آموزش بورس 08/14 1393 اولین قدم‌های موفق‌شدن چیست؟/ یادداشتی از پت مسیتی

posted May 16, 2015, 3:01 PM by فروش آپارتمان تهران   [ updated May 16, 2015, 3:01 PM ]

نه زیبا نیست… باید گذشته خود را رها کنید. برای همیشه آن را مدفون کنید و آینده خود را تمام و کمال در آغوش بگیرید… یک آینده جدید… آینده موفق.

بنابراین اولین گام چیست؟
ابتدا باید از اشتباهات، صدمات، ترس‌ها و خطاهای گذشته خود به عنوان سکوی پرش به سمت موفقیت‌های آینده خود استفاده کنید.
دوستی داشتم که همیشه معلمان مدرسه به او می‌گفتند که در آینده به هیچ کجا نخواهد رسید. برای مدتی او اجازه داد تا این حرف بر او تاثیر داشته باشد. تا اینکه روزی از خواب بیدار شد و فهمید که آینده تحت کنترل اوست.
او فهمید که می‌تواند به چیزی برتر از این‌که باور دارد دست یابد. بنابراین از عصبانیت، صدمه، اشتباهات و خطاهای گذشته به عنوان عامل تحریک‌کننده استفاده کرد تا ثابت کند که معلمانش در اشتباه بودند.
این عامل تحریک‌کننده و آرزوی اثبات اشتباه معلمان، او را به سمت جلو سوق داد تا بتواند تبدیل به یکی از ثروتمندترین و راضی‌ترین افراد از زندگی خود شود.
چیزی که او فهمید این است که …
باور خوشبختی شما باید بزرگ‌تر از باور ناامیدی‌تان باشد
به دلیل اینکه در بدبختی است که حقیقت مربوط به شما آشکار می‌شود… در زمان بدبختی نه تنها درمی‌یابید که واقعا چه کسی هستید و خمیر مایه شما چیست… بلکه آشکار می‌شود که شما واقعا به چه چیزی باور دارید.
در مورد دوستم می‌توان گفت که او در زمان بدبختی به خودباوری رسید. آن چیزی که در آن سال‌ها او را به باور آن واداشتند، باعث نشد که او یک زندگی متوسط برای خود بسازد.
بنابراین اولین قدم که باید به سمت خوشبختی برداریم این است که از مشکلات قبلی خود استفاده کنیم.
باید به مرحله‌ای برسیم که با صدمات و آلام خود خداحافظی کنیم و وقتی به این مرحله، یعنی مدفون کردن گذشته، می‌رسیم، به راه حل‌های جدیدی برای خوشبختی در زندگی‌مان دست پیدا می‌کنیم. برای این‌که در این امر به موفقیت برسید، می‌خواهم مثالی را از یکی از درس‌های خود به شما بیاموزم.
در این مثال ما از حقه کوچکی استفاده می‌کنیم که من بارها برای مدفون کردن گذشته از آن استفاده کرده‌ام و اولین گام را به سمت دروازه خوشبختی برداشتم.
پس شروع کنیم.
۱٫ ابتدا یک برگه سفید بردارید و روی آن لیستی از هفت چیزی را که در گذشته باعث ناراحتی شما شده بود، بنویسید.
۲٫ اکنون آن برگه را بردارید و یکی از این دو کار را انجام دهید.
 آن را به دیوار بچسبانید و هر روز به آن نگاه کنید و ببینید زندگی شما چه چیزی را به خود جذب می‌کند یا…
 آن صفحه را پاره کنید و بریزید دور و به آینده خود بپیوندید.
اگر راه دوم را انتخاب کنید کردید لیستی جدید از تصاویر برجسته یا از آن‌چه می‌توانید باشید تهیه کنید و آن را روی دیوار نصب کنید تا بتوانید هر روز به آن نگاه کنید.
قدرت این تکنیک ساده را دست کم نگیرید. مردم اغلب در این گام اول گمراه می‌شوند… آن‌ها یک کتاب می‌خوانند یا یک دوره کامل را می‌گذارنند اما در اولین قدم شکست می‌خورند.
با انجام کاری به سادگی نوشتن چند اشتباه گذشته روی صفحه کاغذ و مدفون کردن آن، شما اولین قدم را به سمت خوشبختی بر می‌دارید و این به شما انگیزه می‌دهد تا گام بعدی را بردارید… به خصوص وقتی که درمی‌یابید که در نهایت به راه درست قدم گذاشته‌اید.
بنابراین، اجازه ندهید تا با اشتباهات و صدمات و دردهای گذشته محاصره شوید. امروز از آن‌ها برای پیشروی به جلو استفاده کنید و تبدیل به فردی مهم‌تر و بزرگ‌تر شوید.
فردی که به خوشبختی می‌رسد، می‌داند که مشکلات گذشته، کلید ورود به آینده‌ای تازه است.
ترجمه: افسانه محمودی یزدانی

توضیح: پت مسیتی از مدرسان برتر موفقیت مالی در دنیاست که در تیرماه ۹۲ هم برای سخنرانی در یک همایش در مرکز همایش‌های صدا و سیما به ایران آمد.

Comments