آموزش بورس 06/28 1393 تأثیرات بزرگ با تغییرات کوچک

posted May 16, 2015, 3:49 PM by فروش آپارتمان تهران   [ updated May 16, 2015, 3:49 PM ]

با اعمال این ۶ تغییر کم هزینه، رشد کسب و کار کوچکتان را به چشم خواهید دید!

تغییرات کوچک در روند انجام معاملات روزانه باعث بروز اثرات بزرگ و مشهودی خواهند شد، به ویژه اگر کم‌هزینه و کم‌دردسر هم باشند.
ما در این‌جا هفت تغییر را به شما نشان خواهیم داد که فروش‌تان را در همین سال جاری چندین برابر خواهد کرد:
۱٫ از پشت کارت ویزیت‌تان به عنوان تبلیغات استفاده کنید. از پس هزینه‌های چاپ یا تبلیغات رسانه‌ای برنمی‌آیید؟ پشت کارت ویزیت‌تان را خالی نگذارید و از آن به عنوان راهی بسیار هوشمندانه برای گسترش فعالیت‌تان استفاده کنید. نه تنها همیشه همراه‌تان است، که البته هزینه‌ای هم ندارد. با گذاشتن یک عکس کوچک از خود یا محصول‌تان، یک کوپن تخفیف ۱۰ درصدی یا فهرست محصولاتی که عرضه می‌کنید می‌توانید کارت ویزیت‌تان را تبدیل به یک منبع رسانه‌ای قدرتمند کنید. جان فلچر رئیس شرکت جانی –یک آژانس طراحی گرافیک – می‌گوید: «این اطلاعات مضاعف می‌تواند آغازگر گفت‌و‌گوهای مفید بسیاری باشد. همچنین به شما این میدان را می‌دهد تا بتوانید در آن لحظات گران‌بها که توجه یک مشتری احتمالی را جلب کرده‌اید، موارد مهمی را که از قبل فهرست کرده‌اید به مشتری منتقل کنید.»
۲٫ وب‌سایت‌تان را نونما کنید. اگر برای درست کردن یک سایت اینترنتی پیش‌تر هزینه کرده‌اید؛ حالا وقت آن است که دستی به سر و رویش بکشید. به جای این‌که پول هنگفتی خرج بازسازی صفحه اصلی وب‌سایت‌تان کنید، کافی‌ست یک سری «لندینگ پیج»× با هزینه بسیار کم بسازید تا تبلیغات پرتعداد و متمرکز و البته متفاوتی برای محصول‌تان کرده باشید. دیوید رونیک بنیانگذار آپستارت بوتکمپ (Upstart Bootcamp) –مدرسه مجازی برای تازه‌کاران- می‌گوید: «صفحه وب‌سایت که بروشور نیست. این روزها غالب مردم از طریق نوشته‌ها و محتویات وبلاگ شما را پیدا می‌کنند.» اول از همه مطمئن شوید که وب‌سایت‌تان به آسانی قابل دسترس و قابل تفکیک باشد. نه فقط برای کسانی که پشت لپ‌تاپ یا رایانه‌های شخصی‌شان نشسته‌اند، که برای تمام اینترنت‌دوست‌ها که با موبایل یا آی‌فون‌شان وارد سایت‌تان می‌شوند.
۳٫ خودتان را به عنوان کارشناس به همه ثابت کنید. هیچ چیز بهتر و سریعتر از مشاوره رایگان یک تجارت را در مسیر درست رشد قرار نمی‌دهد. حالا می‌خواهید نقاش باشید، طراح کیف دستی زنانه یا پرستار بچه. تخصص‌تان باعث می‌شود مشتریان پاشنه در منزل‌تان را از جا دربیاورند و پول‌های کلانی پیشنهاد کنند تا برای حل مشکلات متعدد کمک‌شان کنید. رونیک می‌گوید: «باید بتوانید این تفکر رهبری مطلق را از بین ببرید تا مخاطبان بیشتری جذب کنید. وقتی فهمیدید چه چیزی بیشتر به دردتان می‌خورد از نو تکرارش کنید.» به طور مداوم در پست‌های توییترتان به دیگران مشاوره بدهید تا مشتریان به شما اعتماد کنند و بیشتر از محصولات‌تان شناخت داشته باشند.
۴٫ سایت‌ها را جانشین لیست‌هایی کنید که همان میزان از جمعیت را پوشش می‌دهند. اصلا نیازی نیست برای خرید یک فهرست بلند بالا از آدرس ایمیل‌های مشتریان سایت‌های دیگر پول خرج کنید؛ وقتی می‌توانید فهرست مشتریان وب‌سایت‌های دیگر را از آن‌ها قرض بگیرید و همان میزان مشتری را جلب کنید. رونیک می‌گوید یکی از مشتریانش، یک سایت اینترنتی که مجلاتی درباره زنان و اقتصاد منتشر می‌کند از این تکنیک استفاده کرده و توانسته ۵۰،۰۰۰ اشتراک اینترنتی برای مجله‌اش ثبت کند. می‌گوید: «بدون این‌که یک ریال از جیب‌شان خرج کنند معاملات کلان با تعداد بسیار بسیار بالا انجام می‌دادند. کلید موفقیتش هم محتوای بسیار پخته و در اختیار گذاشتن رایگانش در فضای مجازی بود.» فقط باید حواس‌تان باشد که اطلاعات خصوصی مانند آدرس ایمیل یا آدرس منزل این مشترک‌های اینترنتی‌تان را حفظ کنید تا به شما بی‌اعتماد نشوند. برای این‌که از بروز هرگونه مشکل احتمالی هم جلوگیری کرده باشید بد نیست از سایتی که فهرست مشتریانش را قرض کرده‌اید بخواهید ایمیل‌های تبلیغاتی شما را خودشان برای مشتریان ارسال کنند و فقط آدرس مستقیم وب‌سایت شما را برای ثبت‌نام و دریافت خبرنامه مخصوص شما را در ایمیل‌ها ثبت کنند.
۵٫ یک شماره تلفن رُند بگیرید. باور کنید اصلاً مجبور نیستید همیشه همان شماره بی‌منطقی را که از ابتدا به شما داده‌اند تحمل کنید. توریا بلانچارد معلم زبان فرانسه‌ای که دو سال قبل مدرسه «فرزندان خوب به پاریس کریپس می‌روند» را تأسیس کرد همیشه دنبال راه جدیدی برای جذب دانش‌آموز به مدرسه‌اش بود تا این‌که شرکت رینگ رینگ ال‌ال‌سی (Ring Ring LLC) را پیدا کرد –شرکتی که شماره‌های رُند و عجیب و غریب برای شرکت‌های کوچک درست می‌کرد. بلانچارد با شماره جدیدی که از آن‌جا گرفت مجال نمی‌یافت حتی لحظه‌ای تلفن را زمین بگذارد. به گفته خودش هرگز و به هیچ قیمتی حاضر نیست این شماره را از دست بدهد. چرا که حالا دیگر تمام مردم او را به همین شماره می‌شناسند. رئیس رینگ رینگ می‌گوید هزینه چنین شماره‌هایی تنها حدود ۲۵ دلار در ماه است.
۶٫ آزمون و خطا. حالا این‌که روش‌های تازه و مبتکرانه پیدا کرده‌اید و تا حدودی هم این اقدامات جدید برای‌تان کارساز بوده به این معنا نیست که تمام بودجه‌تان را تنها برای یکی از این بخش‌ها مصرف کنید. قبل از این‌که با دست خودتان از بازار رقابت تنگاتنگ این روزها خودتان را بیرون بیندازید آزمون و خطا کنید. تمام روش‌های بالا را یک بار امتحان کنید، نتیجه را مشاهده کنید و دوباره امتحان کنید تا بعدها متضرر نشوید. گوگل آنالیز (Google Analytics) هر اطلاعاتی را که شما بخواهید در اختیارتان می‌گذارد. اعم از این‌که مشاهده‌کنندگان وب‌سایت‌تان بیشتر از کدام مسیر وارد سایت شده‌اند یا میزان رفت و آمد در سایت را خیلی ساده و دقیق در اختیارتان می‌گذارد. حتی می‌تواند به شما بگوید این بیننده دقیقا از طریق کدام موتور جستجویی شما را پیدا کرده است. رونیک می‌گوید: «حتی کوچکترین و ریزترین بخش‌های بازاریابی‌تان را آزمایش کنید. همین که فرمول درست و ورد جادویی‌اش را پیدا کردید دو دستی بچسبیدش!»
حرف آخر: برای سر و صدا کردن در بازار آن هم این روزها با این پیشرفت‌های تکنولوژی دیگر نیازی به داشتن بودجه‌های کلان نیست. با کمی تغییرات و اصلاحات جزئی در این طرف و آن طرف کسب و کار کوچک‌تان می‌توانید از همین حالا صدای زنگ تلفن و از آن سوی خط صدای دلنشین سیلی از مشتریان جدید را بشنوید…
پی‌نوشت:
×Landing Page: این صفحات در فضای مجازی معمولا تبلیغاتی هستند و بسیار ساده. در واقع به غیر از محصول مورد نظر هیچ‌گونه لینک یا تبلیغات اضافه در آن دیده نمی‌شود و تمام تمرکز مراجعه‌کنندگان را تنها معطوف همان یک کالایی می‌کند که در آن صفحه وجود دارد. غالبا وب‌سایت‌هایی که بسیار پراکنده و شلوغ هستند ذهن خریدار را هم از یکنواختی خارج کرده و تمرکزش را برای دنبال کردن یک محصول خاص به هم می‌زند و در این صورت تنها کسی که ضرر کرده صاحب وب‌سایت با تبلیغات جسته گریخته و متراکم است.

Comments