بازار مسکن و رمزگشایی‌از20میلیارددلار مسکن‌خالی ، نقشه سرمایه‌گذاری در بازار ملک - 26 آبان 94

posted Nov 17, 2015, 4:18 AM by فروش آپارتمان تهران
 #تهران  #اداری  #تجاری  #مسکونی  #مغازه  #آپارتمان  #ملک  #املاک  #خرید  #فروش  #قیمت #مغازه  #فرشته  #برج  #رامسر  #ویلا  #قیمت آپارتمان #شمال  https://sites.google.com/site/farasazehgostar/   #سایت ملک  #ملک , #خرید ملک , خرید مسکن , #آپارتمان , #خرید آپارتمان , #خرید ملک در تهران , #,ویلا , #آپارتماناداری , #apartment , #آپارتمان , # فروش آپارتمان , #خرید آپارتمان , # رامسر, #شمال , #شمال تهران ,  , #خیابان فرشته , # آپارتمان خیابان آقا بزرگی , # خرید آپارتمان در خیابان فرشته تهران , # فروش آپارتمان در خیابان فرشته تهران ,  # فیاضی 


با احتساب قیمت 250 میلیون تا 350 میلیون تومان برای خرید هر فروند هواپیما می توان چنین نتیجه گرفت که ایران 57 تا 80 فروند هواپیمای بویینگ و ایرباس در آخرین مدل ها را در خانه های خالی خود زمین گیر کرده است.

هر چند پیش از این طرح‌ها و لوایح متعددی برای سامان دهی این وضعیت تدوین شده است اما هنوز واحدهای مسکونی خالی یکی از اصلی ترین مشکلات اقتصادی ایران در بازار مسکن تلقی می شوند .

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، حسین عبده تبریزی اعلام کرده است حدود یک میلیون و 400 هزار واحد مسکونی خالی که معادل بیست میلیارد دلار قیمت دارد ، به دلیل رکود بازار مسکن رد ایران خالی مانده است . به گفته وی تحریک تقاضا از سوی دلت یازدهم به صورتی است که منجر به توسعه بازار مسکن مصرفی شود . او واحدهای مسکونی خالی مانده را واحدهایی اعلام کرد که لوکس هستند و بیش از 4 میلیون تومان به ازای هر متر مربع قیمت دارند .

درآمد نفتی یک سال، در خانه های خالی

 ایران در شرایطی سرمایه خفته ای به این میزان را در اقتصاد خود جای داده است که درآمد نفتی اش در سال جاری طبق برخی پیش بینی ها به رقم 24 میلیارد دلار خواهد رسید . به این ترتیب در سال های گذشته به اندازه درآمد یک سال نفت ، در بخش مسکن محبوس شده است .

 گروگان گیری 437 هزار بیکار

 برآوردها نشان می دهد هزینه ایجاد هر شغل پایدار در کشور در حدود 160 میلیون تومان است . با احتساب هر دلار 3500 تومان، می توان این نتیجه را گرفت که مسکن خالی مانده در ایران به اندازه ایجاد شغل پایدار برای 437 هزار ایرانی ، سرمایه در خود محبوس کرده است .

 80 فروند هواپیما زمین گیر شدند

 دولت اعلام کرده است نوسازی ناوگان هوایی را در دستور کار دارد . مذاکرات با غول های هواپیماسازی آغاز شده است و دولت قصد دارد در سال های آینده تعداد ناوگان هوایی اش را افزایش دهد .

 با احتساب قیمت 250 میلیون تا 350 میلیون تومان برای خرید هر فروند هواپیما می توان چنین نتیجه گرفت که ایران 57 تا 80 فروند هواپیمای بویینگ و ایرباس در آخرین مدل ها را در خانه های خالی خود زمین گیر کرده است .

333 نفتکش روی زمین

 برآوردها نشان می دهد هزینه ساخت یک نفتکش معمولی در حدود 60 میلیون دلار است . با این حساب در خانه های خالی مانده بیش از 330 نفتکش پنهان شده اند . مقیاس فوق برای کشور نفت خیزی چون ایران نشان دهنده اهمیت ظرفیت خالی مانده اقتصاد است .

5 فاز پارس جنوبی لابلای خانه های خالی

 هزینه توسعه هز فاز پارس جنوبی در حال حاضر افزایشی قابل توجه را تجربه کرده است . براوردها نشان می دهد هر فاز پارس جنوبی 4 میلیارد دلار هزینه توسعه ای برای کشور دارد به این ترتیب با در نظر گرفتن بلوکه شدن 20 میلیارد دلار در خانه های خالی ایران، می توان نتیجه گرفت هزینه توسعه ای 5 فاز پارس جنوبی در کشور پنهان شده است .

 ایران در حال حاضر یک سوم قطر گاز از میدان مشترک گازی پارس جنوبی تولید می کند و کمبود نقدینگی از یک سو و عدم دسترسی به تکنولوژی روز به دلیل تحریم از سوی دیگر مهمترین عامل بروز این بحران تلقی می شود .

444 میلیون بشکه نفت در شهرهای ایران

با احتساب قیمت 45 دلار برای هر بشکه نفت، 444میلیون بشکه نفت در خانه های خالی ایران محبوس شده است . ایران قصد دارد با لغو تحریم ها میزان عرضه نفتش به بازارهای جهانی را 500 هزار بشکه افزایش دهد .

معادل سازی با یارانه

هر ایرانی در ماه 45 هزار و 500 تومان یارانه دریافت می‌کند . ایران برای تامین هزینه ناشی از یارانه نقدی ماانه باید 3 هزار و 300 میلیارد تومان هزینه کند  با احتساب قیمت هر دلار 3500 تومان ، معادل ریالی بیست میلیارد دلار 70 هزار میلیارد تومان می شود . به این ترتیب بخش مسکن که پیشران و محرک اقتصادی تلقی می شود یارانه 21 ماه را در خود جای داده است .

کلید واژه ها

 مسکن  خانه
نتایج یک بررسی درباره سهم ساخت‌وسازهای مسکونی و تجاری از کل پروانه‌های ساختمانی صادره در تهران و کل کشور بیانگر آن است که حجم سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تجاری به لحاظ تعداد مراکز در دست ساخت، در حال حاضر نسبت به اواسط دهه 80، دو برابر شده است.

به گزارش دنیای اقتصاد ، این موضوع، ادامه کار برای تجاری‌سازها را به شدت با مشکل روبه‌رو کرده است و باعث رکود عمیق در فروش واحدهای تجاری و فعالیت در این حوزه شده است. از طرفی، در بازار مسکن نیز رکود ساختمانی و معاملاتی سومین سال خود را پشت‌سر می‌گذارد. در این میان، بی‌تفاوتی سرمایه‌گذاران نسبت به نحوه پایان دادن به این وضعیت، می‌تواند شرایط را بدتر کند. تحقیقات یک گروه مطالعاتی برای نحوه خروج از رکود ملکی‌،‌ پیشنهادهایی را با تاکید بر تجربه‌های جهانی به سرمایه‌گذاران توصیه می‌کند. نتایج این یافته‌ها معطوف به بازار املاک غیرمسکونی است و با بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های تجاری در تهران، نقشه مناطق مستعد احداث مال‌های جدید را معرفی کرده است و در عین حال راه‌های طراحی، ساخت و بهره‌‌برداری موفق از پروژه‌های غیرمسکونی چندمنظوره را شناسایی و تبیین کرده است.

 

Comments