فضای کافی در کشو های خود ندارید؟ ظروف نقره را در یک لیوان دوست داشتنی قرار دهید.
طاقچه¬ی دو طبقه
این نوع قفسه نه تنها یک تزئین متمایز برای آشپزخانه طراحی به نام مایرا هوفر فراهم می کنند، همچنین تعداد زیادی قفسه باز برای نشان دادن مجموعه ای از بشقاب ها، لیوان ها، فنجان ها، و سفال ها فراهم می کنند، و فضای زیر آن برای پنهان کردن وسایلی که جذابیت کمتری دارند استفاده می شود.

1 (12)

محل های ذخیره سازی پنهان اضافه کنید
وسایل آشپزخانه که مربوط به فصل گذشته هستند و وسایل برقی بزرگ را در کابینت های مخفی در زیر پیشخوان قرار دهید، مانند طراحی زیر متعلق به رابرت استیلین، که آشپزخانه اینا گارتنر را در همپتون شرقی به عنوان آشپزخانه سال 2009 دوباره طرح ریزی کرد. قابلمه ها و ماهیتابه های خود را آویزان کنید هر وسیله ای که قابلیت آویزان شدن را دارد نباید روی طاقچه یا کابینت قرار بگیرد. آویزان کردن ظروف کاری مدرن و به جا است، و به شما این امکان را می دهد تا با عملکردی موثر، وسایلی را که مکررا استفاده می کنید درست در جایی که استفاده خواهد قرار دهید، مثل طراحی زیر که توسط ویندسور اسمیت انجام شده است.
قفسه های باز برای آشپزخانه لحاظ کنید
قفسه های باز برای نگهداری ظروفی هستند که هر روز استفاده می شوند. این سبک شما را وادار می کند که منظم باشید زیرا همه چیز در معرض دید هستند. قفسه ها و نحوه چیدمان شما نه تنها جنبه زیبایی دارند، بلکه باعث می شوند مجموعه وسایل خود را در یک نگاه ببینید. ظروف را بر حسب رنگشان مرتب کنید تا نمای چشم نوازی ایجاد کنید.به خاطر داشته باشید که نمای آشپزخانه تاثیر بسیاری در نمای کلی و دکوراسیون داخلی شما خواهد داشت.

1 (14)

دسترسی آسان به قفسه های بالایی
برای دسترسی آسان به قفسه های بالایی یک نردبان تاشو، به نرده¬ی فولادی قلاب می شود. به گفته¬ی مالوری مارشال که در انبار ظروف خود ظروف سفالی و آهنی پدربزرگ و مادر بزرگ خود را در انبار ظروف نگهداری می کند، این قفسه ها مقر ظروف هستند. تمام شلوغی آشپزخانه پشت درهای بسته پنهان می شود، که با گشوده شدن آنها انبار وسایل گسترده¬ای دیده می شود. کشوها مشابه جزیره¬ی آشپزخانه به رنگ چوب عسلی ساخته شده اند. سبدهای کشویی که از جنس چوب بید هستند برای نگهداری میوه و سبزیجات استفاده می شوند.

1 (6)

موقعیت، موقعیت، موقعیت
وسایل را نزدیک جایی که استفاده می شوند و باعث شلوغی کمتری می شوند نگه داری کنید. این مورد، کار کردن در آشپزخانه را آسان تر می کند . همچنین سعی کنید برای اشیایی که دوست دارید مزیت هایی پیدا کنید؛ مثلا یک سطل نقره ای شیک می تواند وسایلی مثل قاشق و چنگال را در خود نگه دارد. دسترسی آسان به فضاهای ذخیره سازی قفسه های بلند سرتاسری دسترسی راحت به ظروف، زیربشقابیها، و سایر وسایل مورد نیاز آشپزخانه را فراهم می کنند. اشیای سبک در سبدهای حصیری نگه داشته می شوند، که در عین حفظ نظم بافت و ظاهر مطلوبی ایجاد می کنند.البته شایان ذکر است که نحوه چیدمان وسایل تا حدودی نیز به معماری داخلی که برای فضای آشپزخانه در نظر گرفته ایم بر می گردد.

1 (1)

چگونه در یک آپارتمان کوچک بیشترین فضا را ایجاد کنیم ؟

ارسال شده توسط  method 
6

چگونه در یک آپارتمان کوچک بیشترین فضا را ایجاد کنیم

زندگی در یک آپارتمان کوچک چالش های مربوط به خود را دارد، اما می تواند یک مکان دنج و راحت برای تزئین و پذیرایی از مهمان باشد. اگر در تلاش برای یافتن فضای بیشتر در آپارتمان کوچک خود هستید و می خواهید این طور به نظر برسد که فضای بیشتری دارید، شما تنها نیستید. توانایی تبدیل یک فضا، به فضایی چند منظوره، راحت و جذاب از مهمترین چالش های دارندگان آپارتمان های کوچک است. انجام این کار امکان پذیر است، و با این نکات ساده، ما آپارتمان کوچک شما را به یک مکان گرم و استقبال کننده که برای دعوت از مهمانان دوست داشتنی باشد، تبدیل می کنیم. فضای خود را چند منظوره کنید: چه در یک مکان هنری تک اتاق خوابه زندگی کنید و چه هم اتاقی های زیادی داشته باشید، آپارتمان شما باید بتواند از فضا برای کاربردهای مختلف استفاده کند. میز ناهار خوری شما می تواند به عنوان یک میز کار برای لپ تاپ در زمانی که چیزی نمی خورید عمل کند، یا به عنوان میز غذا خوری در وعده¬های غذایی، و یک فضای کاری برای انجام سرگرمی ها و کارهای دستی باشد. از فضای آشپزخانه برای نشستن، پذیرایی کردن، غذا خوردن و فضای کاری بیشتر در زمان آشپزی بهره ببرید. در اتاق نشیمن، از نیمکت های مبلی، و کاناپه های راحتی به عنوان جای استراحت در روز و جای خواب در شب استفاده کنید.با رعایت این نکات می توانید بهترین دکوراسیون منزل خود را چیدمان نمایید.

1

از بوفه ها و فضاهای ذخیره سازی پنهان بهره ببرید: در یک مکان کوچک، بوفه و فضای ذخیره سازی پنهان بهترین دوست شماست. برای چیدن اشیا کلکسیونی، کتاب ها و وسایل دکوری، از بوفه های بلند، قفسه های نزدیک راهرو و قفسه های باز در سرتاسر آپارتمان خود استفاده کنید. فضاهای ذخیره سازی پنهان در زیر تخت ها، جالباسی های پشت در، و نصب دیواره های عمودی در کابینت ها می تواند به طور چشمگیری گنجایش فضای ذخیره را بیشتر کند. در کمدهای لباس، میله های مخصوص آویزان کردن لباس را در دو ردیف و در ارتفاع های مختلف نصب کنید تا از گنجایش کمد بیشترین استفاده را ببرید.
از نور و رنگ بهره ببرید: برای اینکه آپارتمان خود را بزرگتر جلوه دهید، اجازه دهید تا حد ممکن روشنایی فراوانی وارد اتاق شود. همچنین از رنگ های روشن و رنگ های تن سرد استفاده کنید تا میدان دید را بزرگتر کنید. وقتی خانه¬ی شما بزرگتر به نظر می رسد، شما در خانه در فضای کوچک خود احساس بهتری خواهید داشت. از بخش بندی کردن اتاق هایتان توسط رنگ ها بپرهیزید و از یک رنگ یکنواخت در سراسر خانه استفاده کنید، مانند فضاهای کم رنگ، با دیوارهای تاکیدی یا با سایه های مختلف یک رنگ فضاها را به روشنی نشان دهید. این می تواند باعث شود آپارتمان شما جلوه¬ی یک فضای بزرگ را پیدا کند.حتما  در طراحی دکوراسیون خانه مبحث رنگ ها را جدی بگیرید.

3

از اسباب و اثاثیه ای چشم نواز استفاده کنید: داشتن یک فضای کوچک به معنی این نیست که نمی توانید جنبه¬ی هنری را افزایش دهید. بهترین مزیت درباره داشتن آپارتمان کوچک این است که نیازی به وسایل زیادی ندارید. وسایل کمی که در اختیار دارید را خاص و چشم نواز انتخاب کنید. یک برد زیبا برای بالای تخت در اتاق خوابتان، یا حتی یک مرکز پذیرایی که توجه تمام مهمانان را جلب کند، می تواند باعث شود فضای داخلی آپارتمانتان برای گذراندن زمان، مفرح و دوست داشتنی باشد. دیوارهای خود را نیز فراموش نکنید. کارهای هنری، نقاشی های دیواری، و کاغذ دیواری ها باعث می شوند بدون کار زیاد، دیوارهای شما با رنگ و روح، نمایی سرشار از زندگی پیدا کند. هرچه دکور و اثاثیه شما جذاب تر و چشم نوازتر باشد، به خاطر سپردن اینکه فضای شما درواقع چقدر بزرگتر است، راحت تر خواهد بود.

2

وقتی از نکات بالا برای بزرگتر کردن فضا در آپارتمان خود استفاده کردید، یک آپارتمان کوچک می تواند خلاقیت¬ها و فرصت¬ها را در معرض نمایش بگذارد. منابع آنلاین بسیاری وجود دارد که می توانید برای تزئین آپارتمان خود از آنها الهام بگیرید. دقت کنید که مشکلات فضای ذخیره سازی شما چیست و تصمیم بگیرید که در کجا می خواهید این فضای ذخیره سازی را گسترش دهید و چگونه می خواهید آن را بزرگتر جلوه دهید. تا جایی که می توانید وسایلی را که به آنها نیاز ندارید مرتبا حذف کنید و شروع به گسترش آپارتمان خود کنید.
اگر در آپارتمانی کوچک زندگی می کنید، ایده های خود را برای گسترش فضای خود و بزرگتر جلوه دادن آن با ما در میان بگذارید ما تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا بهترین دکوراسیون داخلی را برای شما ایجاد نماییم.

4

چرا دکوراسیون به سبک ایتالیایی محبوبیت زیادی در دنیا دارد ؟

ارسال شده توسط  method 
7

چرا دکوراسیون به سبک ایتالیایی محبوبیت زیادی دارد ؟

سوال واقعی این است که، چرا نباید محبوب باشد؟ البته که دکوراسیون منزل به سبک ایتالیایی محبوب است! این سبک، آراسته، طلاکاری شده و تجملاتی، برازنده و فقط با اثاثیه دارای بالاترین کیفیت طراحی شده است. طراحی ایتالیایی مظهر تجمل است.
تاریخچه¬ی طراحی و معماری رنسانس به اوایل قرن 15 در فلورانس ایتالیا بر می گردد. این طراحی با ستون های سنگی معماری و روشهای برازنده¬ی باروک، برجسته و شکوهمند شده است. با اینکه این سبک تا به امروز در خانه های سبک ایتالیایی استفاده شده، و شما همچنان شیوه های مبهوت کننده و هنرهای شگفت انگیز آن را می بینید، اما به نظر می رسد دو مکتب عالی طراحی در آن پدیدار شده است- مکتب ایتالیایی مزین دنیای قدیمی و مکتب ایتالیایی مدرن.
شما چه علاقمند به طراحی مدرن باشید، چه دوستدار طراحی ایتالیایی سنتی باشید، خواندن این مقاله که ره آوردهای فوق العاده¬ی خانه های سبک ایتالیایی- هم مدرن و هم قدیمی- را با جزئیات بیان می کند، از دست ندهید.  دکوراسیون به سبک ایتالیایی

3

سبک ایتالیایی: لایه هایی از تجمل
مطمئین نیستیم که آیا این نتیجه¬ی تاریخچه قدیمی ایتالیایی است یا سلیقه خوبی است که در این ژنتیک این افراد وجود داشته است، اما مطمئنا ایتالیایی ها میدانند چگونه طراحی دکوراسیون خانه را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.
خانه های سبک ایتالیایی نه تنها تجملی هستند، بلکه از کف تا سقف در تجمل لایه بندی شده اند- حتی یک گوشه را نیز از دست نداده اند. همه جزئیات با بالاترین کیفیت است و هنرمندی ممتاز به حد اعلای خود رسیده است. خانه های ایتالیایی دنیای قدیمی دارای لوسترهای کریستالی مورانو هستند که سقف های مسطح را مزین کرده است. دیوارهای آنها گچکاری تزئینی و نقوش رنگی دوست داشتنی را به تصویر می کشند، و کف پوش ها با چوب براق یا سنگ مرمر همراه با فرش های مخملی پوشش داده شده اند تا به راحتی آن بیفزایند.
خانه های ایتالیایی مدرن با سطوح صاف و هموار نیز وجود دارد که بیشتر مینی مالیست هستند اما با درخشش آشپزخانه های لاکی، لوسترهای تندیسی که با کریستال های شیشه ای مزین شده اند، و اثاثیه دلپسند که ادامه دهنده¬ی سنت بالاترین کیفیت هستند، طراحی مجلل را حفظ کرده اند.
برای الگوبرداری از هر یک از این دو سبک ایتالیایی، باید به بالاترین کیفیت توجه ویژه ای داشته باشید. ممکن است تصمیم بگیرید که از یک طراح بخواهید در این ماموریت طراحی دکوراسیون به شما کمک کند، چرا که شما یک دکور جدید مجلل بدون ابتکار نمی خواهید-این نوع دکور هر چیزی است به جز یک سبک ایتالیایی فوق العاده.

1

سبک ایتالیایی: برازندگی اعلاء
ما درباره برازندگی ناچیز صحبت نمی کنیم. دکور ایتالیایی به هیچ عنوان ناچیز نیست، بلکه وقتی به درستی انجام گیرد، همچنان برازنده باقی می ماند.
سبک ایتالیایی دنیای قدیمی ممکن است بعضی اوقات برای افرادی که رویکرد مینی مالیست را برای دکوراسیون ترجیح می دهند دارای اولویت باشد، با این حال، برازندگی اعلای سبک ایتالیایی را نمی توان نادیده گرفت. چگونه می توان کیفیت خالص ستونهای باشکوهی که در حاشیه¬ی این اتاق ها هستند، و معماری پنجره های گنبدی و سقف های مطبق را انکار کرد؟ اگر ایده اضافه کردن ستونها به خانه را دوست دارید، می توانید مقاله¬ی 10 روش برای استفاده از ستونها به عنوان جنبه های طراحی در خانه را مطالعه کنید و دکوراسیون داخلی خود را به شکل بی نظیری زیبا نمایید.
این برازندگی باشکوه به همه¬ی اتاق های خانه های سبک ایتالیایی وارد می شود، حتی اتاق خواب. به این اتاق نشیمن زنانه باشکوه در تصویر زیر نگاه کنید؛ این اتاق سرشار از برازندگی ایتالیایی است. اگر شما ظاهری شیک از تجمل طبقه بندی شده می خواهید، این تصویر یک مثال کامل برای الگوبرداری است.

4

سبک ایتالیایی: مزین شده با طلاکاری
این جاست که دکور ایتالیایی می تواند به دلایلی جزء اولویت ها شود. البته، وقتی به جا و مناسب انجام گیرد، طلاکاری اضافه شده به طراحی ایتالیایی می تواند آخرین لایه تجمل باشد.
طلاکاری در طراحی ایتالیایی بسیار محبوب است (هم مدرن و هم سنتی) و در همه جا خودنمایی می کند-فریم آینه ها، میناکاری در اثایه¬ی ساخته شده از چوب ماهون و میناکاری کاشی ها. حتی رگه های موجود در سنگ مرمر علاقه به گیرایی طلا را منعکس می کند (تصویر زیر را ببینید).
جای دیگری که این سبک طلاکاری خود را بروز می دهد، در لوازم است، و لوازم بسیاری در این خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. البته، حتی اینها نیز با بالاترین کیفیت تولید شده اند- شما در یک خانه ایتالیایی وسایل درجه دو فروشگاههای زنجیره ای را نخواهید دید. بلکه، تجهیزات برازنده ای خواهید دید که با حکاکی دستی روی سنگ، مرمر یا چوب و فلز پوشانده شده از ورقه طلا، به دست آمده اند. کریستال ها، شیشه و آینه ها نیز نقش مهمی در طراحی این خانه های افراطی دارند. چگونه می توان مبهوت این خانه های طلاکاری شده و درخشنده نشد؟

5

سبک ایتالیایی: کاشی، مرمر و سنگ
از مرمر گرفته تا سفال، ظروف سنگی تمام گونه ها ریشه در تاریخچه ایتالیایی دارند. هنرمندان ایتالیایی باستانی این سنگ های روستایی را به قطعات زیبا تبدیل کرده اند. هنر کاشی ها و کف پوش های تزئینی ایتالیایی نشان دهنده این هستند که کف پوش های ایتالیایی به سطح جدیدی در استانداردهای دکوراسیون رسیده اند، به خصوص به خاطر کاشی های زمینی مرمری، که بسیار مورد حمایت پاپ قرار گرفت، آنها برای کف کلیساهای خود این کاشی را درخواست کرده بودند.
طراحی های هندسی، رنگ و هنر میناکاری این کاشی های سنگی، در خانه های سبک ایتالیایی برازنده، ماهرانه و ضروری است. امروزه خانه هایی که برازندگی را انتخاب می کنند، کف و دیوارها را با این سنگ های مرمر با رگه های براق می پوشانند، و طراحی مدرن از مزیت درخشندگی این سنگ ها برای افزودن گیرایی به طراحی داخلی مینی مالیست استفاده می کند.
اگر می خواهید تاثیرگذاری این طرح را احساس کنید، به راهروی خانه خود کاشی مرمری با شکوه اضافه کنید، یا با اضافه کردن مرمر به دیوارها و کف حمام، آن را مجلل تر جلوه دهید. اگر سبک روستایی را دوست دارید، آنگاه از کاشی های سفالی در خانه خود استفاده کنید، رنگ ها و بافت آنها یک سطح کامل دیگر از هنر ایتالیایی ممتاز به شمار می رود.

2

سبک ایتالیایی: طراحی مدرن تر
همان طور که قبلا اشاره شد، به نظر میرسد در سبک ایتالیایی دو مکتب به وجود آمده است، ایتالیایی مزین دنیای قدیمی و ایتالیایی مدرن. بیشتر دکوراسیون هایی که تا اینجا نشان دادیم، تقریبا طراحی سنتی داشته اند، اما طراحی مدرن نیز قطعا در خانه های ایتالیایی جایگاه خود را دارد. تجمل و برازندگی ایتالیایی راه خود را در خانه های ایتالیایی مدرن نیز یافته است.
با اینکه اثاثیه راحت تر و ساده تر هستند، سطح خاصی از تجمل در کیفیت های بالایی که در این خانه ها استفاده می شود، باقی مانده است. طراحی ایتالیایی مدرن دارای سطوح هموار بیشتری است، و نسبت به سبک سنتی با شکوه، بیشتر از رنگ های سیاه و سفید استفاده می کند. البته، در این سبک همچنان افزودن وسایلی که تجمل را ابراز کنند باقی مانده است، مانند لوسترهای کریستالی غیر منتظره، یا لوازم براق که معمولا در خانه های مدرن مینی مالیست دیده نمی شود. از قرن 15 فلورانس تا امروز، سبک ایتالیایی بدیع و ممتاز باقی مانده است. استفاده از اسباب با کیفیت، سنگ و کاشی های هنری، و طلاکاری محبوبیت خود را حفظ کرده است- چرا که خروجی نهایی ترکیب این عناصر به یک شکوه عالی منتهی می شود که هیچ گاه از مد افتاده نمی شود. شما چه طرفدار مدرنیزه و یا سنت باشید، خانه های سبک ایتالیایی می توانند از آن شما باشند. فقط ذوق و احساس به خرج دهید و از هر چیزی بهترین آن را خریداری کنید! و اگر توان مالی آن را ندارید، برای یک یا دو وسیله با کیفیت که تا پایان عمر با شما می مانند، پس انداز کنید، و فراموش نکنید هر زمان که ممکن بود از سنگ، مرمر و کاشی استفاده کنید، اینها نشان دهنده تجمل ایتالیایی هستند و می تواند الگویی خوب برای یک دکوراسیون لوکس باشند.

6

معماری مدرن: چرا مردم معماری مدرن را دوست دارند

ارسال شده توسط  method 
8

 

چرا مردم معماری مدرن را دوست دارند

معماری مدرن، سبکی برای همه است. حتی اگر شما دوستدار نقطه مخالف طیف طراحی (یعنی سبک روستایی) باشید، باز هم عناصری از طراحی مدرن وجود دارد که برای شما جذاب خواهد بود. باور نمی کنید؟ بعد از خواندن این مقاله احتمالا عقیده خود را تغییر می دهید.
اصول معماری مدرن ساده و واضح است. فلسفه¬ی همیشه حاضر آن تابع این ایده است که ظاهر باید مطابق با عملکرد باشد. بنابراین معماران مدرن از طریق سادگی، نماهای شفاف عناصر ساختاری و با اجتناب کردن از جزئیات غیرضروری طراحی، خود را بروز می دهند.
معماری مدرن به ساختار و مواد واقعی مورد استفاده در ساختمان و همین طور پوشش دهی آنها با طراحی های تزئینی می بالد. به این دلیل است که بیشتر طراحی های مدرن عناصر چوبی، فلزی و شیشه ای را ترجیح می دهند تا این مواد ساختاری صنعتی را در معرض نمایش بگذارند.
بیایید کمی بیشتر به این معماری فوق العاده و چیزی که باعث می شود مردم به آن علاقمند شوند نگاهی بیندازیم.

3

معماری مدرن با چه چیزی تعریف می شود؟
واژه های مدرن و معاصر در دنیای طراحی تلفیق شده اند، و کمی باعث سردرگمی شده اند. این سردرگمی باعث می شود تا بپرسیم: آیا طراحی/معماری داخلی معاصر همان طراحی/معماری مدرن است؟ پاسخ بیشتر منفی و مقدار کمی مثبت است. اگر بخواهیم معنی لفظی آن را بدانیم، معاصر به معنی اکنون است، در حالیکه مدرن به پیشرفت های مهندسی و تکنولوژیکی ارجاع می شود که ریشه آن به قرن 20 برمی گردد.
اگر بخواهیم ساده تر بگوییم، معماری مدرن بیشتر روی فلزات صنعتی مانند فولاد، بتن و شیشه (که در طول زمان پیشرفت های صنعتی خلاقانه¬ی داشته) تمرکز می کند. با اینکه طراحی معاصر نیز ممکن است از همین عناصر استفاده کند، طراحی های آن جدید، بازنگری شده، یا پیشرفت گرایانه در نظر گرفته می شود. درک آن راحت نیست؟ با تمام چیزهایی که گفته شد، این دو طراحی همواره با یکدیگر درهم آمیخته و ادغام می شوند- حتی در تصاویر این مقاله.
روی هم رفته، معماری مدرن با خطوط صاف و هموار و دکوراسیون داخلی مینی مالیست تعریف می شود که به ساختار این امکان را می دهد تا محتوای خودش را بروز دهد و موقعیت مهمی را به خود اختصاص دهد. تصویر زیر مثال کاملی از معماری مدرن ساده با سطوح هموار است.
طراحی مدرن منحصر به فرد است
معماری مدرن علیرغم سادگی سبک آن که از شاخ و برگ های اضافی اجتناب می کند، منحصر به فرد باقی مانده است. در واقع معماری مدرن تا به امروز مدرن ترین طراحی ها را خلق کرده است. به طراحی های فرانک لیود رایت و بسیاری از معماران تصویرگر دیگر نگاهی بیندازید.
برخی از این طراحی های مدرن ممکن است سقف های مسطح و سبک چهار گوشه داشته باشند، اما قطعا هدف از آنها همه چیز است به جز یکنواختی. به خیابان ها و حومه¬ی شهر خود دقت کنید، چه نوع طراحی معماری بیشتر برای شما قابل توجه است؟ طراحی های مدرن منحصر به فرد، یا طراحی های سنتی که ردیف به ردیف از یکدیگر تقلید کرده اند؟ معماری مدرن به هیچ عنوان یک طراحی معمولی نیست.
به ابتکار خطوط زاویه دار و ضخیم سقف که در طراحی مدرن بسیار برجسته و چشم نواز هستند توجه کنید، اینها بسیار منحصر به فرد هستند. همه چیز از سقف های گنبدی گرفته تا عناصر ساختمانی روباز، تا عناصر خطی غیرمعمول، همه و همه برابر با طراحی هنری و منحصر به فردی هستند که شما را متحیر می کنند.

4

تنوع رنگی محدود در معماری مدرن
در هنگام طراحی دکوراسیون خانه مدرن سادگی بهتر است. مهم تر از همه، چرا شما باید بخواهید تمام جزئیات شگفت انگیز معماری را با آراستن آن توسط تعداد زیادی وسایل تزئینی اضافه پنهان کنید؟هدف از این طراحی ها این است که هویت خودشان را ابزار کنند، و از طریق ساختار و عملکردشان تاثیر گذار باشند.
در تصویر زیر می بینید که دکور داخلی این خانه ساده، دارای سطوح هموار و طبیعی است. اسباب و وسایل دارای عناصر چوبی و فلزی هستند و برای کمک به برجسته قلمداد کردن شخصیت اصلی خانه- یعنی معماری- به کار گرفته شده اند. همه چیز ساده بوده، به طوری که طرح ریزی خانه و مواد مورد استفاده در این طراحی در کانون توجه هستند.
این به این معنی نیست که یک خانه مدرن نمی تواند در دکور خود طیفی از رنگ ها و ویژگیهای افزوده داشته باشد. بلکه به این معنی است که طراحی باید به گونه ای باشد که به معماری چیزی بیفزاید نه اینکه چیزی از آن کم کند.
گرمی در معماری مدرن
یک تصور غلط که اغلب داشتن طراحی مدرن را مورد انتقاد قرار می دهد این است که طراحی مدرن سرد و بی روح است. البته، می توان روی عکس قضیه بحث کرد. بساری از طراحی های مدرن از عناصری بهره می برند که طبیعتا گرم و جذب کننده هستند ، مانند چوب و سنگ.
شومینه های سنگی که از زمین تا سقف ادامه دارند، پنجره های بزرگ که باعث می شوند نور طبیعی وارد اتاق شود و ستون های گنبدی و تیر های سقفی، چه چیزی بیشتر از این جنبه های مدرن و شگفت انگیز می تواند به خانه گرمی و هویت ببخشد؟ در حالیکه طراحی مدرن ممکن است خطی، مرتب و بدون شلوغی باشد، قطعا می توان گرمی نیز در آن یافت.
همچنین، بیشتر طرح های مدرن شامل دیوارهای کمی هستد، همین باعث می شود فضای زندگی دلباز تر و گشوده تری ایجاد شود که بسیاری از مردم از آن استقبال می کنند. آیا به معماری مدرن علاقمند شده اید؟ اگر هنوز کمی سبک سنتی را ترجیح می دهید، به خوادن ادامه دهید…

1

معماری مدرن و سنتی به خوبی با یکدیگر ترکیب می شوند
این دو سبک می توانند همراه هم وجود داشته باشند. ترکیب عناصر معماری مدرن و سنتی، اگر به خوبی انجام شود و کمی آرامش داشته باشد، بسیار خوب خواهد بود.
مثال های متعددی از ترکیب موفق این دو سبک وجود دارد، با اینکه به نظر مخالف هم هستند، در کنار یکدیگر به یک طراحی متحد می رسند. به تصویر زیر نگاه کنید، این تصویر درست مثالی از اتحاد سبک مدرن و سنتی است. ترکیب پوشش های بام ساخته شده از چوب سدر با عناصر ساختمانی مدرن یک خانه بسیار منحصر به فرد و جذاب را ایجاد کرده است.
البته این یک تلفیق طراحی برای تضعیف روحیه نیست. یک فرد باید خیلی جسور باشد تا آن را امتحان کند. بدیهی ست که بهتر است تحت نظر یک معمار طراحی ماهر این کار صورت پذیرد. خبر خوب این است که می توانید بهترین های هر دو دنیای- مدرن و سنتی- را داشته باشید.

7

چه چیزی در معماری مدرن وجود دارد که دوست داشتنی نباشد؟ ما ثابت کردیم که طراحی های مدرن آفریننده¬ی یک زیبایی ساختاری منحصر به فرد، گرم، پذیرا و دلباز هستند. حتی بهتر از آن، می توانید عناصر سنتی را نیز به طراحی مدرن اضافه کنید و بهترین های هر دو دنیای طراحی را به دست بیاورید.
از تصاویر و متن بالا برای خانه¬ی مدرن رویاهای خود الهام بگیرید. به دنبال معمارانی در محل زندگی خود بگردید تا ببینید آیا می توانید کسی را پیدا کنید که برای شما یک خانه¬ی آرمانی مدرن بسازد، یا به شما کمک کند تا خانه فعلی خود را به مدل مدرن خود تغییر دهید.
چه عناصری از طراحی مدرن مورد علاقه شماست؟ خوشحال می شویم که نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

2

ده سبک مدرن و فوق العاده در طراحی کابینت های آشپزخانه .

ارسال شده توسط  method 
9

آشپزخانه در حقیقت قلب هر خانه است

حتما با این جمله زیاد برخورد کرده اید، البته که واقعیت دارد. به آخرین مهمانی که برگزار کردید فکر کنید- شما کل خانه را بدون هیچ نقصی مرتب کرده بودید؛ صندلی های راحت را در هر گوشه از اتاق چیده بودید؛ میزهایی برای ظروف و وسایل ضروری آماده کردید- اما در نهایت جمع آوری وسایل در کجا انجام گرفت؟ درست است، در آشپزخانه.پس دکوراسیون آشپزخانه برای هر خانه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

چه میزبان میهمانهای عالی رتبه باشید و چه برای انجام تکالیف درسی مهمان داشته باشید، به نظر می رسد که همواره آشپزخانه به عنوان ایستگاه اصلی خانه عمل می کند. از آنجایی که ما زمان زیادی را صرف این فضا می کنیم، بیایید آن را تا حد ممکن مدرن، دوست داشتنی و جذاب بسازیم.
در اینجا 10 ایده فوق العاده برای کابینت آشپزخانه های مدرن بیان شده است که تزئین آشپزخانه شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
 
1) کابینتهایی با روکش چوبی می تواند یک ترکیب گرم برای آشپزخانه باشد. 
استفاده از روکش چوبی برای دربهای کابینت، سبکی است که به یک آشپزخانه مدرن گرمی و عمق می بخشد. براساس گزارش شرکت کابینت سازی تیلور، دربهای روکش دار چوبی سالهاست که در اروپا محبوبیت داشته و در حال حاضر محبوبیت آنها در ایالات متحده نیز رو به افزایش است.
در واقع دلایل بی شماری برای این افزایش محبوبیت وجود دارد. می توان گفت این به خاطر افزایش میل به محصولات طبیعی و بازگرداندن طبیعت به خانه است. روکش های تخته ای، به صورت جذابی طرح و رنگ چوب را در معرض نمایش می گذارند؛ الگوی رگه های فیبر روی سطح چوب که درآنها وجود دارد گویای داستانی درباره درختی است که از آن به وجود آمده است، بنابراین دوستداران طبیعت از این زیبایی لذت می برند. خریداران باید از کیفیت های مختلف کابینت های دارای روکش چوبی آگاه باشند. بهترین کار پیدا کردن یک فروشنده معتبر و ماهر است. 
 
3

 

2) سبک فلزی براق را به آشپزخانه خود بیفزایید.
هیچ چیز بیشتر از فلز ضد زنگ، مدرن و براق نیست. بیشتر خانه داران وسایل برقی از جنس فلز را می پسندند، حتی در آشپزخانه های سبک روستایی. برای داشتن سبک براق و مدرن، سعی کنید کابینت های آشپزخانه فلزی انتخاب کنید.انتخاب فلز باعث می شود شما به سمت دکوراسیون لوکس قدمی بزرگ بردارید.
وقتی دربهای کابینت آشپزخانه شما فلزی باشند، با سلیقه و مدرن جلوه پیدا می کنند. کابینت های فلزی در کنار ظاهر لوکس، مزایا و معایبی دارند. معایب آن مشخص است، اثر انگشت و احتمال خراشیدگی. البته فلزاتی وجود دارند که ساخت آنها به گونه ای است که به شدت در برابر این مشکلات مقاوم هستند. 
مزایای این کابینت های فلزی بسیار زیاد است. برخی از مهمترین آنها عبارت است از: محیطی (استفاده از فلز به جای چوب)، تمیز کردن آسان، بسیار بهداشتی (به این دلیل در آشپزخانه های تجاری وارد شدند)، و با دوام (علیرغم احتمال خراشیدگی). اگر کابینت های فلزی از بودجه¬ی شما بالاتر هستند، انواعی از کابینت های MDF هستند که روی آنها با فلز پوشانده شده است. در هر صورت فلز ضد زنگ می تواند یک ترکیب چشم نواز برای آشپزخانه مدرن شما باشد.
 

کابینت های آشپزخانه فلزی


 

 

3) کابینت های لاکی نمای مدرن و با شکوهی ایجاد می کنند
کابینت های لاکی مانند ماشینی هستند که تازه رنگ شده و در آشپزخانه شما پارک شده است- براق، روشن و تنوع رنگ بالایی دارند. کابینت های لاکی با فرایند اعمال چندین لایه از لاک، به همراه پولیش و جلادهی تولید می شوند.
کابینت های لاکی اگر به خوبی پرداخت شوند می توانند بادوام و مقاوم دربرابر خراشیدگی باشند. با این حال، بیشتر مردم معتقدند این مدل برای خانواده های پرجمعیت با بچه های زیاد انتخاب مناسبی نیست زیرا لاک به پوسته پوسته شدن معروف است.
اگر مایل هستید که که این ریسک را بپذیرید، کابینت های لاکی با درخشش پرجلا انتخاب خوبی برای کابینت های آشپزخانه مدرن هستند، زیرا زیبایی و درخشندگی آن بی نظیر است. می توانید کابینت های لاکی را در هر رنگ دلخواه خود تهیه کنید، اما برای حفظ درخشندگی آن باید همواره به خوبی آنها را تمیز کنید. 
محصولاتی بی شماری وجود دارند که برای تمیز کردن لاک تولید شده اند، اما مراقب باشید که بهترین آنها را انتخاب کنید زیرا برخی از مواد شیمیایی می توانند باعث خوردگی رنگ شوند.
اگر انتخاب شما این نوع کابینت است، بهتر است درباره دستور العمل های پاک کردن از تولید کننده آن سوال کنید.این انتخاب می تواند در نمای کلیدکوراسیون منزل شما بسیار تاثیر گذار باشد.
 

10


 

4) قفسه های متحرک می توانند جایگزین کابینت شوند
طراحی مدرن در سطوح هموار خلاصه می شود. برای رسیدن به یک فضای باز و بزرگ و شفاف، چه کاری بهتر از حذف کردن کابینتها و نصب قفسه های متحرک به جای آنهاست؟
قفسه های متحرک سطوح مستقیمی ایجاد می کنند که به خوبی با دکور مدرن همخوانی پیدا می کند. بسیاری از خانه داران تمایل دارند از این مدل برای کابینت های بالایی استفاده کنند و کابینتهای ثابت را برای نیمه پایینی آشپزخانه خود در نظر می گیرند. این کار قراردادن وسایل برقی و لوازم آشپزخانه که نمی خواهید در معرض دید باشند را امکان پذیر می کند. 
چند تا قفسه متحرک به همراه یک دیواره شیشه ای برای پشت ظرفشویی و اجاق گاز یا دیواره ای با کاشی های لعابی براق، آشپزخانه شما را از حالت ملال آور خارج کرده و آن را مهیج می کند. تنها عیب قفسه های متحرک نداشتن فضایی برای پنهان کردن وسایل است. برای اینکه این قفسه های باز ظاهری نا مرتب و غیر قابل دیدن پیدا نکند نیاز به یک فرد منظم است. 
اگر شما فرد مرتب و منظمی هستید این سبک می تواند نمای خوبی برای آشپزخانه شما باشد.
 

2


 

5) کابینت آشپزخانه های مدرن همچنان می توانند رنگی باشد.
وقتی افراد به آشپزخانه های مدرن فکر می کنند، ذهن آنها سریعا به سمت رنگ سفید یا مشکی براق بدون رنگ های روشن می رود، اما رنگ ها نیز می توانند مدرن باشند. 
چرا به سراغ کابینت های لاکی آلبالویی یا لمینت نمی روید؟ یا رنگ آبی کبالت روشن؟ یا حتی آبی مایل به سبز؟ همه¬ی این رنگ ها را می توان در ترکیب با دکور مدرن استفاده کرد. مخصوصا وقتی طراحی مدرن به سبک اواسط قرن 20 استفاده شود-الگوها و رنگ های مناسب کلید این دوره¬ی شکوهمند طراحی است.
اگر می خواهید جلوه هایی از رنگ در آشپزخانه خود داشته باشید، کابینت های رنگی انتخاب کنید. می توانید فقط برای یک یا دو تا از کابینت های بالایی از رنگ استفاده کنید و یا می توانید کل کابینت های آشپزخانه را به رنگ قرمز آتشین انتخاب کنید-در هر صورت، بیانگر یک سبک با شکوه خواهد بود.
مطمئن شوید که رنگ دوست داشتنی خود را انتخاب می کنید. شما هر روز آن را خواهید دید (قبل از صرف قهوه در آشپزخانه)، بنابراین باید رنگی باشد که شما با آن بتوانید زندگی کنید.با انتخابی درست می توانید دکوراسیون داخلی منزل خود را شیک تر از قبل نمایید.

 

 

8


 

 

 

6) کابینت های آشپزخانه سفید و مدرن
ممکن است ایده کابینت با رنگ های روشن احساس ترس به شما القا کند، اگر این طور است، یک آشپزخانه سفید ساده می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.
چه چیزی بهتر از درخشیدن کابینت های سفید و انعکاس نور خورشید در اتاق است؟ آشپزخانه های سفید به دلایل موجهی بسیار محبوب هستند، صرفنظر از سبک طراحی خانه- آنها ظاهر آشپزخانه را تمیز و مرتب نشان می دهد (حتی وقتی کوهی از ظرفهای کثیف روی هم انباشته شده باشد).
چنین نمایی با پرداخت کاری های مختلفی حاصل می شود مانند براق سازی با رنگ، لاک براق، ملامین، یا روکش. صرفنظر از مقدار بودجه شما، یک آشپزخانه تمیز و سفید و مدرن می تواند از آن شما باشد. کابینت های سفید همچنین به خوبی با سبک های مختلف دستگیره¬ی کشوها همخوانی پیدا می کنند. 
اگر این ظاهر سفید و ساده برای شما جذاب به نظر می رسد، پس یک آشپزخانه¬ی سفید انتخاب خوبی است. فقط یک دستمال برای پاک کردن اثر انگشت ها در دسترس داشته باشید.
 
Modern Kitchen Ideas

 

7) کابینت های چوبی رنگ شده می توانند سبک های مدرنی باشند
کابینت های چوبی که با سفید کردن برخی نقاطشان ظاهری آنتیک پیدا می کنند در حال حاضر کاملا محبوب نیستند، اما می توان همچنان با رنگ کردن کابینت های چوبی به صورت سایه روشن یک طرح مدرن بی نظیر ایجاد کرد.  
به این کابینت های سبز رنگ که به صورت رنگ سایه، رنگ آمیزی شده در شکل زیر نگاه کنید. آنها براق، زیبا و بی نظیر هستند. در عین وجود رنگ، طرح رگه های فیبری چوب در نمای کار دیده می شود، که باعث می شود بافت کابینت ها ظاهری شیک و مهم ایجاد کنند. 
این سبک رنگ ترکیبی از سبک بازگشت به طبیعت و مدرنیسم است. دربهای دارای روکش تخته ای نیز می توانند به صورت سایه روشن رنگ شوند تا با هر زمینه¬ی رنگ انتخابی شما همخوانی داشته باشند- فقط سبک خود را با کابینت ساز درمیان بگذارید.
برخی از طرح های چوب ممکن است نقطه نقطه باشند، اگر نقطه های چوب برای شما خوشایند نیست، از قبل درباره آن صحبت کنید. رنگ تنها باعث می شود این نقاط بیشتر جلب توجه کنند. 
 

13


 

8) کابینتهای بالایی را برای یک فضای مدرن حذف کنید
صرفنظر کردن از کابینت های بالایی به طور کامل ممکن است برای برخی از افراد دارای ریسک باشد، اما با انجام این کار شما می توانید یک فضای مدرن و باز داشته باشید.
به آشپزخانه ای که در تصویر زیر نمایش داده شده نگاه کنید- طراحی سیاه و سفید براق آن، بدون کابینت های بالایی، واقعا جذاب است. به جای کابینت های بالایی، می توانید یک دیواره بی نظیر برای پشت ظرفشویی یا اجاق گاز خود تعبیه کنید که تا سقف ادامه داشته باشد، یا فضایی برای یک هود فلزی فوق مدرن در بالای اجاق گاز خود داشته باشید. 
البته، این سبک برای کسانی که نیاز به فضای ذخیره زیاد در آشپزخانه دارند مناسب نیست. همان طور که می دانید، نداشتن کابینت های بالایی، باعث نصف شدن فضای ذخیره سازی شما می شود.
اگر فضای ذخیره سازی برای شما مهم نیست، این سبک باز و مرتب می تواند بهترین انتخاب برای آشپزخانه مدرن شما باشد.
 
7

 

9) کابینت هایی از جنس فلز مفرغ کهنه نما شده
در اینجا نمایی را می بینید که اطرافیان شما نخواهند داشت (اما مطمئنا از دیدن آنها حسادت خواهند کرد). در تصویر زیر، کابینت ها از فلز گالوانیزه نورد شده با یک پرداخت شفاف ساخته شده اند- فلز به صورت لایه ای روی یک بیس MDF قرار گرفته است. ظاهر آن بسیار تماشایی است.
این طرح شفاف و مینی مالیست این تصور را ایجاد می کند که آنجا فقط یک آشپزخانه نیست- در عوض قفسه ها بخشی از وسایل هنری و شیک آن هستند.
اگر یک آشپزخانه پنهان برای شما جذاب است، این ظاهر فوق العاده می تواند از آن شما باشد. باید با سازنده فلز و کابینت ساز مشورت کنید تا این کابینت سفارشی با ویژگیهای مورد نظرتان برای شما ساخته شود. یک نکته را به خاطر داشته باشید: گالوانیزه نورد شده در هر بار منتهی به یک ظاهری متفاوت می شود- هرگز دو بار انجام دادن این عملیات ظاهری یکسان ایجاد نمی کند. 
 

12

 


 

10) سبک کابینت های خود را با  نمایشی مرکب از چوب، لاک و رنگ ترکیب کنید

بعد از تحسین این سبک های بی نظیر برای کابینت، مطمئنا برای تصمیم گیری سبک دلخواه خود دچار مشکل می شوید.
می توانید ترکیبی از آنها را در نظر بگیرید. حتی در دکوراسیون داخلی مینی مالیست می توانید مجموعه ای از رنگ ها را کمی ترکیب کنید. مثلا می توان کابینت های چوبی در پایین و کابینت های لاکی در بالا داشت. یا پنل های کناری کابینت دارای روکش چوب گردو و نمای جلوی آنها لاکی براق باشد. یا می توان قفسه های متحرکی در بالا از جنس فلز ضد زنگ و کابینت های چوبی رنگ شده در پایین داشت. 
بی نهایت ترکیب می تواند وجود داشته باشد و مطمئن باشید که می توانید به طرح دلخواه و منحصر به فرد خود دست پیدا کنید. اگر به ترکیب سبک ها علاقمند هستید و می خواهید آن را امتحان کنید، بهتر است با یک طراح داخلی و کابینت ساز حرفه ای مشورت کنید. ترکیبات بسیاری وجود دارد که می توان از میان آنها انتخاب کرد، اما مطمئن شوید که یک آشپزخانه با سبک مینی مالیست خواهید داشت نه یک ترکیب به هم ریخته. همچنین دقت کنید که مرتکب اشتباه نشوید.

 1

Comments