Tutaj znajdziesz wydarzenia do roku harcerskiego 2016/2017. Obecnie wszystkie nasze relacje i zdjęcia znajdziecie na facebook'owym profilu Gryfonów

ZAPRASZAMY DO POLUBIENIA NAS NA: www.facebook.com/4DHGryf

Sztafeta św. Jerzego 2017

opublikowane: 18 mar 2017, 15:50 przez Przemek Petit   [ zaktualizowane 18 mar 2017, 16:04 ]

18-03-2017 odbyły się w ZS w Szymbarku aż 3 zbiórki 4 drużyn i to w tym samym czasie :) Pierwszą z nich tradycyjnie była oczywiście zbiórka zuszków. W ramach sztafety św. Jerzego wędrownicy z Valhalli przygotowali turniej rycerski dla najstarszych gryfonów tj. zastęp Ignis. Natomiast Olavki i Wataha gościliśmy u nas drużynę Leśni z Gorlic również w ramach wspomnianej sztafety. Pomimo mało sprzyjającej aury pogodowej pięć 6-cio osobowych zastępów wyruszyło odważnie niczym średniowieczni rycerze na poskromienie licznych zagadek i zadań. To co było naszym wyzwaniem to: zrobienie selfie w kluczowych tajemniczo opisanych miejscach, wywiady z mieszkańcami na temat współczesnego rycerza, wyłapanie kilku informacji z piosenki o św. Jerzy Jacka Kaczmarskiego oraz test wiedzy rycersko-harcerskiej. Przy okazji mieliśmy okazję pokazać choć namiastkę naszego pięknego Szymbarku. Zmagania utrzymane w konwencji rycerskiej łatwe nie były, ale świetnie sobie z nimi porodził każdy zastęp. Po krótkim i słodkim podsumowaniu śpiewająco zakończyliśmy udaną i z pewnością niezapomnianą długo zbiórkę sztafetową z leśnymi, którym w tym miejscu dziękujemy serdecznie za przybycie.
   

    

  

Dzień Myśli Braterskiej 2017

opublikowane: 18 mar 2017, 14:57 przez Przemek Petit   [ zaktualizowane 18 mar 2017, 15:10 ]

Dzień 25 luty 2017 był dla nas wyjątkowy z wielu powodów. Na dowód tego jak ważny był dla nas ten dzień wystarczy myślę wymienić co mogliśmy przeżyć:
- Po pierwsze w tym dniu Hufiec Gorlice świętował urodziny Państwa Baden-Powellów Roberta (1857) oraz Olave (1889).
- Po drugie zintegrowaliśmy się z innymi drużynami naszego Hufca przy świetnych zajęciach warsztatowych i wspólnych zabawach, a frekwencja dopisała bo było nas ok. 90 harcerzy, harcerek i zuchów.
- Po trzecie 4 DH Gryf odebrała wspaniały puchar za zajęcie I miejsca w rywalizacji Elementa i przyjęła zaszczytne miano najlepszej drużyny Hufca Gorlice.
- Po czwarta i najważniejsze z pewnością doznanie tego dnia dla 4 druhenek to złożenie przyrzeczenia harcerskiego w klimatycznych okolicznościach pod osłoną nocy z pochodniami w ręku przy cmentarzu nr 91 w Gorlicach.
Gratulacje dla Agi, Zuzi, Oliwki i Asi.
 
      

 

WOSM WAGGGS 11.02.2017

opublikowane: 12 lut 2017, 05:07 przez Przemek Petit   [ zaktualizowane 12 lut 2017, 05:09 przez Przemek Petit ]

Koniec ferii zwieńczyliśmy wspólną zbiórką drużyny, gdzie w zjednoczonych siłach zastępowych i drużynowej przypomnieliśmy sobie temat światowych organizacji skautowych WOSM i WAGGGS, których członkami także jesteśmy.
Na zbiórce pojawiła się od jakiegoś czasu nieobecna lecz bardzo oczekiwana gitara. Założeniem jest, aby dźwięk gitary uświetniał od teraz już każde nasze spotkanie ;).
Nie obyło się także bez zabaw i małej gimnastyki tworząc symbole WOSM i WAGGGS z ... nas :) 
WOSM i WAGGGS

Ferie 2017 czas rozpocząć

opublikowane: 31 sty 2017, 05:51 przez Przemek Petit

U progu ferii zimowych na zbiórkach w zastępach nauczyliśmy się wielu przydatnych rzeczy. Drużynowa przybliżyła Olavkom ich poniekąd "patronkę" postać Olave Baden Powell, natomiast Wataha ze swoim zastępowym rozpisywała próby na swoje pierwsze stopnie harcerskie, a Dominik z Konradem próby harcerza - powodzenia w realizacji zadań.
W tak pięknie rozpoczynające się ferie nie sposób nie skorzystać z zimowego szaleństwa na gorlickim lodowisku. Wataha gościnnie z Emilką, Jadzią i Karolem wybrała się na ślizgawkę, gdzie szlifowaliśmy swoje umiejętności i zmierzyliśmy się w pokonywaniu długości lodowiska na czas.

Zbiórki 28-01-2017   Lodowisko 2017

Weekend z WOŚP 2017

opublikowane: 31 sty 2017, 05:16 przez Przemek Petit   [ zaktualizowane 31 sty 2017, 05:18 ]

Nowy rok 2017 rozpoczęliśmy zabawnie i wystrzałowo, a konkretniej ... ? 
WOŚP 2017
14 stycznia na pierwszej tegorocznej zbiórce w ramach szymbarskiego weekendu z WOŚP gryfoni podjęli zmagania na strzelnicy. Każdy miał okazję oddać po pięć strzałów i jak widać na zdjęciach także żeńska część drużyny dała radę z w cale nie łatwym zadaniem.
Dzień później to już harcerski turniej gier planszowych w których gryfoni powoli robią się już specjalistami. Nie tylko harcerze mogli zagrać w jedną z ponad tuzina gier planszowych, zręcznościowych etc. - do wyboru, do koloru. Trzy godziny na świetnej zabawie, w doborowym towarzystwie i na dodatek w szczytnym celu minęło błyskawicznie.

Gryfoni świątecznie 17.12.2016

opublikowane: 17 gru 2016, 14:26 przez Przemek Petit   [ zaktualizowane 17 gru 2016, 14:27 ]

Ostatnie tegoroczne spotkanie gryfoni spędzili niezwykle sympatycznie, wesoło, a także aktywnie i kreatywnie. Druhna przyboczna wzięła pod swoje opiekuńcze skrzydła młode wilczki z Watahy. Wykonując liczne zadania druhowie rozpoczęli od wykonywania dobrych uczynków, następnie między innymi poznali świąteczne zwyczaje z różnych zakątków Europy, zaśpiewali w całości kolędę (a to jest wyczyn :) oraz przygotowali własnego projektu kartki świąteczne. Na zakończenie wspólnie z Olavkami i zuszkami przekazaliśmy sobie iskrę przyjaźni zwieńczoną świąteczno-noworocznymi życzeniami drużynowej.
     

BŚP Kraków 2016

opublikowane: 17 gru 2016, 14:07 przez Przemek Petit


BŚP po szymbarsku 03.12.2016

opublikowane: 3 gru 2016, 06:11 przez Przemek Petit

Olavki z Watahą na swój wyjątkowy sposób podjęły się przygotowań do Betlejemskiego Światła Pokoju. Na wstępie wszyscy przypomnieli sobie zarys historyczny i ideę BŚP oraz oczywiście poznaliśmy tegoroczne hasło wymownie brzmiące "Odważnie twórzmy pokój". Zastępy na zakończenie dały wodzę swojej fantazji i kreatywności. Druhny tworzyły bajecznie kolorowe świąteczne wianki, natomiast wataha podjęła gwoździe i młotki w dłoń które w starciu z blaszanymi puszkami zamieniły się w ozdobne lampiony.
   
 

Przyjaciele zwierząt 19.11.2016

opublikowane: 20 lis 2016, 13:54 przez Przemek Petit

W ten weekend zdobywaliśmy sprawność Przyjaciel zwierząt. Poznaliśmy na różne sposoby gatunki dużych ssaków występujące w Beskidzie Niskim. Słuchaliśmy ich odgłosów, rozpoznawaliśmy ślady i dopasowywaliśmy je do zdjęć. Wszystko przeplatane szyframi, rebusami i zabawami. Na koniec zasililiśmy szkolną ptasią stołówkę o ręcznie wykonane łańcuchy ze smakołykami dla opierzonych mile widzianych gości.
      

Pamiętamy ... Listopad 2016

opublikowane: 6 lis 2016, 13:43 przez Przemek Petit   [ zaktualizowane 6 lis 2016, 13:49 przez Przemek Petit ]

05.11.2016 druhenki z druhną drużynową poruszały tematy niepodległościowe. Rozmawiały o Narodowym Święcie Niepodległości, dowiedziały się również, że 11 listopada w krajach Wspólnoty Narodów obchodzi się Dzień Pamięci dla żołnierzy walczących we wszystkich wojnach zwany Poppy Day (Dzień Maku). Wykonały również biało-czerwoną wiązankę, którą druhowie zanieśli na Obelisk Partyzancki. Druhny przygotowały również biało-czerwone kotyliony .

Natomiast męska część Gryfonów rozpoczęła zbiórkę od gry w Znaj Znak, dzięki której poznaliśmy wiele istotnych symboli i postaci z polskiej historii. Później było już tylko ciekawiej, otóż zajęliśmy się puzzlami, ale w rozmiarze XXL prezentującymi grupę sanitariuszy oraz gorlicki rynek z czasów bitwy pod Gorlicami. Prawidłowe ułożenie układanki pozwalało na odszyfrowanie m.in. hasła "Obelisk partyzancki", tematem którego zajęliśmy się w dalszej części. Na koniec wyposażeni w biało-czerwoną piękną wiązankę, chorągiewki i znicze udaliśmy się na cmentarz oraz rzeczony obelisk, aby uczcić pamięć poległych w potyczce partyzanckiej 26 czerwca 1944r.

1-10 of 82