معرفی ده خانه لوکس دنیا در سال 2015 --- آذر 94

معرفی ده خانه لوکس دنیا در سال 2015

در این مطلب قصد داریم فهرستی از ده خانه لوکس در سال 2015 به شما ارائه دهیم. با توجه به نمای هر خانه هم می‌توان فهمید که معماری شگفت‌انگیز و بی‌همتای این منازل، آنها را از سایر نمونه‌ها متمایز کرده است.

کاخ دراکولا در رومانی

این خانه بزرگ یا به عبارتی عمارت کاخی ، در مجاورت بارن در رومانی ساخته شده و هم اکنون یکی از لوکس‌ترین منازل مسکونی در دنیا به شمار می‌رود. بیشتر به علت اینکه خانه دراکولا، یکی از شخصیت‌های معروف فیلم‌های ترسناک بوده، معروف شده است و در سال 1980، به موزه عمومی تبدیل شد. خانه‌ای بسیار زیبا با 57 اتاق و 17 اتاق خواب با دکوری بسیار لوکس و مدرن است. قیمت این خانه حدود 135 میلیون دلار تخمین زده شده است.

 کلیسای وارونه در انگلستان

این خانه به سبک کالیفرنیایی ساخته شده و در مجاورت روستایی در شهر ساری، از شهرهای انگلیس ساخته شده است. این خانه که مساحتی بالغ بر 58 هکتار دارد، در مجموع دارای 103 اتاق با تمام تسهیلات لوکس است. از استخر شنا گرفته تا باشگاه بولینگ، از سایر امکانات این خانه هستند. در سال 2005، این خانه گران‌ترین خانه شخصی در دنیا لقب گرفته است. هم اکنون 139 میلیون دلار روی این خانه قیمت گذاشته‌اند.

 منزل مسکونی مانور در کالیفرنیا

این منزل مسکونی با قیمتی حدود 50 میلیون دلار، گران‌ترین و لوکس‌ترین خانه در لس آنجلس کالیفرنیا است.ساخت آن به سال 1991 باز می‌گردد و به سبک فرانسوی ساخته شده است.دارای 123 اتاق بوده و مساحتی بالغ بر 4/6 هکتار دارد.

 ویلای فرانکولا در لندن

این ویلا که در بلگراویای لندن قرار دارد، هم اکنون گران‌ترین خانه دنیاست . به سبک ویکتوریا ساخته شده و شش طبقه دارد. دارای تسهیلات فراوانی از جمله استخر شنا، باشگاه ژیمناستیک ، تئاتر خصوصی و سالن ایروبیک است. قیمت این خانه 161 میلیون دلار است.

 ویلای ویکتوریا در اکراین

یکی از لوکس ترین خانه‌های اکراین، این ویلاست. این ویلا متعلق به «فرانکوک»، بانوی تاجر و هنرمند اکراینی است. پنج طبقه بوده و مجهز به استخر، تئاتر، ژیمناستیک و سونا است.ششمین خانه گران در دنیا این ویلاست و قیمت 160 میلیون دلار بزای آن پیشنهاد شده است.

 خانه منسون در کالیفرنیا

این خانه که از هر جهت تحسین برانگیز است، در قلب کالیفرنیا ساخته شده  و طراحی آن بر عهده « ویلیام راندلف» بوده است. در سال 1976، یک قانون‌گذار آمریکایی آن را خرید. خانه بر روی تپه‌هایی با مساحت شش هکتار ساخته شده است و دارای 29 اتاق  است. این خانه بیشتر به دلیل لوکیشن اصلی فیلمبرداری فیلم «پدر خوانده» معروف شده است.
این خانه که از هر جهت تحسین برانگیز است، در قلب کالیفرنیا ساخته شده  و طراحی آن بر عهده « ویلیام راندلف» بوده است. در سال 1976، یک قانون‌گذار آمریکایی آن را خرید. خانه بر روی تپه‌هایی با مساحت شش هکتار ساخته شده است و دارای 29 اتاق  است. این خانه بیشتر به دلیل لوکیشن اصلی فیلمبرداری فیلم «پدر خوانده» معروف شده است.

فایر فیلد در نیویورک

این خانه که متعلق به محقق و تاجر معروف آمریکایی، « ایرا رینرت» است، پس از اکتشاف مولکول‌های جنبنده آب توسط وی، به این نام معروف شد. خانه در قلب نیویورک ساخته شده و مساحتش 63 هکتار است و گفته می‌شود بزرگترین منزل مسکونی در آمریکاست. این خانه بیشتر به علت طراحی باشگاه بولینگ و قیمت 150 هزار دلار بسیار معروف است.

پنت هاوس در لندن

وقتی حرف از لندن در میان باشد، توجه همه به قیمت بالای منازل آن معطوف می‌شود. این پنت هاوس معروف، با قیمتی معادل بر 6000 پوند به ازای هر متر مربع، موجب شگفتی بسیاری از مشاوران املاک در سراسر دنیا شده است. گران‌ترین آپارتمان دنیا، همین پنت هاوس لوکس است که قیمت آن 200 میلیون دلار است!

ویلای لئوپولدا در فرانسه

 این ویلای 27 طبقه، به طور حتم گران‌ترین و لوکس‌ترین خانه در اروپاست. نام اصلی خانه به احترام پادشاه فرانسوی در سال 1902 برگرفته شده است. مساحت آن، 800 هزار متر مربع است و مهم‌ترین جنبه آن، داشتن ساحلی مجزا، خصوصی و ویژگی‌های بی‌همتای آن است.

 خانه موکشآمبانی گران‌ترین خانه دنیا

 آخرین نمونه که در بمبئی هند قرار دارد، رکورد گران‌ترین خانه دنیا  را دارد. مجتمعی 27 طبقه است و همچون تاج محل، نمایی مدرن و لوکس دارد. قیمتی  معادل یک میلیارد دلار دارد و متعلق به پنجمین مرد ثروتمند دنیا« موکشآمبانی» است. ناگفته نماند که مساحت خانه، 40 هزار فوت مربع است و مجهز به دکوری لوکس و مدرن است.

Comments