המלצות למתחילים - המשך..


לא הייתה אפשרות למצוא את כתובת ה-URL של מפרט הגאדג'ט

גריג - פייר גינט
ביצוע מעולה של קראיאן והפילהרמונית של ברלין לשתי הסוויטות לפר-גינט של גריג בגרסה תזמורתית. קיימת גם גרסה הכוללת קטעים וקאליים, ניתן להשיגה בהקלטה מעולה של תזמורת גוטבורג עם הנצח נמה ירבי. שוברט - הסימפוניה הבלתי גמורה
סינופולי ותזמורת פילהרמוניה, לדעתי הביצוע הטוב ביותר לסימפוניה בהקלטה דיגיטלית מעולה. הסימפוניה האיטלקית של מנדלסון, בביצוע טוב, השלמה מעולה.גריג - קונצ'רטו לפסנתר.
הקונצ'רטו של גריג הוא אחד החשובים ברפרטואר לפסנתר. כמעט בכל ההקלטות הם מופיעים בצמד עם הקוצ'רטו לפסנתר של שומאן. קיימות הקלטות "מתחרות" של הפסנתרנים סטפאן קובצ'ביץ, ראדו לופו ומרתה ארח'ריץ. כולם מעולים, בשורה אחת ובהבדלי סגנון המאפיינים את הפסנתרנים. איני רוה סיבה להעדיף הקלטה אחת על אחרת. הדיסק של פרחיה, מופיע לעיתים על המדפים במחיר הזול, מה שהופך אותו למציאה. 


בטהובן - סונטות לפסנתר.
אלפרד ברנדל, מגדולי הפרשנים של בטהובן, בצמד דיסקים המכילים את הסונטות האהובות ביותר של בטהובן. פתיח מצויין להכרת מכלול כל הסונטות, המהוות את פסגת היצירות שנכתבו לפסנתר.


מוצרט - קונצ'רטו לפסנתר מס' 21.
מוצרט הלחין 27 קונצ'רטי לפסנתר. בצמד עם הפסנתרן ולדימיר אשכנזי, מוצעים הקונצ'רטי מספר 20, 21, 23, 24, ו -25, המהווים את פסגת מחזור הקונצרטים של מוצרט. פסנתרנות מעולה בהקלטה דיגיטלית עילאית.


מוצרט -רקוויים
לרקווים של מוצרט מבחר גדול של הקלטות טובות. להקלטה זו אני בד"כ מושך את ידי,. זמר הטנור, פטר שרייר, מנצח על השטאטקפלה של דרזדן ומקהלת רדיו לייפציג. איכות המקהלה, מהטובות בעולם.
הקלטה ישנה לפתיחות של רוסיני. ביצוע, תזמורת שיקגו בניצוחו של פריץ ריינר, מעולה.הנדל מוסיקת המים
למוסיקת המים של הנדל מספר גרסת שונות ומעולות.
הקופסה המוצעת - תזמורת סנט מרטין בנצחו של נוויל מרינר. ביצוע מהיר וקליל.   בקופסה 4 דיסקים נוספים עם ביצועים מצוינים של הקונצ'רטו רוסי של הנדל.
כל הקופסה במחיר של 100 ש"ח - עסקה מצוינת.

צ'ייקובסקי - קונצ'רטו לפסנתר
אמיל גיללס, בביצוע שלשת הקונצ'רטי לפסנתר של צ'יקובסקי. בתוספת החמישי של פרוקופייב וקונצ'רטו השני של ברטוק. כל חמשת הקונצ'רטי בנגינה עילאית של שני הפסנתרנים, שניהם מהעיר אודסה. ליווי מצויין של המנצח לורין מאזל.
הקונצ'רטו הראשון של צ'יקובסקי נמנה עם האהובים המנוגנים ביותר ברפרטואר המוסיקה לפסנתר. מסיבה לא ברורה, ישנן פחות הקלטות לשני הקונצרטים האחרים, 2, 3. הקונצ'רטו השני, מפורסם פחות, אך יפה מאד.גריג, הקונצ'רטו לפסנתר - חלק ראשון - ג'וליה פישר
בטהובן, סונטת אור ירח - וילהלם קמפף
מוצרט -קונצ'רטו מס' 21 -פרק 2 - ראדו לופו


קרל בוהם - לקרימוזה, מתוך הרקויאם של מוצרט


רוסיני, ויליאם טל , סרפין
צ'ייקובסקי - קונצ'רטו לפסנתר, מרתה ארג'ריץ (אורך מלא)