deptak truptak

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach makieciarskich nt. miejskich deptaków. Zbudujecie makiety deptaków, które sami zaprojektujecie, wskazując dorosłym, co chcielibyście widzieć i używać na ulicach przeznaczonych dla ruchu pieszego i zamkniętych dla samochodów. Warsztaty przeprowadzimy w ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu dnia 22 września w godz.11-18 na jednodniowym deptaku - fragmencie ulicy Świdnickiej wyjątkowo zamkniętym tego dnia dla samochodów. Zapraszamy na przeciwko Opery, między ulicą Bożego Ciała i ulicą Pl.Teatralny. Szczegóły o wydarzeniu - kliknij tutaj.

Przynieście ze sobą:
- klej typu Magic (czerwona tubka),
- chusteczki (najlepiej nawilżane) do wycierania dłoni,
- wytłoczki od jajek,
- rolki po papierze toaletowym lub ręcznikach papierowych.

Do wykonania makiet otrzymacie bezpłatnie gotowe formatki - coś w rodzaju klocków, ale wykonanych z rozmaitych surowców i materiałów, także tych z odzysku, czyli tych, które jeszcze przed chwilą były tzw. śmieciami. Chcemy wam pokazać, że bawić można się też odpadami, zbędnymi opakowaniami. Nie będziecie używać nożyczek ani innych ostrych przyrządów. Formatki macza się w odrobinie kleju i przykłada na "podwórko", czyli tekturową podkładkę. Po kilku minutach klej zasycha i robi się przezroczysty.

Makiety zabierzecie potem ze sobą do domu, by je dokończyć, uzupełnić, ozdobić, np. pomalować, a przede wszystkim zachować na pamiątkę:)