solpol pop house

Zamarzyło się w słoneczna niedzielę: "SOLPOL-ish Pop Culture House"... Nie burzyć, zrobić Centrum Polskiej Kultury Pop... Popularnej. Ona doczekała się już naukowych opracowań, więc warto, by "zwizualizowała" się przestrzennie i utrwaliła architektonicznie.

Gadżety, komercja + kultura, popowo, pop-kulturowo: koncerty,wystawy, galeria, pub, muzeum, edukacja, konferencje, badania nad kulturą popularną...

Do tego koniecznie wypasione dwa sklepy: dla snobów (drogo drogo) i dla mas (tanio tanio) - gadżety popkultury i co tam jeszcze... Do tego obowiązkowo HOTEL POP HAŁS, czyli apartamanety stricte popowe, odjazd, odlot, dobry obciach, cudowny kicz, świetny kamp itd...

Urbanistycznie i architektonicznie - DAMY RADĘ, POMOŻEMY, YES WE CAN. Dobre przedpole budynku, dobre Miejsce, Odlotowy popowy budynek...

Pamiętacie? To Polsat zaczął legendę z discopolo, więc Solpol Pop House to jego druga (albo pierwsza?) natura - to pionier popu, na pewno we Wrocławiu... Ech, marzenia... Może ktoś ma podobne, zamiast mówić o burzeniu?

Jeśli ktoś z Was  chce do nas dołączyć w marzeniach i działaniach ku uratowaniu Solpolu - piszcie na emsa.relacje@gmail.com lub dzwońcie na 660.968.363.

Popartowa kompozycja profilowa autorstwa Sławka Klimeckiego

Nowa idea

opublikowane: 22 sty 2012, 04:59 przez emsa relacje   [ zaktualizowane 22 sty 2012, 05:03 ]

Nie burzyć, zrobić SOLPOL POP HOUSE

Centrum Polskiej Kultury Pop
CENTRUM POLSKIEJ KULTURY POPULARNEJ

Pop, kicz, obciach, kamp... Kultura, Gadżety, Komercja, Popowo, Pop-Kulturowo, Biznesowo. Rozrywkowo.
Lekko i na luzie. Komercyjnie.

Nowa Galeria Handlowa (twór popu!): sklepy, galerie sztuki pop, wyprzedaże, aukcje, koncerty,wystawy, paby, muzeum rzeczowe i cyfrowe, edukacja, dydaktyka, nauka, konferencje, badania terenowe, seminaria, warsztaty, charette... Kocioł akcji i działań, tłumy i pustki, zmiany bez uzasadnienia, szok i nuda. POP. Dwa sklepy:
1. SNOB-SZOP dla Państwa Snobów (drogo drogo)
2. MASS-SZOP dla Państwa Mas (tanio tanio)

HOTEL POP HOUSE
czyli apartamenty doskonale popowe, kiczowe (albo kiczowate), obciachowe, snobistyczne, kampowe, odjazdowe, odlotowe. Dobry Obciach, Cudowny Kicz, Świetny Kamp itd... Po polsku: POP HOUSE.

BIUROWIEC POP HOUSE
czyli mini-"korporacje": wyzysk w małej skali. Doświetlane (bez)pośrednio. Praca do 17, potem pop imprezka. Jest Solpol, jest impreza. Praca lepiej idzie.

MIESZKANIA POP HOUSE
czyli nowa część na nowej działce. Możliwość wejścia od środka w rój popu. Mieszkania kultowe jak niegdyś wrocławski Manhattan - kupują ci, którzy chcą mieszkać w centrum popu. POP rośnie, pęcznieje, wartość mieszkania też.

PRZEDPOLE POP HOUSE
czyli przestrzeń publiczna miasta, przestrzeń dla ludzi: wydarzenia na deptaku, publiczne, otwarte, bezpłatne. Dobre przedpole budynku, dobre Miejsce, świetna ulica z ogromnym potencjałem. Odlotowy popowy budynek... Budynek to dobre słowo - nie uwłacza architekturze. Budynek to też Architektura. Budownictwo to pojęcie równoległe architekturze, ale nie gorsze. Przed budynkiem SOLPOL POP HOUSE dzieje się dużo.


Solpol w realu

opublikowane: 17 cze 2011, 08:31 przez emsa relacje   [ zaktualizowane 17 cze 2011, 08:52 ]

Oto kilka zdjęć ze stron internetowych prezentujące Solpol w różnych odsłonach.

http://wiezowce.blox.pl/2008/04/Najlepsza-koncepcja-dla-CP.html

http://www.agp-inwestycje.pl/niem/solpol.htm

http://wroclawzwyboru.blox.pl/2009/06/Solpol-8211-co-dalej.html

http://wroclawzwyboru.blox.pl/2006/03/Wroclawska-architektura-po-1989-r.html

http://bryla.gazetadom.pl/bryla/51,99687,9477746.html?i=6


1-2 of 2