بهترین زمان برای فروش و یا خرید ملک، چه زمانی است؟ 23 آبان 94- چه زمانی خانه بخریم؟ 22 آذر 94

posted Nov 14, 2015, 10:48 PM by فروش آپارتمان تهران   [ updated Dec 13, 2015, 6:09 AM ]

با پایان رکود قیمت‌ها افزایش می‌یابد؟

چه زمانی خانه بخریم؟


یک کارشناس مسکن با بیان اینکه جنس رکود فعلی بخش مسکن با رکود سال های گذشته متفاوت است و به نظر نمی رسد پس از پایان دوره رکود شاهد افزایش قیمت ها باشیم، تاکید کرد:مسکن به تدریج از حالت سرمایه ای خارج می شود و اکنون بهترین زمان خرید برای متقاضیان واقعی است.

احمدرضا سرحدی در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین با بیان اینکه خروج بخش مسکن در صورت اتخاذ سیاست های مناسب حداقل یک سال طول می کشد، گفت:دولت باید برای افزایش قدرت خرید مردم پرداخت تسهیلات با بهره های پایین و با شرایطی که توان بازپرداخت اقساط برای اقشار نیازمند وجود داشته باشد را در دستور کار قرار دهد.
وی در ادامه با اشاره به ضرورت واحدهای نیمه تمام مسکن مهر، تصریح کرد:البته منظور واحد هایی است که از نظر مکانی قابلیت سکونت دارند و در نتیجه تکمیل این واحدها می تواند بخشی از نیاز متقاضیان را پوشش دهد.
این کارشناس مسکن با بیان اینکه جنس رکودی که بخش مسکن با آن روبه رو است با رکود سال های گذشته متفاوت است، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی اگر اقتصاد کشور از وضعیت رکود خارج شود و شاهد رونق در کلیه بخش های اقتصادی باشیم بخش مسکن حالت سرمایه ای را که طی سال های گذشته داشت از دست می دهد بنابراین به نظر نمی رسد که با پایان رکود بخش مسکن قیمت ها افزایش یابد.
سرحدی افزود:بخش مسکن در گذشته دوره های رکود و رونق را تجربه می کرد اما در آن زمان این بخش از عمده ترین بخش هایی بود که فعالیت در آن صورت می گرفت و رقابتی بین این بخش با سایر بخش های اقتصادی وجود نداشت و تمام سرمایه ها به این بخش هدایت می شدو بازار وضعیت طبیعی نداشت  اما در صورتی که وضعیت بخش تولید در سایر بخش های اقتصادی بهبود یابد و جذب بازارهای جهانی شویم آنچه در گذشته در بخش مسکن شاهد بودیم تکرار نخواهد شد و همه سرمایه ها وارد این بخش نخواهد شد و افراد فقط برای تامین نیاز خود به مسکن اقدام به خرید می کنند.
وی در پاسخ به اینکه در چنین شرایطی چرا همچنان قیمت خرید مسکن بالا بوده و کاهش نیافته است؟ تصریح کرد: باید توجه کرد که قیمت مسکن افزایش نیافته و با در نظر گرفتن نرخ تورم در واقع قیمت پایین هم آمده است.
این کارشناس مسکن با بیان اینکه قیمت مسکن اکنون به کف رسیده و کاهش بیشتر به معنای ضرر برای سازندگان است، تاکید کرد:در شرایطی که میزان عرضه د ربازار بالا بوده و حتی در مورد اجاره نیز به نسبت واحدهای عرضه شده متقاضی وجود ندارد، بهترین زمان برای متقاضی واقعی است که اقدام به خرید کند و حتی در صورتی که متقاضیان با طمانینه به بازار وارد شوند امکان خرید زیر قیمت نیز برای آنها وجود دارد.

کلید واژه ها

 مسکن  قیمت مسکنبهترین زمان خرید و فروش ملک


بهترین زمان برای فروش ملک چه زمانی است؟ آیا افرادی که اکنون ملک خود را می‌فروشند ضرر می‌کنند؟ اینها سوالاتی است که برخی از مشاوران مسکن به آن پاسخ داده‌اند.

یکی از مشاوران املاک گفت: از نظر من فروشندگان در صورتی ضرر نمی‌کنند که بعد از فروش ملک خود ملک بهتری خریداری کنند، زیرا همان‌گونه که بسیاری از افراد اکنون مجبور هستند ملک‌شان را زیر قیمت بفروشند، می‌توانند ملک بهتری را زیر قیمت خریداری کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، یکی دیگر از مشاوران بیان کرد: اینکه نظری در رابطه با بهترین زمان برای خرید و فروش مسکن بدهیم، بستگی به قصد خریدار و فروشنده دارد و از نظر من فروشنده‌ای که قصد تعویض سریع ملک خود را دارد، هیچ‌گاه ضرر نمی‌کند، اما کسی که اکنون برای کار دیگری ملکش را می‌فروشد بدون شک ضرر می‌کند، زیرا شاید قیمت مسکن به صورت ناگهانی زیاد شود و کسی که ملکش را فروخته، دیگر قادر به خریداری ملک دیگری نباشد.

مشاور املاک دیگری درباره بهترین زمان برای فروش ملک گفت: از نظر من هر کسی برای فروش ملک خود دلیلی دارد، بنابراین نمی‌توان گفت که چه زمانی برای فروش مناسب است، اما به طور کلی باید گفت که اکنون فروشنده کم است و همان تعدادی که ملک‌شان را برای فروش گذاشته‌اند، یا با قیمت‌های عجیب ملک‌شان را برای فروش می‌گذارند که کاملاً مشخص است که با شرایط امروز بازار هیچ مشتری برای آنها پیدا نمی‌شود یا عده‌ای هم که ملک‌شان را با قیمت واقعی برای فروش می‌گذارند، خریدار درست و حسابی برایشان پیدا نمی‌شود و همه توقع دارند که این روزها زیر قیمت ملک خریداری کنند.

یکی دیگر از مشاوران بیان کرد: اکنون بدترین زمان برای فروشندگان است، زیرا ملک‌شان با این شرایط به فروش نمی‌رود و فروشندگان واقعی که به پول نیاز دارند، مجبورند که روز به روز قیمت‌های خود را پایین‌تر بیاورند، زیرا بسیاری از سازنده‌های مسکن، اگر در فروش ملک‌شان عجله نکنند، خود به خود از قیمت ملک‌شان کم می‌شود، زیرا حتی اگر ملکی کلید هم نخورده باشد، بعد از گذشت یک سال از عمرش کمی فرسوده می‌شود، دیوارها خاک می‌خورند و بسیاری از مشکلات دیگر برای ملکش به وجود می‌آید که باعث کم شدن قیمت آن می‌شود، بنابراین مجبور هستند بفروشند، که با شرایط این روزهای بازار مسکن بدون شک ضرر می‌کنند.

Comments