як купити добре вікно з ПВХ

  Кожне рішення, яке стосується Ваших капіталовкладень, а саме таким є заміна вікон, повинно бути добре виваженим. Вікна міняються не на рік-два, а на десятиріччя і повинні відповідати вимогам майбутнього часу.
Щоб зробити єдиний правильний вибір, необхідно бути інформованим покупцем, а саме, вивчити проблему «старих вікон» та користь від покупки нових, як вирішення цієї проблеми. Знати – означає передбачити ! Саме правдива та перевірена інформація допоможе Вам впевнено прийняти єдине правильне рішення при заміні вікон і не повторювати цей процес в найближчому майбутньому, та не звинувачувати себе за здійснену помилку. Нові вікна повинні відповідати вимогам якості, екологічної чистоти, естетики, сучасності, енергозбереження, довговічності і гарантувати почуття задоволення на довгі роки.

На чому не можна економити при покупці вікон ?

  Сьогодні продавці вікон з пластику пропонують покупцям багато різноманітних, як дешевих, так і дорогих вікон. В чому ж різниця ? Від чого залежить ціна, на перший погляд, однакових вікон?

Якість та вартість вікон визначають чотири основні складові: профільна система, з якої виготовляється рама та стулка, склопакет, комплект фурнітури та послуги з монтажу.

  В першу чергу вартість ПВХ-профілів залежить від їх складу, куди входить більше десятка різних компонентів: стабілізатори, пластифікатори, модифікатори, наповнювачі, пігменти, які відповідають за білизну та глянц поверхні, міцність, збереження геометричної форми та розмірів, строк старіння (термін, протягом якого профіль не жовтіє), морозостійкість, ударну в'язкість та інше. Це продукти високих технологій; саме вони дуже дорого коштують і визначають ціну на профіль. Достатня кількість та якість цих компонентів в майбутньому попереджує провисання та вигинання стулок, утворення щілин, зміну кольору, різних механічних проявів та інше. На жаль, на сучасному віконному ринку незначна кількість виробників бездоганно витримують рецептуру ПВХ-профілів, інші йдуть на спрощення складу, завчасно обманюючи своїх покупців, щоб знизити їх вартість. Знижує вартість профілів і кількість самого ПВХ, так 3,4,5-камерний профіль з монтажною шириною 58-60 мм коштує значно дешевше від 3,4,5-ти камерних з монтажною шириною 70-80 мм. Зменшення геометричних розмірів, товщини стінок, кількості камер веде до зниження енергозберігаючих показників, міцності, шумоізоляції. 3-х камерний профіль з монтажною шириною 58-60 мм рекомендований для застосування при реконструкції та будівництві будинків з обмеженими вимогами до теплоізоляції, а 5-ти камерний профіль має покращену теплоізоляцію. Суттєвим є питання де і на якому заводі, обладнанні екструдується профіль,наскільки точно витримується технологічний процес.

  На сьогоднішній день впевнено можна сказати, що не має нічого кращого за оригінальні німецькі ПВХ-профілі. Врахуйте це при замовленні вікон. Щоб визначитись в оригінальності профілів з ПВХ – попросіть у продавця сертифікат, звідки Ви й дізнаєтесь все про виробника . І не забувайте про гігієнічний висновок, який говорить про безпеку для Вашого здоров'я та навколишнього середовища.

  Склопакет є найважливішою складовою вікна; він займає 70-80 % площі всієї конструкції і через нього в житло поступає основний потік вуличного шуму та втрачається до 35 % дорогоцінного тепла. Коли ми дивимось у вікно, то перш за все бачимо скло, а основною ознакою якісного скла – є його ідеальна прозорість, відсутність деформацій, спотворень і т. д. Герметичний склопакет не допускає утворення навіть невидимої пари та конденсату, що робить наші будинки сонячними, тихими та теплими. Але основне – це його енергозберігаючі характеристики, наскільки він теплий. Наше місто та область розташовані в найхолоднішій першій кліматичній зоні. Саме на нашій території будівельні норми України категорично забороняють встановлювати у вікнах, які виходять на вулицю, склопакети з коефіцієнтом опору теплопередачі К менше ніж 0,6 кв.м х С/Вт. Цим вимогам відповідають, виключно, однокамерні та двокамерні енергозберігаючі склопакети (краще з аргоновим заповненням) товщиною 24, 32 мм з низькоемісійним «К», «Е», «І»-склом, у яких коефіцієнт найвищий. Холодний склопакет, ще й з дешевого українського скла останньої марки, герметизований дешевими герметиками значно зменшує його вартість і вартість вікна вцілому, але й збільшує витрати на опалення і суттєво зменшує термін експлуатації вікна. Чи не правда дорога економія? Обов'язково запитайте у продавця яким чином виготовляється склопакет: «вручну», чи на дорогій технологічній лінії з повним циклом, починаючи від миття скла і закінчуючи вторинною герметизацією склопакету. Обов'язково подивіться сертифікат, результати випробувань на теплопровідність та звукоізоляцію склопакету та вікна вцілому, документи , що підтверджують оригінальність скла. Енергозберігаючий склопакет можна перевірити слідуючим чином: піднесіть до вікна запаленого сірника, або запальничку і якщо склопакет встановлений правильно, то Ви побачите у відображенні чотири вогники – другий з яких, червоного кольору. Якщо склопакет заповнений аргоном, то він буде мати особливі відмітки про це. Енергозберігаючий склопакет не нагружає фурнітуру, виключає ефект утворення конденсату.

  Багато наших покупців вікон задають питання: чи правда що низькоемісійне скло не пропускає ультрафіолетове сонячне випромінювання і тому в квартирі гинуть квіти? Категорично НІ! Покриття низькоемісійного (енергозберігаючого) скла без перешкод пропускає в приміщення короткохвильове сонячне випромінювання і відбиває в середину приміщення довгі хвилі інфрачервоного випромінювання тим самим виключаючи втрати тепла через прозорі огороджуючі конструкції. Це склопакет, який збереже тепло в Вашому домі та кошти на опалення.

  Вартість вікна приблизно на 10-20 % визначається вартістю фурнітури. І якщо такі якісні характеристики фурнітури, як легкість відкривання та зовнішній вигляд можна побачити та оцінити відразу, то механічна довговічность, стійкість до корозії, протизламність перевіряються, виключно, часом. Категорично та принципово не можна порівнювати оригінальну німецьку фурнітуру  з будь-якими іншими видами фурнітури за своїми якісними, функціональними характеристиками, довговічністю, гарантією, випробуванням (60 тисяч циклів), захистом від корозії, захистом від зламу. Що Ви будете робити, коли через 1-3 роки по закінченню гарантії на дешеву фурнітуру вона перестане працювати ? А може знову поміняєте вікно ? Чи не правда дорога економія?

  Обов'язковим елементом пластикових вікон є металеве армування всередині ПВХ-профілів.Саме воно забезпечує міцність конструкції вікна. Крім геометрії армування, можна зекономити і на товщині металу і на армуванні вцілому, не поставивши його. Перевірити це можна, тільки розрізавши вікно, або побувавши на виробництві, що практично неможливо. Трапляються виробники, що користуються цим і використовують тонкостінний метал, або не армують профіль взагалі.

Якість матеріалів та комплектуючих, технологія виготовлення, рівень сервісу та інше визначають вартість вікна. І чим нижче вартість, тим нижча якість, надійність та довговічність Вашого вікна. Це те, на чому категорично не можна економити ! Вибираючи вікно, звертайте увагу на всі дрібниці і не піддавайтесь на обіцянки НАЙНИЖЧОЇ ЦІНИ !


  Особливу увагу рекомендуємо звернути на виробника готової продукції : готових вікон та дверей, готових склопакетів. На сьогоднішній день багато заводів виготовляють вікна з якісних оригінальних комплектуючих європейського виробництва.

  На чому можна зекономити при покупці вікон!
І все-таки зекономити можна. Головне знайти розумний компроміс між безліччю можливостей, та Вашими реальними потребами.
  Коли замовляєте вікно, заздалегіть визначте, скільки стулок будуть відкриватися і як, а які частини вікна можна зробити «глухими». Опитування серед клієнтів показало, що у більшості випадків, скільки б не було у вікні відкривних стулок, люди користиються тільки однією. А кожна відкривна частина вікна веде до значного збільшення вартості конструкції.
  Якщо Ви замовляєте балконний блок, де є вже засклений балкон, або лоджія, то для цього блоку буде розумно використати більш прості серії профілів і , можливо, однокамерний склопакет. Пояснюється це тим, що цей блок вже захищений одним контуром скління, і це дозволить Вам суттєво зекономити.
  Надіємося, що ця корисна інформація допоможе Вам прийняти єдине правильне рішення при виборі пластикових вікон та економії в майбутньому Ваших коштів !
Comments