PA Music Server dla nowej generacji didżejów


Disc Jockey jest często swojego rodzaju audiofilem. Jego wymagania są jednak inne od tych, które są dla pasywnego delektowania się muzyką. Stworzyliśmy dla niego specjalnie przystosowany serwer muzyki. Może zgrać ze swoich płyt muzykę z najlepsza możliwą jakością ze sprzętem Hi-End, by prezentować ją później z profesjonalnym nagłośnieniem Public Address.Disc Jockey PA Music Server to analogowo oszlifowany PC, który można podłączyć do najlepszego sprzętu audio, zarówno przy zgrywaniu muzyki, jak i jej odtwarzaniu. 


Dostarczamy go zawsze na indywidualne zamówienie, by zagwarantować najlepszą możliwą jakość i funkcjonalność, z bezpiecznym transportem na imprezy. 


Właściwy wybór i jakość użytych podzespołów pozwala nam stosować wypracowane w Skandynawii technologie dla profesjonalnych zastosowań ze sprzętem audiowizyjnym. 


Bazujemy na najlepszych rezultatach systemów wbudowanych (embedded), ale zachowujemy otwartą strukturę PC, przez co przez lata nie stanie się archaiczną skarbonką. Ten sprzęt z perfekcyjnie zgraną muzyką i indywidualnie dostosowanym oprogramowaniem jest dla didżeja nowej generacji nieodzownym sługą, jak giermek dla rycerza, który nie targał całej wioski, jak wój z kamienną maczugą


DJ PA Music Server
ewolucja w prostej linii


W zaraniach dziejów DJ był niewolnikiem studia radiowego i wyzwoliły go dopiero efekty pracy profesora psychoakustyki Eugieniusza Czerwińskiego. Zbudował on dla potrzeb przemysłu lotniczego głośnik, który odtwarzał w pełnym zakresie moc i częstotliwość dźwięku silnika odrzutowego. Bliskie położenie laboratorium i Hollywood spowodowało, że na bazie tego głośnika powstały kolumny Cervin Vega, które po raz pierwszy pozwoliły przeżywać w kinach nowy rodzaj filmów, np. o trzęsieniu ziemi. Natomiast w pałacach tańca zatrudniających wcześniej różnej klasy big bandy, DJ mógł zagwarantować publiczności zabawę przy muzyce najlepszych artystów. Z czasem artyści tworzący muzykę optymalnie wykorzystującą sprzęt zainstalowany w dyskotekach zyskali największą popularność. Publiczność przyciągał hardware dyskoteki i DJ z softwarem.

W latach 80 objazdowy DJ zaczął wypełniać lukę po najróżniejszych lokalnych big bandach i orkiestrach promenadowych, które mogły grać w dowolnym miejscu. Synonimem profesjonalnego DJ stał się się wówczas kultowy: Technics SL 1200 i Ortofon Concord Pro. Nie gwarantowały one jednak najlepszej jakości muzyki, a niezawodną pracę w terenie. Najprawdopodobniej to im zawdzięcza swój sukces mp3., który stworzyli psychoakustycy Fraunhofer Institute. Archiwizowanie muzyki w mp3 nie może zagwarantować jakości dźwięku jak big band na żywo, ale radzi sobie nieźle w stosunku do tego co oferowali didżeje, przez co organizatorzy imprez tanecznych zaczeli coraz rzadziej szukać osób z kolekcją dobrych płyt i powierzać oprawę muzyczną swojemu pracownikowi.

Zgrywając muzykę na DJ PA PC lepiej jest korzystać z mniej huczącego napędu niż ma Technics i igły z optymalnym kształtem diamentu, a nie jak w Pro ze szlifem okrągłym, który wywodzi się z ery mono. Efekty można tworzyć perfekcyjnie w oprogramowaniu dla DJ korzystając z muzyki precyzyjnie nagranej z płyty. Jeżeli potrzebujemy nagrać skrecz bezpośrednio z płyty winylowej, to w elektromagnetycznych wkładkach Ortofon i Stanton igłę eliptyczną można bez problemu wymienić na okrągłą lub nawet dostosowaną do płyt na 78 obr./min