قیمت جزء به جزء مسکن‌ در مناطق شمالی تهران/ قیمت‌ها در تابستان چقدر تغییر کرده‌اند؟ تیر 94

قیمت جزء به جزء مسکن‌ در مناطق شمالی تهران/ قیمت‌ها در تابستان چقدر تغییر کرده‌اند؟

اقتصاد > مسکن - اقتصادنیوز نوشت:
با ورود به فصل تابستان و مصادف شدن آن با آخرین مذاکرات میان ایران و گروه 1+5، توقعات برای تغییرات قیمت در بخش مسکن بالا رفته، با این حال باید ببینیم در واقعیت و در بخش‌های جرئی بازار مسکن چه اتفاق‌هایی افتاده است.
با بررسی‌های انجام شده، قیمت آپارتمان‌های نوساز شمالی پایتخت در تابستان سال 94 از هر متر مربع 4.5 میلیون تومان شروع می‌شود و تا 25 میلیون تومان ادامه دارد، البته باید این نکته را در نظر گرفت که برخی از خانه‌های خاص با امکانات ویژه وجود دارند که قیمت‌شان بسیار بالاتر از این نرخ‌هاست.

با این حال محدوده قیمت‌ها در برخی از محله‌های شمالی تهران در مقایسه با ابتدای سال بدون تغییر بوده و بیشتر آنها نیز تغییرات جزیی داشتند، که اکثر این تغییرات کاهشی بوده است.

یکی از مشاوران املاک در محله فرمانیه گفت: نمی‌توان اعلام کرد قیمت‌ها در مقایسه با ابتدای سال 94 تغییر کرده است، چرا که تنها به دلیل رکود حاکم بر بازار مسکن، فروشنده‌ها به ناچار خانه‌های خود را با قیمت‌های پایین‌تر به فروش می‌رسانند و این کاهش قیمت تنها به این دلیل است.

یکی دیگر از مشاوران املاک در محله قیطریه بیان کرد: محدوده قیمت آپارتمان نوساز در این محله از هر متر مربع هشت تا 12 میلیون تومان است و این قیمت‌ها در مقایسه با ابتدای سال تغییر چندانی نکرده و تنها کمی کاهش پیدا کرده است.

مشاور املاک دیگری در محله زعفرانیه گفت: قیمت مسکن در این محله و به طور قطع سایر محله‌ها، 20 درصد کاهش یافته است و همه فروشنده شده‌اند و حاضرند خانه‌های خود را با قیمت پایین‌تر بفروشند.

اکثر مشاوران املاک در محله‌های شمالی تهران، اعلام‌ کردند که قیمت‌ها در مقایسه با قیمت‌های ابتدای سال 94 کاهش یافته‌ است، چرا که به زعم آنها، بسیاری از افراد که به پول احتیاج دارند، خانه‌های خود را با قیمت‌های بسیار پایین‌تر برای فروش گذاشته‌اند.

البته در بسیاری از مناطق زیر، خانه‌هایی وجود دارند که به دلیل امکانات بیشتر، با قیمت‌های بالاتر از قیمت‌های اعلام شده به فروش می‌رسند.


ملک ,خرید ملک , خرید مسکن , آپارتمان , خرید آپارتمان , خرید ملک در تهران ,ویلا , آپارتمان اداری , apartment ,آپارتمان , فروش آپارتمان , خرید آپارتمان ,رامسر, شمال , شمال تهران , فرشته , خیابان فرشته , آپارتمان خیابان آقا بزرگی , خرید آپارتمان در خیابان فرشته تهران , فروش آپارتمان در خیابان فرشته تهران , شمال شهرتهران , تجریش , میدان تجریش ,الهیه , خیابان ولیعصر , خیابان ولیعصر تهران , پارک وی , املاک چهار راه پارک وی , املاک تجاری , قیمت ملک , قیمت مسکن , خیابان آقا بزرگی , خیابان کامران , اداری , آپارتمان سند اداری , قیمت , قیمت آپارتمان
کلید واژه ها: بازار مسکن تهران قیمت مسکن مسکن -

   ساخت آپارتمان‌های لوکس در مناطق شمالی تهران در حال افزایش است

۲۳:۳۰ - ۱۳۹۴/۲/۸


بیش از دو هزار و ۶۰۰ ملک قابل خرید یا اجاره در منطقه شمالی تهران یعنی حدود ۲۷ درصد از خانه‌های قابل معامله در این منطقه از شهر دارای سونا و جکوزی هستند.

عصر بانک؛طبق اطلاعات ثبت شده در وب سایت اسکانو، حدود 51 هزار آپارتمان و خانه قابل معامله در مناطق مختلف تهران به ثبت رسیده است که از این تعداد حدود هفت هزار و 263 ملک درمناطقی چون فرمانیه، نیاوران، الهیه، آجودانیه، اقدسیه، جردن، دروس، کامرانیه، زعفرانیه، فرشته، پاسداران، ونک، ولی‌عصر، ولنجک، میرداماد و ونک قرار دارد. از میان املاک ثبت شده در این سایت بیش از دو هزار و 700 ملک دارای سونا و جکوزی و بیش از هزار و800 ملک مجهز به استخر هستند.

 

به گزارش روابط‌ عمومی اسکانو خانه‌های دو منطقه نیاوران و فرمانیه دارای بیشترین خانه‌های مجهز به استخر و سونا هستند. تا کنون بیش از سه هزار ملک در مناطق فرمانیه و نیاوران به ثبت رسیده‌اند و از این تعداد 398 ملک در نیاوران و 332 ملک در فرمانیه دارای استخر هستند.

 

همچنین حدود 436 آپارتمان در فرمانیه و حدود 570 ملک در نیاوران مجهز به سونا و جکوزی اختصاصی هستند. قیمت آپارتمان نوساز در این دو منطقه از تهران، بنا به ویژگی‌ها و امکانات هر ملک شامل خیابان و کوچه، مصالح به‌کار رفته در بنا و تجهیزات رفاهی از متری 9 میلیون تا 25 میلیون تومان متغیر است.

 

به گفته یکی از مشاوران املاک فعال در این منطقه وجود استخر در یک ملک حدودا متری دو میلیون تومان به قیمت ملک می‌افزاید. این مشاور املاک معتقد است: «در دو منطقه فرمانیه و نیاوران حدود40 درصد از املاک مسکونی دارای استخر هستند و ساخت استخر و سونا در بناهای نوساز در این دو منطقه بیش از پیش مرسوم شده است.»

 


Comments