آمار بانک مرکزی از خرید و فروش و قیمت آپارتمان در اردیبهشت 95

خیز مسکن از خواب 3ساله

براساس جدیدترین گزارش رسمی بانک مرکزی در اردیبهشت ماه سال1395، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به 15هزار و 431واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل 8.2درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 همچنین در دومین ماه سال جاری متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران 40.1میلیون ریال بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب به میزان 1.7 و 2.8درصد افزایش داشته است. رشد همزمان تعداد معاملات و قیمت مسکن در اردیبهشت ماه امسال اگرچه مثبت ارزیابی می‌شود، اما تعداد معاملات همچنان (36درصد) کمتر از ماه مشابه در سال‌93 است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تعادل ، رشد میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در اردیبهشت ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل (8/2درصد) نیز کمتر از نرخ تورم (به گزارش مرکز آمار، تورم نقطه‌ به نقطه اردیبهشت ماه ۶٫۸درصد و تورم سالانه اردیبهشت نیز ۱۰٫۲درصد) است. از این رو، همان‌طور که یکی از مقام‌های مسکنی وزارت راه چند روز پیش به یک روزنامه اقتصادی به درستی گفته بود، عمق رکود بازار مسکن کاهش یافته است، اما همچنان این بازار در «رکود» به سر می‌برد. این در حالی است که به گواه آمارها و تحلیل‌های ارائه شده از سوی کارشناسان، بازار مسکن در سال92 وارد رکود شدید شده است.

در عین حال، بنا به اعلام بانک مرکزی، افزایش حجم معاملات در اردیبهشت ماه نشانگر تداوم روند روبه بهبود معاملات و استقبال متقاضیان از خرید مسکن در ماه‌های اخیر است، با توجه به چشم‌انداز بهبود فضای اقتصاد کلان و نیز رویکرد سیاست‌گذار پولی در کمک به تسهیل اعتباری بخش مسکن، انتظار می‌رود این روند در ماه‌های پیش رو نیز ادامه یابد.

 واحدهای کم سن در صدر معاملات
براساس این گزارش، بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در اردیبهشت ماه سال1395 حاکی از آن است که واحدهای نوساز تا 5سال ساخت با سهم 52.1درصدی بیشترین سهم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده‌اند که این میزان نسبت به ماه مشابه سال94، از کاهش 1.6درصدی برخوردار شده است.  در این ماه از میان مناطق 22گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل 7میلیون و830هزار تومان مربوط به منطقه یک و کمترین آن با 2میلیون و 140هزار تومان به منطقه18 تعلق داشته است.

توزیع تعداد معاملات انجام شده برحسب مناطق مختلف شهر تهران در اردیبهشت ماه سال1395 حاکی از آن است که از میان مناطق 22گانه شهر تهران، منطقه5 با سهم 15.2درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه‌نامه را به خود اختصاص داده است. همچنین مناطق4، 2 و 15 به ترتیب با سهم 10.5، 8.4 و 6.3درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

براساس این گزارش 70درصد از کل تعداد معاملات انجام شده در شهر تهران صرفا مربوط به 10منطقه شهر (به‌ترتیب بیشترین فراوانی شامل مناطق 5، 4، 2، 15، 14، 8، 10، 7، 11 و 13) بوده و 12منطقه دیگر تنها 30درصد از تعداد معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

  کاهش 7.6درصدی قیمت در منطقه7
بر این اساس، در اردیبهشت ماه سال1395، متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران چهار میلیون و 100هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب به میزان 1.7 و 2.8درصد افزایش یافته است. همچنین بیشترین رشد متوسط قیمت در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه11 (معادل 6.1درصد) و بیشترین کاهش قیمت به منطقه7 (معادل 7.6درصد) تعلق دارد.

 بیشترین میانگین قیمت در منطقه یک
در اردیبهشت ماه سال1395 از میان مناطق 22گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل 7میلیون و 830هزار تومان به منطقه یک و کمترین آن با دو میلیون و 140هزار تومان به منطقه18 تعلق داشته است.

 خانه‌های پرطرفدار در بازار
گزارش آماری بانک مرکزی همچنین حاکی است توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده برحسب قیمت یک متر مربع بنا در اردیبهشت ماه سال1395 حاکی از آن است که واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی 2.5الی 3میلیون تومان به ازای هر متر مربع بنا با سهم 14.7درصد بیشترین سهم از تعداد معاملات را به خود اختصاص داده و دامنه‌های قیمتی 3تا 3.5 و 2تا 2.5میلیون تومان به ترتیب با سهم 13.2 و 12.7درصد، در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

در این ماه 30.9درصد از معاملات انجام شده به واحدهای مسکونی با قیمت بیش از 4.5میلیون تومان به ازای هر متر مربع بنا اختصاص داشته است.

همچنین توزیع حجم معاملات به‌گونه‌یی بوده که حدود 61درصد واحدهای مسکونی با قیمتی کمتر از میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی (4میلیون و 10هزار تومان) معامله شده‌اند.

 توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده برحسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی در اردیبهشت ماه سال1395 نیز نشان می‌دهد، بیشترین سهم از معاملات انجام شده به واحدهای مسکونی با زیربنای 60تا 70متر مربع معادل 15.7درصد اختصاص داشته است. واحدهای دارای زیربنای 50 تا 60 و 70 تا 80متر مربع به ترتیب با سهم‌های 14.7 و 14.1درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در مجموع در این ماه، واحدهای مسکونی با سطر زیربنای کمتر از 80متر مربع، 56.1درصد از معاملات انجام شده را به خود اختصاص دادند.

در اردیبهشت ماه سال1395 توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده برحسب ارزش هر واحد حاکی از آن است که در میان دامنه‌های قیمتی مورد بررسی، واحدهای مسکونی با ارزش 1300 تا 1600میلیون ریال با اختصاص سهم 10درصد بیشترین سهم از معاملات انجام شده را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین واحدهای دارای ارزش 1000تا 1300 و 1600تا 1900میلیون ریال نیز به ترتیب با اختصاص 9.1 و 9درصد در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. بنا به این گزارش در اردیبهشت ماه سال1395 حدود 53.8درصد از معاملات به واحدهای مسکونی با ارزش کمتر از 2800میلیون ریال اختصاص داشته است و 5.7درصد از واحدهای مسکونی معامله شده نیز ارزشی بیش از 9800میلیون ریال داشته‌اند. این سهم‌ها در اردیبهشت ماه سال1394 به ترتیب معادل 59.7 و 6درصد بود.


اخبار مرتبط


 Searches related to آپارتمان تهران رهن و اجاره آپارتمان در تهران املاک تهران روی دیوار ایران فایل مسکن تهران سایت املاک تهران رهن کامل آپارتمان در تهران اجاره آپارتمان در تهران دیوار اجاره آپارتمان در تهران همشهری خرید آپارتمان در کرج  Searches related to قیمت آپارتمان خرید آپارتمان در تهران دیوار رهن خانه در تهران خرید مسکن خرید آپارتمان در کرج اجاره خانه در تهران سایت املاک تهران ایران فایل مسکن تهران خانه من  Searches related to آپارتمان رهن و اجاره آپارتمان در تهران اجاره آپارتمان 40 متری در تهران فروش آپارتمان تهران اجاره آپارتمان در تهران دیوار فروش آپارتمان دیوار ایران فایل مسکن تهران املاک دلتا ملک من       Searches related to قیمت آپارتمان در تهرانSearches related to قیمتSearches related to خرید آپارتمان  رهن خانه در تهران خرید خانه در تهران دیوار خرید خانه در کرج خرید مسکن سایت املاک تهران املاک تهران روی دیوار ایران فایل مسکن تهران اجاره خانه در تهران  gheymat crude oil prices bitcoin price tesla model 3 price قیمت سکه پارسیان قيمت خودرو پیش بینی قیمت طلا قیمت طلای 18 عیار  رهن و اجاره آپارتمان در تهران ایران فایل مسکن تهران مسکن دلتا سایت املاک تهران خرید خانه در تهران دیوار ايران فايل بازار مسکن نيازمنديهاي همشهري

  قیمت آپارتمان در تهران ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری ,  قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین  , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار  ,  قیمت آپارتمان در تهرانپارس  ,  قیمت آپارتمان در کیش ,   قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان  ,  قیمت آپارتمان  ,  جدول قیمت آپارتمان در تهران  ,  جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  جدول افزایش قیمت مسکن مهر  ,  جدول قیمت مسکن در مناطق تهران  ,  قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول  ,  قيمت مسكن در تهران  ,  قيمت مسكن در سال 94  ,  قیمت آپارتمان در تجریش ,  قیمت آپارتمان در شمال تهران  ,  قیمت خانه در شمال تهران  ,  قیمت مسکن در شمال تهران  , قیمت مسکن در شمال شرق تهران  ,    

----------------------------------

#ملک , #خرید ملک , خرید مسکن #آپارتمان , #خرید آپارتمان , #خرید ملک در تهران ,
 #,ویلا  , #آپارتماناداری ,
 #apartment  , #آپارتمان , # فروش آپارتمان#خرید آپارتمان , # رامسر, #شمال , #شمال تهران ,    
#خیابان فرشته , # آپارتمان خیابان آقا بزرگی , # خرید آپارتمان در خیابان فرشته تهران ,
=============
اطلاعیه فروش آپارتمانهای سند اداری و مغازهای تجاری
 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی
واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر  کلیه شرکت ها
اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT
----------------------------------------------------------------------
Comments