O nás‎ > ‎

Misijní stanice Jablonné v Podještědí

Misijní stanice Jablonné v Podještědí patří do farnosti ECM v Praze 10 – Strašnicích. Bohoslužby v misijní stanici jsou vždy v neděli od 15:00 ve sborovém domě na adrese Markvartice 69. Přes týden se setkáváme ve skupince biblického studia, která je v pátek od 18,00. Koná se převážně ve sborovém domě.

Službou v misijní stanici je pověřen misijní pracovník Jiří Šimek (tel.: 487 762 108 nebo 607 187 152; e-mail: jablonne@umc.cz, web: www.ecmjablonne.cz. Ve stanici je momentálně 8 plnoprávných členů. Na nedělních shromážděních se účastní okolo 14 dospělých a 3 dětí. Večeře Páně je vysluhována  jednou za měsíc v rámci bohoslužeb.

Historie Práce ECM v Jablonném v Podještědí je poměrně mladá. V 80- tých létech dojížděl laický metodistický kazatel Jiří Hurta do Jablonce nad Nisou a do misijní stanice v Hrádku nad Nisou. Byl to muž, který byl výborným řečníkem a mnozí jej znají z rozhlasu a magnetofonových nahrávek. Jeho kázání si přišel vyslechnout i bratr Jan Wagner, který v té době žil "pod zákonem" a topil se v mnohých nařízeních, které marně snažil dodržet. Bratr Jiří Hurta mu před oči jasně postavil Krista a milost, která se v Kristu nabízí každému hříšníkovi. A tak vlastně začala misijní práce v Petrovicích a v Jablonném v Podještědí.
Jiří Hurta začal pravidelně dojíždět do rodiny Jana Wagnera a vykládal zde Písmo. Do obývacího pokoje se začli sjíždět lidé z blízkého i vzdálenějšího okolí. Rostl zde pomalu, ale jistě nový sbor. Obývací pokoj mnohdy nestačil a lidé sedávali i na schodech, aby mohli slyšet a být při tom.
Po smrti Jiřího Hurty v roce 1993 začali do sboru jezdit kazatelé z Jablonce, ale sbor ještě dlouho čerpal a žil především z kazet, které Jiří Hurta namluvil a načetl.