nadodrze - dzień sąsiada

opublikowane: 27 wrz 2011, 06:41 przez emsa relacje   [ zaktualizowane 12 cze 2012, 00:53 ]
29 maja 2010 roku na zaproszenie Stowarzyszenia NOMADA zorganizowaliśmy warsztaty makieciarskie dla dzieci na osiedlu Nadodrze, a dokładniej w Parku Staszica. Przyszło mnóstwo mieszkańców, a wielu z nich było mocno zainteresowanych tym, co zaoferowaliśmy. Postanowiliśmy ich nie tylko zabawić, ale i "przebadać":) Zadaliśmy dzieciom (przychodziły same lub wraz z rodzicami i dziadkami) trzy zadania:
1. Zbudowanie zbiorowej wielkowymiarowej makiety osiedla Nadodrze ze wskazaniem charakterystycznych miejsc.
2. Zaznaczenie swojego miejsca zamieszkania na mapie Nadodrza.
3. Wykonanie własnej indywidualnej makiety swojego podwórka.
Dzieci bardzo chętnie realizowały te zadania. Zainteresowani byli także dorośli - dokładali to i owo do makiet. Makietowanie jest wszak dla wszystkich:) Często zdarza się nam w trakcie warsztatów widzieć ogromne zaangażowanie dorosłych - bez względu na płeć. Widać każdy lubi pobawić się w przestrzeń nieco innymi klockami, niż te codzienne, dziecięce...;)

Podczas tych warsztatów zrealizowaliśmy wśród mieszkańców wywiady terenowe nt. ich opinii o przestrzeni publicznej osiedla Nadodrze. W badaniach brali udział studenci antropologii kulturowej i etnologii Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach przedmiotu "Antropologia przestrzeni publicznej miasta".

Tutaj  obejrzycie wszystkie nasze zdjęcia z tych warsztatów: