4.1. Uspeh učenika na takmičenjima
Učenici OŠ "Žarko Zrenjanin" iz Kikinde su na takmičenjima postigli sledeće rezultate:
2001/2002 god.
· Opštinsko takmičenje:
7. razred
Na Okružno takmičenje plasirala se Župunski Tamara.
2002/2003.god.
· Opštinsko takmičenje:
7. razred:
Na Okružno takmičenje su se plasirali Radak Srđan i Bukva Dragana.
8.razred:
1. mesto - Todorović Vladimir
2. mesto - Stajić Marina
3. mesto - Vujanić Nemanja
4. mesto - Župunski Tamara
svi učenici su se plasirali na Okružno takmičenje.
Na Republičko takmičenje (Trstenik) se plasirala Stajić Marina.
2003/2004.god.
· Opštinsko takmičenje:
7.razred:
1. mesto - Đokić Aleksandar
2. mesto - Ljepoja Dunja
Pored ovih učenika na Okružno takmičenje su se plasirali još Grubor Olivera, Furjan Tea i Vujin Jasna
8. razred:
1. mesto - Gavrilov Jelena
Na okružno takmičenje se plasirala i Ilić Gordana.
· Okružno takmičenje:
7. razred:
1. mesto - Đokić Aleksandar
2. mesto - Ljepoja Dunja
3. mesto - Grubor Olivera
8. razred:
1. mesto - Gavrilov Jelena
2. mesto - Ilić Gordana
Na Republičko takmičenje (organizator je bila naša škola, "Žarko Zrenjanin", Kikinda), plasirali su se Aleksandar Đokić, Dunja Ljepoja i Olivera Grubor u kategoriji sedmih razreda i Jelena Gavrilov u kategoriji osmih razreda.
2004/2005. god
· Opštinsko takmičenje:
7.razred:
1. mesto - Skoko Ines
Na Okružno takmičenje su se plasirali i sledeći učenici: Ljubojević Nina, Fodor Andrea, Bogosavljev Miroslav, Milićev Milena.
8. razred:
2. mesto - Đokić Aleksandar
3. mesto - Grubor Olivera
Na Okružno takmičenje se plasirala i Furjan Tea.
· Okružno takmičenje:
7. razred:
1. mesto - Ljubojević Nina
8. razred:
1. mesto - Đokić Aleksandar
3. mesto - Grubor Olivera
Na Republičko takmičenje (Niš) su se plasirali svi navedeni učenici. Ljubojević Nina je u kategoriji učenika 7. razreda osvojila 6. mesto.
2005/2006. god.
· Opštinsko takmičenje:
7. razred:
3. mesto - Kovačević Vladana
Na Okružno takmičenje su se plasirali još Gurzulov Katarina i Pandurov Milan.
8. razred:
1. mesto - Fodor Andrea
2. mesto - Skoko Ines
4. mesto - Bogosavljev Miroslav
5. mesto - Ljubojević Nina
svi učenici su se plasirali na Okružno takmičenje.
· Okružno takmičenje:
7. razred:
2. mesto - Gurzulov Katarina
3. mesto - Kovačević Vladana
8. razred:
2. mesto - Ljubojević Nina
3. mesto - Fodor Andrea i Skoko Ines
Na Republičko takmičenje (Novi Sad) su se plasirale Katarina Gurzulov iz sedmog razreda i Nina Ljubojević iz osmog razreda.
2006/2007. god.
· Opštinsko takmičenje:
7. razred:
1. mesto - Ivetić Dragana
3. mesto - Skoko Vladimir
4. mesto - Đokić jelena
5. mesto - Jungić Filip
Pored ovih učenika, i Sabo Katarina se plasirala na Okružno takmičenje.
8. razred:
1. mesto - Gurzulov Katarina
3. mesto - Kovačević Vladana
Na okružno takmičenje su se plasirale još Nemet Dolores i Kebić Danijela.
· Okružno takmičenje:
7. razred:
1. mesto - Ivetić Dragana - plasirala se na Republičko takmičenje (Bošnjace, kod Leskovca).
2007/2008. god.
· Opštinsko takmičenje:
7. razred:
2. mesto - Skoko Katarina
3. mesto - Gašić Jelena
8. razred:
1. mesto - Ivetić Dragana
2. mesto - Đokić Jelena
3. mesto - Jungić Filip
Svi učenici 7. i 8. razreda su se plasirali na Okružno takmičenje sa kog nisu uspeli da se plasiraju na naredni rang takmičenja.
2008/2009. god.
· Opštinsko takmičenje:
7. razred:
2. mesto - Ljubojević Vanja.
8. razred:
2. mesto - Vico Nina i Skoko Katarina
3. mesto - Gašić Jelena
svi učenici su se plasirali na Okružno takmičenje.
· Okružno takmičenje:
8. razred:
2. mesto - Skoko Katarina
3. mesto - Vico Nina
Obe učenice su se plasirale na Republičko takmičenje koje je održano u Beogradu.
2009/2010. god.
· Opštinsko takmičenje:
7. razred:
1. mesto - Hercegan Marina
2. mesto - Petrović Jelena
3. mesto - Suvajdžić Nikolina
sve učenice su se plasirali na Okružno takmičenje
8. razred:
Ljubojević Vanja se plasirala na Okružno takmičenje.
· Okružno takmičenje:
7. razred:
1. mesto - Petrović Jelena
8. razred:
2. mesto - Ljubojević Vanja
Obe učenice su se plasirale na Republičko takmičenje koje je održano u Novom Sadu.
2010/2011. god.
· Opštinsko takmičenje:
7. razred:
3. mesto - Malenčić Teodora
8. razred:
3. mesto - Hercegan Marina
· Okružno takmičenje:
7. razred:
2. mesto - Malenčić Teodora
8. razred:
3. mesto - Hercegan Marina - plasirala se na Republičko takmičenje (Vrnjačka Banja).
2012/2013. god.
· Opštinsko takmičenje:
7. razred:
2. mesto - Santrač Dragana
· Okružno takmičenje:
7. razred:
2. mesto - Santrač Dragana
Učenici SSŠ "Miloš Crnjanski", Kikinda
2012/2013.
· Okružno takmičenje (Pančevo):
2. mesto - Kajla Ana ( I-1 farmaceutski tehničar)
3. mesto - Tomaš Andrea (I-1 farmaceutski tehničar)
obe učenice su se plasirale na Republičko takmičenje (Novi Sad).
2013/2014. god
Opštinsko takmičenje
7. razred
2. mesto - Jana Mandić
2. mesto - Strahinja Eraković
3. mesto - Katarina Ćirić
8. razred:
1. mesto - Dragana Santrač
Okružno takmičenje:
2. mesto - Katarina Ćirić
2. mesto - Strahinja Eraković
8. razred:
1. mesto - Dragana Santrač - plasirala se na Republičko takmičenje (Leskovac)
1.razred SSŠ "Miloš Crnjanski"
2.mesto na međuokružnom takmičenju -Stoja Đokić - plasirala se na Republičko takmičenje (Beograd)
2. razred SSŠ "Miloš Crnjanski"
2.mesto na međuokružnom takmičenju - Ana Kajla - plasirala se na Republičko takmičenje (Beograd)
2014/2015.god.
Opštinsko takičenje
7.razred:
2.mesto -Lidija Renji
8.razred :
1.mesto - Jana Mandić
Okružno takičenje
7.razred:
1.mesto - Lidija Renji - plasirala se na Republičko takmičenje
1.razred SSŠ"Miloš Crnjanski"
2.mesto na međuokružnom takmičenju - Dragana Santrač - plasirala se na Republičko takmičenje (Petnica)
3.razred SSŠ"Miloš Crnjanski"
3.mesto na međuokružnom takmičenju - Ana Kajla - plasirala se na Republičko takmičenje (Petnica)
2015/2016 - nisam radila
2016/2017
Opštinsko takmičenje
7. razred
2.nagrada - Vanja Nedomački
8. razred
1.nagrada - Jasmina Jerković
Okružno takmičenje
8.razred
1.mesto - Jasmina Jerković - plasirala se na Republičko takmičenje (Svilajnac)
Republičko takmičenje
8.razred
2.nagrada - Jasmina Jerković
2017/2018
Opštinsko takmičenje
7.razred
3.mesto - Milica Omčikus
1.razred SSŠ"Miloš Crnjanski"
1. mesto na međuokružnom takmičenju iz hemije -Jasmina Jerković - plasirala se na Republičko takmičenje (Beograd)