گزارشات قیمت مسکن و اجاره در تابستان 94


قیمت ملک

 آخرین اخبار مرتبط با قیمت مسکن، خرید و فروش مسکن، بازار اجاره، اجاره بها در مسکن،موجر و مستاجر،قیمت روز آپارتمان در مناطق مختلف،بنگاه مسکن، قولنامه مسکن، شرایط وام مسکن، معامله در بازار ملک،کمیسیون در بازار مسکن،قیمت در مسکن مهر،قیمت مسکن ویژه،قیمت ملک کلنگی، قیمت خانه دربستی و... در این بخش ارائه می شود.

قیمت آپارتمان در برخی نقاط تهران تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۴

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  
در حالی که بازار مسکن همچنان در شرایط ثبات قیمت و رکود نسبی معاملات خرید و فروش قرار دارد، مالکان  و مشاوران املاک برای سرعت دادن به فروش آپارتمان‌های فایل شده در بنگاه‌ها، پیشنهادهای متفاوتی را به متقاضیان خرید توصیه می‌کنند.

به گزارش «دنیای اقتصاد»، هم‌اکنون سه پیشنهاد کمکی برای تقویت قدرت خرید متقاضیان مسکن به خصوص در بازار فروش واحدهای معمولی و میان متراژ، از طرف مالکان و مشاوران املاک متداول شده است که با استفاده از این پیشنهادها متقاضیان مصرفی خرید مسکن راحت تر بتوانند نسبت به خرید واحدهای فایل شده در بنگاه‌ها اقدام کنند و مالکان هم از این طریق بتوانند هر چه سریع‌تر واحد خود را به فروش برسانند.

به این ترتیب، در کنار فایل‌هایی که با شرایط فروش نقدی به بازار مسکن عرضه شده‌اند، پکیج‌هایی برای دریافت چند مرحله‌ای قیمت آپارتمان‌های فروشی از سوی مالکان و مشاوران املاک به متقاضیان خرید توصیه می‌شود که در این پکیج‌ها، پرداخت قیمت واحد به سه شکل پرداخت پولی که بابت رهن آپارتمان از مستاجر دریافت می‌شود به اضافه وامی که مالک جدید می‌تواند در زمان خرید واحد از بانک بگیرد یا پرداخت اقساطی قیمت خرید، عمده‌ترین این روش‌ها هستند.

به عنوان نمونه، یکی از شعب بنگاه‌های املاک زنجیره‌ای فعال در غرب تهران، آپارتمان 70 متری واقع در منطقه جنت‌آباد را با قیمت کل 290 میلیون تومان و با شرایط پرداخت 175 میلیون تومان به صورت نقدی، 45 میلیون تومان وام مسکن و 70 میلیون تومان رهن واحد از سوی بنگاه، به بازار فروش عرضه کرده است.

مالک دیگری، واحد 77 متری خود را در منطقه ستارخان، 245 میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده است که برای دریافت این مبلغ، اعلام کرده حاضر است با دریافت 140 میلیون تومان پول نقد به اضافه 45 میلیون وام مسکن و 60 میلیون رهن واحد از طریق بنگاه، شرایط خرید را برای متقاضی واقعی تسهیل کند.

دریافت دو یا چند مرحله‌ای (اقساطی) قیمت مسکن هم از دیگر روش‌هایی است که این روزها به وفور در بازار فروش مسکن دیده می‌شود.

در یک نمونه، مالک آپارتمان نوساز 86 متری در وحیدیه تهران، امکان پرداخت 175 میلیون تومان قیمت فروش آپارتمان خود را در دو قسط برای خریداری که فعلا از قدرت خرید کافی برخوردار نیست، فراهم کرده است. شرایط این مالک برای این دسته از متقاضیان، به صورت پرداخت 60 میلیون تومان پول نقد در زمان انجام معامله و 45میلیون تومان در زمان انتقال سند، اعلام شده است.
قیمت ملک تهران

قيمت آپارتمان در تهران , كپي شده از اينترنت فقط جهت اطلاع , لطفا به تاريخ قيمت آپارتمان ها توجه فرمائيد

Showing posts 1 - 8 of 170. View more »

فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران

 • فروش آپارتمان 295 متری تیپ 3 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر   فروش ( پیش فروش )  آپارتمان 295 متری فوق مدرن در خیابان فرشته تهرانفروش آپارتمان 295 متری تیپ 3 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر خیابان فرشته تهران ...
  Posted Sep 28, 2015, 11:23 PM by فروش آپارتمان تهران
 • فروش آپارتمان 296 متری تیپ2 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر  فروش ( پیش فروش ) قیمت آپارتمان 296 متری فوق العاده  لوکس در خیابان فرشته تهران==============================فروش ( پیش فروش ) قیمت آپارتمان 296 متری  طبقه دوم تیپ 2خیابان فرشته تهران  جهت اطلاع ...
  Posted Sep 4, 2015, 1:56 PM by فروش آپارتمان تهران
 • فروش آپارتمان 241 متری تیپ 1 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر  : فروش آپارتمان 241 متری  طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر   جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها  و بازدید پروژه با شماره های  66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524   حوزه ...
  Posted Oct 7, 2015, 8:57 AM by فروش آپارتمان تهران
Showing posts 1 - 3 of 3. View more »

فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در خیابان آزادی تهران

 • فروش مغازه 120 متری در پاساژ مجتمع سپهر آزادی ( کد فروش ملک 29 )  ========================================================   نقشه پلان واحد های تجاری طبقه هم کف پاساژ آزادیمناسب برای صنایع الکترونیک و مخابرات ،کامپیوتر و IT ،  پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی  و صنایع پیشرفته صنعتی و ...
  Posted Oct 26, 2015, 11:36 PM by Neda audio book
 • فروش واحد 63 متری تجاری ( مغازه) طبقه همکف ساختمان سپهر آزادی ( کد فروش ملک 30 )  ========================================================   نقشه پلان واحد های تجاری طبقه هم کف پاساژ آزادیمناسب برای صنایع الکترونیک و مخابرات ،کامپیوتر و IT ،  پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی  و صنایع پیشرفته صنعتی و ...
  Posted Oct 26, 2015, 11:23 PM by Neda audio book
Showing posts 1 - 2 of 2. View more »

رامسر - فروش آپارتمان های ساحلی در رامسر 80 تا 180 متری



مالیات مستقیم به گرانی خانه منجر می‌شود

توضیحات
 
زیر مجموعه: اقتصاد مسکن
دسته: قیمت مسکن و اجاره
منتشر شده در شنبه, 28 شهریور 1394 14:31
 • پرینت
 • ایمیل

http://www.bananews.ir/رییس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور گفت: با تصویب «اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم» قیمت تمام شده مسکن بالا می‌رود و قدرت خرید مردم پایین می‌آید.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، جمشید برزگر اظهار کرد: به جای افزایش مالیات‌ها باید بهره‌وری تولید را افزایش داد. آن موقع می‌توان مالیات بر حقوق، مالیات بر درآمد، مالیات بر ارزش افزوده و سایر مالیات‌ها را گرفت که سرجمع آنها بیشتر از مالیات‌های مستقیم می‌شود.

رییس کانون سراسری انبوه سازان ادامه داد: باید قانون در یک پروسه زمانی تصویب شود؛ نه این‌که به یکباره بیاییم بدون لحاظ شرایط اقتصادی کشور، قانونی را وضع کنیم که به ضرر تولید باشد.

برزگر با بیان این‌که بسیاری از دستگاه‌ها به «اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم» اعتراض کردند، گفت: ما هم اعتراض خود را نوشتیم و درخواست ما این است که قانون برگردد و اصلاح شود؛ چرا که در این وضعیت رکود، هم بخش ساخت و ساز و هم بخش صنعت توان پرداخت مالیات را ندارند. دولت باید ابتدا به تولید رونق بخشد و سپس به صورت پله‌کانی شود مالیات‌ها را افزایش دهد.

وی با اشاره به قانون عرصه و اعیان تاکید کرد: نرخ عرصه و اعیان قرار است محاسبه شود. حال، فرض کنید ما زمینی را به مبلغ متری 2 میلیون تومان خریدیم. در موقع واگذاری با محاسبه اعیانی‌اش می‌شود 2.5 میلیون تومان. سوال من این است که کجای دنیا از ماده اولیه مالیات می‌گیرند؟ همه جا از تولید و درآمد مالیات می‌گیرند، نه از سرمایه اولیه.

رییس کانون سراسری انبوه سازان پیشنهاد کرد: قانون مالیات‌ها تا آخر برنامه ششم به همین منوال ادامه یاید. البته با توجه به این‌که من نایب رییس اتاق بازرگانی آذربایجان شرقی هستم این را از طرف جامعه کارآفرینان استان می‌گویم. این قانون با اعتراض واحدهای تولیدی مواجه شده و خود مدیران مالیاتی هم درگیر مساله هستند و با آن مشکل دارند.

برزگر تاکید کرد: درست است که باید وابستگی بودجه به نفت از بین برود اما این به معنای این نیست که ما یک شبه ره چند ساله را طی کنیم.

 

ایسنا

اضافه کردن دیدگاه جدید

انتظار برگ‌ریزان اجاره بها در پاییز

توضیحات
 
زیر مجموعه: اقتصاد مسکن
دسته: قیمت مسکن و اجاره
منتشر شده در شنبه, 28 شهریور 1394 14:22
 • پرینت
 • ایمیل

http://www.bananews.ir/با توجه به آرامش اجاره بها در فصل تابستان که پرتحرک‌ترین فصل نقل و انتقالات محسوب می‌شود، انتظار می‌رود با شروع فصل پاییز و فروکش کردن تقاضا شاهد کاهش نسبی نرخ اجاره بها باشیم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،نرخ اجاره بهای واحدهای 80 متری در نقاط مختلف تهران با محاسبه معادل تبدیلی آنها بین حدود یک میلیون و 500 هزار تومان تا حدود 5 میلیون تومان نوسان دارد که به شرح زیر است:

یک واحد آپارتمان 80 متری واقع در خوش کمیل، با پارکینگ و انباری به قیمت 55 میلیون تومان رهن کامل در نظر گرفته شده که معادل تبدیلی آن یک میلیون و 650 هزار تومان اجاره ماهیانه است.

یک واحد آپارتمان 80 متری واقع در دردشت، با پارکینگ و انباری به قیمت 65 میلیون تومان رهن کامل در نظر گرفته شده که معادل تبدیلی آن یک میلیون و 950 هزار تومان اجاره ماهیانه است.

یک واحد آپارتمان 80 متری واقع در میدان ولیعصر، طبقه دوم، یک خوابه با پارکینگ به قیمت 70 میلیون تومان رهن کامل در نظر گرفته شده که معادل تبدیلی آن 2 میلیون و 100 هزار تومان اجاره ماهیانه است.

یک واحد آپارتمان 80 متری واقع در سعادت آباد، دوخوابه، با انباری به قیمت 80 میلیون تومان رهن کامل در نظر گرفته شده که معادل تبدیلی آن 2 میلیون و 400 هزار تومان اجاره ماهیانه است.

یک واحد آپارتمان 80 متری واقع در پونک، دوخوابه، با پارکینگ، انباری و آسانسور به قیمت 30 میلیون تومان پول پیش و یک میلیون و 500 هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده که معادل تبدیلی آن 2 میلیون و 400 هزار تومان اجاره ماهیانه است.

یک واحد آپارتمان 80 متری واقع در سهروردی شمالی، با پارکینگ، انباری و آسانسور به قیمت 15 میلیون تومان پول پیش و 2 میلیون و 100 هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده که معادل تبدیلی آن 2 میلیون و 550 هزار تومان اجاره ماهیانه است.

یک واحد آپارتمان 80 متری واقع در سیدخندان، با پارکینگ، انباری و آسانسور به قیمت 50 میلیون تومان پول پیش و یک میلیون و 150 هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده که معادل تبدیلی آن 2 میلیون و 650 هزار تومان اجاره ماهیانه است.

یک واحد آپارتمان 80 متری واقع در میرداماد، دوخوابه، با پارکینگ، انباری و آسانسور به قیمت 30 میلیون تومان پول پیش و 2 میلیون و 500 هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده که معادل تبدیلی آن 3 میلیون و 400 هزار تومان اجاره ماهیانه است.

یک واحد آپارتمان 80 متری واقع در فرشته، با پارکینگ، انباری و آسانسور به قیمت 20 میلیون تومان پول پیش و 4 میلیون و 200 هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده که معادل تبدیلی آن 4 میلیون و 800 هزار تومان اجاره ماهیانه است.

یک کارشناس مشاور املاک اظهار کرد: با توجه به اتمام فصل نقل و انتقالات و ثبت نام مدارس، جابه‌جایی‌ها انجام شده است، لذا تقاضا برای اجاره در فصل پاییز به طرز محسوسی افت کرده و انتظار می‌رود شاهد کاهش 10 درصدی اجاره بها در پاییز باشیم.

وی افزود: معمولا در اواخر تابستان برخی واحدها بخصوص واحدهای قدیمی روی دست موجران می‌ماند که این افراد مجبور به پایین آوردن اجاره در فصل پاییز هستند. مضافا این‌که از اواسط مهرماه، محرم و صفر شروع می‌شود که ازدواج صورت نمی‌گیرد. بنابراین بسیاری از زوج‌ها خانه‌های خود را در فصل تابستان اجاره کرده‌اند و تقاضای اجاره در ماه‌های آینده به طرز محسوسی کاهش می‌یابد.

طبق بررسی‌های میدانی، نرخ اجاره در تابستان امسال نوسان چندانی نداشت و برخلاف سال‌های گذشته با آرامش همراه بود.

بعد از بررسی نرخ اجاره بهای آپارتمان‌های 40 متری در ابتدای تیرماه امسال، نشان داد نرخ‌ها کماکان حدود یک میلیون تومان بوده که نسبت به دو ماه گذشته افزایش چشمگیری را نشان نداده است.

به گفته رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران متوسط افزایش اجاره‌بها در سال 94 نسبت به سال 93، به میزان 10 درصد بوده است.

حسام عقبایی اظهار کرد: خوشبختانه امسال با توجه به ثبات قیمت‌های مسکن، افزایش قابل توجهی در بخش اجاره ایجاد نشده و نسبت به سال گذشته حدود 10 درصد افزایش قیمت داشتیم که پیش‌بینی می‌شود این روند پایدار تا پایان تابستان ادامه یابد.

هم‌چنین آمار بانک مرکزی از تحولات قیمت و حجم معاملات بازار مسکن در شهر تهران در مردادماه نشان می‌دهد که شاخص اجاره مسکن در شهر تهران در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 11.2 درصد و در کل مناطق شهری 12.9 درصد افزایش دارد. این در حالی است که میزان رشد اجاره بها در مجموع با روند کاهشی همراه شده است.

 

ایسنا

اضافه کردن دیدگاه جدید

۴۰۰ هزار خانه خالی در تهران ظلم به خریداران و مستاجران است

توضیحات
 
زیر مجموعه: اقتصاد مسکن
دسته: قیمت مسکن و اجاره
منتشر شده در شنبه, 21 شهریور 1394 13:38
 • پرینت
 • ایمیل

http://www.bananews.ir/رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه بیش از یک میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد، گفت: از این رقم بالای ۴۰۰ هزار واحد مربوط به تهران است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، علی عسکری گفت: در کشور خانه های خالی زیاد است و اگر قرار باشد از این خانه های خالی استفاده نشود ظلم به کسانی است که می خواهند خانه بخرند یا اجاره کنند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه در برخی از کشورها اگر کسی خانه ای داشته باشد و جدا از خانه، کاروانی یا کانکسی داشته باشد از بابت آن کاروان یا کانکس از آن مالیات گرفته می شود، افزود: اما در کشور ما به خانه به عنوای یک کالای سرمایه ای نگاه می شود و عده ای خانه های خود را برای گران شدن هرچه بیشتر و افزایش ارزش سرمایه، به بازار عرضه ارائه نمی کنند.

وی درباره اینکه با چه مکانیزمی می توان تعداد خانه های خالی را شناسایی کرد، اظهار داشت: تا زمانیکه گردش اطلاعات در اقتصاد کشور یک مسیر مشخصی را پیدا نکند به درستی نمی توان تعداد این خانه ها را شناسایی کرد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور افزود: برای اجرایی شدن طرح باید اطلاعات اقتصاد مردم را کامل کنیم و در حال حاضر با توجه به اینکه شهرداری مجوز ساخت و پایان ساخت به ساختمان های در حال احداث می دهد، شهرداری ها باید اطلاعات پایان ساخت را در اختیار نظام مالیاتی قرار دهند و با توجه به این اطلاعات می توان فهمید کدام واحد ساختمانی مسکونی، تجاری است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه جمع آوری اطلاعات در این زمینه فقط از نظام مالیاتی ساخته نیست، گفت: با توجه به اینکه برخی از قراردادها در بحث مسکن غیرمتعارف و صوری است در این قانون ما ملاک را ۸۰ درصد اجاره واقعی محل ارزیابی می کنم.

 

مهر

اضافه کردن دیدگاه جدید

کارشناسان: مسکن ظرفیت افزایش قیمت ندارد

توضیحات
 
زیر مجموعه: اقتصاد مسکن
دسته: قیمت مسکن و اجاره
منتشر شده در شنبه, 21 شهریور 1394 13:33
 • پرینت
 • ایمیل

http://www.bananews.ir/در حالی که با توجه به رکود سه ساله حاکم بر بخش مسکن، برخی اقتصاددانان از احتمال ترکیدن حباب قیمت‌ها در آینده نزدیک سخن می‌گفتند، شواهد جدید حاکی از بازگشت رونق به بخش ساخت و ساز است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews )، پس از انجام توافق هسته‌یی پیش‌بینی می‌شد که با تحول در اقتصاد کلان، بخش مسکن به حرکت درآید و ساخت و ساز رونق گیرد. امضای «برجام» که می‌تواند به ورود سرمایه‌گذاری خارجی، افزایش ظرفیتهای اقتصادی، صادرات نفت، گاز، پتروشیمی و رونق صنایع بزرگ و کوچک منجر شود، قطعا بخش مسکن را از خود بی‌نصیب نخواهد گذاشت و بازگشت روزهای خوش به این صنعت را نوید می‌دهد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد بخش مسکن به دو دلیل باید در اولویت دولت برای تخصیص منابع جهت خروج از رکود قرار گیرد تا رونق آن به تحریک سایر بخش‌های اقتصاد منجر شود. یافته‌های یک گروه از محققان حکایت از آن دارد که بخش مسکن در بین 91 رشته صنعتی، تولیدی و خدماتی، از بیشترین رتبه در شاخص «پیوند پیشین» برخوردار است؛ به این معنا که با رشد سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های ساختمانی، بازار گسترده‌ تقاضا برای انواع محصولات مورد نیاز صنعت ساختمان و صنایع جانبی به‌وجود می‌آید و این اثر تحریک‌کننده، بعد از مدتی به رونق اقتصادی دامن می‌زند.

بررسی‌های گروه دیگر نیز حاکی است که بین «رونق یا رکود مسکن» و «رشد یا نزول تولید ناخالص داخلی» رابطه زمانی مستقیم برقرار است؛ به‌طوری‌که رونق بخش مسکن با وقفه یکساله، به رونق تولید ناخالص داخلی می‌انجامد و در نتیجه نرخ رشد‌ اقتصادی کشور را افزایش می‌دهد. جمع‌بندی این تحقیقات که توسط معاونت مسکن وزارت راه‌وشهرسازی منتشر شده، سه سیاست رشدساز شامل «تقویت قدرت خرید مسکن»، «تامین تسهیلات موردنیاز ساخت مسکن» و همچنین «مشوق‌های سرمایه‌گذاری ساختمانی» را به مسوولان پیشنهاد می‌کند.

اما مروری بر مکانیزم سنتی حاکم بر بخش مسکن یعنی رکود، رونق و حباب قیمت‌ها نشان می‌دهد که همیشه رونق این بخش با افزایش قیمت همراه بوده است. در بسیاری موارد هم این افزایش از تورم سالیانه حاکم بر اقتصاد کشور پا را فراتر می‌گذارد و آن‌قدر حباب به خود می‌گیرد تا قیمت‌ها را با قدرت خرید مردم در حالت نامتعادل قرار دهد و انتظار خانه دار شدن در جامعه را افزایش دهد.

هم‌اکنون نیز پس از رکود سه ساله و با توجه به رشد نسبی معاملات مسکن در مردادماه، ارایه تسهیلات بانکی که به تحرک در بخش ساخت و ساز آپارتمانهای کوچک انجامیده و همین‌طور فضای ذهنی مثبت ایجاد شده پس از «برجام»، به نظر می‌رسد مسکن در حال ورود به دوران رونق است. حال سوالی که اذهان عمومی را به خود مشغول کرده این است که آیا این رونق با افزایش قیمت همراه خواهد بود یا خیر؟

یک کارشناس مسکن در این خصوص معتقد است قیمت مسکن در سال 1391 آن‌قدر افزایش داشته که ظرفیتی برای افزایش مجدد ندارد، لذا حرکت مسکن از رکود به رونق نگرانی خاصی بابت افزایش قیمت ایجاد نخواهد کرد.

محمدمهدی مافی درگفت‌وگو با ایسنا افزود: شرایط به سمتی نیست که به دنبال کاهش قیمت باشیم بلکه باید به دنبال افزایش توان خرید مردم برویم که رونق اقتصادی باعث افزایش توان مصرف کننده می شود. در آن صورت حتی اگر قیمت مسکن بالا رود مردم قدرت خرید خواهند داشت.

یک کارشناس مسائل اقتصادی نیز گفت: برخی اقتصاددانان معتقدند حبابی به عمر 30 سال در بازار مسکن ایران بوجود آمده و هر روز احتمال ترکیدن آن افزایش می‌یابد.

محمد ماهی‌دشتی با ارائه تحلیلی از وضعیت آینده بازار مسکن تصریح کرد: بررسی‌های میدانی از افت شدید قیمت ساختمان‌های مسکونی تازه ساز و همچنین اجاره بها در کرمانشاه حکایت دارد. بر اساس نظر مشاوران املاک مستقل، احتمال افت شدیدتر قیمت‌ها در حدود 10 تا 15 درصد وجود دارد.

بنا بر این گزارش، بر اساس احساسی که بر بازار حاکم است، با اجرایی شدن توافق هسته‌ای و کاهش تحریم‌ها، افت قیمت کالاهای با دوام مانند ساختمان، خودرو و لوازم خانگی در رأس تغییرات قیمت قرار خواهد داشت.

طی ماه‌های اخیر در خارج از بنگاه‌های معاملات ملکی، آگهی‌های فروش ملک نوساز حداقل تا 10درصد زیر قیمت متعارف منتشر می‌شوند و به نظر می رسد ممکن است سفته بازان ملک از ترس افت شدیدتر قیمت ها فشار فروش را افزایش دهند. بنابراین احتمال دارد با باز شدن گره قیمت‌ها حجم معاملات افزایش یابد و به گفته کارشناسان اگر فرضیه‌های بالا درباره آینده بازار مسکن صحیح باشد، افت قیمت زمین شدیدتر از قیمت ساختمان خواهد بود.

 

ایسنا


ثبت بیش از 71 هزار قرارداد اجاره در ماه گذشته

 • پرینت
 • ایمیل
توضیحات
 
زیر مجموعه: اقتصاد مسکن
دسته: قیمت مسکن و اجاره
منتشر شده در جمعه, 20 شهریور 1394 21:49
http://www.bananews.ir/

رئیس اتحادیه املاک کشور گفت: بیش از 71 هزار و 790 قرار داد اجاره در کشور طی ماه گذشته به ثبت رسیده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، حسام عقبایی رئیس اتحادیه املاک کشور با اشاره به اینکه درمرداد ماه 20 هزار و 595 قرار داد در تهران از سوی مستأجران منعقد شده است گفت: در تیر ماه امسال نیز ما شاهد ثبت 19 هزار و 746 قرار داد اجاره بودیم که این کاهش به دلیل ماه رمضان ارزیابی شده است.

وی افزود: درخرداد ماه امسال نیز 21 هزار و 199 قرار داد اجاره در استان تهران منعقد شده بود که این میزان فرار داد در اردیبهشت ماه به 16 هزارو 606 قرار داد کاهش یافت

رئیس اتحادیه املاک کشور به قرار دادها منعقد شده در کشور اشاره کرد و گفت: در مرداد ماه 71 هزار و 792 قرار داد اجاره بها منعقد شده است

وی افزود: در تیر ماه نیز 72 هزار و 603 قرار داد اجاره در کشور داشته‌ایم که این میزان قرار داد در خرداد ماه به 76 هزار و 573 قرار داد رسیده است.

عقبایی تصریح کرد: در اردیبهشت ماه میزان قرار دادهای اجاره به 59 هزار و 617 قرار داد رسید

وی خاطرنشان کرد: کاهش تعداد قرار دادها اجاره به دلیل ماه رمضان بوده است.

 

باشگاه خبرنگاران

حسام عقبایی رئیس اتحادیه املاک کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه درمرداد ماه 20 هزار و 595 قرار داد در تهران از سوی مستأجران منعقد شده است گفت: در تیر ماه امسال نیز ما شاهد ثبت 19 هزار و 746 قرار داد اجاره بودیم که این کاهش به دلیل ماه رمضان ارزیابی شده است.
 
وی افزود: درخرداد ماه امسال نیز 21 هزار و 199 قرار داد اجاره در استان تهران منعقد شده بود که این میزان فرار داد در اردیبهشت ماه به 16 هزارو 606 قرار داد کاهش یافت
 
 رئیس اتحادیه املاک کشور به قرار دادها منعقد شده در کشور اشاره کرد و گفت: در مرداد ماه 71 هزار و 792 قرار داد اجاره بها منعقد شده است
 
 وی افزود: در تیر ماه نیز 72 هزار و 603 قرار داد اجاره در کشور داشته‌ایم که این میزان قرار داد در خرداد ماه به 76 هزار و 573 قرار داد رسیده است.
 
 عقبایی تصریح کرد: در اردیبهشت ماه میزان قرار دادهای اجاره به 59 هزار و 617 قرار داد رسید
 
وی خاطرنشان کرد: کاهش تعداد قرار دادها اجاره به دلیل ماه رمضان بوده است.

کاهش نسبی اجاره در نیمه دوم شهریور ماه

 • پرینت
 • ایمیل
توضیحات
 
زیر مجموعه: اقتصاد مسکن
دسته: قیمت مسکن و اجاره
منتشر شده در جمعه, 20 شهریور 1394 21:08
http://www.bananews.ir/

رئیس اتحادیه املاک کشور از افزایش قیمت 10 درصدی اجاره بها در سه ماه تابستان خبر داد و گفت: امیدوار هستیم ما در نیمه شهریور ماه شاهد کاهش نسبی قیمت اجاره بها باشیم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، حسام عقبایی رئیس اتحادیه املاک کشور با اشاره به اینکه در نیمه شهریور ماه امیدوار هستیم قیمت‌ها اجاره تعدیل یابد گفت: در نیمه دوم سال ما شاهد کاهش مبالغ اجاره هستیم که این کاهش هر ساله در این بازار ایجاد می‌شود.

وی اظهار داشت: سه ماهه تابستان فصل نقل وانتقال است و ما شاهد بیشترین رشد اجاره هستیم و در مهر ماه قیمت‌ها تا حد نسبی کاهش می‌یابد.

رئیس اتحادیه املاک کشور با اشاره به اینکه امسال قیمت‌ها اجاره 10 در صد نسبت به سال گذشته گفت: این افزا‌یش قیمت به طور واقعی و ممکن است برخی از مالکان سال گذشته قیمت‌ها اجاره خود را افزایش نداده بودند و امسال با افزایش 40 درصدی سال گذشته را جبران کرده باشند.

وی افزود: بنابراین افزایش 40 درصدی قیمت اجاره از سوی بعضی از مالکان جبران بالا نبردن اجاره سال‌های گذشته است درنتیجه با ارزیابی بازار اجاره قیمت‌ها تنها 10 درصد افزایش یافته است.

عقبایی تصریح کرد: به طور میانگین قیمت اجاره یک میلیون تومان در هر متر مربع در سال گذشته بوده است و امسال با افزایش 10 درصدی به یک میلیون و صد هزار تومان رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: در نیمه دوم شهریورماه امیدوار هستیم ما شاهد کاهش قیمت اجاره بها باشیم.

 

باشگاه خبرنگاران


افزایش ۱۰ درصدی اجاره بها در تابستان

 • پرینت
 • ایمیل
توضیحات
 
زیر مجموعه: اقتصاد مسکن
دسته: قیمت مسکن و اجاره
منتشر شده در سه شنبه, 17 شهریور 1394 13:07
http://www.bananews.ir/

رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ایران اعلام کرد: اجازه بها در تابستان امسال نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، حسام عقبایی در خصوص اینکه آیا قیمت‌های کنونی بازار مسکن به نرخ‌های واقعی نزدیک شده است؟ گفت: قیمت‌های کنونی تقریبا به قیمت‌های واقعی نزدیک شده است و بازار مسکن هم دیگر توان افزایش قیمت‌ها بیش از این را ندارد، بنابراین به سمت واقعی شدن پیش می رود.

وی با بیان اینکه شاخص‌های زیادی در تعیین قیمت تاثیر گذار است، افزود: مناقشات بین المللی و سیاسی، سیاست‌های پولی و بانکی، برنامه های دولت در بخش مسکن، اختصاص منابع و ارائه تسهیلات بانکی، ارائه زمین به سازندگان و دیگر سیاست‌هایی که از سوی دولت به اجرا می رسد، می تواند نقش زیادی در تعیین قیمت‌ها داشته باشد.

رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ایران با اشاره به اینکه در ۶ ماه سال ۹۴ بازار مسکن در وضعیت آرامی به سر می برد و قیمت‌ها افزایشی نداشت، گفت: در ۱۳ روز اول شهریور در شهر تهران تعداد ۶ هزار و ۴۲ قرارداد خرید و فروش و ۸ هزار و ۴۳۴ قرارداد اجاره منعقد شد.

عقبایی با بیان اینکه در شهریور ۹۴ در مجموع ۱۴ هزار و ۸۹۹ قرارداد در شهر تهران بسته شد، گفت: همچنین در مرداد ۹۴ در شهر تهران ۱۴ هزار و ۳۵۵ قرارداد خرید و فروش داشتیم و ۲۰ هزار و ۵۹۵ قرارداد اجاره هم بسته شد.

وی با اشاره به اینکه کل قراردادها در مرداد سال ۹۴ در شهر تهران به رقم ۳۵ هزار و ۹۲۴ قرارداد رسید، افزود: در مقایسه با تیر ۹۴ شاهد رشد قراردادها در مرداد ماه امسال بودیم.

رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ایران با اشاره به اینکه در تیرماه ۹۴ در شهر تهران ۱۲ هزار و ۸۹۸ قرارداد خرید و فروش و ۱۹ هزار و ۷۴۶ قرارداد اجاره بسته شد گفت: در شهر تهران از ابتدای سال سیر صعودی را در معاملات خرید و فروش داشتیم البته در تیرماه به دلیل ماه مبارک رمضان نسبت به ماه های دیگر با کاهش روبرو بودیم.

عقبایی با اشاره به آمار خرید و فروش مسکن در کل کشور گفت: در ۱۳ روز اول شهریور معاملات خرید و فروش مسکن در کل کشور به رقم ۳۶ هزار و ۵۲۳ قرارداد و اجاره نامه به ۲۹ هزار و ۸۰۳ قرارداد رسیده است.

وی تصریح کرد: در مجموع در کل کشور در ۱۳ روز اول شهریور ماه ۶۹ هزار و ۴۱۷ قرارداد داشتیم همچنین در مرداد امسال ۸۶ هزار و ۷۶۲ قرارداد خرید و فروش و ۷۱ هزار و ۷۹۲ قرارداد اجاره به ثبت رسید.

رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ایران با اشاره به اینکه در مرداد ۹۴ در کل کشور هم سیر صعودی نسبت به تیرماه داشتیم اما در بخش اجاره مردادماه نسبت به تیر کاهش داشت، گفت: در مجموع می توان گفت روند انجام معاملات املاک در کشور سیر صعودی داشته است.

عقبایی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت در بازار مسکن را پیش بینی نمی‌کنیم، گفت: وضعیت فعلی اقتصاد مسکن با توجه به ثبات اقتصادی که در کشور داریم، آرام است و مردم می توانند مطمئن باشند که اگر خانه ای را فروختند تا چند ماه آینده احتمال اینکه افزایش قیمت وجود داشته باشد، نیست.

وی در خصوص بازار اجاره بها گفت: در اوایل تیرماه شاهد موج حباب گونه ای از افزایش اجاره بودیم اما برخی متاسفانه از رشد ۴۰ تا ۵۰ درصدی اجاره صحبت می کردند در صورتی که چنین ظرفیتی در بازار مسکن وجود ندارد.

رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ایران با اشاره به اینکه قیمت مسکن در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ افزایش نداشته است و اجاره بها هم به تبع آن افزایش نمی یابد، افزود: سیاست‌های پولی و مالی در بازار مسکن موثر است، بنابراین برخی از مالکان ارزش ملک را با سود بانکی مقایسه می کنند و بر این اساس اجاره بها را تعیین می کنند که این رویه درستی نیست.

عقبایی با اشاره به اینکه رشد اجاره بها در تابستان ۹۴ حدود ۱۰ درصد نسبت به سال ۹۳ بوده است، گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل پاییز و کاهش جابه جایی ها در مهرماه شاهد کاهش حجم معاملات اجاره هستیم.

وی با اشاره به اینکه دریافت مالیات از خانه های خالی می تواند عرضه مسکن را افزایش دهد و اجاره بها را کاهش دهد، افزود: زمانی بود که سازندگان به رشد کمتر از ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد راضی نبودند اما الان این سودها منطقی تر شده است.

 

مهر









Comments