آیا میدانید بازار بورس محل انتقال ثروت از افراد عجول به افراد صبور است

آیا میدانید بازار بورس محل انتقال ثروت از افراد عجول به افراد صبور است


آیا میدانید  بازار بورس محل انتقال ثروت از افراد عجول به افراد صبور است 

شاخص مثبت ماند
تا همچنان امیدوار باشیم ( بازار محکوم به صعود است )
حالا روز تالارشیشه ای مانند دقایق پایانی سال کهنه و شروع سال جدید است 
گویا هر سه طرف مذاکره صحبت از توافق می کنند
بنده هم مثل شما دوست گرامی به دنبال خبرهای خوب هستم . خبری که پایانش سربلندی ایران عزیزمان باشد
واما در خصوص بازار .... حداقل برای امروز صحبتی باقی نمانده
قصد من از ارسال این کامنت چند خطی مهم از یک دیدگاه می باشد ... که در همین تاپیک ثبت شده

یک سهم برای اینکه دوبرابر شود چندین بار سقف و کف می سازد و از منفی به مثبت و برعکس تغییر مسیر می دهد اما در نهایت برایند این منفی و مثبت ها صعود قیمت سهم است. 
مشکل همینجاست! مشکل این است که ما سهم را می خریم و وقتی دو روز منفی خورد می فروشیم. و می رویم سراغ سهمی دیگر و همین کار را تکرار می کنیم.
مشکل ما این است که اگر سهمی داشته باشیم که صف خرید نداشته باشد احساس خوبی نداریم.
اگر سهم ما صف خرید نباشد هر آن ممکن است بفروشیم و از روند جا بمانیم.
دوستان این را جدی بگیرید بازار بورس محل انتقال ثروت از افراد عجول به افراد صبور است.
ممکن است از صبر هزار جور برداشت کنید اما منظور ما صبر در نتیجه گیری از کاری که کردی می باشد.
یک کشاورز وقتی بذری می کارد حدود 9ماه باید صبر کند تا این بذر به محصول تبدیل شود. این اصلا اسمش صبر نیست. این یک فرآیند است. یک پروسه است که باید طی شود.
شما اگر سهمی می خری باید صبر کنی تا رشد کند. شما اجازه رشد را به سهم نمی دهی. شما می خواهی همینکه خریدی سهم صف خرید شود .اصلا قبول نمی کنی که صبر کنی.
اما واقعیت چیز دیگری است.واقعیت این است که شما صبر می کنی اما چون صبر را قبول نکردی نتیجه هم نمی گیری!!!! می دانید این یعنی چی؟
کسی که صبر می کند ،چه کاری انجام می دهد که شما نمی کنید؟ 

صبر یعنی تحمل یک سختی .

تحمل یک مصیبت. 
پذیرفتن و شکایت نکردن.
صبر برای یک زندانی معنی دارد. برای یک بیمارمعنی دارد.برای کسانی که همراه با صبر زجر می کشند. نه یک معامله گر که باید سهمی را بخرد و چند ماه دیگر بفروشد. مگر اسم این صبر است.؟
در بهترین حالت، فقط می توان صبر را به زمانی اطلاق کرد که سهمی را بخریم و سهم منفی شود و ما به علت صف فروش نتوانیم بفروشیم و دچار زیان شویم. اینجا شاید بتوان گفت که صبر در برابر از دست دادن سرمایه!
بنابراین دوستان عزیز! خرید یک سهم و همراهی آن تا چند ماه یک ضرورت است. یک راه حل است نه یک صبر.کاری به کلمات نداریم مهم این است که ما باید یاد بگیریم که یک سهم در مسیر صعود چندین بار منفی می شود.ممکن است چند روز درجا بزند. نباید بدون هیچ دلیلی از سهم خارج شویم. برای هر فروشی حتما دوتا دلیل بیاورید. هنگام خرید سه تا دلیل بیاورید. 
قصد موعظه گری در این بازار را ندارم بلکه این مشکل را خیلی آشکار در معاملات اغلب معامله گران می بینم. این را من تکرار کردم تا یک یادآوری باشد. به خودمان یادآوری کنیم .به خودمان بگوییم که هدفمان چند روزه است و چند ماهه؟ این کار را اگر نکنیم امکان ندارد سود کنیم.
لازم نیست صبر ایوب داشته باشیم.لازم نیست از غوره حلوا بسازیم ! کافیست خودمان به خودمان فرصت دهیم. به پولمان اجازه رشد و پیشروی بدهیم.

 


Comments